· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > cumpar urgent Risatarun
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor cumpar urgent Risatarun     
inda_brus

Copii
Radu: 22 ani, 6 luni

14.10.2008 8:00   cumpar urgent Risatarun  citat 

Poate cineva sa ma ajute? Baiatului meu i s-a recomandat tratament cu Risatarun. Problema e ca medicamentul se gaseste doar in Germania, iar eu nu cunosc pe nimeni acolo. Am gasit ceva anunturi pe net , dar sunt cam sceptica sa cumpar de acolo.

Daca ma puteti ajuta, va raman recunoscatoare pe veci.

sus

Denunta
gabman

15.10.2008 8:19     citat 

poate una din mamicile de acolo iti sare in ajutor
http://www.parinti.com/FeteledinGermani...29640.html
daca nu reusesti, incerc sa iau legatura cu cineva de acolo .
iti tin pumnii

sus

Denunta
iuliadiana

05.11.2008 2:30     citat 

Buna, pot sa te ajut eu daca te intereseaza si cel pentru adulti. 1 fiola de adulti=4 fiole pentru copii. Pot sa-ti dau 4 cutii la 45 de euro cutia. Stiu ce inseamna sa fi disperat. Trimitemi un mesaj pe adresa [email protected].

sus

Denunta
COSERIU

15.02.2009 3:04   Risatarun  citat 

Am o cutie de Risatarun pentru copii adusa din Germania. 30 de fiole a cate 20 ml fiecare. Este valabil pana in 2011, nu contine zahar si este contraindicata copiilor cu epilepsie. Pretul este de 40 de euro expedierea e prin posta cu plata ramburs. Mai multe informatii la telefon 0743 329833.

sus

Denunta
Rebeccabv

Copii
Tobias

17.04.2009 12:23     citat 

cutia are 30 de fiole a 20 ml.si costa 1 euro fiola deci 30 de euro.dar chiar ati ajuns sa va bucurati de banii acestor copii???rusine

sus

Denunta
crinabm

25.04.2009 12:47     citat 

Risatarun se obtine din Germania daca ai o cunostiinta de incredere sau o persoana la fel, reteta de la medicul de familie o poti trimite prin posta persoanei care te va ajuta, persoana merge la farmacie cu reteta, s-ar putea la farmacie sa nu fie Risatarun pe stoc si farmacia trebuie sa faca o comanda , trebuie sa gasesti o solutie sa trimiti euro pentru medicamente, cel mai convenabil este sa trimiti intr-un cont in euro facut in Romania, atunci e fara comision, se poate trimite si prin Western Union, dar e cu comision, reteta treuie sa fie clara, Poti sa scrii Risatarun für Kinder, 6 KÄSTEN (6 cutii)-cat ai nevoie, Dosierung: 1 FLÄSCHEN/TAG (adica un flacon pe zi), o cutie contine 30 fiole,coletul se poate trimite prin posta germana, probabil iti da numar de urmarire a coletului, nu stiu tarifele de trimitere a coletelor. Cel mai bine e daca stii persone care vin de sarbatori acasa, la vama nu e problema cu medicamentele.

sus

Denunta
stefi77

Copii
Stefan - Izmenarul nostru

25.04.2009 11:28     citat 

Inda_brus,
ai facut rost de Risatarun fur Kinder? Daca da e super, sa va fe cu leac. Daca nu, te pot ajuta, am o prietena in Ge care-mi cumpara si imi aduce de 2 ori pe an cate o cutie cu 30 fiole (descrierea Crinei). Chiar sapt asta a sosit in tara si va mai veni undeva prin august. Sincer eu dau 29 euro pe cutie!! zambet Hai cu ciubuc 30 euro! rad In nici un caz 45!!!!
Decci, daca chiar nu ai gasit siai nevoie urgent (desi topicul e destul de vechi) scrie-mi si-ti pot trimite cateva fiole din cutia mea.
Sanatate micutului (lor)!

sus

Denunta
stefi77

Copii

12.05.2009 9:41     citat 

pentru admin,
ar trebui inchis topicul acesta... se pare ca nu mai e nimic urgent! nici macar...

sus

Denunta
titica

13.05.2009 10:45     citat 

----------
stefi77 a scris:
Inda_brus,
ai facut rost de Risatarun fur Kinder? Daca da e super, sa va fe cu leac. Daca nu, te pot ajuta, am o prietena in Ge care-mi cumpara si imi aduce de 2 ori pe an cate o cutie cu 30 fiole (descrierea Crinei). Chiar sapt asta a sosit in tara si va mai veni undeva prin august. Sincer eu dau 29 euro pe cutie!! zambet Hai cu ciubuc 30 euro! rad In nici un caz 45!!!!
Decci, daca chiar nu ai gasit siai nevoie urgent (desi topicul e destul de vechi) scrie-mi si-ti pot trimite cateva fiole din cutia mea.
Sanatate micutului (lor)!
----------

buna as vrea daca se poate sa-mi spui si mie cum pot sa fac si eu comanda de risatarun imi trebuie urgent
astept raspuns pe adresa de email [email protected]
multumesc mult

sus

Denunta
stefi77

Copii

13.05.2009 2:28     citat 

titica, ai mail!

sus

Denunta
bubaina

13.05.2009 7:42     citat 

Buna, stefi77, ma poti ajuta si pe mine te rog cu o cutie de Risatarun pentru copii?
Daca da, astept PM.

Multumesc mult oricum.

sus

Denunta
stefi77

Copii

14.05.2009 9:42     citat 

buna bubaina,
am vorbit cu prietena mea si poate cumpara inca o cutie de risatarun dar vine iar in tara abia in august, daca e ok. altfel, prin colet postal e destul de scump, cam 50 euro cu totul si nu merita! cum trebuie sa-i administrezi copilului Risatarun-ul?
sanatate!

sus

Denunta
titica

14.05.2009 9:54     citat 

buna eu am fost si la casa de asigurari incercand sa rezolv si prin ei cu comanda de risatarun ei sal aduca si eu sa platesc si tot nu am putut sa rezolv ceva trist ni se prescrie medicamente dar nu le putem procura .o zi buna si multa sanatate

sus

Denunta
bubaina

14.05.2009 10:04     citat 

[quote="stefi77"]buna bubaina,
am vorbit cu prietena mea si poate cumpara inca o cutie de risatarun dar vine iar in tara abia in august, daca e ok. altfel, prin colet postal e destul de scump, cam 50 euro cu totul si nu merita! cum trebuie sa-i administrezi copilului Risatarun-ul?
sanatate!

buna stefi77,
nu stiu, este vorba de finisorul meu care implineste pe 27 mai 2 ani si are probleme. a fost la o clinica in bucuresti si le-a recomandat Risatarun. eu am inteles ca trebuie sa-i dea 10 zile cate o filola si 20 pauza si tot asa...
eu am vorbit azi cu un sofer care merge in germania si l-am rugat sa-mi cumpere, saptamana viitoare aflu daca mi-a cumparat.
multa sanatate!

sus

Denunta
titica

14.05.2009 10:08     citat 

eu am fetita are 10 ani fost cu ea la bucuresti si mia fost recomandat risatarun cate 20 zile pe luna cu 10 zile pauza eu am avut fetita in coma

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: