· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Silicoane- preturi ; pareri; impresii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Silicoane- preturi ; pareri; impresii     
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
11 ani, 9 luni

21.01.2009 9:19     citat 

----------
laura70 a scris:
res sunt convinsa ca atleta stie ca nu te refereai la sutien
da...., acuma, sigur ca doamna din poza ta arata de parca ar fi inghitit 2 bucati pomelo.....
----------

lol: rad rad rad rad rad rad rad
Nici eu nu puteam zice mai bine

----------
laura70 a scris:
Eu una de- abia astept pozele de peste 2 luni sa vad cum arata sanii atletei in forma finala.......
----------

Off..cat astept si eu... ochi peste cap zambet

----------
laura70 a scris:
atleta ti-am mai scris, da nu ma pot abtine sa nu repet, BRAVO TIE, eu una as muri de frica.........
----------

Sincer, cand ma uitam in oglinda prindeam un curaj.....

----------
laura70 a scris:
Deh, res, sunt si barbati carora le place...
----------

Res, am vrut sa scot ceva pozitiv din mesajul tau foarte fericit ...oi avea eu 20 de ani dar m am prins ce vrei sa zici....Nu iti plac pomelo ale aleia?sau nu esti "fan" silicoane in general? Sincer nici eu nu sunt, dar in caz de nevoie....sunt bune.Eu am cerut un aspect natural, nu vreau sa se vada de la o posta ca sunt silicoane...vreau doar sa arate bine.Acum om vedea peste vreo 2-3 luni daca am primit ce am cerut.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 11 ani, 11 luni
cea mica: 8 ani, 3 luni

22.01.2009 8:58     citat 

fetelor, si eu acum 2 ani as fi spus ca sunt total contra silicoane, sincer.eram contra si sutiene cu bureti... prostit nu aveam sanii deloc mari, dar eu fiind mai mucta si slabuta, eram f bine proportionata si deci multumita.dar dupa ce am ramas gravi si au inceput sa imi creasca sanii, si au inceput sa se si lase de pe atunci, ca deh, nu puteau fi si mari si ridicati, ca la tipa aia cu pomelo, am inceput sa imi fac griji...in timpul alaptarii au mai crescut, v-am spus aveam 90D la sutien, am avut si un sutien 95D la un moment dat, mereu trebuia saimi cumpar sutiene fiindca imi cresteau baloanele... ochi peste cap

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 12 ani, 11 luni
stefania elisabeta: 11 ani, 8 luni
Sofia Elena: 3 ani, 9 luni

22.01.2009 3:56     citat 

atleta felicitari mami arati super...cred ca esti tare mandra de ei foarte fericit oricum ai avut mult curaj si s-a meritat
am si eu o nedumerire daca e sa mai ai un bebe mai poti alapta intrebare

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
11 ani, 9 luni

23.01.2009 2:43     citat 

gagu, multumesc ,pot alapta fara nici o pb.Implantul este sub muschi, deci nu s a umblat absolut deloc la glanda mamara.

sus

Denunta
ralucaa

Copii
vlad: 11 ani, 4 luni

24.01.2009 5:32     citat 

gaguta eu sunt cu implant si am alaptat 9 luni. zambet tot asa implantul e sub muschi.
pupici

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

24.01.2009 6:40     citat 

eu nu mi-as pune implant din moment ce intentionez sa mai fac un bebe, fiindca dupa aceasta sarcina si 10 luni de alaptat mi-au crescut f mult sanii, pielea s-a intins si dupa alaptare cand sanii au scazut evident in dimensiuni, mi s-au lasat sanii ca pielea nu a mai revenit. trist nu as vrea s aimi pun implanturi si dupa nastere&alaptare sa raman cu sanii lasati si sa merg iar la operatie.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 12 ani, 11 luni
stefania elisabeta: 11 ani, 8 luni
Sofia Elena: 3 ani, 9 luni

25.01.2009 11:10     citat 

atleta,ralucca eram doar curioasa...oricum sa-i stapaniti sanatoase zambet

sus

Denunta
ralucaa

Copii

25.01.2009 1:09     citat 

Kurai_lucy, sanii nu mi s-au modificat deloc. nu mi s-au micsorat nu s-au lasat,... sunt exact ca si inainte.. deci nu e nevoie de o a doua operatie.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

25.01.2009 3:51     citat 

poate tu esti mai norocoasa, ai pielea mai elastica...eu am vazut cum mi s-au transformat dupa primul copil si sincer nu m-as risca. zambet cum am mai zis, inainte de sarcian aveam 75B, am purtat dupa nastere 90-95 D deci transformarea a fost f mare.si pielea probabil nefiind f elastica, nici eu nu am ajutat cu nimic, recunosc, nu suportam s aport sutiene in perioada aceea, asa ca doar cand ieseam purtam, prin casa eram tot fara... trist nu m-a dus capul la momentul respectiv s aport macar niste bustiere care sa sustina sanii, si cred ca si din cauza asta s-au lasat. trist

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 11 ani, 7 luni
print 2: 5 ani, 7 luni
am nascut deja!

30.01.2009 6:16     citat 

kuray, dar ce mult ti-au putut creste in perioada sarcinii si alaptarii...si la cupa si la circumferinta spatelui....multtttttttt!!!
eu am avut ca tine inainte de a ramane gravida 75B la jolidon...si am ajuns 80C.....nu mai mult....dar eu am purtat mult bustiere ca asa imi simteam sanii mai relaxati!!!! in perioada cat am alaptat am purtat sutien special si noaptea il purtam deoarece trebuia sa-mi pun tampoane de san ...ca imi curgea lapticul...asa ca am fost nevoita sa port zi si noapte sutien!!! acum dupa alaptare am revenit la 75B....mi se pare ca sanii sunt chiar un pic mai rotunjori, dar sunt mai moi decat inainte....sunt ok...dar un nr mai mare nu m-ar deranja...apropo de marire!!!!!!
atleta....mai asteptam poze!!!!!!!! pupici si pt geamanul nostru....am vazut poze mai recente cu el si sa stii ca si-au pastrat din asemanare!!! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.02.2009 10:14     citat 

marle, da intr-adevar mi-au crescut f mult...si greseala mea a fost ca nu ma purtat sutien (dar era f incomod) sau macar bustiera in permanenta. insa la mine pe perioada alaptarii tampoanele pt sani erau eficiente maxim 1 ora si ceva, si asta imediat dupa ce alaptam, si ieseam din casa, iar in timpul noptii nici sa vreau nu as fi putut sa port sa port sutien fiindca mi se umflau sanii f tare de lapte, ma infasuram cu un prosop si chiar si asa schimbam 2-3 tricouri si prosoape pe noapte, ca micuta nu se trezea sa pape dar eu produceam lapte exagerat de mult. deci, stiind prin cate transformari drastice au trecut sanii mei in 9 luni de sarcina si apoi 10 luni de alaptare, nu mi-as face operatie decat in momentul in care stiu sigur ca nu mai fac bebe. cred ca depinde f mult si de elasticitatea pielii, si eu nu am fost norocoasa din punctul asta de vedere, asa ca am ramas cu sanii lasati. am observat ca acum de cand port bustiera elastica zi si noapte, s-au mai ridicat un pic. zambet

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
10 ani, 4 luni

08.02.2009 10:39     citat 

buna fetele, eu sunt insarcinata si trebuie sa nasc!
sanii mi-au crescut mult, si am si cateva vergeturi...nu stiu daca voi avea dupa ce termin cu alaptatul, sanii de altadata..nu foarte mari dar foarte vigurosi, tineri...
deja simt ca s-a intins pielea mult..si stateam si ma gandeam ca daca Doamne fereste or sa arate deplorabil...o sa apelez posibil la chirurgie, dar nu la implanturi...si la strech, la indepartarea surplusului! prefer sa ii am mai mici, si ridicati, decat sa am probleme cu implanturi...
dar asta in cazul in care e situatia chiar rea...

sus

Denunta
ralucaa

Copii

20.02.2009 9:30     citat 

blackspell. problema e cand sunt lasati rau si tre sa recurgi la ridicare, nu cand ai implanturi. eu am vazut una careia i-au ridicat sanii din cauza ca se lasasera f tare dupa un copil. Nu vreau sa te speriu dar cicatricile erau cam nasoale.

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 12 ani, 11 luni
Alexandru: 9 ani, 1 luna

21.02.2009 11:15     citat 

atleta, n-ai mai dat nici un semn.... nici o poza........., se apropie 1 martie, vrem si noi sa mai vedem ceva, sa ne spui reactiile celor din jur

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
11 ani, 9 luni

21.02.2009 1:26     citat 

Raluca si eu am facut tot ridicare in urma alaptatului si nu am decat in jurul mamelonului, care nu se mai vede mai deloc, si una sub san, care chiar nu se vede. Intradevar in cazul in care sunt foarte lasati , si nu doresti si implant, mai necesita si o taietura verticala, dar si aceea dupa 6 luni ramane ca o vergetura.
Blackspell, iti doresc sa nu ai probleme cu sanii ca nu o operatie tocmai placuta..dar in cazul in care ai.....sa stii ca pe mine m a ajutat mult aceasta operatie...mai mult psihic foarte fericit
Laura, am inceput incet incet sa mai dau jos bustiera sa mai port o bluza mai decoltata.....mai am o sapt si scap de bustiera.. foarte fericit
Am fost la o onomastica intr un club si am fost imbracata asa....am facut furori....in jos nici nu mai conteaza scot limba

Va pup sarut
V as mai arata....dar pe privat scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: