· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II     
stefi77

Copii
Stefan - Izmenarul nostru

04.03.2010 10:35     citat 

isni,

imi pare rau pentru link, se pare ca este considerat drept reclama, n-am siut ca nu am voie. Am sa te redirectionez cu un PM.
@admin, mii se scuze pt linkul spre alt forum! Mea culpa!

@isni, noi deocamdata recuperam prin logopedie si terapie in ucraina la Clinica. O sa incercam vara asta si HBOT daca vom reusi cu banutii, insa avem o retinere, neurologul lui Stefanut spune ca HBOT-ul este SF.trist
Nu stiu ce sa mai cred...
Important e ca micutul nostru progreseaza in urma terapiei din Ucraina si pe asta o vom continua.
Pentru viitor, am gasit o alta Clinica in Slovacia unde pe langa terapiile obisnuite (kineto, masaj, ergo, lumino, vibromasaj, etc) mai au si ape termale si fac si HBOT. E ceva mai scump dar cred ca vom incerca o terapie si acolo.
Daca vrei, iti trimit link prin PM
Sanatate si sa auzim de bine!

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:22   terapia cu oxigen hiperbaric  citat 

Da,va rog,dati-mi linkul pe PM.Baietelul dvs face terapie in Ucraina si pt dezvoltarea vorbirii?Aveti rezultate? Stiu ca unii doctori nicvi nu au auzit de HBOT,insa persoane care merg acolo din toata tara,spun ca au rezultate bune cu aceasta terapie.In plus, si eu am gasit pe net clinici pt recuperare neurologica-am pus linkul mai sus cu Spitalul Sf Sofia din Bulgaria,unde se face si aceasta terapie.Tara noastra este in urma rau de tot cu astfel de noutati terapeutice...de fapt noi suntem in urma cu orice.....

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:27   terapia cu oxigen hiperbaric,in Constanta  citat 

Rog doamnele din Constanta sa-mi spuna si mie daca s-au interesat despre aceasta terapie care se face la Constanta si daca stiu mai multe despre rezultatele ei.Ar fi de folos sa stim despre cat mai multe cazuri de afectiuni care s-au rezolvat la acest centru,pentru a ne incredinta daca este sau nu SF,asa cum spune neurologul lui steffi.

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:34     citat 

----------
ruxandrita a scris:
nu am mai fost pana acum in ucraina dar din cate am citit si am mai vorbit si cu alte mamici e mult mai bn cu masina.din punct de vedere financiar este ok cu masinacosta in jur de 200 de euro .cu avionul costa 200 de persoana fara taxe de aeroport astept si alte pareri
----------

Am postat informatii despre terapia cu oxigen hiperbaric,care se practica la Constanta.Pentru ca este aproape de dvs,cunoasteti informatii despre rezultatele Centrului de medicina hiperbara din Constanta?Daca da,spuneti-mi si mie ce stiti,va rog.

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:35   Re: Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II  citat 

----------
Oceanica a scris:
http://www.parinti.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21528

Buna fetelor,

Ne bucuram foarte mult cand auzim astfel de vesti bune despre copilasii vostri.
Ne pare rau ca nu suntem impreuna si de data asta, dar poate la primavara mergem impreuna.
Stefi77 ,asteptam poze noi cu Stefanut. Mult succes la tratament!
Meda, pozele tale sunt superbe !

Multa sanatate tuturor si sa dea Dumnezeu ca cat mai multi copii sa se faca sanatosi si sa aduca multa bucurie parintilor !

Ada
----------

Am postat informatii despre terapia cu oxigen hiperbaric,care se practica la Constanta.Pentru ca este aproape de dvs,cunoasteti informatii despre rezultatele Centrului de medicina hiperbara din Constanta?Daca da,spuneti-mi si mie ce stiti,va rog.

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:36     citat 

----------
2peu a scris:
as vrea sa stiu cine mai pleaca in ucraina pt data de 03.12.2008, noi plecam pt prima data si .... ar fi bine sa plecam cu cineva care a mai fost ! noi suntem din constanta.
----------

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:38     citat 

----------
miichella_l a scris:
buna ziua, urmaresc si eu acest subiect si m-ar interesa si pe mine daca imi puteto trimte pe e-mail mai multe relatii si date exacte despre vizita cestui medic la Deva, chiar dc suntem din Tulcea as putea incerca sa ajung acolo cu nepotelul meu. Adresa de e-mail este : [email protected]
Va multumesc din suflet.
----------

sus

Denunta
ismi

04.03.2010 3:41     citat 

----------
zafy a scris:
Va adaug si o adresa

www.youtube.com/watch?v=eH8OpvrCE9M sa vedeti cam ce e terapia cosmos. Sanatate la pitici sarut
----------

sus

Denunta
stefi77

Copii

04.03.2010 3:43     citat 

@ismi,

In ucraina nu se face logopedie, una din proceduri este masajul facial care ar putea ajuta la masticatie, oprirea salivarii excesive, si , poate si la vorbire.
In Ucraina se face recuperare neuro-motorie, www.reha.lviv.ua
Stefi a inceput sa mearga in urma a trei swedinte acolo, asta la 2 anisori si ceva. Inainte de ei Stefi "mergea" cu dificultate de-a busilea. Nu stiu altora cum le-a fost acolo insa copilului meu i-a facut mult bine si de asta repetam cand putem (caci e destul de scump) tratamentul.
Succes cu HBOT. Tinem legatura.

sus

Denunta
stefi77

Copii

23.04.2010 1:56     citat 

APEL:

MAI MERGE CINEVA IN UCRAINA PE 5 MAI 2010?
ASTEPTAM RASPUNS REPEDE. MULTUMIM!

sus

Denunta
dia2007

11.07.2010 5:30     citat 

sunt Mirela am si eu o fetita de 2ani si jumatate si vrem sa mergem laConstanta pt oxigenare hiperbara daca a mai fost cineva si aveti rezultate si informatii va rog sa scrieti si sa-mi lasati un nr de telefon

sus

Denunta
dia2007

11.07.2010 5:56     citat 

sunt mirel am o fetita de 2 ani si jumatate cu tetrapareza spastica si dca are cineva informatii despre centrul de oxigenare hiperbara din constanta va rog sa-mi scrieti

sus

Denunta
vesnag

19.08.2010 3:55     citat 

Bună ziua tuturor. Fiica mea are CP. Vreau să împărtăşesc cu voi o informaţie minunat pentru o metodă de reabilitare. Noi practici şi suntem foarte încântaţi. Vedea AICI

http://abrromana.blogspot.com

Salutări.

sus

Denunta
eli05

20.08.2010 3:55   ABR  citat 

da-ne mai multe informatii,te rog!Ati incercat terapia asta?Am auzit si eu de ea.Din cate stiu metoda asta te invata pe tine cum sa lucrezi cu copilul.

sus

Denunta
dia2007

20.08.2010 4:40     citat 

doamna cu numele vesnag va rog din suflet sa-mi trimiteti o adresa de email sau un nr de telefon sa putem vorbi mai pe larg unde se practica aceasta terapie? cum ati descoperit-o aresa mea este [email protected]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: