· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(13)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(13)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 7 luni

28.11.2008 7:30     citat 

wooow ce poze frumoase prostit prostit
mini-bursu esti superba
sofia numai zic , acum ca e si crestina prostit prostit
help help help vine cineva la mine acum care aseara a fost intr-o casa cu niste copii cu pojar , eu am avut , si persoana respectiva a avut , intra sau nu in contact cu maia???

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani
Maria: 12 ani, 7 luni

28.11.2008 7:31     citat 

NU

nu te intereseaza daca se poate sau nu transmite la copil,NU te juca cu focul

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2008 7:37     citat 

poate-s impulsiva si exagerata,insa o fetita asa de mica nu merita expusa la un risc,oricit de mic ar fi riscul acela-mai ales ca tu ai cunostinta de acest risc

daca(sa zicem ca printr-o coincidenta) ia Maia pojar(fie si de la altcineva),nu te dai dupa aceea cu capul de toti peretii,stiind ca poate din cauza ta s-a imbolnavit?
eu stiu ca pojarul e insotit de febra mare,ca mai toate bolile copilariei,asa ca mi-as cere scuze politicos si as tine frumos copila in alta camera,vizite se pot face si mai incolo

Ultima modificare efectuata de catre mamistef la 28.11.2008 7:38, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 8 luni
Rebeca: 12 ani, 7 luni
Tabita: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

28.11.2008 7:37     citat 

ziceti si mie care i treaba cu antibiotic pentru niste bubitze. si la rebeca i apar apoi dispar dar noua dr pediatru ne-a zis ca sunt de la niste hormoni din laptele matern si ca vor disparea de la sine sa le tratam cu indiferenta. dar acum ma gandeam daca se inseala.

sus

Denunta
bursucitza

28.11.2008 7:46     citat 

----------
VasiJoy a scris:
ziceti si mie care i treaba cu antibiotic pentru niste bubitze. si la rebeca i apar apoi dispar dar noua dr pediatru ne-a zis ca sunt de la niste hormoni din laptele matern si ca vor disparea de la sine sa le tratam cu indiferenta. dar acum ma gandeam daca se inseala.
----------

maria mananca humana 1 ca eu nu am laptic.... nu stiu ce sa-ti spun... nici noi nu le-am bagat in seama dar cand a vazut-o asistenta a spus sa nu mai stau pe ganduri... maria a avut si un abces mamar la san incizat la varsta de 15 zile...

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 7 luni

28.11.2008 7:57     citat 

multam de sfat , am intrebat pt ca nu stiam ce sa fac ..... ideea e ca trebuia sa vina pt ca avea sa-mi aduca ceva important..... gata m-am inchis cu ea in camera stam cuminti aici scot limba

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 7 luni

28.11.2008 7:58     citat 

Mare-melisa noi am facut la biserica catolica catedrala din centru

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2008 8:02     citat 

Vasi,sunt niste bubite rosii cu cap alb,ca niste cosuri-crd ca despre asta vb si eu,si Bursucitza
in maternitate Maria mea facuse niuste bubite din astea si mi-a spus neonatologul ca NU e de gluma,pt ca daca ii mai apar pe corp inseamna ca e infectata cu stafilococ si trece pe tratament cu antibiotic injectabil
i le-a spart cu tampon cu betadina(apasa ferm cind erau coapte,si se spargeau),sau clorhexidina si apoi pudra cu baneocin-asta e tratamentul,nu se lasa in nici un caz sa treaca"de la sine",asta in caz ca vorbim despre acelasi gen de bubite
in spital nu i-au mai aparut si ne-a dat drumul la 4 zile de viata
acasa i-au mai aparut parca doua bubite la citeva zile,le-am rezolvat eu pe alea si de atunci nu a mai aparut nimic nimic

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

28.11.2008 8:04     citat 

Seara buna fetele,
Am constat cu placere ca mi-a simtit si mie cineva lipsa. jenat zambet Noi....suntem binisor. Raguseala nu i-a trecut...acum chiar sper sa fie de la tipat. Ma plangeam acum cateva zile ca face cate o criza de plans de vreo ora....acum face mai multe si tin si 2-3 ore. incerc sa ma mint ca s-o fi invatat sa-l plimb in brate....sper sa nu fie nimic grav. Acum incerc sa-l linistesc intinsi pe pat amandoi, sa-l pup, sa-l mangai, sa-l legan un pic....nu mai pot sa-l plimb mult timp in brate. Ma termina scolioza si nici nu pot face nimic in acest sens. Ehhh nu mai vreau sa ma plang. Hai sa speram ca va fi bine. Ma rog la Dumnezeu sa fim sanatosi si sa ne dea putere sa trecem peste toate. Si aceasata este ceea ce urez tuturor mamicilor si pruncilor.

sus

Denunta
bursucitza

28.11.2008 8:07     citat 

----------
mamistef a scris:
Vasi,sunt niste bubite rosii cu cap alb,ca niste cosuri-crd ca despre asta vb si eu,si Bursucitza
in maternitate Maria mea facuse niuste bubite din astea si mi-a spus neonatologul ca NU e de gluma,pt ca daca ii mai apar pe corp inseamna ca e infectata cu stafilococ si trece pe tratament cu antibiotic injectabil
i le-a spart cu tampon cu betadina(apasa ferm cind erau coapte,si se spargeau),sau clorhexidina si apoi pudra cu baneocin-asta e tratamentul,nu se lasa in nici un caz sa treaca"de la sine",asta in caz ca vorbim despre acelasi gen de bubite
in spital nu i-au mai aparut si ne-a dat drumul la 4 zile de viata
acasa i-au mai aparut parca doua bubite la citeva zile,le-am rezolvat eu pe alea si de atunci nu a mai aparut nimic nimic
----------

despre astea e vorba plang sau sunt foarte trist maria in spital nu a facut asa ceva dar i-au aparut dupa o zi dupa ce am ajuns acasa dupa urechiusa si dupa aia toata povestea cu abcesul de la san... plang sau sunt foarte trist
dar face mamica de mini-bursucitza tratament la fata si DD are grija de fetita si se va vindeca zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

28.11.2008 8:15     citat 

Urez bun venit ramonika !
Am vazut ca deja s-au impartit mandrele...ei lasa ca nu va ramane Tudor al meu singur rad . Alina tu tot o promiti pe Teo dar uiti ca noi stam la panda la doi pasi de tine rad . Lilimarlene ma topesc dupa blonduta ta! Auzi la ia....adidasi de firma prostit . Am vazut bebelusi frumosi foc, adevarate staruri in devenire. zambet O sa fac si eu poza cu micutul terorist zilele astea sa vedeti cat de mult am crescut! zambet Ma uit la poza lui Tudor din colaj(multumim mamai si andreea) si sa stiti ca si acum doarme si mananca cu manuta dusa la falcuta .E asa nostim!!!! Am tot cautat in orasul asta de kkt un fashulet si nu am gasit decat marimi mari(am si cumparat unul degeaba!!). Acum zice sotul ca a gasit undeva sa vedem daca o sa-i vina ca as vrea sa-l scot si eu in oras, sa ne mai plimbam prin mall ca o iau de tot razna!!! Liliamarlene te inteleg perfect. Nici eu nu am timp de nimic. Ce e mai grav ca nici sotul nu prea mai are timp sa gateasca si am inceput sa mananc foarte aiurea, semipreparate, cartofi prajiti etc. Din facultate n-am mai mancat asa de prost...si apoi cum sa slabesc?!?!?! prostit prostit prostit
Bursucita sunt alaturi de tine si de Mariuta ta. Am facut si noi antibiotic in piciorus si stim cum e! OOffff.....sa fie sanatoasa Maria!!!!
In legatura cu vaccinul....medicul de familie ne-a spus ca trebuie sa coaca musai. daca nu coace trebuie facut din nou.
Gata! MA duc la bebe ca sotul meu da semne de "nebunie temporarra".
Va pup! O noapte linistita!!!

sus

Denunta
bursucitza

28.11.2008 8:28     citat 

----------
mimilyca a scris:
sotul meu da semne de "nebunie temporarra".

----------

Doamne ca bine mai descrii situatia...
mariei am inteles ca ii va pune branula (sau cum so numi) la manuta...ca sa ii faca injectiile...
despre vaccin pediatra ne-a spus ca se verifica la varsta de 3 luni sa fie de 3 cm...

sus

Denunta
mamistef

Copii

28.11.2008 8:35     citat 

of,Mimilyco..rabdare,putere multa,si incredere ca va trece greul,asta e nevoie...
uite ca deja ai parte de bucurii-nu mai e vrabiuta,e Falconetti,si stie asta!
pupam sarut

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 8 luni
Rebeca: 12 ani, 7 luni
Tabita: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

28.11.2008 8:44     citat 

multumesc ca m-ati lamurit. sigur nu e acelasi lucru. ale ei sunt rosi fara nimic galben si sunt pete nu cosuri adica doar pigmentata pielea nu si usor umflata ca un cos. oricum pediatru s-a uitat atent la ele si a zis ca e sigur. totusi ma gandeam sa intreb de 2 ori decat sa fie ceva bai. sanatate la micuta, sigur o sa treaca si peste asta cu bine.

sus

Denunta
mare_melisa

28.11.2008 8:51     citat 

Eu va salut si va doresc noapte buna fetelor ne vedem maine. Nu mai pot de somn sa vad daca o pot adormii pe printesa mea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: