· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 - cap. 11
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 - cap. 11     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

28.11.2008 11:57   Puisorii de primavara 2007 - cap. 11  citat 

5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Ploiesti, Poze
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea
12 martie – Maria-Carina (pui de Lilith1), Brasov
12 martie – Andrei-Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth (Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova, Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 16 fetite si 23 baietei , sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate:

Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Nicolle_77 – Nicole - 22.08.1977
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la BBCode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost Bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Si pentru ca am fost cuminti, acum suntem Puisorii de primavara 2007 : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 9 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

29.11.2008 9:19     citat 

Ce listutza frumoasa avem....Multumim Hellene sarut sarut sarut

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

29.11.2008 9:51     citat 

foarte frumos colajul hellene....Multumim!

Un week-end palcut sa aveti!

sus

Denunta
Shadia

Copii
Adnan: 13 ani, 8 luni

29.11.2008 2:08     citat 

Salutare salutare
Hellen - superb colajul - in ton cu anotimpul sarbatorile sarut
Ma bucur sa aud ca domnisoara este bine si ca s-a pus din nou pe treaba
Frumos de tot braduletul oraselul dar bienanteles ca cel mai frumos din toti este protagonistul imaginilor domnisorul George!
Cafe - desi putin intarziata urarea iti dorim si noi La multi ani alaturi de minunantul Edi si familia voastra atat de frumoasa
Pentru ca esti o mami atat de speciala meritati tot ce e mai bun in lume ...
Mari - peisajele sunt de vis iar de printesa ce sa mai zicem ca de ficare data ne lasa fara cuvinte cu frumusetea ei (cu dintisori cu tot)
Lumy foarte frumoase poze - imi place tare mult bogdi mascat - cunosc si eu cantecelul despre care vorbesti il asculta si Andy tare mult la cresa - nu am reusit insa nici eu sa il gasesc poate ne ajuta cineva?

Maggie mult curaj si putere de lupta - o sa fie bine o sa vezi
Miha - Ale pupici sa treca repede probleme cu dintisorii

Andy doarme acum - il atspet cu ciorbita de legume pregatita si buna de papa
Luni este si el in vacanta - fericire pe caputul lui
In rest suntem bine - cu mucsori si noi - cred totusi ca vremea asta o fi de vina
Va salutam de la cluj si va dorim sa aveti parte de un weekend de vis..

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

29.11.2008 5:08     citat 

Hola!

Hellene, multumim tare mult ...foarte frumos colajul!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut Daaa....chiar vin sarbatorile, ce frumos! sarut Super poze, chiar vrem si noi in Bucovina! trag cu ochiul sarut

Shadia, multumesc mult pentru urari! sarut sarut sarut Ii dorim vacanta placuta lui Adnan si sa scape de mucuti!

Lumy, cum stai cu pregatirile??? Ce ai ales sa pregatesti pana la urma?

Noi suntem bine, tocmai am venit de la cumparaturi din centrul comercial Salera...unde era un brad urias superbbb si totul era foarte frumos impodobit, Edy a fost tare incantat... s-a dat si pe toboganul care era trecut prin bradutz...era o orchestra de ursi de plus polari uriasi care cantau de zor in orchestra foarte fericit Superrrr

Pupici tuturor! Numai bine!

sus

Denunta
bebiku

Copii
Raul - minunea noastra poznasa: 13 ani, 9 luni

29.11.2008 9:08     citat 

Buna seara fetelor!
tiu ca nu ma mai scris de mult, adevarul e ca mi-am cam iesit din mana dupa luuunga pauza pe care am luat-o, sper sa-m i revin!
Acum am inmceput curatenia pt craciun foarte fericit cam devreme, dar am zis sa o iau din timp sa nu ma aglomerez atunci!
Mi-a fost atre greu, am inceput sa merg la sala si dupa prima sedinta am o feeebra musculara groaznica, nici nopatea nu dorm bine de durere plang sau sunt foarte trist ...soarta...baba la frumusete sufera rad
Am prins si eu o pauza acum, Raul se joaca cu o casuta muzicala , asteapta ora de nani, de fapt mint, eu sunt cea care asteapta ora de nani ca dupa elll foarte fericit
Am ceva timp de cand ii dau oua de prepelita . Am inceput cu cate un galbenus dim pe stomacul gol si dupa jumate de ora ii dadeam lapticul, acum ii dau 2 galbenusuri. Normal cura e de cate 2 galb timp de 30 zile.Incerc tot ce se poate , poate mai scapam de raceli anul asta foarte fericit , macar de sarbatori sa fie bine foarte fericit sarut ...offf ca-mi vine sa-l mananc.
Voi ce faceti, ati inceput curatenia rad , acusica vin sarbatorile...astept sa ne consultam in legatura cu meniul...offffffffffffffffff, m-a umplut harnicia rad
Va pooop pe toate cu tot cu bibiluci, noapte buna, sper sa intru mai des scot limba

sus

Denunta
bebiku

Copii

30.11.2008 10:37     citat 

Buna dimineatza!!!
Ce faceti, leneviti sau sunteti la vot? rad
In primul rand la multi ani tuturor ce-si sarbatoresc azi ziua de nume!
Avem si noi un puiut caruia ii uram muuuulta sanatate, il pupam dulce pe [color=blue]Andrei-Bogdan [/color]sarut

O intrebare intrebatoare am si eu...ai vostri nazdravani bat din picior sau se trantesc jos cand nu le convine ceva?
Raul a inceput cu mofturi d-astea rad ...ce sa fac? Daca-l bag in seama atunci si vede ca-i merge nu-l mai dezvat eu , asa ca...
Va poop pe toate si o zi cat mai faina sa aveti!!!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

30.11.2008 10:42     citat 

La multi ani Andrei-Bogdan! Iti dorim sa fii cresti mare, sanatos si voios! Te pupam cu mult drag, puisor frumos ! sarut sarut sarut sarut sarut
Lumy, vrem poze..de-abia astept! trag cu ochiul sarut

La multi ani tuturor sarbatoritilor din familiile voastre!

Bebiku, ma bucur ca ai scris si sper sa intri mai des! Spor la curatenie si spor la sala! Bravo, ai ambitie! sarut sarut sarut Pe Raul il pupacim mult mult si ii dorim sa fie sanatos...Dar cum reusesti sa-l faci sa inghita galbenusul de ou de prepelita?
Despre meniul de Craciun...inca nu stiu sigur ce voi gati, dar cu siguranta voi face sarmale pt ca am o poftaaa, n-am mai mancat de cand am venit in Spania!! Sper sa-mi iasa si bune pt ca ar fi prima data cand gatesc asa ceva! foarte fericit

O zi buna tuturor!
Pupici! sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

30.11.2008 10:48     citat 

----------
bebiku a scris:

O intrebare intrebatoare am si eu...ai vostri nazdravani bat din picior sau se trantesc jos cand nu le convine ceva?
Raul a inceput cu mofturi d-astea foarte fericit ...ce sa fac? Daca-l bag in seama atunci si vede ca-i merge nu-l mai dezvat eu , asa ca...
----------

Ohoooo...cunoastem si noi din astea! Si Edy face la fel cand nu-i convine ceva, tipaaaaa si bate din picioare, se invarteste in loc, arunca cu ce nimereste si eventual se mai tranteste si pe jos. Ignorarea e singura metoda pe care o aplic si functioneaza cat de cat...Uneori insa cedez si fac cum zice el numai sa nu mai tipe ...nu e bine, dar...

sus

Denunta
Hellene73

Copii

30.11.2008 11:02     citat 

Buna dimineata! sarut

Azi e zi de sarbatoare si de papat bunatati! Si mai ales de felicitat pe toti care poarta numele Sfantului Andrei sarut

Lumy, sa va traiasca baiatul frumos, sa fie sanatos si intelept! Petrecere frumoasa, abia astept sa ne scrii si sa ne arati pozele de astazi! sarut

Mai nou, vad ca de cateva zile mamzelina mea da semne ca s-a "maturizat" trag cu ochiul cand ii este somn vrea sa urce in patut si ma striga sa o urc. Se acopera singura si sta cuminte pana adoarme. Sper ca am scapat de pusul obligatoriu la somn cool
Bebikule, in timp se va dezvata, acum si tare greu pricep ca nu-i voie, ca nu se poate, eu incerc sa ii distrag atentia atunci cu altceva, vad ca functioneaza. Imediat il pun pe George sa faca o scamatorie, ceva si ma bucur ca uita repede ce vroia. Dar tot asa, mai intai trantit pe jos, aruncat, ba si mai aiurea: isi da palpe (parca a mai rarit obiceiul asta)!
Cafe, sarmale spui, yummyyy?? Nici eu nu am facut pana acum, doar ardei umpluti (cred ca frunzele se pregatesc mai greu, de aia apelez la ardei scot limba ) Dar ar trebui sa tai si eu panglica la oala de lut pe care am luat-o special pt sarmale jenat

Fetelor, sa aveti o duminica exceptionala, cu mult soare sarut ! Eu ma pregatesc sa merg indata la vot, o iau si pe mamzel ca sa ne mai amuzam pe acolo scot limba

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

30.11.2008 4:52     citat 

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!

Am mai scris odata mesajul, dar cand am ajuns la sfarsit, mi-a inchis Chira pc-ul, ce sa faca si ea..., daca scriu cand e prin zona...

Si Chira face scandal cand nu-i convine ceva, dar incercam sa nu-i facem pe plac, doar cand doarme nepotelul meu, ca sa nu-l trezeasca...

Cand face ceva rau, ii explicam ca nu e bine, si bineinteles ca de cele mai multe ori nu vrea sa inteleaga, dupa care ii spunem ca suntem suparati pe ea...Chiar zilele trecute, numai stiu exact ce a facut, s-a suparat tati pe ea, plangand a venit la mine..., dar daca o cearta unul, celalalt nu o pupa..., asa ca si eu eram suparata...S-a dus la cumnatul meu, care initial nu stia ce sa faca, sa o ia in brate sau nu, dar i-am luat-o eu inainte si i-am zis ca si el e suparat pe ea...si tot asa...de la unul la altul..., dupa care sotul meu a pus-o in tarcul celui mic, cica ar fi pedepsita...A stat ea ce a stat acolo, s-a jucat cu niste jucarii, dupa care a inceput iar sa se linguseasca...Eram aproape de ea..., si vazand ca toata lumea e suparata pe ea...s-a intins spre mine si mi-a zis "e ubesc mami" M-am topit toata, dar nu am cedat imediat, i-am explicat inca odata ca nu e frumos ce a facut, ca trebuie sa asculte de noi...etc...dupa care s-a linistit...Niciodata nu ii spunem ca" te bat daca nu stai cuminte, sau nu faci aia..." pt ca nici noi nu am fost crescuti asa, cel putin eu nu am primit nici macar o palma de la ai mei, asa ca rebuie sa avem rabdare si sa le explicam ce e bine si ce nu...Altii inteleg mai repede, altii nu vor sa inteleaga...asta e...multa rabdare...

La noi deocamdata merge asa...sa vedem mai incolo...

Va pupam !

sus

Denunta
bebiku

Copii

30.11.2008 10:22     citat 

Ehei, deci nu sunt singura in situatia asta foarte fericit ...e bine de stiut foarte fericit
Cafe , eu galbenusurile i le trag in seringa si le ia, s-a invatat deja. Faza e ca el imi ia tot ce-i dau, fie bun sau rau la gust, s-a invatat mititelul la cate medicamente a luat trist .
Adineauri cand l-am adus de la mamaia nu stiu ce mi--a venit si i-am luat temperatura( eu sunt tareeeeeee paranoica) si avea 37 cu 9...sa cad jos, o mai iau odata 38.M-am dus l-am spalat pe fata l-am dezbracat, i-am dat apa in canita , a baut-o toata, iar o iau 37cu 6, mai stau un pic , iar o iau jenat , 37.M-am racitt un pic dar se pare ca ii cescuse temp pt ca s-a incalzit cam tare. Daca era altceva ma gandesc ca nu scadea asa repede(totul s-a intamplat in max 5 minute. Au trecut vreon 2 ore de atunci si vad ca e bine nu are nimic.Intre timp i-am mai luat temp de cateva ori si nik. Eu de la ultima raceala nu l-am mai scos afara(acum vreo luna afost ultima), persoane racite nu am primit in vizita...dar na, nu se stie niciodata.
Nopate buna va urez si somn usor puisorilor...pooopici!
Cuscra , eu nu am votat jenat ...mamzel da? rad

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

01.12.2008 10:39     citat 

Tuturor multa sanatate, fericire si mult noroc!
Am lacrimi in ochi...i-am spus lui Edi "La multi ani ...esti roman, stii ?"

Pupici tuturor!

sus

Denunta
Hellene73

Copii

01.12.2008 11:27     citat 

Buna dimineata si LA MULTI ANI!
Cafe sarut

Si ca sa va arat ce frumoasa e tara asta, am zis ca azi postez cateva imagini (de pe unde am fost noi doar), mai ales sa va alin dorul celor de departe! George a facut la camin tot felul de activitati cu ziua nationala si sincer, ma bucur ca se ocupa si de aspectul asta.

De la Manastirea Moldovita:

De la Manastirea Sucevita:

Manastirea Barsana -Maramures

Pasul Prislop

Marea Neagra

Borsa - Maramures

Va pup, sa aveti o zi perfecta!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

01.12.2008 11:33     citat 

Hellene, din toate minunatiile de locuri ce ai postat tu...doar Marea Neagra am vazut-o. trist Mai avem timp insa si acesta este un scop declarat al nostru : sa vizitam toate locurile minunate din Romania!
Multumesc Elena! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: