· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
subiect nou  raspunde
autor Tetrapareza spastica (paralizie cerebrala) II     
vesnag

20.08.2010 5:58     citat 

Draga dia2007,

meu e-mail este [email protected]

Eli 05,

Eu sunt din Makedonia ( Former Yugoslav Republic od macedonia).

Fiica mea, Ana , are 3 ani shi 3 luni.Aeste e Ana shi experienta noastra cu ABR http://abrromana.blogspot.com/2010/06/a...e-abr.html

Ana avea shi semne di Autism, iante di ABR.Dupa 6 luni di ABR ei semne se pierde.

ABR (Advanced Biomechanica Rehabilitation) este metoda desvoltate di matematician rus Leonid Blum.Cu ABR tote pacienţii primesc îmbunătăţirile, chiar si cele pentru care nu exista speranta.

Rezultatele dobăndite cu ABR nu se pierd. Indiferent când veţi termina cu ABR, ceea ce aţi obţinut rămăne pentru todeauna. Pentru ABR nu există o limită de vărstă.

Există centre de ABR din întreaga lume.
Noi colaboram cu centrul din Belgia.Ei vin aici în Macedonia.
În România nu а ABR grup.

Primul grup în Balcani a fost format in Makedonia.

Anual avem 3 cursuri.

sus

Denunta
dia2007

05.09.2010 4:24     citat 

Draga doamna din Macedonia , vesnag, n-am retinut numele , o sa va trimit adresa mea sa putem comunica mai bine poate imi dati un nr de telefon al celor de la centrul din Belgia. Unde mai au centre de abr in lume? adresa mea este [email protected]

sus

Denunta
vesnag

05.09.2010 6:05     citat 

Dia2007 v-am trimis e-mail.

salutari.

sus

Denunta
anarebi

02.12.2010 6:57     citat 

merge cineva anul viitor in primavara la recuperare in ucraina, am vrea sa mergem si noi si ne-ar fi mai usor daca mergem cu cineva din romania . multumesc

sus

Denunta
DespaDaria

Copii
Despa Daria: 10 ani, 11 luni

22.03.2011 10:41     citat 

----------
anarebi a scris:
merge cineva anul viitor in primavara la recuperare in ucraina, am vrea sa mergem si noi si ne-ar fi mai usor daca mergem cu cineva din romania . multumesc
----------

da anarebi noi mergem in 10.04.2011

sus

Denunta
anarebi

22.03.2011 12:15   tetrapareza spastica  citat 

din pacate noi ne-am programat pe 9 mai trist. poate in viitor......

sus

Denunta
DespaDaria

Copii

23.03.2011 8:26     citat 

Ce pacat trist
Daca merge cineva in 10.04.2011 va rog sa-mi spuneti.
Sanatate multa puiutilor

sus

Denunta
anarebi

04.04.2011 8:18     citat 

pt daria.
v-ati facut radiografia la coloana? e obligatoriu? ca noi nu am reusit. va doresc un drum usor si sa va intoarceti cu rezultate va pup ildi

sus

Denunta
DespaDaria

Copii

04.04.2011 8:23     citat 

----------
anarebi a scris:
pt daria.
v-ati facut radiografia la coloana? e obligatoriu? ca noi nu am reusit. va doresc un drum usor si sa va intoarceti cu rezultate va pup ildi
----------

Nu i-am facut radiografie la coloana,am inteles de la alti parinti ca merge si fara.
Multumim la fel. trag cu ochiul

sus

Denunta
MiniClubulNane

06.04.2011 2:09   centru de recuperare pentru copii intre 2 si 6 ani  citat 

Luni, 7 martie 2011 s-a deschis MiniClubul pentru copii speciali “Prietenii lui Nane”! A fost un proiect ambitios is o cursa contra cronometru Dar in acelasi timp is un exercitiu premergator proiectului central al Fundatiei – Centrul pentru copii cu dizabilitati de la Gherghita.

Miniclubul “Prietenii lui Nane” se adreseaza copiilor cu cerinte speciale cu varste cuprinse intre 2 is 6 ani is este localizat in Pipera, str. Radu Costache nr 17C. Programul de functionare este de luni pana vineri intre orele 08.00 – 18.00 is include programe de terapie is recuperare, masa, odihna is recreere.
Capacitatea miniclubului este de 26 locuri structurate in patru clase de varsta is afectiuni, fiecare grup fiind format din 6-8 copii.

Prin intermediul personalului calificat, Miniclubul ofera tehnici is terapii de recuperare in Kinetoterapie, Logopedie, Psihologie is Psihopedagogie, terapia ABA, combinat cu tehnici is jocuri de dezvoltare a creativitatii, abilitatilor pentru viata, terapie ocupationala, recuperare prin arta, joc, muzica.

Pentru a rezerva un loc pentru copilul dumneavoastra sau pentru informatii detaliate referitor la programa de lucru cu copiii, va rugam as NE contactati la numerele de telefon 0212312152, 0723 613 719 (miniclub) sau la sediul central al fundatiei 021.314.0030/ 021.314.0040. Deasemenea NE puteti contacta is prin email: [email protected] sau [email protected]

www,fundatianane.ro

sus

Denunta
anarebi

04.05.2011 10:00     citat 

----------
DespaDaria a scris:
----------
anarebi a scris:
pt daria.
----------

Nu i-am facut radiografie la coloana,am inteles de la alti parinti ca merge si fara.
Multumim la fel. trag cu ochiul
----------

pt daria
in primul rand vroiam sa va intreb cum a fost la recuperare in ucraina, noi suntem la ultimele pregatiri si as vrea sa stiu daca avizul epidemiologic trebuie tradus si daca trebuie sa facem asigurare medicala pt noi si pt rebeka.
sper ca a fost un drum cu folos si rezultate ne-ar prinde bine niste incurajari zambet
cu drag ildi

sus

Denunta
DespaDaria

Copii

04.05.2011 11:33     citat 

Despre cum a fost in Ucraina am scris pe situl Dariei http://www.despadaria.ro/category/vesti-din-ucraina/ noi am fost foarte incantati atat de conditii,personal si nu in ultimul rand de rezultate.
Poza din Ucaraina http://www.despadaria.ro/category/poze-din-ucraina/
Avizul epidemiologic nu trebuie tradus,iar asigurari medicale aventi nevoie pentru toti 3.
Daca mai ai intrebari poti sa le adresezi iti voi raspunde cu placere.

Va pupam

sus

Denunta
DespaDaria

Copii

04.05.2011 11:36     citat 

Pentru asigurari medicale noi le-am facut la Astra asigurari,sunt cele mai ieftine.

sus

Denunta
DespaDaria

Copii

04.05.2011 1:25   Hartie pt vama  citat 

Sa nu uiti sa ceri sa iti trimita pe mail de la clinica o hartie care va va ajuta sa treceti foate usor la vama. Nu trebuie sa stati la coada daca aveti acea hartie.

sus

Denunta
anarebi

04.05.2011 5:53   Re: Hartie pt vama  citat 

----------
DespaDaria a scris:
Sa nu uiti sa ceri sa iti trimita pe mail de la clinica o hartie care va va ajuta sa treceti foate usor la vama. Nu trebuie sa stati la coada daca aveti acea hartie.
----------

multumesc din suflet pt informatii, apropo de drum ati avut probleme cu politia? ne este foarte groaza de drumul cu masina zambet
ildi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: