· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > clubul mamicilor cu 3 copii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor clubul mamicilor cu 3 copii     
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 7 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 10 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 11 luni

02.12.2008 9:01   clubul mamicilor cu 3 copii  citat 

Se inscrie cineva? eu stiu cateva fete de pe forum care au sau asteapta al treilea copil...

va astept la forumeala!

diana

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 3 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 9 luni
Patrick Elias: 11 ani, 5 luni

16.01.2009 10:43     citat 

Eu ma inscriu! Cu toate ca inca nu am 3 copii...bebe 3 e abia pe drum si mai avem cale lunga pana sa-l intalnim. Dar, psihologic, ne pregatim de pe acum...nu stiu cum o sa facem fata la 3 zvapaiati...

sus

Denunta
dianabv

Copii

24.01.2009 8:24     citat 

miru, si la noi e tot pe drum... numa ca i/a mai ramas putin din drum!

cred ca va fi greu, dar si frumos! la noi va fi ceva mai usor, ca sunt mari copiii, si isi doresc amandoi sa vina odata bebe, ne bazaiau la cap de mai multi ani...

mai e si zclr, si la ea fetitele sunt micute... uite, na mai sprijinim pe aici pe forum , si trece! la mine e diferenta de un an si 9 luni intre primii 2, si mi/a fost greu la inceput, dar apoii a fost asa de bine, cu ei impreuna, si apropiati ca varsta...

pupici si sarcina usoara!
diana

sus

Denunta
edimar

03.02.2009 1:08     citat 

abia acum v-am descoperit clubul foarte fericit ma Ma inscriu pt ca am 3 galuste aurii si viata cu 3 copii e de trei ori mai frumoasa
miru le vei face fata cu brio pt ca d-zeu te ajuta.

sus

Denunta
dianabv

Copii

04.02.2009 10:54     citat 

ce frumos, edimar! speram sa facem fata toate, ca doar sunt minunile noastre! eu intru mai putin acuma pe net, dar in curand ne linistim si noi, sa vina odata printesa si sa ne acomodam!

pupici
diana

sus

Denunta
edimar

04.02.2009 11:07     citat 

cum te simti diana?mai ai putin si stiu ca acum este cea mai grea perioada.sa-ti dea domnul o nastere super usoara! sa ne anunti ca nd vine printesa . va asteptam cu drag inapoi in club sa impartasim noi impresii.vad ca suntem putine cu trei galuste trist

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 3 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 9 luni
Patrick Elias: 11 ani, 5 luni

20.02.2009 11:55     citat 

Felicitari Diana! Acum am intrat si am vazut ca a venit printesa!
Sa va traiasca, sa fie sanatoasa, sa aiba o viata plina de bucurii si fericire! sarut
Si tie mami, refacere usoara si muuult, mult laptic pentru galusca!

sus

Denunta
edimar

20.02.2009 5:53     citat 

sa-ti traiasca galusca diana,sa fie sanatoasa si tu la fel!acum am vazut ca ai nascut . te asteptam cu detalii!felicitari! zambet zambet

sus

Denunta
dianabv

Copii

21.02.2009 6:53     citat 

multumim, multumim!

e o cumpete asta mica, numai ca eci mari imi sunt bolnavi, e o bronsita urata, si asta dupa ce 2 ierni la rand nu am luat antibiotic deloc, nu raceli, nimic...
acu cand am nascut si eu trebuia sa fie bolnavi...

am tot schimbat tratamente, acu suntem cu tneo pe aerosoli, pati e mai binisor... au o tuse oribila, si mi-e frica sa nu ia si asta mica.

eu m/am refacut super dupa cezariana asta, la pati am tras mai mult pana sa fiu pe picioare, acuma chiar radeam ca eu la 9 zile dupa operatie eram singura in picioare, ca si sotiorul a luat ceva gripa si el e asa de rau de boala... numa in pat sta.

cam astea de la noi, o s amai revenim cu poze.

pupici
diana

sus

Denunta
edimar

22.02.2009 4:59     citat 

vai diana ,multa sanatate puiutilor tai si tie. sa fii puternica ca sa ai grija de ei si nu-ti fie teama pt printesa.dc o alaptezi o ajuti cu anticorpi.si la mine edi a luat o raceala urata de la gradi cand sofia avea 3 sapt.ea nu a avut nimic in schimb mario a luat imediat prostit te inteleg prin ce treci si va doresc multa,multa sanatate si pupici sarut

sus

Denunta
dianabv

Copii

11.11.2009 12:56     citat 

ei, mamici cu 3 copii, ce mai faceti?

pupam copilutii!
diana

sus

Denunta
edimar

11.11.2009 11:51     citat 

Astazi Sofia a implinit un anisor.L a multi ani galusca mamei!Tati, mami Edi si Mario te iubesc mult si iti doresc sa fii sanatoasa, vesela si sa ai noroc in viata. sarut

sus

Denunta
09chicu

Copii
Vicentiu Cristian: 17 ani, 2 luni
Stefania Gabriela: 14 ani, 4 luni
Sanziana Cristina: 10 ani, 5 luni
George Constantin: 7 ani, 7 luni

08.04.2010 9:42     citat 

ma inscriu si eu foarte fericit ...doi pui mici si o galusca pe drum scot limba ...care.apropo,va saluta cu suturi din burtica sarut

sus

Denunta
daiana2012

Copii
printesa isteata si frumoasa
gandacel dragut si vorbaret

05.01.2011 6:26     citat 

felicitari mamici cu trei pici!
Sper ca voi intra si eu cat de curand in clubul vostru.
Pana atunci stau cuminte si va admir pe voi.
sarut sarut sarut

sus

Denunta
mandita

17.01.2011 3:14     citat 

buna fetelor.
Eu nu am 3 copii dar s-ar putea sa am...
Vreau si eu sa stiu cum reusiti sa va descurcati cu 3. Aveti posibilitati materiale peste medie? Aveti ajutor de la parinti? Ati ajuns in unele momente pur si simplu sa nu reusiti sa va descurcati?

De ce intreb?

am 2 copii de 7 si 1,8 ani. Cu prima a fost usor, da usor de tot, cu baietelul a fost enorm de greu si acum este incredibil de greu. Parintii atat la fata mare cat si la baiat nu s-au bagat sa ii mai ia sau sa stea cu ei nici macar 2 ore pana la 2 ani. din asta sa intelegeti ca acum la aproape 2 ani, orice problema am de rezolvat o fac cu copiii in spate.Financiar, ne descurcam, dar economisim la sange, pt ca stam in chirie.

Mi-a intarziat ciclul si am facut 2 teste din care unul pozitiv si unul negativ. Am azi control sa vad care e situatia. De cateva zile ne tot framantam. Am vrea sa pastram bebe dar parca totul e impotriva. Parintii au strambat din nas si cand am vrut al doilea bebe si chiar s-au tinut de cuvant cand au zis ca daca il facem pe al doilea nu ne mai ajuta cu nimic. cu banii nu stam stralucit si eu deja mai am putin si o iau razna incercand sa fac fata la cei 2: curatenia in casa, scoala, activitatile, mancarea, cumparaturile, facturile stiti voi.

Daca aveti cuvinte de incurajare sau solutii pentru parenting cu 3 copii, va multumesc anticipat!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: