· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 29
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 29     
gogolea

24.10.2008 7:59   Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 29  citat 

cap. anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...907#767907

sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 8:38     citat 

cara, apropos de ce ziceai tu, sa alegi opinia celui in care ai mai multa incredere.. ce te faci cand tocmai cel in care ai investit cea mai mare incredere , ala o da cu bata in balta..
mie una mi s-a intamplat cu atatia medici, incat acum nu mai pun la suflet, dar nu investesc nici incredere, ci o iau tacticos sa vad ce-i de facut si de rezolvat.. pe bune, trebuie sa o iei ca la servici: ai doua opinii, doi consultanti, stai si analizezi cele doua sugestii si vezi ce-i de facut singur..
tei, ma bucur ca ti-ai reparat calculiciul.. rad si abia astept sa "vedem" camera .. trag cu ochiul ai grija totusi si nu te agita prea tare pe-acolo, spui tu ca ai ajutor, dar parca te vad ca nu stai locului..
sarut
zuza, ce faci? cum iti mai este?
top, tu esti ok?
iti tin pumnii quin ,sa vii azi cu vesti bune trag cu ochiul sarut
shaki, te asteptam pe-aici.. sarut
ruana, asteptam, si eu si cara sa vedem ce parere ai de sfaturile noastre.. ca remarci ca amandoua sarim repede la sfaturi rad nu-i asa, cara[/b]

sus

Denunta
ruana

Copii
Ruana Andreea: 15 ani, 3 luni

24.10.2008 8:54     citat 

gogo am scris un mesaj dar cred ca a intrat la capitolul trecut confuz sperrrrrrrrrrrr de fapt ca era cam lung si nu am timp sa -l rescriu ma uit acum sarut

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 9:10     citat 

stai linistita, ruana. .. l-am citit.. dar daca vrei poti sa dai copy/paste aici..
trag cu ochiul

sus

Denunta
caramia

24.10.2008 10:34     citat 

si eu l-am citit ruana, zambet
ad gogo ..... si eu sar repede la sfaturi...... imi place tare mult sa filozofez, chiar daca mai spun si bazaconii. zambet
sti .... eu daca am habar cat de cat de problema mea, ma documentez singura si daca vad ca ce citesc eu si ce aud de la altii se bate cap in cap cu ce imi spune omul in care am incredere, il iau la intrebari pana ma lamureste. daca vad ca o da din colt in colt sau, nu vrea sa ma lamureasca, nu mai am incredere. prostit zambet e cam alambicata calea mea.
desigur exista si posibilitatea ca am o problema la care eu nu ma pot documenta (rar) si atunci, aleg varianta mai putin dureroasa. in cazul lui quin ..... decat sa ma operez din nou .... plang sau sunt foarte trist ...... as avea incredere in medicul care imi spune ca nu e cazul. zambet prostit poate nu e bine, dar ..... stiu ca foarte multi medici se reped repede la bisturiu si asta nu e bine. (stiu ca laparoscopia nu e cu bisturiu .... dar totusi..... e o interventie. trist - sau .... e cu bisturiu? ochi peste cap )

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 10:42     citat 

laparoscopia nu este cu bisturiu.. dar ea a mai facut una acu ceva timp, si cred ca nu poate face alta la interval asa scurt..
daca e sa-mi dau cu parerea: eu sunt total impotriva oricarei interventii chirurgicale, si sunt convinsa ca un tratament naturist ca la carte ar da mult mai multe roade si pe termen lung..
dar, fiecare cu optiunile lui si cu "feeling"urile lui.. ce este bine pentru mine, nu e neaparat sa fie bun si pentru celalalt.

sus

Denunta
caramia

24.10.2008 11:24     citat 

stiu ca a mai facut, saracuta. si i-a fost tare teama data trecuta, si acu' .... sa treaca iara ???!!! pai imi dau seama ca si interventiile astea nu sunt ca taiatul unghiilor, adica ..... nu poti sa le faci des. nu stiu ce sa spun, nu ma pricep. ochi peste cap dar totusi...... mi s-a facut si mie o operatie la ochi si nu mi-a reusit, mi-au mai facut si a doua oara si nici a doua oara nu areusit, si au vrut sa imi mai faca si a treia oara si le(a zis mama " copilul meu nu e cobaiul vostru". si am ramas cu probleme la un ochi (aproape ca nu il pot folosi - vad in ceata) din cauza unora. operatia era de rutina dar ..... asta e! asa ca nici eu nu sunt de acord cu interventii repetate.

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 12:19     citat 

quin e bine.. vine ea si ne povesteste trag cu ochiul

cara, ia spune fetito, ce mai faci cu regimul? cum merge? te-ai apucat de el au ba? cool

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 11 ani, 7 luni

24.10.2008 12:41     citat 

quin- mama eu zic sa te linistesti un pic.. sarut si sa mai consulti 10medici daca trebuie inainte sa mai faci o data laparoscopia.. exclamatie pt. ca tu sti..una e sa te consulte si alta e sa te opereze..chiar si laparoscopic..nu-i usor.. cool sa-ti zic din experienta mea ca sa intelegi:..acum 8ani doi medici mi-au spus ca am 2chisturi ce trebuiesc operate..sau inceput un tratament mai dur.. trist eu am optat pt. tratament..dupa lunii de zile merg la control..si mi-a mai aparut un chist.. surprins in timp ce eu luam tratament.. trist disperata ca dr. imi spunea sa ma operez de urgenta ca el nu raspunde..daca nu.. surprins am optat pt. tratament naturist..si anume..:-6luni de zile am baut in loc de apa ceai de galbenele.. jenat si am facut 2bai pe zi in ceai de galbenele.. trag cu ochiul deci de baut cam ..2-3litri pe zi.. jenat dupa 6luni ma duc la control si dr. uimit ca nu-i posibil.. surprins si in ziua de azi a zis ca alceva a fost.. nervos drept urmare l-am schimbat de mult.. scot limba (pe dr. jenat )..asa..si inca un exp....acum 3ani am avut o perioada grea..adica am inceput sa slabesc brusc..si sa am dureri in partea de jos dreapta..m-au consultat 7medici si 6mi-au zis ca-i sarcina extrauterina.. surprins si unul a zis ca el garanteaza pe toata munca lui de o viata ca nu-i.. surprins si eu normal l-am crezut pe el.. scot limba rad si el mi-a indicat un medic pt. intestine.. surprins eu socata..am mers..ei fetelor asa mi-au descoperit frumoasa mea boala.. scot limba deci..fi atenta la ce decizie ei!!!!..parerea mea!!..eu am trecut prin multe..si poate voi mai trece..dar sigur operatia e ultima varianta.. scot limba scot limba scot limba ..pupiki..mooaa sarut sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 12:43     citat 

waw.. lordy, ce fluviu esti trag cu ochiul
spune-ne tu ce faci? cum mai stai cu santierul?

sus

Denunta
lordy80

Copii

24.10.2008 12:47     citat 

cara-cat despre muncitorii... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mor incet.. prostit prostit prostit azi am mai primit o veste..asa ca sa fie plin paharul.. nervos inca un muncitor pleaca.. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist bine..asta asa a venit pe perioada cat isi cauta serviciu sigur..cu carte de munca..etrc. si acum si-a gasit si m-a anuntat..ma bucur pt. el..dar la al meu inca nu i-am zis.. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist acum sa speram ca o sa gasim pe cineva inca 1-2saptamanii cat mai e de lucru..sa vad casa acoperita..si pe urma eu intru la balamuc.. prostit prostit offf..offf...va pupik..si acum musai sa plec.. plang sau sunt foarte trist poate mai intru mai tarziu..daca am timp..mooaa sarut sarut sarut

sus

Denunta
lordy80

Copii

24.10.2008 12:50     citat 

gogo -mama te pupik dulce..mooaa.. sarut sarut ..va pupik pe toate..dar vad ca nu am timp destul..off.. trist as mai sta la o vorba.. trag cu ochiul ..ca vedeti si voi ce ,, fluviu,, sunt.. foarte fericit foarte fericit foarte fericit aveti nelamuriri..?..eu va ajut..mare lucru tre sa fie sa nu fi trecut eu prin el.. scot limba scot limba scot limba asta e..nu oricine are norocul meu.. scot limba scot limba sa fie cel cu sansa 1din 1milion..eu sunt aia 1... rad rad rad

sus

Denunta
caramia

24.10.2008 12:51     citat 

wow lordy, ce experiente ai si tu! ochi peste cap si tot zapa ai ramas! rad bravo tie!
gogo .... pai o astept pe lordy sa se decida sa incepem amandoua programul de slabit. zambet ca eu ..... azi pap, maine nu .... si uite asa, ma mentin la 59 kg. calea de mijloc o gasesc abia dupa 3-4 zile de rabdat un pic de foame seara, ca sa mi se micsoreze stomacelul.

sus

Denunta
gogolea

24.10.2008 12:57     citat 

da, lordy, esti TOTALA rad

cara, ai si tu grija si evita painea si pastele.. eu cred ca reusesti sa te mentii asa.. eu am mai pus un kg pe mine deja am 50, n-am avut niciodata atat.. mi-e totusi sa nu ma fac prea grasa.. dar, nu mai comentez, ca daca bebe cere, eu ii dau foarte fericit.. ne intalnim la cura, la anul pe vremea asta trag cu ochiul

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

24.10.2008 1:00     citat 

Buna ziua gagici! sarut
Eu de cateva zile sunt racita!!!!!!!!Am nasul infundat acum si sper sa trec peste raceala asta,care ma indispune la maxim.
Ma gandeam la quin si la laparoscopia pe care am facut-o eu...of,prin cate ti-e dat sa treci in viata asta si mai ales ca femeie! plang sau sunt foarte trist
Mai fetelor,de ceva timp imi fac planuri sa ma duc si eu la o biserica si nu stiu cum se face ca o ocolesc jenat .Mi-a mers mult mai bine in perioada cand frecventam,bine nu va ganditi ca mergeam duminica de duminica,dar macar o data pe luna.
Tei welcome back cu tot cu unitatea ta de la calc.si cu pozeeeeeeee,caci vrem poze!!!
Am intrat iar intr-o pasa cam proasta si nu-mi vine sa scriu mai nimic,decat sa va citesc.Pupici si sper sa aud numai de bine!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: