· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (25)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (25)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 9 luni

27.12.2008 5:51     citat 

La multi ani Stefanel, pui de Lili, sa cresti mare si voinic si sa fuga fetele dupa tine scot limba

La multi ani tuturor celor cu nume de domnitor, sa va dea Dumnezeu sanatate si numai bucurii!

Briosel puiule, pai asa surprize faci tu de Mos? Pupam puiul mic si sa te faci repede bine sa intri in noul an plin de sanatate. (Mary, virusi poate lua de afara , de la alti copii mici, nu e musai sa fie din cauza ta. Noi ii ferim cat putem, dar nu putem sa le cernem si aerul)

Mariuca esti o frumusete, cred ca ai strans o avere la colindat:-P
Noi am mai facut niste poze cu findite rosie din pom(nu stia mami ce sa mai inventeze, punem imediat ce se incarca bateriile sa le putem descarca)

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
14 ani, 4 luni

27.12.2008 7:21     citat 

Multumim pentru gandurile bune mamici !!!! sarut sarut sarut
Gonzo febra a nu-l scosesem din casa de duminica trist e clar ca ceva s-a incubatie a doua zile, eu zic ca ori de la voi a pe afara. Sunt doar supozitii ... Acum important e sa se faca bine piticu cat mai repede.

Ca sa vedeti ce face mami cu podoabele din pom scot limba

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 14 ani, 3 luni
Eduard: 12 ani, 7 luni

27.12.2008 8:56     citat 

rad comica papushik ta, gonzonica
La Multi Ani, Stefanel!
Mary_love, sper sa ii treaca puiului enterocolita cat mai repede..ei fac tot felul de boli de cand au invatat sa bage manutzele in gura...oricat i-am proteja, tot fac cate o minune din asta.
Lily_ana2008 m-ai omorat cu tortul ala!!! cred ca o sa-l visez la noapte de pofta!! rad eu sunt o mare mare mare amatoare de dulciuri..in fiecare zi mananc mai toata ziua cate ceva dulce. Nu ma pot abtine deloc prostit
Grasana eu iau de 10 ani anticonceptionale dar nu au avut nici un efect asupra mea, in ceea ce priveste silueta..oricat m-am rugat de pastilele alea sa ma ingrase macar cu 5 kile sa arat si eu mai bine...degeaba!! ultima oara am luat Yasmine, inainte sa raman insarcinata. Acu alaptez si nu iau nimic, dar nici prezervativ nu folosim, caci nu suportam deloc...dar nu e nici la noroc (caci nu mai vreau alt bebe), ci folosim metoda "in afara".
Bondarelul meu aseara mi-a el...l-am dat cu calgel la gingiutze...dar prea putin dureaza efectul trist . Azi am urlat acu o ora de numa...m-a tot de trei ori cu coltisorul de la dintisorul lui la tzitzi.si am rana, iar sutienul mi-e plin de pete de sange plang sau sunt foarte trist ce ma fac cand i-o creste de-a Teo a musca tare tot ce prinde, ca si cum ar sageta-o tare n momentele alea, asa fac si puii vostrii? Mi-e asa mila de ea plang sau sunt foarte trist

Pentru rana la san e foarte bun garmastanul, incearca sa te dai dupa ce suge Sweety, eu cred ca numai la inceput e asa. Astept si eu cu groaza momentele astea, mai ales ca acum de cand ne dor gingiile ne place sa strangem tare tzitzi lui mami intre gingii.

sus

Denunta
onisca

Copii
Adrian Matei: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

27.12.2008 9:26     citat 

Cu intarziere jenat La Multi Ani Stefanel! sarut sarut sarut si sanatate multa bebeilor bolnaviori sarut si noi suntem cam agitati ne trezim din somn plangand ca nu stiu ce sa fac ca sa-l opresc plang sau sunt foarte trist cred ca il dor gingiile m-am uitat in gurita si nu vad nimic confuz astazi i-am luat un borcanel cu piure de morcov si mar si a guvernanti cu indemnizatia ?

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
14 ani, 4 luni

27.12.2008 9:44     citat 

astia suntem noi......... sarut in in ziua de craciun

pupam sarbatoritii,speram ca ati primit de la mos ce v-ati dorit si sper sa mai intru sa mai citesc din urama,pupam scot limba

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 14 ani, 3 luni

27.12.2008 9:50     citat 

La multi ani lui Stefanel, sa cresti mare si frumos. Fetelor, voi ati facut puiutilor radiografie la bazin????? Mi-a asta ne-a zyrtec. Ne-a ficatul marit. Dupa ce marti ne-a ca da semne de rahitism ca nu i-am dat vigantol(din cauza fontanelei). Acu azi zicea madama ca vigan nu are nici o legatura cu fontanela. Bai fratilor eu nu mai stiu incotro so apuc, cred ca le dau foc la toti.................ma voi duce la analize desi nu ava avea o luna de la vaccin, credeti ca e ok sau sa astept pana face o luna
Pupici

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 14 ani, 3 luni

27.12.2008 10:26     citat 

Tocmai am vazut la "avocatul raspunde" cum ca nu vom putea beneficia de cei 85%. Am crezut ca i-au foc, vedeti ca se semneaza o petitie in acest sens

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 14 ani, 5 luni

27.12.2008 10:56     citat 

Eu am impresia fetelor ca o sa devenim noi medici pana ne cresc copiii; peste tot unde te duci dai de incompetenta si miserupism(adica ii doare in cot de tine si de copilul tau). Vorbesc cu o vara in seara asta si imi spune ca s-a pete pe corp; febra nu scadea, o interneza si ii dau puiului antibiotic in vena plus lichide sa il hidrateze; il tin 2 zile legat de pat cu perfuzii si cand mamica le spune ca ea isi ia puiul acasa pe raspunderea ei, vine o dr ( era a 2 ori si tot nu isi dau seama din ce cauza face copilul febra) care ii spune ca, copilul ei are rubeola si ca prin administrare de antibiotic tampitii au oprit eruptia si numai rau au facut. Acum va intreb eu pe voi: niciunul dintre cei 4 medici nu s-a indignata!

Gaby, noi nu am facut nici un fel de radiografie, dar la 4 luni pediatra a a iti vine sa mori de mila lor. Noi la eruptia primilor dinti am luat granule homeopate de Chamomilla, dar mi s-au terminat si nu am reusit sa cumpar altele si credeti-ma ca e o dif ft mare. si primii ne-au chinuit, dar astia ne omoara, asa e de rau asa ca abia apuc sa treaca sarbatorile sa ii dau din nou. de muscaturi.... va mai scriam eu o data ca ma ia cu lesin... asta sa nu spun ca efectiv imi trebuie si mie scutec in mom ala!

Cat despre indemnizatie...fara cuvinte

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 9 luni

27.12.2008 11:03     citat 

Onisca, si eu zic ca e mai sanatos sa ii faci tu. Eu cel putin asa am de gand la inceput, am sa caut morcovi si mere la tarani mai mici sa fie cat mai putine chimicale in ei. Abia astept sa incepem si noi in 2009 sa papam diverse.

Despre indemnizatie, no comment ... Eu oricum incep munca cu 5 ian(asa am promis plang sau sunt foarte trist ), dar ma abtea un gand daca nu ma descurc, acum gandul se indeparteaza pe zi ce trece plang sau sunt foarte trist

Eu inca nu i-am dat nimic pentru gingie, o mai dau cu putina zeama de lamaie, mi-a ea mititica, sa dea Domnul sa ii iasa mai repede, desi de acum pana dupa 1 an cu asta o sa ne distram scot limba
La solduri nu am facut radiografie, dar stiu ca o verifica la fiecare control si a eu in subiectul medicina (sunt asistenta) ca imi e greata.imi fac numa nervi cand vad ce se intampla prin spitalele din Romania.
Mary te inteleg perfect prin ce treci.am patit-o de 2 ori cu Raul.dar noi am avut noroc ca il alaptam.va dorim sanatate si hidrateaza-l bine dc varsa si are scaune moi. sarut sarut sarut
am fost putin mai norocoasa ca in 22 dec am verificcat cardul si imi intrase si alocatia si indemnizatia.cu toate ca la inceputul lui decembrie am sunat si mi s-a cu Raul si e bine de stiu ce e pe acolo. ca eu o sa o pun in premergator si vreau sa i fac inainte.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 14 ani, 4 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani, 5 luni

28.12.2008 10:30     citat 

buna dimineata.....cam aproape de amiaza..si dupa o absenta indelungata..... foarte fericit
am scapat de musafiri si mi-am redobandit calculatorul iupy...!!!
stefanel...la multi ani...bun tort ti-a ce jucarii laine a eu craciunita mea.....am facut un slideshow....

ma apuc de citit din urma....pup

sus

Denunta
GRASANA

28.12.2008 2:40     citat 

mai da ce craciunita frumoasa are mosu sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

28.12.2008 2:53     citat 

am incercat sa o fac mai mica dar...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: