· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutzelor 139
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutzelor 139     
Drutza

Copii
Luluk: 12 ani, 10 luni

24.10.2008 9:51   Lista gravidutzelor 139  citat 

Nastere usoara Carmelinas, Claudya_Maria, Silvie, Sadicutza, Kike83, Lilimarlene, si mamicutzelor din top!
Felicitari mami Anness, Crisu, Ireen, Motania, Mimilyca, Bursucitza, sa va traiasca puiutzii !

------------------------ ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Carmelinas 40------------------------------------------ DPN 16 octombrie 2008
Claudya_Maria 38------------------------------------------ DPN 30 octombrie 2008, fetitza Teodora Stefania
Silvie 38------------------------------------------ Bucuresti,Elias, DPN 02 noiembrie 2008
Sadicutza 38-------------------------------------------Bucuresti, Cantacuzino,dr.Adina Maniu, DPN 3 noiembrie 2008
Kike83 38------------------------------------------ Iasi,dr. Aldea Marie Janne,Profesmed Iasi, DPN 2 noiembrie 2008, baietzel
Lilimarlene 38-------------------------------------------Bucuresti, DPN 5 noiembrie 2008, fetitza Letitia Elena
Christa_Maria 36-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 noiembrie 2008, fetitza
Lori4u 35-------------------------------------------Bucuresti,dr. Pana de la Giulesti, DPN 26 noiembrie 2008, fetitza Lavinia Maria
Lauramaria 34-------------------------------------------Timisoara,dr. Luca, Spital Bega, DPN 29 noiembrie 2008, fetitza Amira
Gypsy 34------------------------------------------- 27ani,Bucuresti,dr. Toader Oana de la Polizu, DPN 2 decembrie 2008 ,baietzel Rares Adrian
ReBella 33------------------------------------------- 22ani,Targu Mures, DPN 11 decembrie 2008
Ancutza_47 32------------------------------------------- Arad, DPN 15 decembrie 2008, baietzel
Drutza 32-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 17 decembrie 2008, fetitza Adela
Tei 32------------------------------------------- 32ani,Constanta, DPN 19 decembrie 2008, baietzel Stefan
AnneRose 31-------------------------------------------Bucuresti, DPN 26 decembrie 2008
Dialy23 30------------------------------------------- dr. Mitran Mihai de la Giulesti, DPN 31 decembrie 2008, baietzel
Vioelena 29-------------------------------------------27 ani, Bucuresti,spital Elias dr.Parvu, DPN 06 ianuarie 2009

------------------------ ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Maria_Daria 26-------------------------------------------DPN 24 ianuarie 2009
Irra 25-------------------------------------------SUA/Cluj, DPN 31 ianuarie 2009, fetitza
Micutza_25 24------------------------------------------- Arad, maternitatea Arad, dr.Furau, DPN 7 februarie 2009, fetitza Otilia Ioana
Mtl 24------------------------------------------- DPN 11 februarie 2009
Mirene 23------------------------------------------- Timisoara, DPN 15 februarie 2009, fetitza
Dianabv 23------------------------------------------- Brasov, DPN 15 februarie 2009, fetitza Dorothea Maria
Ambraa 21-------------------------------------------Lugoj, DPN 03 martie 2009, fetitza
Betrice70 19-------------------------------------------Bucuresti, DPN 18 martie 2009
Elidia_st 18-------------------------------------------Iasi, DPN 19 martie 2009
Symo_19 18-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Danimo 16-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009
Andyk 15-------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009

------------------------ ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Adnas 12-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009
Tamy 11-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009
Cleos06 11-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009
OurBaby 10-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009
Alina-Karyna 10-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009
Bdelmari 9-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009
Voicu-Anca 9------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Gogolea 8-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009
Cristianka 7-------------------------------------------Brasov, DPN 06 iunie 2009
Adyalyna 7-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Elenahhe 6-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 iunie 2009
Igalis 6-------------------------------------------Bucuresti, DPN 12 iunie 2009
Annya27ro 6-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009
Gimiloasa 6-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009

Avem 5 baietzei si 11 fetitze !
Sarcina usoara tuturor celor 43 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutzelor 138

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
12 ani, 11 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
11 ani, 5 luni

24.10.2008 10:46     citat 

Buna fetelor! Am reusit si eu sa ma adun de pe drumuri. Am umblat toata ziua sa-mi platesc facturile, i-am cumparat scaun de masina (vreau sa o invat plimbareata ca mine) si apoi am fost pe la ai mei.
Christa_Maria inca nu am fost la d-nul dr. In prima saptamana din noiembrie ma duc (intre1-8 noiembrie) sa ma vorbim despre programare. Mi-ar place sa ne intalnim dar eu o sa o sun pe prietena mea de acolo sa vad in ce zi lucreaza ea si ma duc cand este de servici. Am inteles de la tine ca pe 6 este de garda si daca e si prietena mea de servici poate ma duc atunci.Cel mai sigur tu o sa nasti inaintea noastra asta daca nu ne face bebita noastra vreo surpriza sa vina mai devreme.
Mai fetelor vreau sa va intreb si eu ceva. Voi pe la nr asta de sapt ati avut contractii de va treceau toate transpiratiile? Am avut vreo cateva azi de genul asta.

sus

Denunta
lauramaria

Copii
Alexia Lara: 15 ani, 9 luni
Amira Iulia: 12 ani, 11 luni

25.10.2008 8:03     citat 

Buna dimineata!
Vai dar ce harnice ati fost, ati schimbat si capitolul!
Muuuuuuulte artiste pe la noi prin club si multe burtici frumoase, cat despre bebei, niste minunatii! sarut sarut
Nu am mai intrat ieri ca am stat mai mult in pat. M-a durut spatele rau de tot. plang sau sunt foarte trist
Azi sper sa imi fie mai bine ca maine o aducem pe Lara inapoi acasa si trebuie sa fiu in forma.
Lori4u, cum adica te trec transpiratiile? Contractiile false nu sunt dureroase! Daca ai dureri semnificative, ar trebui sa vorbesti cu dr, s[ fi inceput sa te dilati. Eu am patit-o la prima sarcina la 30 si la 36 de saptamani. Tu ai acum 35, deci nu este exclus sa ne faci o surpriza. Desi ar cam fi bine sa stai la rand scot limba !!!! Pupici

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 12 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 10 ani, 6 luni

25.10.2008 8:32     citat 

Neata! Astazi m-am trezit tare bine dispusa,un pic amortita dar fara durerile da cap si articulatii cred ca mi-a facut foarte bine baia de aseara.E o vreme urata afara si trebuie sa fug pana la farmacie sa-mi iau osscilo noroc ca e la 5 minute de casa. poftiti la cafea!!!

sus

Denunta
gogolea

25.10.2008 8:36     citat 

neatza fetelor..
ambra, multumesc de cafeluta.. trag cu ochiul
astazi va sfatuiesc pe toate sa stati cumintele in casa. in fata unui ceai(sau mai multe) aburinde, sa cititi, sa ascultati muzica, sa crosetati foarte fericit sau ce doriti voi... azi e de ascultat ploaia cum cade pe pervaz.. si nu de iesit din casa trag cu ochiul
sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 12 ani, 4 luni

25.10.2008 8:57     citat 

Buna dimineata !
[/b]Annya , multumesc ma simt bine numai ca am fost cam ocupata zilele astea si nu am putut intra. Ieri am stat toata ziua cu sora mea la spital ca a facut HSG si dupa i-a fost cam rau si am luat-o la mine sa o dadacesc sa se simta si ea bine .Am vazut ca s-ar putea sa nastem in aceeasi zi si ma bucur ptr. asta .Saptamana viitoare ,joi, ma duc si eu la dr. sa vad daca pot auzi inimioara lui bb.
Gogo, ai dreptate azi e o zi de stat in casa ,dar cine isi ia liber vinerea lucreaza sambata si iata cum sunt eu azi la munca .......dar la ora dou plec acasa ca totusi ......

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 12 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 10 ani, 6 luni

25.10.2008 8:57     citat 

Ai dreptate Gogo la ce vreme e afara nu e de scos nici macar pisica,de crosetat nu ma pricep dar ma pun sa citesc,mi-am cumparat doua carti de curand si inca nu le-am deschis

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 6 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 11 luni

25.10.2008 9:06     citat 

Neatza!
Gogo ce frumos suna ceea ce ne sfatuiesti dar eu din pacate sunt la munca,asa ca ma multumesc cu un ceai si astept sa treaca timpul sa plec acasa.
Am vazut poze cu fetitze tare frumoase,sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii.
Alina cum stai cu morcoveii?????????????????

HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI! HAI ALINA! HAI LILI!

sus

Denunta
gogolea

25.10.2008 9:09     citat 

hai mai gypsy, dar chiar asa de mult iti place la servici? imi inchipui totusi ca nu-i usor sa stai pe scaun cu burtica atatea ore.. cand intri totusi in concediu? sau vrei sa stai pana nasti la servici.. foarte fericit
aualeo, asa-i ... maine va naste alina... alina, sa nu uiti ca la noapte se schimba ora trag cu ochiul, sa nu pleci prea devreme spre maternitate..
sarut

sus

Denunta
lauramaria

Copii
Alexia Lara: 15 ani, 9 luni
Amira Iulia: 12 ani, 11 luni

25.10.2008 9:17     citat 

Multumim de cafeluta!!!!!! Aoleu! Mi s-a facut o pofta de frappe cu muuuuuulta frisca!
Nu imi vine sa cred ca Alina naste maine!
Fetelor, si la TM e la fel de urat si de frig.
Ma bucur ca te simti mai bine, Ambra!
Chiar asa, Gipsy, vrei sa nasti pe la servici?
Restul mamicilor ce mai fac? Aveti vesti?

sus

Denunta
gypsy

Copii

25.10.2008 9:24     citat 

Fetelor mai am o saptamana de venit la serviciu,asa ca mult a fost putin a mai ramas.............abia astept sa stau si eu acasa sa-mi pun totul la punct.
Sunt fericita ca am reusit sa dau comanda de mobila si este gata in 10 zile asa ca abia astept sa le aranjez cuibusorul flacailor.

sus

Denunta
gypsy

Copii

25.10.2008 9:27     citat 

Mai m-a luat cu ameteala acum am vazut ca am ajuns pe listutza in top 10.
:AM MORCOVEI DE VANZARE PENTRU CINE DORESTE

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 22 ani, 4 luni
Patricia-Osana: 20 ani, 7 luni
Dorothea Maria: 12 ani, 8 luni

25.10.2008 10:17     citat 

neatza si de la noi! mi-am trimis sotul sa-mi ia cafea decofeinizata, oricum si-a luat si fetita la cumparaturi ca are domnisoara mea o carte de bucate pentru printese si vrea sa faca ceva prajiturele si o salata de fructe (mama, ce harnicei am in casa, ieri mi-au facut un chec super bun / e o reteta de aici de pe forum, super simpla)

drutza, am facut si ceva ceasuri de perete, unul cu sigla de la mine de la servici, si 2 pentru copii (unul cu barbie si unul cu spider-man), numa ca nu mai am poze... pot sa fac pe placaj de lemn sau lemn natur, cu tehnica asta a servetelului, ca si tavile, aproximativ cu orice model. mai am eu idei cu radacini de copac, dar nu ma aventurez prin paduri acuma...

daca n-ai vazut tavile

pupici
diana

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 2 luni
Teodora Stefania: 13 ani

25.10.2008 10:26     citat 

Neatza burticutze sarut
Pai bine, Ralucutza mama, TU ai morcovei confuz De mine ce sa mai spun....
Asta noapte am dormit nasol tare, am adormit initial, dar m-am trezit pe la 2 si am fost la baie, iar apoi stai si asteapta somnu'... ochi peste cap Ma gandeam la tot felul de lucruri, imi treceau prin cap mii de idei.... ce mai, m-a "batut" si fii-mea de m-a terminat prostit Dar maine pe la ora asta deja sunt mamica de 2 printese zambet Ralu, cred ca pe tine o sa cada sa anunti fetele, asta bineinteles daca nu te deranjeaza sarut Mimi inca nu a venit acasa si nu mai am alt nr....
Ma enerveaza ca azi am si musafiri, doua verisoare care vin la o cumatrie aici in oras (la alta verisoara) si trec si pe la noi.... Numai chef de vizite nu am eu azi ochi peste cap Tre' sa ma "aranjez" si eu, sa pun ultimele maruntzisuri in bagaj, sa-mi mai dragalesc un pic printesa cea mare si..... sa asteptam... Sunt prin preajma, mai dau cate un refresh....
Pupici si weekend placut sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii

25.10.2008 10:38     citat 

Mai Alina cum sa ma deranjeze sa anunt asa un eveniment.............am atatea emotii cand ma gandesc ca maine va fi ziua cea mare de parca as naste eu asa ca iti dai seama ca stau cu sufletul la gura pana primesc vesti de la tine.
Eu iti doresc o nastere usoara,refacere rapida si muuuuuuult laptic.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: