· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (20)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (20)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

20.10.2008 9:04   Bebelusi de primavara 2008 (20)  citat 

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................BeBe Mihnea Gabriel.........4.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................BeBe Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
alp.............................................BeBe Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008

Avem 27 de bebelusi, 15 baietei si 12 fetite!! Sa ne traiasca!!!!!

Capitolul 19

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

20.10.2008 9:53     citat 

relly...foarte foarte fainut....dar la noi n-ai schimbat nimic trist ....las' ca shimbi data viitoare trag cu ochiul .......(am postat poze pe pagina 10 in cap.18...acum in cap 19 am uitat sa pun...s-a umplut prea repede)

cobrata...chestia cu pliurile e relativa....eu zic ca n-are nimic zambet .....da e tare dulce cum se plimba sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

20.10.2008 10:34     citat 

relly n-are rost sa-timai spun ca listuta e super....
slaba miscare pe aici... pana la ora asta...

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

20.10.2008 10:35     citat 

Foarte meseriasa Relly la facut colaje!! trag cu ochiul
Multumim!!! sarut
Si eu ma tot gandesc la Francesca.. sigur va fi bine..ce greu trebuie sa ii fie unei mame si la o simpla raceala a copilului...si eu tot ziceam ca macar pana la 6 luni sa nu se raceasca, acum zic macar pana la un an..Doamne ajuta cat mai incolo sa fie!!!
Noi suntem "nebolnaviciosi", eu f rar am luat cate o tableta in viata mea, injectii doar acum la nastere, sotul e si el tare la boli, nu chiar ca mine dar e bine si el..cred ca se si mosteneste treaba asta, nu??
Lasa Pretty, de ce vrei sa schimbe poza aia sexoasa din apa???
trag cu ochiul Nu-i pacat sa o schimbe?? Ne mai amintim de vara sarut

sus

Denunta
fanuca

Copii
vlad: 18 ani, 7 luni
radu: 12 ani, 10 luni

20.10.2008 10:42     citat 

frumosi copii aveti si ce au mai crescut dragii, incep sa prinda trasaturi de omuleti , nu mai de bebe. sa va traiasca, toti sunt dragalasi. va pupam sarut sarut sarut

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

20.10.2008 11:07     citat 

da manam as fi vrut poza aceea cu Iulia unde-i cu margele ,asa dulce-i acolo sarut ........data viitoare trag cu ochiul

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2008 8:29     citat 

Neatza!!! sarut sarut sarut
Pretty, eu de obicei pun pozele din capitolul pe care il schimb, nu ma mai uit si in cel anterior. trist O sa schimb data viitoare.

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 7 luni
giulia anna: 12 ani, 8 luni

21.10.2008 10:21     citat 

Ciao, fetele!
relly multumim pt colaj... o frumusete!
Multumim pt urarile de sanatate... si la randul nostru uram sanatate la bebeii bolnaviori!
In ceea ce ne priveste stam o idee mai bine. Azi, am reusit sa o trimit, in sfarsit (dupa mai bine de o sapt) pe Mara la camin. Giulia inca mai are nasul in pionieze, dar e muuuuult mai bine decat la inceput.
In schimb, ma termina noaptea fratilor, e ceva de groaza... mananca san din 3 in 3 ore. E ceas... seara la 6, la 9, la miezul noptii, la 3 dimineata, la 6, la 9... cu mici variatii pana la max o jumatate de ora... nu mai pot. De o sapt imi face asa... initial am pus-o pe seama racelii, dar acum imi dau seama ca am gresit. Nu se mai poate in ritmul acesta... vroiam sa mai astept un pic (max 2 sapt), dar daca vad ca nu se mai poate... cred ca incepand din seara ac vom incepe si noi diversificarea.
Vom incepe si noi cu cereale si LP cu care e deja invatata de la nastere.
Moooooooooor de somn... eram asa de obosita azi dimineata ca era gata-gata sa nu ma trezesc ca sa o trimit pe Mara la camin. Oricum ne-am trezit destul de tarziu...
Acum giulia doarme... cred ca ma duc si eu un pic langa ea.... chiar daca nu dorm, macar stau un pic la caldurica. Sper sa ma lase. Va pup! Sorina

sus

Denunta
manam

Copii

21.10.2008 10:39     citat 

sorina, bine ca sunt mai bine fetele!!! sarut
Cu sanul noaptea din toate partile am auzit ca asa fac, n treziri..si mai incolo e tot mai greu in sensul ca se vor trezi de multe ori doar sa ia sanul pe post de suzeta. prostit O mamica de la bbei de iarna zicea parca ca se trezeste fetita de 9 ori, parca asta era numarul. prostit
Acum ca s-a invatat asa cu sanul se poate sa nu mai ia LP prostit
Succes oricum si sanatate!!!

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2008 11:24     citat 

Manam, a papat Marius cereale?
Eu i-am facut acum mar cu putina banana si branzica. I-am luat ieri una de la Covalact parca ochi peste cap branzica de casa ii zice. Are granule de branzica, dar are si smantana. Am pus putina apa si am lasat-o sa se scurga smantana aia, si i-am pus doar granulele de branzica... a papat aproape tot, o sa-i dau si restul mai tarziu putin.

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 7 luni
giulia anna: 12 ani, 8 luni

21.10.2008 11:29     citat 

manam ai inteles gresit... nici prin cap nu-mi trece sa-i dau LP in loc de san... rad Daca citesti cu atentie ce am scris eu, ai sa vezi ca pomenesc de LP in contextul cerealelor... adicatalea, voi incerca sa facem cereale cu LP cu care era invatata de la nastere. Sorina

sus

Denunta
manam

Copii

21.10.2008 11:33     citat 

ok, Sorina, Succes... trag cu ochiul
Marius nu a mancat cerealele..adevarul e ca le-am pus in bibe de hrana groasa si poate de aia..mai incerc la ora 16 cu lingurita.
Trebuie sa incerc si eu branza de vaci ,dar am mai intrebat si nu mi-ati raspuns..s-au constipat de la ea bbeii care au incercat-o??? Constipatia ramane obsesia mea nr 1 prostit

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

21.10.2008 11:59     citat 

buna,
somn usor sorina sarut

manam eu de obicei sunt optimista, deci si eu asa cred ca nu va fi nimic in neregula, dar pana atunci prostit

Thnx God ca ne-a trecut repede, am urmat toate indicatiile "batranicii" adica am iesit afara, findca asa mor virusii, nu stand in aer neoxigenat in casa....dar imi doresc sa cred ca si mamarutza mea e o puternica scot limba

ieri a mancat binisor masa de la "10", azi si mai binel, 40 ml de piure mere, caise piersici, struguri diluat cu ceai babycalm scot limba
doar ca am descoperit o pozitie care ii place si doar asa mananca/bea cu lingurita (pe spate in funduletul gol) rad
cred ca ii prieste statul la bunici, toti o plimba se joaca cu ea, e in al 9 a lea cer, nu stiu ca ma fac cand ne intoarcem acasa surprins ca numai noi 2, ne-om descurca foarte fericit

mai sciu dupa amiaza ca e un soare afara si vreau sa profit! sper sa nu patim ca ieri dupa 5 min de la iesire s-a ascuns soarele si o venit si un vantttttttttt trist

sarut mai vb

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

21.10.2008 12:23     citat 

relly fabrica de lapte Covalact e aici in Sfantu Ghe trag cu ochiul
o sa cumpar si eu, ieri i-a facut mama in casa branzica si am pus si piure de fructe si am diluat si cu apa ca sa fie mai lichid si a mancat vreo 15 lingurite, in aceiasi pozitie scot limba

manam nu mai fi asa stresata cu, constipatia, ca stii si tu ca de ce ti-e frica nu scapi foarte fericit in plus cred ca fiecare are tranzitul/metabolismul diferit, o sa fie bine!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2008 12:26     citat 

Eric nu s-a constipat de la branzica, daca e in combinatie cu fructe, nu vad de ce s-ar constipa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: