· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara (17)     
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 9 luni

20.11.2008 10:01     citat 

Noi ne-am trezit la 9 fara, am facut baita si normal e happpyyyy, are chef de vorba. Tati a avut o tentativa sa-l faca sa doarma, acu e in patut si se maraie.Vom vedea cand adormim si ce va fi la noapte
Somn usor

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

20.11.2008 10:17     citat 

Frumusica Miruna ta, Grasana! Scumpica foc! sarut
David, pui de Gaby, e tare aratos! Si are atata par... prostit

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 9 luni

20.11.2008 10:40     citat 

sailor,eu nu am jignit pe nimeni si nici nu imi sta in caracter.eu va respect pe toate. sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

20.11.2008 11:35     citat 

Pe mine ma compatimeste lumea afara, ca ma vede mai mereu cu ea in brate, nu ma crede nimeni ca in casa e linistita. Ce ciudati sunt bebei astia, cat ne-am bate capul nu gasim explicatii. Eu o sa aplic ideea lui mami, sper sa tina ca la Tudor al ei.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

20.11.2008 11:53     citat 

----------
onix30 a scris:
sailor,eu nu am jignit pe nimeni si nici nu imi sta in caracter.eu va respect pe toate. sarut
----------

Onix mami, nu la tine m-am referit! Ai spus ca ai avut de invatat de la fete. Am considerat ca te refereai la mamicile veterane. La acest fapt m-am referit. Eu m-am referit la anumite mamici veterane, nu la toate, care se considera atotstiutoare si au impresia ca nimeni nu e mai presus decat ele si ca toata lumea ar trebui sa le urmeze sfatul. Sunt multe mamici veterane pe care le respect si ale caror sfaturi si idei mi-au folosit si pe care le consider prietene.
Oricum, azi am trecut si eu in randul veteranelor!!!! Am fost in vizita la bebelusii de toamna-iarna si m-am simtit "batrana".Merita sa treceti pe acolo, au niste bebei superbi! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 9 luni
Eduard: 12 ani

21.11.2008 12:11     citat 

Al meu Bubu s-a trezit la 4 dim...s-a culcat la 6..somn pana la 9 dim...apoi joaca, hlizeala, panda la mami si tati care apuca sa se uite oleak la el incepea sa tzopaie bucuros...de jucarii deloc interesat azi...somn iarasi la 12 pana la 13..apoi treaz pana la ora 21!!!!!!!!!!!! surprins ochi peste cap nu am reusit sa fac nik azi prin casa...si iata-ma acu cu noaptea in cap facand ce n-am facut ziua prin casa plang sau sunt foarte trist
Nu'sh ce-a avut azi de a dormit asa putin..m-am speriat..doar o ora de la 9 pana la 21?????
Luna asta mi-a luat numai 650 gr ..uffff ii dau numai san si nu pot sa stiu daca papa indeajuns plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

21.11.2008 8:38     citat 

gabi...eu am dacie...si ne-am pus centuri in spate...sunt centuri de cielo...si ni le-a montat la un atelier....am cumparat centurile cu tot cu dispozitive...si am scaunel la piutica de la 1 luna si ceva

sus

Denunta
GRASANA

21.11.2008 9:55     citat 

Am fost ieri cu Miruna la doctor , are 7 kg este bine cica dar trebuie sa merg cu ea la oftalmolog , ca cica ii fuge ochiul drept plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .Of de ieri tot ma uit la ochiul ei , eu nu vad nimic suspect dar pana maine cand mergem la doctor...
POOP bebeii.
Mamistef multumesc de ajutor.

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 15 ani, 9 luni
Anastasia-Ioana: 13 ani, 9 luni

21.11.2008 10:16     citat 

Grasana,nu te necaji si la copiii mei le fuge un ochi, deabea dupa 18 luni se poate pune problema de un strabism.dc asa ti a zis dr dute la oftalmolog pt linistea ta dar nu cred ca e ceva patologic sarut

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

21.11.2008 10:23     citat 

rad da asa e la toti bebeii le fug ochisorii,nu au muschii formati la inceput nu se vede deabea de acum putem observa ochisorii putin jucaausi trag cu ochiul si noi treb sa facem un control pe cel de la o luna l-am facut si era bine dar mai treb unu

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

21.11.2008 10:30     citat 

Asa stiu si eu ca mai fug ochisorii bebeilor......stiu de la fetita nasei mele,era chiar vizibil se vedea si in poze(uite imi pare rau ca nu am una),acum are aproape 3 ani si nu are nici o problema........la Roby nu am observat........

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

21.11.2008 10:41     citat 

si la babusca mea ii fugeau ochii cand era mica mica ...se uita dub lu, pentru ca nu pot focali9za bine zambet
acum nu mai face asa

sus

Denunta
gaby2007

Copii

21.11.2008 11:49     citat 

Raportam, am reusit sa adormim la 11 - la 4 dim papa si normal la 6 fresssssssss, joaca pana le 9.30 si dormit 1 ora si acum suntem un pic maraiti. Multumesc ksde, dau azi fuga la un mag de piese auto sa cumpar centurile si sa caut apoi un mecanic. Te -a ajuns scump afacerea asta????
Si David se mai uita parca cateodata ciudat, dar am zis ca mai stau sa creasca.
Pupici

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 10 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 9 luni

21.11.2008 11:52     citat 

emma a adormit aseara la 22.30 si pana la 7 dimineatza nu sa trezit cand a mancat 140 ml sarut si a adormit la loc pana la 10 zambet

sus

Denunta
gaby2007

Copii

21.11.2008 11:54     citat 

Si da sailor, avem parut pt 3,4 bebici de poate face mami codite la baiat. La inceput imi era asa ciudat, ca mi-l inchipuiam chelios, iar acum nu mi l-as putea inchipui altfel (pletosul lui mami) foarte fericit zambet zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: