· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (39)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (39)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

17.12.2008 6:02   Bebelusi de primavara 2008 (39)  citat 

Filmulet cu bebelusii de primavara

Slideshows cu bebelusii de primavara

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................BeBe Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................BeBe Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................BeBe Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
roxy27.......................................BeBe Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................BeBe Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................BeBe Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................BeBe Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................BeBe Delia.....................................22.05.2008
ari05........................................BeBe Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................BeBe Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 34 de bebelusi, 18 baietei si 16 fetite!!
Sa ne traiasca!!!!!
Toti suntem cuminti si-l asteptam pe Mos Craciun sa vina cu daruri la noi.

Capitolul 38,(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5)

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

17.12.2008 6:19     citat 

Frumoasa listuta, asa vesela ce e! zambet zambet Pupam, Relly!
Sofia acum s-a trezit, a dormit o ora si jumatate. Parca vad ca si in seara asta ne va tine pana mai tarziu. Dar ne-am invatat. Iar de papica nu vrea supa de nici o culoare, prostit ochi peste cap nu si nu. Chiar asa vroiam sa va intreb, voi puneti un strop de....miez de painica... intrebare prostit ca atunci cand pofteste la ce mancam noi, eu ii inmoi putin de tot cu painica si papa normal. Nu exagerez dar nu vreau sa cred ca ii fac rau...haha. I-am dar si putin covrig....mama papa orice, dar orice bandita... foarte fericit
Si tzatza nu a mai papat de la 13, asa face, pana la 9 seara papa de 2 ori si apoi cam din ora in ora pana adoarme la 2, 2:30. acum i-am pus la copt mar si o sa fac si orezul. salutam!

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

17.12.2008 6:26     citat 

Vai Roxi ce aveti si voi cu somnul noaptea. prostit Dar pana la cat doarme a doua zi? pana la 12, cu voi, nu?
Eu ii pun putin de tot miez de paine in supa- crema. Nu e indicata, dar putin de tot nu cred ca e chiar cianura cum zicea Ildi rad si lapte de vaca ii pun in pireuturi dar o lingura- doua, nu mai mult. Chiar am citit in rev Mami recent ca in pireuturi e ok putin lapte de vaca. Chestia e sa nu cresti copilul cu el. exclamatie La fel si cu painea, 2-3 miezi acolo ce sa le faca rau?
Dar supa cum i-o dai de nu o vrea? Nu o faci asa mai grosuta? Eu supa limpede nu i-am dat deloc.
Problema noastra e ca nu bea apa deloc trist nici gram plang sau sunt foarte trist
Aseara i-am dat din paharul din care am baut eu ca intindea gura (era la mine in brate) si cred ca a inghitit ca tot vroia. Apai nu zic ca o trebuit sa-l schimb asa s-o udat prostit Dar daca vrea din pahar, din pahar tre sa-i dau, nu? prostit

Multumim de listuta Relly sarut

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

17.12.2008 6:41     citat 

Multam Ana de raspuns, da da asa putin sunt de parere ca e ok sa le dam. Apica de baut ii dau cand si cand...imi amintesc, bea 3-5 lingurite, mai mult nu. Cat despre supa pai am facut asa, am fiert mai intai un pic de piept de pui si am adaugat morcov ras, ardei verde taiat bucatele, un cartof, un pic de ceapa si sare un strop. Si dupa ce am vazut ca-i gata treaba am pisat pieptul in zeama acolo cu legumele cu tot si am incercat sa ii dau...nimic....apoi cu paine....nimic...inainte manca macar carnita dar aseara nici asta prostit prostit . Mai incercam...tu cum faci? zambet zambet

sus

Denunta
manam

Copii

17.12.2008 6:44     citat 

pai io pun mult mai multe legume...pe langa ce pui tu mai bag conopida, telina, pastrnac sau patrunjel, dovlecel, rosie, brocoli uneori. putin din fiecare si le dau la blender. pun si frunze de patrunjel, putin ulei de masline.si totul la blender in afara de ceapa si ardei. iasa tare buna. si mananca de numa. ii place tare
dar ce am observat..daca ii fac la cuptor (peste cu legume, pui cu legume) nu trebuie sa insist, sa-l prostesc cu jucarii...deschide gura pur si simplu..ii place facut la cuptor foarte fericit

Eu inca tot n-am curaj sa-i dau orez de frica ca se constipa exclamatie La voi s-au constipat de la el??? exclamatie

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii

17.12.2008 6:56     citat 

Nu, niciodata nu s-a constipat fetita. Face si de 3-4 ori caca pe zi. Eu zic sa incerci, nu mult pentru inceput dar vezi ce si cum. Cand aveai probleme era si el mai micut, acum e baiat maaaare.
Si eu ii pun legume mai multe dar asa am facut aseara. Tre sa umplem ladita iar ca stam cam rau la prospaturi. La cuptor cand ii pun papica il place carnita mult si cea de pui si pestele. Mama, mananca peste pe nerasuflate. zambet zambet

sus

Denunta
untaticfericit

Copii
Eric Andrei: 12 ani, 8 luni

17.12.2008 7:02     citat 

eu i-am dat orez si nu s-a constipat...o data sau de 2 ori pe sapt cred k nu are efect ...la mine am observat din cate combinatii i-am facut supa k nu-i place cu ardei...la fiert k oricum nu-l pun la blender...si frunza verde de telina la fel..dar pana la urma am insistat cu frunza de telina si s-a obisnuit..k e buna pt anemie
si eu zic sa incerci putin orez..am inceput si eu de i-am pus lapte de vaca in pireutz...dar spuneti branza de vaca de la tara i-ati dat?k eu am piata fff aproape si vin tarani aici si aduc lapte branza de toate
va pupam

sus

Denunta
untaticfericit

Copii
Eric Andrei: 12 ani, 8 luni

17.12.2008 7:02     citat 

eu i-am dat orez si nu s-a constipat...o data sau de 2 ori pe sapt cred k nu are efect ...la mine am observat din cate combinatii i-am facut supa k nu-i place cu ardei...la fiert k oricum nu-l pun la blender...si frunza verde de telina la fel..dar pana la urma am insistat cu frunza de telina si s-a obisnuit..k e buna pt anemie
si eu zic sa incerci putin orez..am inceput si eu de i-am pus lapte de vaca in pireutz...dar spuneti branza de vaca de la tara i-ati dat?k eu am piata fff aproape si vin tarani aici si aduc lapte branza de toate
va pupam

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

17.12.2008 8:55     citat 

---------
manam a scris:
----------
cobrata a scris:
..mai Francesk nu are genunchi rosii, cred ca la voi mocheta ii cauza, dar n-are nimic asa se caleste baiatu' sa fie pregatit pt armata rad

----------
apai de la mocheta se fac rosii si de la parchet nu? ca totusi parchetul e mult mai tare, confuz ochi peste cap
----------

scot limba jenat apai probabil ea nu face atatea ture ca si Marius...si sa fiu sincera nu i-am verificat special piciorusele, dar seara la baie nu avea nimic ...
sa stii ca i-am pus filmuletul cu Marius si s-a amuzat si a sarit pe monitor, deci il place, cum cu Tibi nu avem film, nu putem stii scot limba rad

sus

Denunta
manam

Copii

17.12.2008 9:32     citat 

----------
cobrata a scris:
---------
sa stii ca i-am pus filmuletul cu Marius si s-a amuzat si a sarit pe monitor, deci il place, cum cu Tibi nu avem film, nu putem stii scot limba rad
----------

tulaaaaaaai doamne..ii place???? rad rad

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.12.2008 9:50     citat 

si noi papam supica...insa nu prea des..iar supa la noi e mai mult pireu...ca supa lichida nu prea ii place...pun tot asa piept de pui la fiert,apoi adaug un cartof, telina jumatate, morcovel, patrunjel, mazare, brocoli..si uneori putin spanac....si la urma le pisez pe toate...si eventual adaug putin ulei de masline si cateva firimirturi d epaine..depinde de consistenta...mananca..dar nu mai mult de 2 ori pe saptamana...

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

17.12.2008 11:01     citat 

----------
manam a scris:
----------
cobrata a scris:
---------
----------

tulaaaaaaai doamne..ii place???? rad rad
----------

..da, cand ii place ceva/cineva scoate niste sunte specifice rad da ce ii o problema? intrebare
pana la urma nu-i chiar asa pretentioasa, desi fetele ar trebui sa fie putin, nu?
si apai nu stii draga reclama aia:"....da sa-i lasam sa se mai cunosca..." rad

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

17.12.2008 11:03     citat 

Trebuie sa ma invrednicesc si eu sa pun filmuletze! Problema e ca alea de pe camera sunt prea mari, iar de pe mobil e prea complicat si nu stiu cum prostit
Deci, Roxi, ne incuscrim?! prostit rad rad rad
Anca, ce-ti mai face sanul?
Ana, gastronomie pe cinste la tine! trag cu ochiul

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

17.12.2008 11:06     citat 

Hello, matusica Iza!
..sa ii mai tii locul la Ildi ca nu prea mai apuca sa intre cu Iulia ochi peste cap in curand ne vine la toate randu, o sa vb numai noaptea rad

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

17.12.2008 11:09     citat 

----------
ilicutz a scris:

Deci, Roxi, ne incuscrim?! prostit rad rad rad

----------

..deci asa sta treaba: Iulia se muta in Medias, Sofia in Frantia trag cu ochiul
ioi, nici nu vreau sa ma gandesc la momentul cand or sa-si "ia zboru" porumbitele noastre trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: