· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Silicoane- preturi ; pareri; impresii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Silicoane- preturi ; pareri; impresii     
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

02.12.2008 11:43   Silicoane- preturi ; pareri; impresii  citat 

Fetelor, sunt sigura ca sunt mamici printre noi, care au apelat la silicoane. La inceputul lui Ianuarie as vrea sa demarez treaba....dar nu am decat o prietena care si a pus undeva la romana la clinica carezone. Stiti ceva de aceasta clinica? Sau daca v ati pus in alta parte...unde?Sunteti multumite?O sa mai caut pe net, sa ma mai informez umpic, dar daca imi puteti impartasii ceva din experienta voastra ..... orice.... va multumesc din suflet sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 10 ani, 11 luni
MICA: 6 ani, 8 luni

02.12.2008 3:59     citat 

silicoane si un bebe mic care vrea in brate... hmmmmm... cam greu daca nu te ajuta nimeni, pt ca o vreme (nu stiu exact cat, parca 1 luna sau o luna si jumatate mi-a spus prietena mea care si-a facut anul asta in ianuarie) nu poti ridica nici macar o cana cu apa, iar durerile au fost insuportabile.

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

02.12.2008 5:47     citat 

De ajutor, multumesc lui Dumnezeu, nu duc lipsa.
Stiu, ca si prietena asta a mea are o fetita de 2 anisori, si mi a zis si ea ca in prima sapt nu putea sa ridice nici o cana cu apa, abia de ridica ea din pat,dar dupa prima luna, am inteles ca revii incet incet la normal.
Cred ca nu e usor, dar am devenit complexata de treaba asta. Nu mai pot purta decat bustiera, pt ca din sutien imi ies sanii...plus ca erau departati, iar acum s au departat si mai tare...urat trist
Multumesc pt raspuns sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

07.12.2008 3:04     citat 

Asa....vad ca nu e nimeni...dar pentru viitoarele mamici care se vor gandii la treaba asta, va voi spune ce am facut eu pana acum .

Am fost la un dr estetician Renert Gadi, la recomandarea unei prietene, care urmeaza sa faca operatia la el, in ianuarie.
Este un om super, tanar,deschis,dar....ca oriunde e si un dar.....am intrat si eu pe net, am cautat detalii despre acest dr, si am dat peste cv ul lui, in care scrie ca a terminat facultatea de medicina acum 2 ani.......si stau si ma gandesc ce experienta a capatat omul asta in 2 ani?Mai ales cand activitatea lui principala in astia 2 ani a fost reconstructia faciala...(impant botox,ser.... riduri,cearcane...etc)....si nu implantul cu silicon.Intr adevar in cadrul spitalului clinic de urgenta.....dar.....nu stiu ce sa zic....

Am mai intrat pe forumuri, si am dat peste dr Radu Voicu, pe 7pitici.ro....cred ca 80 % din forumul ala si au pus tate la el. si majoritatea sunt multumite.Am sunat la dansul si am facut o programare pt marti. L am cautat si pe google,lucreaza si la cf2, este specializat in reconstructia sanului, si are o varsta....ma gandesc ca a capatat si ceva experienta...

Si mai am o prietena(colega de liceu) care si a pus silicoane anul trecut la dr Adina Alberts, am sunat si la dansa si mi s a facut o programare pt luni (15) sa inteleg ca e destul de ocupata....
Marea mea pb este timpul .... deoarece este nevoie de timp pt refacere....si pana pe 18 ianuarie as avea timp.....dupa aceea insa...mai greu...

Sper ca dupa ce ii vad si pe cei 2 sa ma pot hotari mai usor. Daca ma puteti ajuta cu un sfat v as fi recunoscatoare.
Eu oricum va tin la curent..

aa si uitam ce e mai important....la toti 3 e acelasi prex aprox....3000-3500 euro...

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 11 ani, 2 luni
Alexandru: 7 ani, 4 luni

07.12.2008 5:45     citat 

Daca esti dispusa sa faci o marire de sani, jos palaria! Mie mi-e teama de durere, pe de o parte, si e si adevarat ca n-am nevoie.
N-am auzit insa de nici unul din medicii pe care-i mentionezi si as zice sa fii foarte atenta pe cine alegi pana la urma,
Sotul meu a fost cum cativa ani pentru niste botox la dna dr. Dana JIanu, de la clinica proestetica si a fost foarte incantat, asa de incantat ca ar vrea sa isi reduca pungile de sub ochi tot la ea. N-o face mai ales pentru ca imi este mie teama.
Ai putea sa incerci si la ea, mai ales ca se pare ca are o experienta de ceva ani in domeniu.
O gasesti la www.proestetica.ro
Succes!

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

07.12.2008 7:33     citat 

Laura, multumesc pentru raspuns sarut , am sunat la doamna dr jianu, am auzit si eu de dansa, dar putea sa mi faca o programare abia dupa 15 ianuarie.....si am inteles ca si preturile sunt mai mari....avand in vedere vechimea dansei in domeniu.
Nu mi este teama de durere..si daca e insuportabila .....exista calmante foarte fericit trag cu ochiul

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

14.12.2008 4:00     citat 

Gata, am fost pana la urma si la Dr Voicu, si m am hotarat sa raman la dansul . Costul operatiei este de 4000 euro, ridicare si implant cu silicon 375 rotund-meteor, sau eurosilicoane...asta vedem atunci mai aproape.. Operatia va fii in forma de ancora, imi era frica de atatea taieturi dar am vazut ca in timp acest tip de operatie rezista mai mult .....sta implantul la locul lui.....nu tinde sa o ia usor inspre buric foarte fericit puteam sa fac doar in jurul mamelonului dar am vaz cum arata dupa 5 ani...si sincer nu mi a placut...acum probabil depinde si de material(rezistenta pielii)...iar a mea e varza...
Pe 4 ianuarie tb sa ma prezint la operatie, dar pana atunci tr sa mai trec o data pe la dansul sa i duc rezultatul analizelor.

V am pupat sarut

sus

Denunta
vioelena

14.12.2008 5:12     citat 

Atleta, si eu sunt interesata de subiect. Dar nu pentru acum. Probabil ca peste vreun an...dupa ce va mai creste al doilea bebe....sa ne tii la curent, vreau sa stiu totul scot limba
Mult succes!!!

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

16.12.2008 6:02     citat 

Woaw zambet Feliciari ptr decizie zambet Vreau si eu jenat trag cu ochiul

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

18.12.2008 1:27     citat 

Vioelena, Ramy sarut sarut sarut pai voi sunteti amandoua cu bebe.. sarut sarut sarut sarut asa ca peste un an jumate- doi....cautati sub asta foarte fericit
uitati si ce analize trebuiesc facute:

hlg,glicemie,uree,creatinina,tgo,tgp,aptt,pt,inr,fibrinogen,ekg,echo san.

Am fost azi cu prietena f buna de a mea,eu mi am facut analizele, si ea s a operat (doar marire sani). Mi a placut de ea ca s a tinut tare, zicea ca e ok, ca nu o doare nimic....singura chestie ce o deranja...ca e dezbracata foarte fericit . Maine ii da drumu acasa....va dati seama ca o astept la usa scot limba

Pe 6 ianuarie am stabilit operatia foarte fericit
Dar pana atunci tr sa mi fac curaj sa zic la lume(parinti,socrii)...ca tr sa mi l tina pe bebe vreo 2 sapt ochi peste cap

V am pupat sarut

sus

Denunta
ralucaa

Copii
vlad: 9 ani, 7 luni

23.12.2008 6:16     citat 

Atleta eu mi-am pus acum 6 ani in cluj la medestet la dr mugea. durerea intr-adevar e f mare cateva zile. eu dupa o sapt eram la cumparaturi prin mall ca noua. pe mine at m-a costat 2500 euro. am inteles de la o prietena ca acuma ar fi 3000 euro la medestet.
daca iti doersti cu adevarat durerea nu conteaza. acum mai depinde de ceva. daca ti le pune sub muschi sau peste. sanii mei au fost f mici si a pus implantul sub muschi. in cazul asta durerea cred ca e mai mare.
bafta multa si sa ne ti la curent.
pt doritoare mentionez ca mi-am alaptat flacaul 9 luni cu succes iar sanii nu si-au modificat forma si nici nu am avut vreodata probleme.
bafta multa

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

24.12.2008 12:03     citat 

raluca, e bine de stiut sarut .....si eu mai am in plan un bebe pe care doresc sa l alaptez macar cat i am dat lui Alex(1 an)

Tot sub muschi imi voi pune, la mine va fii durerea umpic mai mare pt ca sunt 2 operatii in una....si ridicare si marire, si vor fi 3 taieturi...una in jurul mamelonului,una in jos,si una sub san.. trist .de aia si pretul mai mare...

Prietena asta a mea de care va spuneam mai sus are deja o sapt de la operatie si nu o doare nimic...si nu a durut o...dar la ea a fost decat implant,si o singura taietura sub san. Si a costat o 3000 de euro..

Acum...cred ca mai depinde si de fiecare cum suporta durerea

sus

Denunta
ralucaa

Copii

30.12.2008 10:54     citat 

atleta, referitor la durere. sa sti ca nu te dor sanii dupa operatie deloc. te doare spatele intrebare . f ciudat dar eu si inca o prietena asa am patit. deci nu stiu daca durerea o sa fie mai mare. de cat iti pune?
pupici

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
10 ani

03.01.2009 10:42     citat 

Macar sa fie decat durere de spate..dupa cat timp a disparut durerea?
Mai sunt 3 zile..nu mi vine sa cred...
Imi pune de 375 ml. Tu de cat ti ai pus?
Va tin la curent sarut

sus

Denunta
ralucaa

Copii

04.01.2009 8:41     citat 

Eu nu am simtit decat in spate durere. pe sani simteam doar ca e intinsa pielea. asta pana a cedat. Hmm sa ma gandesc. primele 3 zile au fost greutze ca sa zic asa. ma ajuta sora mea sa ma ridic (ti-am zis, nu puteam de spate, zici ca aveam febra musculara), dar dupa o sapt stiu ca eram la cumparaturi prin mall. mie mi-a pus doar 225 pt ca atat a permis pielea ca sa arate cat mai natural. am avut sanii ff mici.
pupici si sa ma ti la curent

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: