· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile verii 2006, cap. 32
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile verii 2006, cap. 32     
alinutza_s

15.12.2008 8:45   Minunile verii 2006, cap. 32  citat 

........... IUNIE ..........

01 iunie 2006 Bianca, 3400 g, 60 cm - (bi-bi)
01 iunie 2006 Tia, 3190 g, 48 cm – (sunshinesunshine)
02 iunie 2006 Robert, 3580 g, 52 cm – (dalinuta), poze
06 iunie 2006 Alexandru Nicola, 3360 g, 52 cm - (ramonar)
12 iunie 2006 Vlad Alexandru, 3400 g, 51 cm – (raloo), poze
22 iunie 2006 Tudor, 2650 g, 49 cm - (delfinasha)
26 iunie 2006 Eszter, 3300 g, 50 cm - (tike)
28 iunie 2006 Miriam Luana, 3900 g, 58 cm - (diodora)
30 iunie 2006 Alexandru Matei, 2770 g, 49 cm - (pui1)

........... IULIE ..........

01 iulie 2006 Andrei, 3220 g, 51 cm – (megy), pagina personala
03 iulie 2006 Daniel, - (lavadani),
09 iulie 2006 Mihai, 3700 g, 52 cm - (rapunzel)
09 iulie 2006 Alisia Bianca, 2.730 gr si 48 cm - (Rosalina)
10 iulie 2006 Alessia-Maria, 3400 g, 52 cm - (rucsa)
10 iulie 2006 Andrei, 4300 g, 55 cm – (acinom), pagina personala
11 iulie 2006 Oana, 3400 g, 52 cm - (bebutzica)
12 iulie 2006 Denissa Gabriela, 3500 g, 53 cm – (alinutza_s), poze
12 iulie 2006 Vlad Stefan, (carme_vladut)
14 iulie 2006 Maria Beatrice, 3500 g, 50 cm, scor apgar 9 – (myha_sweeety21)
20 iulie 2006 George, 3100 g, 48 cm - (monika_gi)
21 iulie 2006 Anamaria Madalina, 3380 g, 52 cm – (nyky), poze
22 iulie 2006 Alexei, 3650 g, 52,5 cm – (anatati) poze
25 iulie 2006 Robert Mihai, 3550 g, 53 cm – (lillyvds), pagina personala
30 iulie 2006 Victor, 3160 g, 51 cm - (ana_maria)

........... AUGUST ..........

01 august 2006 Parascheva-Ioana, 1500 g, 40 cm - (tic_tic)
07 august 2006 Raul-Andrei, 3300 g, 53 cm - (onix30)
08 august 2006 Stefania, 2100 g, 41 cm - (bubu_stefi)
12 august 2006 Razvan, 3470 g, 52 cm - (bihoreanca)
13 august 2006 Daria Maria, 2230 g, 47 cm - (fericita)
15 august 2006 Stefania Estera, 3030 g, 53 cm – (VasiJoy), poze
15 august 2006 Ema Maria, 2630 g, 48 cm - (gaguta)
17 august 2006 Alexandra Maria, 3540 g, 50 cm – (criscros), poze
19 august 2006 Andrei-Cristian, 3350 g, 52 cm - (karin)
20 august 2006 Teodora-Maria, 3750 g, 62 cm - (adelia)
22 august 2006 Tony Cristian, 3,400kg, 56 cm – (gulia80)
24 august 2006 David Alexandru, 3700 g, 56 cm – (dicioanacris), poze
26 august 2006 Antonia Nicole, 3100 g, 53 cm – (anto), poze
29 august 2006 David George, 3500 g, 50 cm - (rolendana)
30 august 2006 Iais Simon, 4100 g, 55 cm - (bumburel)

18 fetite 21 baietei

............................. sarut .................................. sarut ............................
Nota:
Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.
.................. sarut .................................. sarut .....................................

Capitole anterioare:
Minunile verii 2006
31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Bebelusii de vara 2006
55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

............................. sarut .................................. sarut ............................
ATENTIE
Astept pana la finalul saptamanii sa umplem acest capitol cu poze pentru noul colaj zambet

sus

Denunta
alinutza_s

15.12.2008 9:04     citat 

Bine ati venit Carmen si Valdut sarut . Sa-mi dai datele, kg si inaltime d ela nastere, o poza pentru colaj si un ink catre site-ul unde ai pozele lui Vladut.

Onix ai o voce superba sarut . Bravo pentru Raul sarut . Chiar am incercat ieri sa descopar cum e cu votatul, inainte sa ne spui dar probabil trebuie sa-mi fac cont .... dar pentru voi .... imi fac zambet Mult succes la concurs la amandoi .... ai competitor pe masura ... Raul sarut

Pui iti trimit eu in cursul zilei de astazi cateva. Poate nu e prea tarziu sarut

Cris grija mare de acum inainte .... acusica vine bebe .... poate iti face surpriza si aparare inainte de Rev zambet

Sunshine mult succes la concurs .... am votat trag cu ochiul

Megy cum a fost lectia?

Multumim pentru voturi sarut . Cris nu-mi fac griji pentru ce spun unii, altii ... pur si simplu nu-mi plac comentariile rautacioase in general trist , pana la urma e un concurs de fun, asa l-am privit eu, dar ... asta este .....

Apropos de poze si colaje ..... am 3 cadouri deosebite de Craciun, pentru 3 perechi deosebite, nasii, finii si nanii Denissei. Am luat o rama dubla si pe o parte voi pune o poza cu ei iar pe cealalta parte l-am rugat pe cumnatelul meu (pictorul) sa imi faca o "copie" in creion. Abia astept sa vad cum arata zambet
Pentru Paul m-am gandit sa-i fac un colaj sau un album de Craciun, dar am zis ca mai bine il las pentru februarie .... de ziua lui. Acum .... nu stiu ce sa-i pregatesc confuz .... nu-mi dati ceva idei zambet ?. Celelalte cadouri ..... cam 30 la numar surprins prostit .... sunt deja luate trebuie doar sa le ambalez.

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

15.12.2008 11:01     citat 

Multumim Alinutza sarut dar ce mos darnic esti anul asta pot sa ti trimit si eu o scrisoare? rad rad rad
Cris tu simt ca esti greoaie nu mai poti sta in picioare acum cand mai e putin si scapi dar am avut senzatiile astea din luna a 7 a.si stau la etajul 4 fara lift prostit si fiind vara era musai sa ies zilnic din casa.si hai mai repede ca abia astept sa vad mezinul zambet sarut sarut sarut
sunshine bafta la concurs .am votat sarut

sus

Denunta
alinutza_s

15.12.2008 11:30     citat 

Pui la multi ani Irinei, sa creasca mare, frumoasa, sa aiba mut noroc si cat de multe realizari sarut sarut sarut sarut sarut

Onix in fiecare an de Craciun am numarul asta de cadouri de facut .... de fapt anul acesta s-au mai adunat cateva .... pai ... nasii cu copil, nanii Denissei cu copil, finii, finulul ce am botezat cu parintii lui, mame, tati, surori, frati, cu copilutii lor .... cam astia sunt .... in anii trecuti de sarbatori nu stiam cum sa ne mai impartim cu vizitele, numai in Ajun stateam acasa, nici mancare nu mai faceam ca toata ziua eram plecati ... cine sa pape mancarea noastra? .... anul acesta o zi tot stam acasa si avem si noi invitati ca am zis ca nu se mai poate asa zambet

Sunt tare curioasa cum va reactiona Denissa la Mos Craciun. In primul an, avea 5 luni facea cea mai mare galagie din toti copiii (era cea mai mica), de cand a intrat Mosul pe usa numai intr-un tipat a tinut .. tipat la Mosu ... si voia sa-i mai ia si barba ...... anul trecut a plans cand sa mearga sa-si ia cadoul ... anul acesta .. vine la gradi ..... vom vedea .... am gasit in sfarsit costumatie pentru serbare .... e fulg de nea .... mai are si o poezie ce trebuie sa o zica singurica .... o stie dar sa vedem daca va spune ceva de fata cu toti parintii zambet

sus

Denunta
alinutza_s

15.12.2008 11:35     citat 

Iata si poezia

http://s141.photobucket.com/albums/r78/...deo000.flv

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

15.12.2008 11:39     citat 

alinutza_s multumim de urari si va dorim si voua toate cele bune si sarcina usoara in continuare sarut sarut sarut
revin mai traziu cu poze

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

15.12.2008 11:59     citat 

Pui, La Multi Ani Irinei ! sarut sarut sarut
Sa se bucure de cadourile primite si sa nu se certe prea mult cu Alexandru ! trag cu ochiul
Iar tu sa te bucuri mereu de amandoi puiutii !

Iara stau prost cu timpul, ma adancesc in chestionare de circulatie. Miercuri am un test preliminar foarte fericit . Azi a trebuit sa fac teme si am teorie 2 ore, maine am conducere si teorie, miercuri e teorie si testul, joi sunt ambele serbari la gradinita. Ajung de obicei moarta acasa, seara pe la 8. la 9 ma culc, impreuna cu fetele. De vineri e mai lejer, insa trebuie cumparaturi, fetele-s in vacanta, poate tragem o fuga si la Maramures...

sus

Denunta
onix30

Copii

15.12.2008 12:37     citat 

La multi ani,Irina! pui sa te bucuri de copii tai si sa fiti sanatosi sarut
Ade bafta multa si multa putere sarut
Alinutza f frumosa poezia dar si recitatoarea sarut cel mai mult imi place,si la Raul,aplauzele de la final rad Raul niuci nu apuca sa zica ultimul cuvant si deja zice "Djabooooo" rad

sus

Denunta
alinutza_s

15.12.2008 1:10     citat 

As ... uitasem ...Onix ... foarte frumoasa Timisoara zambet . Abia astept si eu sa merg prin oras seara sa vad ce au facut pe la noi zambet

Am venit de la gradi ... Denissa papa iar eu scot niste planse de desenat de pe net ..... papa singura, e rupta de foame ..... manca si inainte bine dar de cand merge la gradinita e si mai si zambet

Cris apropos de ce a scris si Onix eu acu la 7 luni simt ca nu ma pot misca, in special noaptea ... e jale sa ma ridic din pat .... atunci tu cum sa nu te simti asa zambet

Ade printre testele alea gasti si o poza recenta pentru colaj? rad Bafta la examene zambet

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 4 luni
Teodora Maria: 14 ani, 4 luni

15.12.2008 1:28     citat 

Alina, tre sa ma mai pasuiesti putin. Incerc maine-poimaine. Avem vreo 5 calculatoare; totdeauna ceea ce caut se gaseste pe alt calculator sau mai rau, e la birou cand eu sunt acasa sau acasa cand sunt la birou nervos . Acu de ex nu am boxe... nu am cum sa ascult filmuletele. Si nici pozele nu le am, normal foarte fericit

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 5 luni
Sebastian: 12 ani

15.12.2008 3:23     citat 

pui la multi ani pt Irina sa creasca mare si sa va aduca numa bucurii sarut sarut .

ade pai teoria nu o inveti singura? se tin si ore acuma?spor la treaba ca o sa iti aduci aminte cu placere si de scoala cu soferi

alinutza e tare scumpa Denissa si isteata foc sarut . Ma te cred ca te misti mai greu in luna 7 dar eu acu am momente cand pe strada trebe sa ma opresc ca ma apasa jos de mor si noroc ca o mai i au pe Alex xu carutul si ma sprijin de el foarte fericit . a si nu mi as face griji cand vine bb dar sa o astepte pe maica mea ca nu am cu cine sa o las pe ALe acasa trist , toti prietenii nostri de aici pleaca in ro.

onix si eu imi fac azi cont sa va votez.
.

sus

Denunta
onix30

Copii

15.12.2008 3:40     citat 

Cris sarut sarut sarut

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 14 ani, 6 luni
tepoasa mica: 8 ani, 5 luni

15.12.2008 4:29     citat 

----------
alinutza_s a scris:
Bine ati venit Carmen si Valdut sarut . Sa-mi dai datele, kg si inaltime d ela nastere, o poza pentru colaj si un ink catre site-ul unde ai pozele lui Vladut.
----------

bine v-am gasit si mulltumim de primire.
Nascut la 34 de saptamani cu o greutate de 2,100 kg si o inaltime de 45 de cm.
Link-ul de unde poti alege o poza este:
http://s186.photobucket.com/albums/x17/carcriv/2008/

in partea stanga sunt multe foldere album unele sunt si de anul acesta, dar am dat pe acesta din 2008 sper sa fie una potrivita zambet
te pup dulce alinutza sarut

sus

Denunta
acinom

15.12.2008 9:10     citat 

Mamici cu pitici noi ,bine ati venit printre noi.Speram sa va simtiti bine sarut
Burtici stiu ca va e greu pe ultima suta si eu ma umflam rau si ca si Cris,trebuia sa ma opresc uneori,de rau ce ma apasa jos...si mai erau si 40 de grade afara prostit ...dar....mult a fost ,putin mai este scot limba ....trebuie sa va ganditi la produsul final si apoi trece mai usor. sarut sarut sarut
Pui La multi ani Irinei,sa creasca mare si cuminte. sarut
Ade bafta cu scoala si cu programul incarcat...te inteleg perfect.Nu stiu de ce,dar cred ca numai mamele pot face atatea lucruri deodata si eficient.No offense pt barbati sau pt cele fara copii,dar nu poti intelege fenomenul,decat daca esti in pielea uneia dintre noi,adica mamica cu un copil sau doi. foarte fericit trag cu ochiul
Noi ne-am facut bine,dupa inca o viroza trist .Andrei vad ca suporta deja mai bine boala,s-a mai "calit" trag cu ochiul ,adica el mi-a tusit numai vreo doua zile mai rau si muci a avut putini,dar Stefi a fost plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ...dupa o sapt de muci aposi ,apoi verzi (cu nopti si zile de cosmar),i-am dat doar fluimucil la aerosoli si nurofen.Cand am zis ca trece,a inceput sa faca febra,pana in 39.3,dar care nu mai ceda la nici un antitermic,plus ca nu manca nimic,plus o diaree puturoasa,plus varsa medicamentele,plus dintii (ii ies 3 maselle si 2 incisivi deodata)...m-am gandit ca iar ne internam trist .Si pe deasupra ce m-a speriat cel mai tare,era apatica,somnolenta si i-au aparut urme rosii pe fata si la cutele picioarelor,asa ca si cum ar fi palmuit-o cineva,nu stiu cum sa explic altfel si mie mi s-a parut umflata la ochi si nas.A vazut-o medicul,mi-a spus ca e in cadrul virozei,un fel de eritem si s-a las in pace ,ca e viroza.Apoi a inceput faza cu febra care nu mai ceda si diareea.I-am dat Sumetrolim,la recomandarea medicului si dupa 3 zile a inceput sa reactioneze.Cam asa stam noi cu bolile...nu terminam bine ca o luam de la capat,nici acum n-am ajuns sa-i fac vaccinul de la un an sau ROR-ul.Asta e.
Dar acum sa ne si laudam putin,ca am vazut-o pe Denissa recitind poezii.Andrei stie si el multe,invatam aproape in fiecare zi un cantec sau o poezie noua.Stie pe de rost: Bate vantul frunzele,Mos Craciun cu plete dalbe,Podul de piatra,Catelus cu parul cret,Ursuletul Martinel,Tica-tica etc,nu-mi mai aduc aminte acum.
Si Stefi e la fel de isteata ca el,invata in fiecare zi cuvinte noi si ne surprinde cu chestii de genul : "ai grija! " sau " treaba ta!" sai " si stefi!" si multe altele,cand ne asteptam mai putin. sarut
Imi sunt dragi de mor,desi ma plang eu mereu de ei,cat sunt de bolnaviciosi.
Ii cresc eu mari si apoi o sa zic ca si maica-mea...ai mei n-au fost asa....findca toate uitam ce-a fost greu. foarte fericit

Va pup pe toate si va urez Sarbatori luminate!

Ali poate ajung si eu sa-ti pun o poza pt colaj foarte fericit

sus

Denunta
megy

Copii
ANDREI - minunea din vietile noast
14 ani, 6 luni

15.12.2008 10:00     citat 

Buna fetelor!
Scuze ca nu am mai intrat pe la voi, am fost intr-o continua fuga si inca sunt . foarte fericit
Lectia a fost super ok, am fost laudata in fata consiliului profesoral jenat , am niste copii super faini, datorita lor am reusit aceasta performanta. Acum ma pregatesc de petrecerea de Craciun pe care o voi face vineri, tot caut jocuri si chestii distractive pt ei.In rest suntem ok, sanatosi. Am citit printre randuri si am ascultat colindele copiilor vostri. Andrei a invatat "astazi s-a nascut Hristos" de la Denisa scot limba Atata m-a pus sa o pun pana a invatat-o. Si noi invatam aproape zilnic colinzi si cantecele pt copii, stie foarte multe. Poate dupa ce iau vacanta o sa am timp sa ma laud si eu cu ce stie el, sa pun car\teva inregistrari. Acum ne canta toata ziua "Domn, Domn sa-naltam" la toba plang sau sunt foarte trist si bate cat poate de tare.
Va doresc o saptamana excelenta!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: