· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007-cap.12
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007-cap.12     
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

22.11.2008 1:54   Buburuzele verii 2007-cap.12  citat 

by stelutzza&ocrisu

Iunie

rhoneea-------------------- Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------ Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

abyramy--------------------- Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

PuYuMeU------------------- Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena--------------------- Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria ------------------- Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

anykara-------------------- David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

RoBlondy ----------------- Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13----------------- Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati-------------------- Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci-------------------------- Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 ----------------- Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda ----------------- Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 --------------- Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

Iulie

ocrisu ----------------------- Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

cristina26--------------- Ingrid Ecaterina, -2 Iulie, -ora 11.37, -3.000kg, -48cm

olguttza------------------ Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

anka-mario------------- Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79--------------- Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------- Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

ioanaiub----------------- Mara Teodora, -12 Iulie, -ora 12:35, -3.500 kg, -52 cm

MamaluDaria----------- Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

daydreamer----------- Mara, -13 Iulie, -ora 13:15, -3.300kg, -52 cm, -Apgar 9

dyadragutza----------- Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150, -49 cm

Miky2007---------------------Alexandra,-16 iulie

nicolici3------------------ Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26------------------ Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

Misina--------------------- Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------- Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

mariy--------------------- Daria Elena, -25 Iulie

bubulina77------------- Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema----------------- Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

August

aly_ianis-------------- Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-------------------- Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom------------------ Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

antoniav----------------- Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica------------- David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

stelutzza---------------- Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13--------------- Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

Kurai_Lucy------------- Catalina Stefania, -15 August, -ora 18:20,-3.400 kg, -53 cm, Apgar 9

ecko---------------------- Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy--------- Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

MureM--------------------- Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv---------------- Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_------------------- Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

Asa a inceput povestea noastra:
Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,11

Mamicile simo_stu, tiarra, free7pussy, Michi_30, mamimea, me_andra, march, pusha, totosa, danapisoi, isa1980ro, july_g, strumfitza, Gabriellanic, vicky1, catel, care nu se mai regasesc in lista sunt cele care nu au mai participat la discutiile noastre de mai bine de un an sau chiar deloc. Sa nu fie cu suparare, daca vor sa revina printre noi sunt bine venite, e suficient numai sa ne anunte si le vom adauga la loc cu cea mai mare placere.

sus

Denunta
vioelena

22.11.2008 2:12     citat 

Si noi am fost atat joi cat si ieri la Baby expo....i-am luat niste ghetute lui bubu (100 lei), sunt dragutele foc.....dar e atat de caraghios cand merge cu ele foarte fericit. Cred ca nu e invatat cu incaltamintea grea...dar se va obisnui. Ralu, spunea de Hokide...e super firma, calitative produsele plus ca sunt acceptabile la pret...numai ca nu am gasit nr pe care il voiam si am cumparat din alta parte....daa, la Bebetom m-am uitat si eu, intr-adevar sunt scumpe, dar nici nu mi-au placut in mod deosebit.....in schimb, sandalutele i le-am luat asta vara de la ei si am fost foarte multumita de ele.

Ralu, noi folosim Humana3. Stiu, e cu diverse arome...noi am ramas la cea cu aroma de mar, mi se pare cea mai ok, nu se simte nici o aroma.....

UIka, super ninge la voi....aici e atat de urat, ploua intr-una de azi dimineata ochi peste cap
Noi la capitolul mancare stam foarte bine, nu ii lipseste supica sau ciorbita, cartofiori la cuptor, ii mai fac gris cu lapte sau orez (cu lapte UHT), ousorul il mananca doar amestecat cu branzica si putin iaurt. Evitam mezeluri, branza topita, dulciuri.....

Pupam dulce cei doi "Craciunei" sarut sarut (eu inca nu am reusit sa fac poza pentru colaj...mai incercam prostit )

sus

Denunta
Isabela_bv

Copii
Mihai: 13 ani, 4 luni

22.11.2008 5:52     citat 

Salutare tuturor! Foarte frumos a nins azi in Brasov. Mihai a fost asa de uimit si tot la geam tragea ca sa se uite afara. Am fost cu el sa-i cumparam ghetute insa asa il oboseste aglomeratia, nu e invatat, ca a inceput sa maraie, sa planga si in drum spre casa a adormit. Ma chinui rau cu el cu mancarea pentru ca nu vrea sa stea in scaunel, ii dau doar mergand prin casa, si nu vrea sa pape cu lingurita iar mai nou de o saptamana nu vrea sa mai bea laptic seara. Toata ziua nu sta locului dar macar la masa mi-ar fi placut sa stea. Cand avea 7-8 luni ii faceam jucarii si mai statea dar de 3 luni si ceva de cand merge nu mai vrea deloc. Cateodata simt ca nu mai pot sa umblu dupa el pana si cu mancarea, ma enervez, alteori dau in deprimare. Nu stiu ce sa mai zic sau ce sa mai fac cu el. trist

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

22.11.2008 9:33     citat 

Isabela , rabdare mami...iei o gura de aer curat si o iei de la capat cu calm.Si mie imi vine uneori sa "fug de acasa "foarte fericit , dar ma calmez imediat , incerc sa ii distrag atentia cu altceva ...mai trag si o lula foarte fericit ( asta in cazul meu...nu e un sfat ptr. nimeni scot limba ) si o luam de la capat. Pe noi ne dispera Vlady cu tipatul . E modul lui ca ceara ceva si urechile noastre au devenit foarte sensibile ochi peste cap Sunt mititei , dar trecem noi si peste asta. Inca 5-6 luni si ne vom intelege mai bine cu ei . Nu te deprima ca nu e bine. trag cu ochiul La mine e mult mai greu. Unul tipa de te dor urechile , Ralu isi face temele intr-un haos total , las copilul , fug la Ralu cand nu se descurca cu temele , fug la bucatarie ca se arde mancarea, iar la Vlady ca s-a lovit , a cazut sau umbla pe unde nu trebuie...etc prostit prostit Mama, mama...asta stare de depresie.
Cand a plecat Ralu la scoala si Vlady doarme e momentul meu de respiro.Beau o cafea cu lapte si ma relaxez la televizor.Trebuie sa ai si tu macar o data pe zi , momentele tale de relaxare. zambet

Eu cu Vlady deja comunicam mai bine . Il intreb daca vrea apa sau altceva si zice "da" , il strig si imi raspunde...daca se apropie ora mesei striga "papa" imi aduce ghetele cand vrea fara si zice "pa pa".... E un dulce sarut

Si la noi a fulguit azi , iar Ralu nu a putut rabda sa nu iasa afara cu Vlady , cu toate ca era o flescaiala..... Binenteles ca a cazut unde era apa mai mare. rad Ninsoarea era minunata...de vis, dar prea cald ca sa se astearna. trist

Matea , Teo
, sunteti superbi sarut
Kurai , sanatate multa ! sarut Sa va faceti bine zambet
Ralu , eu am mers numai pe Nestle( nan 2 , nan 3 si acum nestle junior.Decizia a ta si aici parerile sunt impartite. Vlady s-a impacat destul de bine cu lapticul.Nu au fost probleme zambet Pupam printisorii sarut

Acum se ocupa Ralu de el . Se ascund unul de altul si iar e harmalaie la mine in casa. Sincera a fiu ...asta e "melodia " care imi place.Rasul copiilor si veselia lor sunt totul ptr. mine sarut sarut

Va pup sarut

sus

Denunta
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 6 luni

23.11.2008 12:46     citat 

Off... fetelor.... cat va invidiez ca aveti zapada, aici nu ninge, de cand sunt aici nu am vazut zapada trist decat la televizor plang sau sunt foarte trist Am sa intru maine sa va scriu mai multe sarut

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 5 luni
Patric: 11 ani, 3 luni

23.11.2008 1:33     citat 

Salutare,si la noi a nins putin dar nu se vede deja doar pe masini si putin pe trotuar,am fost azi putin la biserica dar asa cam 10 minute ca dupa aceea s-a plictisit si a inceput sa strige dupa care am mers acasa.

Ralu si noi tot pe Nestle am mers,acuma ben nestle junior cu miere,nici eu nu am fost de acord cu laptele aromat dar nu am ce face Thia nu vrea sa bea alt fel de lapte,si asa bea max 180 ml dimineata si seara.

Nici eu nu am reusit sa-i fac poze ptr colaj,nu sta la poze .

Nico si la mine e la fel,cand fata doarme e momentul meu de respiro dar nu intotdeauna,mai este cand fac curat sau gatesc in timp ce doarme ar incerc sa-mi fac timp si ptr mine ca altfel tampesc prostit

Voi ce cadou cumparati de craciun la copii,eu m-am gandit sa-i cumpar un laptop ca tare mult ii place sa butoneze pe al meu ce ziceti e bine sau nu?,am vazut la magazine laptopuri ptr copii cu tot felul de cantece si activitati.[/b] Sunt in pana de idei ptr ca nu prea se joaca cu jucarii,papusile nu ii plac,doar jucariile ce au butoane si canta o mai atrag dar in rest doar scotocit in sertare rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

23.11.2008 4:40     citat 

buna fetelor...Catalina se simte mai bine, de aseara nu a mai avut febra. azi vreau sa o scot un pic afara, ca nu mai ninge, nu mai ploua, nu bate vantul, si saraca nu a mai iesit de 3 zile din casa. e uracioasa din cauza asta. nu prea mananca dar totusi macar bea 2 biberoane de lapte pe zi, seara si dimineata, mananca 2 iaurturi si in rest mai ciuguleste, la amiza cate 10-15 lingurite de supa, si in rest cate putin din fructe, cate o napolitana, cate un biscuite. pt ea asta e f putin, dar bine macar ca mananca. si bea ceai destul de mult, cere singura cand vrea si bea chiar mult.de aseara nu i-am mai dat nurofen dar amoksiklavul cat sa i-l mai dau? ia la 8 ore. de tusit nu a tusit, nu pot sa imi dau seama in ce stare e gatul ei ca mananca la fel ca si acum cateva zile cand s-a imbolnavit..(zic asta in sensul ca data trecuta cand a avut rosu in gat nu a mancat aproape nimic 2 zile, o durea tare gatul, cand deja nu a mai durut-o as atare s-a observat imediat ca accepta sa manance si nu mai plangea cand vroia sa inghita).
bubulina, legat de cadourile de Craciun...hm, laptop poate e un pic prea repede...(parerea mea). am vazut si eu in magazine dar erau recomandate peste 4-5 ani, parca. eu raman la jucarii, si vrem sa ii luam o masuta cu scaune pt copii. eu nu i-as lua fetei mele laptop prea repede, inca e mica, si ea se plictiseste repede, dar daca de acum ii iau laptop mai tarziu ce voi face?sunt de parere ca nu e potrivit pt varsta ei...sunt destule jucarii cu butoane , melodii, sunt multe tipuri de lego, de cuburi, d efel si fel facute special ppt copiii de varsta asta. si eu o mai las si sa isi faca ordine in sertarul cu sosete, sa le scoata, sa le imprastie prin toata camera si apoi sa le adune si sa le puna la loc. sau ii pun intr-o cutie de carton (nu prea mare, o cutie ramasa de la ceva) diferite jucarii mai mici sau cuburi. e asa fericita cand le descopera si apoi cauta restul cuburilor sa se joace cu ele. noi avem acum 2 saci d ejucarii si periodic ii schimbam. adica, cateva zile se joaca cu jucariile dintr-un sac, cand se plictiseste de ele, ducem sacul si il aducem pe celalalt si mereu gaseste cate o jucarie de care a uitat si care o incanta peste masura. sarut

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 13 ani, 6 luni
Ilinca Rebeca: 10 ani, 3 luni

24.11.2008 10:21     citat 

salut bubureze si mamici!

lucy eu i-am luat sambata masa si scaune.....n-am avut rabdare pina la mosi

asa ca....de mos niculae....vor fi doar caticele, s-a cam plictisit de cele pe care le are si ii plece tare mult sa ii citesc

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

24.11.2008 10:26     citat 

super uika. asa ceva vreau s aii iau si eu. cat te-au costat? asta asa informativ sa stiu cam la ce sa ma astept ca nu m-am uitat in magazine.

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 6 luni

24.11.2008 10:42     citat 

OCRISU si STELUTZZA va multumim pt timpul acordat minunatelor colaje pe care le faceti
am pus si eu 2 poze nu sunt prea reusite pt ca Daria nu ma lasat sa o fotografiez nu am reusit sa-i pun nici caciulita de mos Craciun nici coarnele de ren trist trist trist trist

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 6 luni

24.11.2008 10:56     citat 

am sa incerc sa-i mai fac fac ceva poze poate voi reusi sa-i pun si caciulita de mos Craciun . diseara am sa le postez

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

24.11.2008 11:28     citat 

Toate buburuzele sunt minunate ,am salvat pozele si sunt sigura ca o sa arate minunat impreuna. Eu din pacate nu am prea avut timp de iternet,de fapt nu am avut deloc, am avut o sa[tamana de cosmar dar sper sa ne revenim incet,incet.Pupam toate prichindeii minunati.

sus

Denunta
Uika

Copii
Matea-Tiana: 13 ani, 6 luni
Ilinca Rebeca: 10 ani, 3 luni

24.11.2008 12:48     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
super uika. asa ceva vreau s aii iau si eu. cat te-au costat? asta asa informativ sa stiu cam la ce sa ma astept ca nu m-am uitat in magazine.
----------

70 masa si 31 fiecare scaun, le-am luat din tcm

sus

Denunta
mionela

24.11.2008 3:21     citat 

vreau si eu in listutza'
numele meu este sofia nicoleta si sunt nascuta pe 11 iunie 2007

sus

Denunta
bebeteo

Copii
Gloria: 23 ani, 4 luni
Teodor: 13 ani, 5 luni

24.11.2008 4:54     citat 

Nico citind mesajul tau parca am vazut un clip din viata mea, mai putin cea cu "luleaua", ca nu le am cu astea. si ai mei copii se fugaresc toata ziua prin casa, joaca ascunsea...intradevar, cea mai mare bucurie e sa-i auzi razand, chiar daca pe noi ne doare capul sau cadem de oboseala. si eu ma relaxez cand doarme Teo la pranz, ca sa o pot lua de la capat cand se trezeste rad

Bubu si eu m-am tot framantat cu cadourile de Craciun, ca nici pe Teo nu-l atrag jucariile... dar i-am luat deja o masina mare, una mica cu telecomada, un joc cu triunghiuri, cuburi, cu butoane care sper sa-l incante....oricum la varsta asta sunt cam mici si nu stiu ei mare lucru despre Mos Craciun.... dar sa te tii bine la anu'.... ca atunci vor avea preferinte!

Dya pupam printesa!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: