· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II     
stefi77

Copii
Stefan - Izmenarul nostru

21.04.2009 10:53     citat 

hmmm... se pare ca nu prea e frecventat de parinti brasoveni topicul asta...trist
Astept poate, poate...

sus

Denunta
lalya

23.04.2009 12:33   catre stefi77  citat 

Buna,

Sti cumva mai multe detalii despre vizita terapeutului Ucrainean la Deva? Se pot face programari? Unde? In ce perioada vine? Te rog foarte mult. Ma intereseaza. Eu sunt din Sibiu si as putea sa ajung usor si la Deva si la Brasov.

Astept raspuns pe email : [email protected]

sus

Denunta
miichella_l

30.04.2009 8:26     citat 

buna ziua, urmaresc si eu acest subiect si m-ar interesa si pe mine daca imi puteto trimte pe e-mail mai multe relatii si date exacte despre vizita cestui medic la Deva, chiar dc suntem din Tulcea as putea incerca sa ajung acolo cu nepotelul meu. Adresa de e-mail este : [email protected]
Va multumesc din suflet.

sus

Denunta
diuna

30.04.2009 10:24     citat 

Daca se aduna suficienti copii cat sa vina terapeutul in Brasov vei avea o distanta mai mica de parcurs zambet . Va doresc succes!

sus

Denunta
stefi77

Copii

01.05.2009 6:19     citat 

buna,
am vorbit cu terapeutul ieri si m-a asigurat ca va veni in Bv in luna iulie!
Tinem legatura pana atunci, mai sunt oricum 2 luni ceea ce nu e deloc mult. De Deva nu am apukt sa-l intreb insa vom vorbi prin email si voi afla!
multa sanatate micutilor!

sus

Denunta
tudoras

02.05.2009 1:20     citat 

buna mamicilor.eu sunt din deva si la noi vine iura din ucraina .din pacate suntem 4 copii si nu lucreaza cu mai multi.

sus

Denunta
stefi77

Copii

12.05.2009 9:38     citat 

buna tudoras,
te rog trimite-mi mai multe detalii despre cum lucreaza Yura. Sta la voi in gazda sau ii inchiriati un spatiu? Unde face gimnastica cu cei mici? mancarea i-o platiti? cat ia pe ora? ce proceduri le face piticilor? cat timp sta la voi ? adresa lui de email?
mersi! astept pe [email protected]
sanatate!

sus

Denunta
miichella_l

13.05.2009 2:12     citat 

Buna ziua,
desii intru mai rar pe acest topic, am urmarit cat de cat ceea ce se discuta si am si eu o alta intrebare legata de acest medic care a venit, sau vine, in Romania de la clinica din Ucraina......cumva se ocupa si de copii care au pe langa tetrapareza spastica si crize f dese de epilepsie ????? si va rog daca da, trimiteti-mi si mie unde anume vine in Romania si ce anume trebuie sa facem petru a putea ajunge la dumnealui
Adresa mea de e-mail este : [email protected]
Va multumesc mult

sus

Denunta
stefi77

Copii

13.05.2009 2:27     citat 

michella_l,
acest Yura este kinetoterapeut, nu medic. Tratamentul pe care-l face el copiilor este chiar contraindicat in cazul crizelor dese de epilepsie. imi pare rau, incearca sa consulti un neurolog bun poate sunt tratamente medicamentoase specifice sau stiu eu....
sanatate multa!

sus

Denunta
miichella_l

13.05.2009 2:33     citat 

Multumesc mult pentru raspunsul promt, am banuit eu dar totusi am incercat, deocamdata nepotelul este plecat in Italia la un spital care tine de Vatican si acolo medicul neurolog care se ocupa de el tot incearca diferite tratamente, speram ca intr-un final sa se gaseasca cel bun.
Multa sanatate si voua tuturor.

sus

Denunta
stefi77

Copii

14.05.2009 11:05     citat 

speram la vesti bune, michaella_l!

sus

Denunta
tudoras

15.05.2009 10:25     citat 

buna stefi77,
nu mai vine iura la noi. nu stiu exact ce sa spun daca e neserios sau.....deocamdata ma abtin.pe mine el ma abordat cand am fost in ucraina si s-a oferit sa vina primele 2 sapt din iunie.iar dupa ce am facut invitatia , am vb de cazare , masa , sala s-a razgandit.asa ca nu stiu daca e neseriozitatesau........

sus

Denunta
stefi77

Copii

15.05.2009 11:22     citat 

tudoras,
imi pare rau sa aud asta,
cunosc familia (yura si Vica) din Ucraina si mereu au fost seriosi, nu stiu ce sa zic, pbb a avut altceva mai urgent. Nu v-a dat nici o explicatie sau macar sa fi amanat data? I-am scris si eu ieri un email sa-l intreb daca mai vine in iulie la Brasov, n-am inca raspuns...
Incearca sa obtii alta data, ce sa zic....
Multa bafta!

sus

Denunta
stefi77

Copii

04.06.2009 10:43     citat 

Dragele mele,

http://community.webshots.com/user/stefi1977
Am postat poze noi cu Stefanut, dupa operatia de strabism!
Chiar de ziua lui, puiul nostru a avut in sfarsit ochisorii drepti! Ne-am chinuit in spital doua zile si jumatate dar a meritat! Au fost si probleme in timpul anesteziei, a facut spasm bronsic, insa cu ajutorul lui Dzeu si competenta medicilor de la Spitalul de Copii Brasov (dna dr Suveijan) am reusit sa trecem peste si acum e bine!
Dureaza in jur de 3 saptamani pana se reface, asa a spus dna dr Apatachioae care l-a operat, apoi v-a putea relua gradinita si joaca prin curte! Pe 1 iulie speram sa fim la recuperare in Ucraina!
http://www.monitorulexpres.ro/?mod=moni...s_id=75336
Doamne Ajuta toti coopilasi sa devina sanatosi!
Asteptam si noi vesti bune de la voi, parintii de copii cu nevoi speciale! Sanatate multa! prostit

sus

Denunta
stefi77

Copii

24.06.2009 9:13   drum in Ucraina  citat 

buna,

vreaui sa stiu daca mai sunt familii, mamici care au programare la Clinica din Ucraina acum, pe 1 iulie.
Am putea merge impreuna, e mai usor si ne ajutam sa nu ne ratacim.
Noi plecam pe 29 iunie, seara pe la 10, din Brasov. Deocamdata suntem singuri.
Daca mai sunt familii din zona si nu numai, scrieti-mi va rog.
Sanatate micutilor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: