· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 38
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 38     
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

04.01.2009 5:17   Boboceii toamnei 2006 - 38  citat 

SEPTEMBRIE

01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 canini +4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

OCTOMBRIE

03.10 - Stefan (Lili_R), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+8 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
16.10 - Tudor (Doramunteanu)
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani)
26.10 - Calin (franceska1), 8 dintishori+4 maselutze, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8dintishori+4canini+4maselutze, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze

NOIEMBRIE

02.11 – Mario [url=http://www.parinti.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&uname=Dia27]Dia27
), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori+4 maselutze
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+6 maselutze, poze
29.11 - Radu Petru (Gabman)
Avem 14 fetite si 20 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici!!!

Sarcina usoara Ruxi_mici (32 saptamani - ), Adnas (23 saptamani), Bdelmari (19 saptamani), Paganika (), Ralus (11 saptamani)!

Multumim Viuta pentru colajul surpriza, in cinstea noastra, la aniversarea de 1 an si pupici pentru Lili _R ca l-a postat!

Mamici nascute in luna ianuarie:
3 ianuarie – Ruxi_mici
5 ianuarie – Teodora29 si Bdelmari
13 ianuarie – Dia27

Bebelusii toamnei 2006 ......si am crescut impreuna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,
31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,
61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102.

Boboceii toamnei 2006……si mai crestem
:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

04.01.2009 10:20     citat 

Ma bucur ca va place casuta mea sarut putea sa fie si mai frumoasa , dar nu am mai avut rabdare foarte fericit

Reteta de la casuta o gasiti pe blogul meu

Gateste cu Hermine si Alex

Uite aici si linkul direct spre Fursecuri

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

04.01.2009 11:46     citat 

Salutare in Noul An! zambet
Ne-am intors acasa de la ai mei, parca cu un regret ca a trebuit sa plecam asa repede... nu mai strica o saptamana de vacanta... asta e...

Am vazut asa in treacat copii fericiti cu mame frumoase, toti bucurandu-se de magia sarbatorilor de iarna. sarut sarut

Intrebai, roxa, daca s-au indeplinit dorintele pe care ni le-am pus la inceputul lui 2008... hmmm, partial, mai e loc... mentalitatea alor mei in linii mari nu s-a schimbat, dar parca am devenit mai toleranti unii cu altii, iar gradinita lui Tudor e departe de a fi perfecta, dar deocamdata mergem inainte...cu raceli, cu tuse, cu tratamente...

Lili, sanatate grabnica lui Stef, sa-i treaca repede bubitele si sa aiba o pielicica tot mai fina! sarut
Tudor il loveste in special pe taica-sau... pe mine inca nu... ochi peste cap ochi peste cap Eu traduc asta ca-l pedepseste ca e mai tot timpul plecat... ochi peste cap

Teo, sa te faci bine, iar pe micutul blond sa nu-l mai doara urechiusele! sarut

hermine, asa se comporta o adevarata familie, fac toate trebile casei impreuna! Felicitari pentru casuta reusita din turta dulce! sarut
Recuperare usoara mamei tale!

roxa, sa aveti parte de un Darie tot asa de curios si dornic sa impartaseasca experiente noi, fie ele legate de cultura, sau de indeplinirea nevoilor fiziologice trag cu ochiul Cum stati cu raceala? sarut

Iata-ne si pe noi:

Mai multe poze, aici: (roxa, poti alege care vrei tu pentru colajele minunate pe care le faci, am incredere! sarut )
http://s207.photobucket.com/albums/bb69/viuta/

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.01.2009 10:00     citat 

Teo sanatate multa!Sper ca ti-ai mai revenit! sarut
Hermine super, super casutza de turta!Arata demential!Nici eu cred ca as putea sa o fi mancat!Arata nemaipomenit!
Alex ce gospodar esti!Ai cu cine semana!Ce minune pt. mama ta!Refacere usoara si rapida!
Lili cum suporta Stef rubeola?
Viuta credeam ca nu imi mai raspunde nimeni! foarte fericit
Tare frumosi sunteti!O sa aleg o poza pe masura!
Tudor tot cu tuse?
D. are o tuse minora, nimic ingrijorator, i-am dat suc de ridiche neagra cu miere si sirop de podbal cu ridiche neagra si ii trece!
Bb ce faci?

rox

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

05.01.2009 10:40     citat 

Ceau zambet

LA MULTI ANI, un AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURII va doresc . Eu...urez cu intarziere.
Noi am fost plecati 2 saptamani la maicamea, la muuuunteee. A fost superb. Imi pare asa rau ca a trecut asa repede perioada asta ...si...ca a trebuit sa e intoarcem trist plang sau sunt foarte trist . Sunt la lucru acum si n-am poze sa va arat ce frumos a fost.
Sunt mai.."telegrafica" acum deoarece nu am timp pt. scris. Am intret f. scurt sa va salut si sa va urez numai bine in noul an.
V-am pupat.
Revin mai incolo cu poze.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

05.01.2009 11:49     citat 

In sfarsit am reusit sa prind ceva timp liber pentru a urca niste poze pe net si a vi le putea impartasi.
POZE cu noi, in ultimele 2 saptamani exclamatie zambet
Enjoy!

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

05.01.2009 12:06     citat 

sint ceva mai bine, multu' de intrebare si de urari sarut
adica am reinceput munca....
si ninge!!!! in sfirsit ninge, frumos, lin, se asterne, se tot pune, straluceste zapada, ca in visuri de copilarie

scuzati-ma daca sint oarecum haotica, ar fi atitea de povestit, si gindurile se imprastie (prin zapada aceasta, prin vise) jenat

s-au dus sarbatorile, au ramas urme, urme de brazi prin casa, de ghirlande si de biscuiti, ochi stralucitori ce pindesc inca mosi craciuni agatati la ferestre
si-a fost frumos, in ciuda micilor incidente pe ici pe colo zambet

isprava lui Elouan in ultima zi a anului: tocmai ne imbracam, ne pregateam de petrecut, cu un cuplu de vecini cu care ne intelegem tare bine (care au renuntat la mersul la munte din cauza poleiului si-au venit la noi)
se juca cu betisoare de urechi (hm, nu-mi spuneti, nu ma intrebati, cit am incercat sa il facem atent, insa ne replica cu un soi de exasperare "maman, papa!" jenat )
si cu noi amindoi in aceeasi camera, a reusit sa...isi perforeze timpanul surprins deci e inca sub observare, trebuie sa ma intorc saptamina asta cu el la medic

bun....vazui ca ai vostri au rezistat tirziu in noaptea dintre ani....
noi am avut un somnoros mic, care la 22h30 se culca deja, cerea "dodo, dodo", asa ca am continuat sa ne amuzam fara el
asta dupa ce invatase cu Edy, vecinul, sa "cinte" la chitara foarte fericit

a doua zi dimineata, cum stiti, m-am trezit gripata rau, doua zile am zacut, am dormit aproape non-stop, cu 39° temperatura, tremurind sub doua plapume...bun inceput de an
asa ca apoi, iar la medic (uf, m-am cam saturat sa il vizitez, desi e tare de treaba scot limba )
dar acum e bine....m-am pus pê picioare cu ceva tratament, odihna (m-a lasat copilul sa dormmmmmm)

ce sa va mai povestesc? simbata am primit unul din cadourile de aniversare, o masina de cafea cum imi doream, Senseo sarut , asa ca ne-am rasfatat cu expreso si capucino delicioase cool
iar ieri, cind ziceam sa fac si eu ceva prajituri pentru ziua mea....am petrecut dupa-amiaza intreaga la un spectacol ecvestru organizat de clubul de echitatie unde merge Elouan....a fost superb, absolut superb (desi friggggg)

iar azi....m-am trezit cu o buna-dispozitie ce sterge virsta, anii, cu un zimbet stralucind prin zapada
ma simt bine, reincep sa ma simt bine cu mine
doar ca mi-e dor de ai mei baieti, e grea reacomodarea dupa vacante...asa ca vom profita in seara asta

voi reveni si cu fotografii, avem muuuulte.... zambet

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

05.01.2009 1:10     citat 

La multi ani mamici, tatici si bobocei! sa aveti un an bun, cu sanatate, bucurii si realizari! sarut
rox, ai stiut ca azi ma intorc la job? scot limba
am revenit dupa scurta vacanta. a venit si la noi mosul in persoana si a reusit sa aduca si tractorul pe care si-l dorea printul. s-a dis a dat noroc cu mosul dar doar atat. a stat mai retras, dar pana la finalul intalnirii cand l-a si pupat si apoi a plans ca a plecat. de craciun am stat singurei acasa, n-am mai avut musafiri asa ca meniul pe care il gandisem nu a mai fost pus si in practica. dupa craciun am fost la ai mei unde am stat cateva zile ca sa se poata bucura si tata de edy. de revelion inapoi acasa tot singurei, la 22 edy s-a dus la nani, si a dormit atat de adanc incat nu l-au trezit toate bubuiturile din zona.
am stat acasa linistiti si tare bine a fost. am avut un copil calm, mancacios si cuminte cat am stat cu el. a fost foarte fericit ca am fost toti.
dar tot ce-i bun se termina repede si asa ca gata! la munca cu noi!
poze poate reusesc sa pun maine, daca nu uit aparatul acasa iar!

rugaminte: cine are o cunostinta la OPSNAJ si ma poate ajuta va rog da-ti un mp. am nevoie de aprobarea unui dosar medical pentru a obtine un medicament ce costa 55 milioane fiola.

va pup, o zi buna si usoara la serviciu si multa sanatate boboceilor si mamicilor bolnavioare! sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.01.2009 2:02     citat 

La multi ani, Teo

La multi ani, Mari

rox

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.01.2009 2:38     citat 

Ruxi m-au incantat pozele voastre!Mica printesa e delicioasa!Burtica e burtoi!O familie incantatoare!
Acu' te descos un pic cu privire la Winnie the Pooh, cum stii f bine ca e febletea lui D., vreau sa stiu cam ce jucarii are Ale cu el (am observat setul minunat de haine! trag cu ochiul).
D. are haine, patura, perna, jucarii-puzzle,carut, joc tv, carte- cea cu anotimpurile, cea mica in care tre sa inventeze ei povestea (o carte mica in una mare-sa zic asa!), abonament la revista Winnie, plusurile cu toate personajele, pixuri cu ei.
Mai stii ceva?Te rog!

Teo aniversare placuta!

Bb foarte fericit
Nu am pila la.........din pacate! trist

Dia asteptam pozele!Multumim pentru urari!

Din pozele postate aleg eu (la Viuta am inteles! ) sau va rog, sa specificati pe care sa le adaug la colaj!

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

05.01.2009 2:53     citat 

eu cu pozele....mai tirziu, Rox jenat
(treaba complicata la noi, descarcat aparatul pe ordi portable a lui V, vizualizat, triat, transformat din raw in jpeg , descarcat pe disc extern, si abia apoi accesibile de la ordinatorul principal prostit )

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

05.01.2009 3:03     citat 

Bine v-am gasit in 2009 mamici si bebelusi scumpi.

va dorim un an prosper si plin de realizari pe toate planurile, noi suntem bine, eu putin fonfanita, eric bine si cuminte si nu mai face pipi in pat.
a trecut printr-o instructie cu tatal lui si a beneficiat d eun program de somn frumos, in patut, fara proteste si cantari pana la epuizare,

in rest avem planuri mari si multe....sa vedem ce s-o alege de el.
numai bine

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

05.01.2009 3:11     citat 

Teo astept pt ca oricum un nou colaj va dura - pana posteaza fetele pozele, pt. ca pc-ul nostru e in "carantina", salva greu, pozele de abia le deschidea, S lucreaza la el, trece d epe un hard pe altul ca sa nu pierdem nimic (mai ales pozele!!!), dureaza ca el ziua e la serviciu .......asa ca .........ai timp sa postezi!

Mari sa vi se indeplineasca toate planurile!

rox

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

05.01.2009 3:12     citat 

----------
roxanamirela a scris:

Acu' te descos un pic cu privire la Winnie the Pooh, cum stii f bine ca e febletea lui D., vreau sa stiu cam ce jucarii are Ale cu el (am observat setul minunat de haine! trag cu ochiul).
D. are haine, patura, perna, jucarii-puzzle,carut, joc tv, carte- cea cu anotimpurile, cea mica in care tre sa inventeze ei povestea (o carte mica in una mare-sa zic asa!), abonament la revista Winnie, plusurile cu toate personajele, pixuri cu ei.
Mai stii ceva?Te rog!
]
----------

Rox ... grea intrebare imi pui!!! Si Alex e mare fan (indus subliminal in prima faza de mine jenat ) asa ca i-am luat o gramada de lucruri cu Pooh. Hainele care le-ai observat au fost primite si sunt luate din afara, dar de la noi ne aprovizionam cu hainute cu Pooh de la Auchan, caci sunt dragute si ieftine.
In rest, incerc sa enumar: cam toate cartile cu Pooh, mai putin cele cu jocuri ce nu sunt pt capacitatile varstei (exclus revista), minge, ceas desteptator (de la TCM), pernutele cu care doarme, plusurile cu aprox toate personajele, decoratiunile de camera, veioza cu potentiator de intensitate, masinuta (cam ca cea a lui Elouan), covorul din sufragerie foarte fericit , videoproiector cu povestea "Copacul cu miere", puzzleuri (modelul ala cu 4 puzzleuri a cate 6 piese), puzzle din lemn (primit, cred ca e luat din hipermarket), cort, parasolare de masina (primite, din afara), rame foto, tacamuri si castroane, role si aparatori (mai nou, de cand a vazut copiii la patinoar, spune ca papa tot ca sa primeasca patine "ca copiiii mari').
Sigur mai sunt dar nu imi vin acum in minte ... si sigur vor mai fi, caci toti cei apropiati stiu de preferinta pt Winnie, asa ca si ei contribuie la colectie.
Mai nou e mare fan Minnie Mouse, asa ca sunt in cautare de hainute cu Minnie, caci orice e cu ea e pre-aprobat si nu trebuie sa duc munca de lamurire.

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

05.01.2009 3:22     citat 

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: