· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (40)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (40)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

19.12.2008 9:17   Bebelusi de primavara 2008 (40)  citat 

Filmulet cu bebelusii de primavara

Slideshows cu bebelusii de primavara

the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................BeBe Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................BeBe Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................BeBe Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
roxy27.......................................BeBe Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................BeBe Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................BeBe Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................BeBe Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................BeBe Delia.....................................22.05.2008
ari05........................................BeBe Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................BeBe Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 34 de bebelusi, 18 baietei si 16 fetite!!
Sa ne traiasca!!!!!
Toti suntem cuminti si-l asteptam pe Mos Craciun sa vina cu daruri la noi.

Capitolul 39,(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5)

sus

Denunta
relly

Copii

20.12.2008 3:41     citat 

Anca, ce frumos se uita Matty la Mos. rad rad rad Frumoase pozele. sarut sarut
Ana, da da, ne laudam cu ele. foarte fericit rad
Eric al meu tocmai facea si el treaba... prinsese cutia cu sevetele uscate si scotea servetelele unul cate unul. Cand m-am dus la el era asa de fericit de ce facea. rad rad

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

20.12.2008 5:16     citat 

Multumim de listuta. zambet zambet zambet
Anca, foarte faini sunteti voi acolo la Mos si un Mos extrem de reusit.... foarte fericit foarte fericit asa mi-l imaginez eu pe Mos!!!
Noi suntem un pic mai bine in sensul ca Sofia nu a mai facut febra si nu i-am mai pus supozitor azi noapte dar azi mi s-a parut ca are putinica temperatura si la 10 i-am dat unul. Dar....de la 10 pana acum am schimbat de 5 ori pampersul...face caca moale rau.Relly la Eric s-a intamplat asta, nu imi mai amintesc. Ii fac o supa acum si vreau sa ii pun si orez, pt intarire acolo la burtica. Si un ceai de menta daca o vrea gogosica.
Sorina mi-ai dat o idee cu cerealele si sucul de la fructe, o sa prepar si eu asa. Multam'
Fetelor cine a pregatit sfecla rosie? Cum ati gatit-o? Au luat ai mei si vreau sa fac la fetita papica.
Pupam fetele si puisorii! zambet zambet

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

20.12.2008 5:20     citat 

Roxi, ce bine!!
Bravo Eric!! rad Si Marius a avut tentative dar nu l-am lasat rad
Mosul din pozele cu Matty mi se pare sexos rau foarte fericit am io o preferinta ptr barbatii mai in varsta o tzaruca...mosul e suuuuper..deci Roxi, asa mi-l imaginez si eu rad rad rad

sus

Denunta
relly

Copii

20.12.2008 5:37     citat 

rad rad rad rad Ana, ce tare ai fost. rad rad rad
Roxi, si Eric facea moale cand a avut febra. Eu i-am dat banane si cereale ca sa faca mai tare. Sanatate multa la Sofia. sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii

20.12.2008 6:43     citat 

io am facut asta seara altfel orezul. l-am fiert putin pe foc cu putin zahar. am copt merele rase cu scortisoara. apoi am pus orezul in vas de yena, am pus merele coapte, le-am amestecat si le-am acoperit cu lapte. le-am bagat la cuptor. e super buna.
cam in 15 min asa ii dau sa pape. sa vedem prostit

sus

Denunta
relly

Copii

20.12.2008 9:13     citat 

Ana, deci, i-a placut?

sus

Denunta
manam

Copii

20.12.2008 9:27     citat 

da, a mancat chiar bine
voi nu dormiti? ce face Eric?

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

20.12.2008 10:34     citat 

Buna fetele!de cand nu am intrat eu vad ca ati inceput un nou capitol..stau si citesc din urma si constat ca pe site aici soacrele sunt trae mandre de ginerii si nurorile lor..nu ca in realitate...
Am sa ii fac si eu lui Cezar budinca de orez cu marut..nu i-am dat pana acum fiindca el are o tendinta spre constipare si mi-a fost cam frica..dar voi incerca cu putin maine cred..e si sotul acasa sa stea cu micutul cat ii prepar eu bunanantea...pupici!

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

21.12.2008 12:46     citat 

salutare fetelor!!!!!!!!! sarut
...relly listuta e minunata sarut ...ti-am mai spus dar ti-o mai zic "esti cea mai tare la listute" sarut sarut sarut
...ana si relly va multumi mult de felicitari sarut si eu sunt tare mandra ca am castigat la ambele concursuri zambet ...acum a fost prima data cand ne-am inscris si noi la un concurs trag cu ochiul ...eh,dar asa ambitioase cum suntem trebuia neaparat sa castigam ca altfel dadeam in depresie rad rad rad ...eh,bine fetelor ma cunoasteti...mai glumesc si eu scot limba
...ana sunteti asa frumosi cu Mosu' sarut ..Matty asa dulce se uita la el,intradevar il studia rau trag cu ochiul ...si "maia" ta e foarte draguta zambet ... sarut
...roxi ma bucur ca sunteti mai bine sarut ...chestia cu scaunele moale se va rezolva..prin regim alimentar(sti tu cu orez ,banane,branzica,ceai de menta)...va pupam dulce si sa va insanatositi cat mai grabnic sarut
...cami[b]...eh,vezi daca intri si tu asa mai rar trag cu ochiul ...ai ce citi scot limba sarut

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 10 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
11 ani, 1 luna

21.12.2008 12:53     citat 

La multi ani Eric - Andrei!!!!!!!!!!!!!!!!! sanatate si crestere mare!!!!!!!!fericire ,bucurii si multa dragoste!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut

oana pe unde umblati? trag cu ochiul ..ati chefuit intrebare scot limba

sus

Denunta
manam

Copii

21.12.2008 12:26     citat 

tulaai ce liniste!!! surprins
ma gandeam ca intru si citesc o gramada ochi peste cap da ce faceti fetelor?
Valentina sigur face sarmale rad sau e cam devreme? ochi peste cap
Noi ne pregatim de facut bradul, am reusit sa conving berbecul meu ala mare (ca am doi) rad si apoi mergem pana la sibiu la targul de Craciun rad
o duminica frumoasa!!!! sarut

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

21.12.2008 12:30     citat 

Buna!
N-am mai intrat de ceva vreme.. Am avut o perioada de cosmar la scarbici... S-a terminat apoteotic cu o garda cu o sefa isterica si care m-a tratat ca pe ultimul rahat... ce sa mai... jale
.Felicitari Ildi pt frumusetzea castigatoare!
La multi ani Giulia si Eric!
Roxi, imi pare rau ca sufera nora! Pupici de la Tibilici ca sa-i treaca!
Anca, sunteti frumosi foc! Iar tu arati f sexi in poza cu mosu.... stii ca sunt fan... iti prieste alaptarea trag cu ochiul
Cred ca Valentina vorbea de apa... cred ca e cam mare cantitatea de lichide. La varsta asta tb sa bea cam 500 ml lapte pt cei alaptati artificial si apa la cerere. Ceea ce mi se pare ciudat e ca tu zici ca el vrea ceai, deci ii e sete...nu cumva e prea cald in casa la voi?

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

21.12.2008 12:44     citat 

Hai sa punem si noi pozici. Sunt ceva mai vechi, dar oricum
http://picasaweb.google.com/titirishca/78Luni#
Si ne laudam cu inca 2 dintisori, avem 4 in total. Si de vreo cateva zile am inceput sa exploram casa, ne tinem pe patutz, nu mai avem stare deloc decat in picioare sau in bratze. E ca o maimutzica prostit Si la noi noptile sunt dificile... o fi o perioada mai complicata pt ei. Azi noapte am stat treji de la 1 la 3, iar trezirea a dat-o la 7:30.
E cam grea perioada asta... si cu atat mai grea ca muncim mult amandoi (eu si barbatul). Joi cand am ajuns adormise deja, iar vineri am fost de garda asa ca 2 zile am stat 10 min cu el trist Uneori stau si ma gandesc ca asa as sta acasa si m-as lasa de munca... dar atatia ani de studii pt nimic
Ziceati ca aveti problemecu memoria... eu cred ca trecem si noi printr-o perioada destul de grea... acumularea de oboseala, furtuna hormonala, carentzele pe care le avem dupa nastere +/- alaptare... toate astea s-au acumulat si incep sa-si spuna cuvantul.
Hai ca va pup! Mai vorbim!

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

21.12.2008 4:16     citat 

buna ziua!tocmai am venit de la plimbarica si profit ca doarme micutul sa citesc ce ati mai scris aici..insa nu e asa mult cum m-as fi asteptat...
Ilicutz, ai un papacios mic si dragut!imi place de el cum sta in scaun sa pape...cumincior... scot limba
Felicitari Ildi pt castigarea concursurilor...tine-o tot asa!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: