· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(13)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(13)     
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

29.11.2008 8:01   bebe  citat 

scuzeeeeeeeeeeeeeee.... pentru marirea paginii.Am lipsit azi .multumesc mult pentru urari.asa a fost de cand am nascut-o ee putin mai mic si nu am avut nici arsuri pe piept cum zic unii.dar eu stiu ca arsurile sunt din alta cauza in fine si eu am fost mirata cand am vazut-o ce par mult are.am nascut prin cezariana si precizez ca eu sunt blonda nici nu zici ca e a mea
sotul meu este brunet si are ochii mei
pupici

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

29.11.2008 8:08   bebe  citat 

aaa am uitat sa va intreb voi alaptati bebeii de la san?eu am 2 zile de cand nu mai am lapte deloc.am avut de la inceput foarte putin si in final nu8 mai am deloc.am fost putin supi pe mine intr-un fel ca nu am mai avut ce era mai bun ptr patri dar aproape ca mi-a trecut...in fine sa fie ia sanatoasa acum ii dau milupa

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 7 luni

29.11.2008 8:09     citat 

offff liana stai linistita ca o sa fie totul bine ..... nici nu stiu ce sa zic , incerc sa ma pun in locul tau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist hai fi strong pt puiul tau ca bubita trece repede

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 14 ani
A M: 10 ani, 1 luna

29.11.2008 8:18     citat 

Salutare!
Intram si noi putin cu treaba pe la voi...

In primul rand va spun sa va traiasca bebelusii -sunt absolut SUPERBI ! sarut sarut sarut

In al doilea rand vreau sa-i spun Lianei sa se linisteasca pt ca asa a avut si baietelul meu cand era mic, o "hernie ombilicala" si s-a retras asa cum a si aparut! Uite aici o poza de-a lui de la botez , se vede bine cum avea buricutul: http://i260.photobucket.com/albums/ii32...za/edi.jpg

Numai bine! sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 7 luni

29.11.2008 8:44     citat 

Liana sa inteleg ca a scapat de operatie? Capul sus... O sa iasa el din problema asta ai vazut si puiul de cafelutza? Si Sofia are un inceput de hernie ombilicala... din cauza plansului dar acum s-a mai linistit cu plansul acela mult... Colicile au trecut iar kk se pare ca sa reglat de la sine... Totul va fi bine si cu Radu sunt sigura... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 7 luni

29.11.2008 8:45     citat 

Merci draga Cafelutza. Zici ca se retrage? Super ar fi.Nu este iesit asa in afara ca la puiul tau dar este rosu.

sus

Denunta
liana76

Copii

29.11.2008 8:51     citat 

Nu, deocamdata nu se pune problema de operatie.Oricum este prea mic. A zis sa asteptam inca 2-3 luni si sa vedem daca se trage. Sa ma duc urgent in cazul in care "copilul are varsaturi, nu are scaun si este foarte agitat".Asta inseamna o acutizare a problemei care poate duce chiar la ocluzie intestinala.
M-am mai linistit, dar tot am asa ceva pe inima. Dar sunt constienta ca asta e o problema minora, Doamne fereste de altele! Ma autoeduc sa inteleg ca totul va fi bine si ca starea lui depinde si de starea mea de spirit. pana una alta copilul e frumos, sanatos si are....7 kg!!!L-a cantarit si dr. aseara si a ramas mirata. Cam 6.8 kg scazand pampersul si salopeta.

sus

Denunta
liana76

Copii

29.11.2008 9:05     citat 

sus

Denunta
ramonike

Copii
Patricia - Printesa
12 ani, 7 luni

29.11.2008 9:28   bebe  citat 

ce bursucel frumos!! sa-ti traiasca.stai linistita ca siu eu cu patricia m-am speriat, i sa vindecat buricutul normal si apoi acum 2 saptamani parca ia crescut o carnita acolo cam cat un buric de deget mic.m-am speriat foarte tare dar de fapt era un granulom adica nu a fost bine legat buricutul la nastere
am fost o saptamana la rand la pediatru chirurg si sa rezolvat.sunt lucruri minore dar acum mai ales noi care suntem la primul bebe ne strsam foarte tare chiar daca nu ew nimic.iti inteleg ingrijorarea dart stai li8nistita toate se rezolva pupici

sus

Denunta
mare_melisa

29.11.2008 11:10     citat 

Si fiica mea are un pic de hernie dar mi s-a spus ca se retrage cu timpul daca nu atunci v-a nmecesita operat dar deocamdata am vazut ca s-a retras destul de mult cred ca o sa scape.
La multe lunite Ana-Sanziana .

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
12 ani, 5 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
11 ani

30.11.2008 8:34     citat 

LA MULTI ANI! Tuturor care poarta numele de Andrei / Andreea ( mamici, tatici, bebelusi), multa sanatate si tot ce va doriti.

sus

Denunta
bursucitza

30.11.2008 8:39     citat 

La multi ani tuturor celor ce poarta numele de Andrei, Andreea... si celor mari si celor mici...
noi am inceput tratamentul cu antibiotic...
am vazut ca se vorbea de hernie ombilicala... si maria este "suspectata" ca ar avea dar ni s-a spus ca trebuie sa mai asteptam ca s-ar putea sa dea inapoi...
va pupam ...trebuie sa vina asistenta sa ii faca tratamentul...

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani
Maria: 12 ani, 7 luni

30.11.2008 8:42     citat 

la multi ani mami Andreea(si celorlalte mamici care poate se numesc asa,dar nu stim noi din cauza username-ului! trag cu ochiul )
la multi ani Darius-Andrei,Denis-Andrei,Andrei-Gabriel!!!

multa sanatate si fericire si sotilor vostri cu numele de Andrei trag cu ochiul

si...buna dimineata!!! sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani
Maria: 12 ani, 7 luni

30.11.2008 8:46     citat 

of...am recuperat si am citit despre Raducul Lianei trist stiu ca este asa de greu sa iti vezi puiul asa....capul sus,o sa fie bine,poate da Dzeu si scapa si de operatie!!!

stiu ca ei sunt asa de mici si nu merita asa necazuri si suferinte....iar noi ca mame simtitm durerea inzecit...

din tot sufletul le doresc sanatate si refacere grabnica puiutilor cu necazuri de sanatate!!!
sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 1 luna
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 5 luni

30.11.2008 9:04     citat 

Neatza!
Uram si noi tuturor puiutzilor,mamicilor si taticilor un sincer si calduros LA MULTI ANI sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: