· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (173)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (173)     
topsecret

am nascut deja!

07.01.2009 1:05   Clubul viitoarelor burtoase (173)  citat 

Bine ati venit adrianaBuc si eleonida!!!!!!Sedere cat mai scurta va dorim!

Care se mai lauda cu mult ravnitele ||? /images/midi/liebe/n030.gif" border="0" />

Crispy.................................06.12.2008
pestic..................................12.12.2008
yubi.....................................12.12.2008
TITA14................................13.12.2008
marimutza ........................14.12.2008
georgette.................... ......15.12.2008
laura70...............................15.12.2008
smiri.............................. .....15.12.2008
adrianaBuc........................16.12.2008
eaa.................................. ...16.12.2008
loris.....................................18.12.2008
somnorici..........................18.12.2008
janine13.............................19.12.2008
ket.......................................20.12.2008
maia23...............................20.12.2008
ramona79..........................22.12.2008
NICKSS...............................22.12.2008
ralu_rx................................23.12.2008
ana_348............... ..............2312.2008
abramburica.....................27.12.2008
topsecret...........................28.12.2008
andra_b.............................28.12.2008
Kuray_Lucy.......................29.12.2008
myhamyha2008...............29.12.2008
MariaStan..........................30.12.2008
bubulina77............... .........30.12.2008
ralu_lidia............................01.01.2009
accumaria.........................01.01.2009
cry_styna...........................05.01.2009

"Productivitatea" lunii decembrie:

ICEMOON: ||
anthurium: ||
crisugelu : ||

"Productivitatea" lunilor:

noiembrie : 3 gravidute
octombrie : 3 burticute
septembrie : 3 gravidoase
august : 3 balonase
iulie : 1 burtica

Va asteptam sa ne spuneti care e locul vostru in listutza (prima zi a/images/midi/liebe/f025.gif" border="0" /> /images/midi/liebe/f025.gif" border="0" /> /images/midi/liebe/f025.gif" border="0" /> /images/midi/liebe/f025.gif" border="0" /> /images/midi/liebe/f025.gif" border="0" />

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 15 ani, 3 luni
cea mica: 11 ani, 7 luni

07.01.2009 1:11     citat 

imi mut mesajul aici. jenat super listuta si colajul, mai mai ce gagici!

adece si eu mi-am zis ca nu vreau sa fiu gravi la nunta ca ar fi prea obositor plus ca daca eram in perioada cu greturi...aoleu. rochii de mireasa sunt n, si sunt multe care le pot imbraca gravidutele.si eu mi-am luat rochiar de mireasa in mai si pana pe 30 august cand a pe mine. la cununie am intors-o eu cumva la brau, si cand am ajuns la casa socrilor, dat fiind ca aveam vreo ora pauza de stat pana sa mergem la biserica, i-am cerut soacrei un elastic de la o fusta de-a o prietena m-a rasucit-o un pic si am cusut-o si sub corset nu s-a taind toate cusaturile si elasticul, ca am cusut-o stramt pe mine sa nu se mai miste.
loris, bravo, inca o data! eu m-am lasat de fumat cand am ramas gravi, din momentul in care am vazut cele 2 liniute nu am mai fumat, si am tinut-o asa pana am terminat cu alaptatul, la 10 luni. mi-a ajutor...in primele zile ma trezeam noaptea si stateam cate o ora-doua privind in tavan si visand la tigari... dar cu fiecare zi si saptamana ce trecea mi-a dupa cateva luni deja ma simteam ca o nefumatoare veritabila. la inceput nu prea m-am dus in locuri unde se fuma, eventual mergeam intr-un local unde avea o incapere separata si bine ventilata pt nefumatori, sau mai mergeam in cofetarii unde nu se fuma deloc. sotul nu fuma iar cine venea la noi acasa era trimis in balcon sau iarna in bucatarie sa fumeze.
eu ma pun la nani cu micuta iar dupa-masa cand vine sotul d ela lucru mi-a duce in sighisoara la un local ce ne place sa papam o pizza, ca de 3 zile nu am iesit din casa si sunt innebunita. si acum 3 zile cand am iesit, a atat, si inainte de aia iar am stat tot in casa. daca micuta e bolnava si nu pot sa o scot afara, stau si eu in casa.

sus

Denunta
Krystyne

07.01.2009 1:13     citat 

multumim top de listutza...tare frumoasa mai e sarut sarut sarut

sus

Denunta
andra_b

am nascut deja!

07.01.2009 1:16     citat 

Top, ai facut o lista foarte foarte faina, colajul e super, felicitari! trag cu ochiul

sus

Denunta
iva

07.01.2009 1:17     citat 

Top multumim de colaj ft frumos, foarte frumoase toate fetele sarut

sus

Denunta
adece

07.01.2009 1:21     citat 

Iva si Andra, va multumesc mult pt urari. si eu va doresc voua tot binele din lume si copilasi sanatosi.
Krys siLucy, m-ati convins sa imi iau rochia cu 2 luni mai devreme. Ca din ce mi-ati spus, poate ca o sa am surprize. Cred ca o sa fie cu corset, cel putin asa cred, sa stiti ca nu ma prea pricep, nu stiu cum mi-ar sta mai bine.
Eheeee, la multe tre sa ma mai gandesc mai fetelor!!! scot limba

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 2 luni
D: 12 ani, 8 luni

07.01.2009 1:23     citat 

ce frumos colaj zambet
mai incolo pot sa schimb poza nu?

hm, ieri am mancat cam mult...azi incerc sa imi continui regimul...

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 2 luni
D: 12 ani, 8 luni

07.01.2009 1:27     citat 

marimutza, pe cine ai visat? foarte fericit Daca ai visat pe cine trebuie, se pune.

am si eu o intrbeare...stiti cumva, durerile acelea mici, de ovare, pe care le avem unele la ovulatie, sunt inainte de ovuatie, sau sunt si dupa? Eu am cam 3-4 zile astfel de dureri si as fi vrut sa stiu daca imi pot da seama cand e ovulatia...

Ultima modificare efectuata de catre ana_348 la 07.01.2009 1:28, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 15 ani, 3 luni
cea mica: 11 ani, 7 luni

07.01.2009 1:28     citat 

adece, vrei sa cumperi rochia sau sa o inchiriezi? oricum, exista toate formele si marimile, chiar daca e corset. eu am cumparat-o si puteam sa aleg sa o faca la comanda, adica imi lua masurile si intr-o saptamana primeam rochia exact pe marimea mea, si daca vroiam niste modificari la model era ok. eu nu am ales varianta asta fiindca am gasit in magazin o rochie care mi-era buna si in plus ma cumparat-o in mai fiindca in luna aia era promotie, si tot ce am cumparat, rochie, accesorii, costum sotului, le-am luat cu 10% reducere.e bine sa cauti din timp ca sa ai de unde alege.sunt fel si fel de magazine si preturi...eu am vazut rochia mea intr-un magazin cu 8 milioane si in altul cu 13 milioane. surprins exact aceeasi rochie.

sus

Denunta
adece

07.01.2009 1:29     citat 

Lucy, credeam ca ti-ai luat rochia mai devreme, acum am recitit si am vazut mai- august. Ailei, mama! Eh, pana la urma m-oi descurca eu, daca slabesc, imi trag cinci perechi de izmene si gata rad rad rad , o sa stea si rochia.Glumesc rad

sus

Denunta
adece

07.01.2009 1:35     citat 

[/b]Lucy, vreau sa o cumpar. Nu vreau sa dau prea multi bani pe ea, maxim maximorum 15 mil. M-am uitat pe net dupa rochii, dar nu mi-a care mi se potriveste. Dar mai e totusi pana atunci, nu? scot limba

sus

Denunta
iva

07.01.2009 1:35     citat 

ana pe mine ma durea chiar la ovulatie acuma nu ma mai doare de ceva timp incoace. Eu imi urmaream ovulatia dupa secretii si a la CM.
adece ai grija la rochie sa o alegi in asa fel incat sa-ti fie buna si daca mai slabesti pentru ca eu ajunsesem la 50 Kg de pe la 56 si e mult sa-ti mai fie buna rochia trag cu ochiul , Noroc ca am fost osoasa si nu ma mana vantul rad (am 1.69 m), eram numai piele si os la nunta.

sus

Denunta
NICKSS

Copii
Kostas-Teo: 10 ani, 2 luni

07.01.2009 1:43     citat 

Ce mai faceti fetelor? Eu am treaba de nu ma vad..... plang sau sunt foarte trist Dar va urmaresc!!!! foarte fericit
Top, multumim de colaj si listuta....foarte frumoase suntem si modeste.... rad
Adece sper sa-ti gasesti rochia potrivita si sa fii o mireasa superba!!! sarut
si eu mi-am luat rochia cu 2 luni inainte si cand a mai marit odata? Eu de la stres nu slabesc, ma ingras...slabesc doar cand sunt indragostita sau foarte bolnava

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: