· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, barbatii > Manifestul Barbatilor...
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Manifestul Barbatilor...     
nafets

25.08.2005 1:47   Manifestul Barbatilor...  citat 

Manifestul Barbatilor... trag cu ochiul scot limba

de multe ori ma consideri complex, ciudat, sau sofisticat. Sunt un om simplu, sa o ti bine minte! Ca sa evit orice confuzie, vreau sa clarific public cateva chestii:

1. Stiu ca vrei sa ma gandesc non-stop la tine, dar uneori pur si simplu, nu pot!

2. Sunt gata la orice ora sa despic firul in patru, bineinteles daca e vorba de fotbal, calculaoare sau masini, dar nu are rost sa ma intrebi la ce ma gandeam. Pur si simplu nu stiu.

3. Cand doresti ceva si incerci sa imi comunici asta prin aluzii, e putin probabil sa inteleg.

4. Daca imi pui o intrebare retorica, iti voi da cu siguranta un raspuns. Sa nu te miri!

5. Nu-mi plac cumparaturile. si oricum ai destule rochii, bluze, fuste si pantofi. daca incepi sa plangi in fata magazinului, inseamna ca ma santajezi; ca sa nu mai spun ca nu este nicidecum o dovada de dragoste sa ma aduci in pragul falimentului.

6. Majoritatea barbatilor au in medie 3 perechi de pantofi. Cum poate sa-ti treaca prin cap ca as putea avea habar care din cele 30 de perechi de pantofi ai tai iti stau mai bine, sau se asorteaza cu noua ta rochie?!

7. Cand ai o problema, roaga-ma sa ti-o rezolv si atat; nu ma ruga sa te compatimesc, asa cum o fac prietenele tale.

8. Daca spun ceva ce poate fi interpretat in doua feluri si unul dintre ele te nelinisteste sau te face nefericita, cu siguranta ma refeream la celalalt.

9. Daca te intreb: "Ce faci?" si tu imi raspunzi: "Bine!", te voi crede si ma voi comporta ca si cum totul ar fi perfect.

10. Niciodata sa nu ma intrebi: "ma iubesti?"! Imi este frica sa spun nu. Orice as simti, o sa-ti spun "da"; in primul rand ca sa evit o scena... Oricum, cand o sa fiu gata sa-ti spun vorba asta mare, o sa afli.
trag cu ochiul scot limba foarte fericit

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

25.08.2005 2:27     citat 

rad rad rad rad rad rad rad rad rad
Bine daca zici tu ...te cred trag cu ochiul ...si nu voi insista .....dar parca totusi sotul meu e diferit cool cool cool

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 17 ani, 4 luni

25.08.2005 4:42     citat 

laucos esti norocoasa trag cu ochiul rad

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

25.08.2005 4:59     citat 

----------
Marinutza a
revital_sharon_ofek

Copii
revital: 28 ani, 8 luni
sharon: 26 ani
ofek: 20 ani, 9 luni
--: 12 ani, 4 luni

25.08.2005 6:38     citat 

rad rad rad

sus

Denunta
ddadriana

25.08.2005 9:21     citat 

nefets, sincer ca intodeauna, mi-a sa se manifeste asa dar din pacate , in particular sunt exact invers tuturor postulatelor prezentate mai sus de un stefan

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 10 luni
D: 12 ani, 5 luni

05.09.2005 4:26     citat 

he he...si la mine se potrivesc cel putin 5 din chestiile astea...1,3,7, 8... foarte fericit

sus

Denunta
TudorB

04.10.2005 5:17     citat 

Mereu sotul sau prietenul e diferit! E altfel...E...o simpla problema de perceptie rad

sus

Denunta
nelus

10.10.2005 7:57     citat 

Daca n-ar fi fost punctele 5 si 6 as fi crezut ca si sotul meu este pe forum cu porecla Nafets. Era cat pe ce sa ma pacalesc rad

sus

Denunta
beji

Copii
luca-andrei: 18 ani, 3 luni

23.10.2005 4:23     citat 

de acord ! absolut adevarat. cu mici exceptii personale: capitolul cumparaturi, capitolul cu ganditul la mine non-stop si cel cu pantofii: la astea nu ma incadrez deloc!

sus

Denunta
Inny

24.10.2005 9:11     citat 

http://felicitari.cereri.info/felicitar...163&reply=

sus

Denunta
christinam

Copii
Connor Ryan: 21 ani, 9 luni
Elena Maria: 19 ani, 5 luni
Zeke Owen: 16 ani, 2 luni