· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II     
eli05

07.11.2008 9:36     citat 

Inteleg ca daca eu am deja invoice-ul pt ianuarie cu vechiul pret nu voi plati mai mult!

sus

Denunta
stefi77

Copii
Stefan - Izmenarul nostru

10.11.2008 7:28     citat 

Buna Eliza,

se pare ca vom plati mai scump tratamentul de la anu' in clinica. Am cerut ieri factura pt data viitoare in martie si ne-au trimis-o cu noul pret.
- 2610 eur tratamentul lui Stefan;
- 767 euro cazarea mea;
- 767 euro cazarea lui Raul

Total: 4144 euro. "Norocul" nostru ca Stefi nu are inca 3 ani si are cazare mocca.
Se pare ca si cei din Tarnaveni si Crina din Buc sunt revoltati de noile costuri si vor sa stranga mai multe familii suparate si sa conteste. Sper sa se rezolve sa ne lase macar data asta (in martie) cu pretul vechi. Daca nu, asta e, platim pt ceva bun, oricum!
Sper ca e mai bine Anto! Multa bafta!

sus

Denunta
eli05

11.11.2008 9:37     citat 

Da Steffi am primit si eu ieri noua factura cu pretul de 2610 eur.Sunt chiar nesimtiti!

sus

Denunta
eli05

12.11.2008 10:12     citat 

Am vorbit in Ucraina.Pentru cei care sunt programati anul viitor si au facturile vechi,daca vor plati pana la sfarsitul anului 2008 pot plati cu vechiul pret.Eu asa voi face.Sunt programata pe 29.01.2009 si imi convine sa platesc in decembrie cu pretul vechi.

sus

Denunta
2peu

14.11.2008 4:53     citat 

as vrea sa stiu cine mai pleaca in ucraina pt data de 03.12.2008, noi plecam pt prima data si .... ar fi bine sa plecam cu cineva care a mai fost ! noi suntem din constanta.

sus

Denunta
ina72

14.11.2008 7:28     citat 

si noi plecam pe 3 dec. tot pt. prima data si tot din Ct, cred ca o sa luam avionul

sus

Denunta
Oceanica

Copii
MARIO: 16 ani, 6 luni

17.11.2008 10:49     citat 

Noutati:

Incepand cu anul viitor se majoreaza preturile pentru tratament si cazare in Clinica, dar

in urma solicitarilor parintilor Conducerea clinicii a hotarat ca numai pentru romani sa nu majoreze pretul pentru tratament, dar pentru cazare preturile se vor majora, dupa cum sunt anuntate pe site-ul lor.

Cei care au primit facturi pt 2009 cu pretul majorat,in scurt timp vor primi alte facturi cu acelasi pret care a fost in 2008.

Ada

sus

Denunta
eli05

17.11.2008 10:55     citat 

cand au luat decizia asta?Eu i-am intrebat daca pot plati la pretul vechi pana la sf anului si vineri mi-au raspuns ca pot.Deci sa nu mai platesc in decembrie?Ar fi foarte bine!

sus

Denunta
eli05

17.11.2008 12:12     citat 

am promit si eu acum factura cu vechiul pret si explicatiile de rigoare

sus

Denunta
tudoras

18.11.2008 1:13     citat 

NU SA SCUMPIT TRATAMENTUL. DOAR CAZAREA CU VREO 300 EURO.EU AZI AM VENIT ACASA ( 18.11.2008). A ramas acelasi pret. a fost sedinta si sa stabilit ca ramane acelasi pret.

sus

Denunta
aniroc1

Copii
Meda: 14 ani, 4 luni

26.11.2008 6:55     citat 

De 2 saptamani facem recuperare la un cabinet particular, kinetoterapeutul l-am pastrat si mergem la cabinetul unde lucreaza. Medei ii place foarte mult.

Asta este dovada: http://community.webshots.com/album/568942980qzpxya

sus

Denunta
ruxandrita

04.12.2008 12:29     citat 

buna dragi mei azi neamintorsdin ucraina ruxi e un pic mai bine oricum ea acum este foarte obosita neam reprogramat pentru 6mai deocamdata nu sunt mari schimbari dar asteptam sa vedem. pretul este acelasi pentru tratam pentru cazare am platit 380 euro la o vila la 5 min de clinica era foarte caldpentru cine e interesat proprietara se numeste slava si nr de tel e 80977453476 e de treaba tipa dar cam scumpa au stat la vila de langa noi niste romani cu 220 dolari astept si parerea altor mame despre ucraina

sus

Denunta
ruxandrita

07.12.2008 10:27     citat 

as vrea sa intreb daca dati copilor cerebrum eu abea acum am reusit sa le procur dar nu stiu cum sa i le administrez
daca cineva stie un medic care sa ne faca si noua o schema de tratament am inteles ca e un medic la timisoara daca are cineva un nr de tel va rog spunetimi lsi mie va multumesc :?

sus

Denunta
evellynne

Copii
lea: 13 ani, 1 luna

04.01.2009 5:10     citat 

buna aniroc1
as vrea sa te intreb care este diagnosticul exact al fetitei tale?

sus

Denunta
aniroc1

Copii
Meda: 14 ani, 4 luni

05.01.2009 9:44     citat 

Buna evellyn, Meda a fost diagnosticata la 4 luni cu tetra pareza spastica. Acum la 2 ani 6 luni ,diagnosticul este intarziere motorie cu hipotonie axiala si elemante ataxice si intarziere psihica. In prezent este ca un copil de un an si 6-7 luni ,adica cu un an intarziere, psihic are QI 40, motoriu merge singura, a inceput sa si alerge,danseaza, se mai impiedica, inca nu se ridica singura fara sprijin decat din anumite pozitii, nu mai vrea sa vorbeasca deloc,nu cere la oala.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: