· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Puisorii de primavara 2007 * cap. 12
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Puisorii de primavara 2007 * cap. 12     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

07.01.2009 3:45   Puisorii de primavara 2007 * cap. 12  citat 

PUISORII PRIMAVERII 2007 VA DORESC UN AN NOU FERICIT!

5 martie – Vlad Stefan (pui de claudiadinu) ora 21:15 , 3,200kg, 50 cm, Apgar 8, Ploiesti, Poze
5 martie – Denis (pui de jenn) 3,500kg, 52cm, Brasov
6 martie - Ana-Maria (pui de pufyka) ora 3:25, 3,600kg, Apgar 9, Botosani
11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora 11, 3,300kg, Vrancea
12 martie – Maria-Carina (pui de Lilith1), Brasov
12 martie – Andrei-Bogdan(pui de lumyelena) 4,100kg, 54 cm, Apgar 10, Timisoara
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg, Bucuresti
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
21 martie – Vladimir (pui de crriss) ora 12:50, 3,400kg, 53cm, Medgidia Poze
24 martie – Andy (pui de maryanda),ora 06:15, 3,500kg, 50cm,Apgar 9, Bacau
26 martie – Thea Ioana(pui de elpower ), Craiova
26 martie - Maria Desiree Elizabeth (Mariuca) (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10, Olanda – Poze
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76) ora 3:10, 4,500kg, 53cm, Apgar 9, Bucuresti
27 martie – Mario Florian (pui de christine27)3,200 kg, 49cm
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9, Craiova, Poze
28 martie - Calin(pui de lady_D) ora 22:15, 3,200kg, 52cm

4 aprilie – Maria-Anca (pui de Vipera) 3,150kg, 52cm, Apgar 10, Bucuresti
5 aprilie – Teodora Maria (pui de Cruela) 3,800kg, 57cm, Apgar 10, Cluj Napoca
10 aprilie – Alexandra Georgiana (pui roxy_pisoiu) ora 11:05, 4,000kg, 51cm, Bucuresti
12 aprilie – Gabriela (pui de Hellene73) ora 9:45, 3,520kg,51cm, Apgar 10, Suceava – Poze
15 aprilie – Raul (pui de bebiku) 4,000kg, 52cm, Apgar 4, Botosani
19 aprilie – Marco (pui de miky_lory)
19 aprilie – Mihai-Madalin (pui de extransa) , ora 10,30
22 aprilie – Adnan (pui de Shadia) 3,400kg, 54cm, Cluj – Poze
24 aprilie - Smiljan Oswaldo (pui de loredanaa)
27 aprilie – Karina (pui de Aka) 3,450kg, 52 cm, Apgar 8, Bucuresti

4 mai – Alexandru Mihai (pui de mitroiualina), Targoviste
5 mai – Denis Florin (pui de cristinarotar) ora 10:50, 3,600kg, 55cm, Apgar 8,9, Sibiu
7 mai – Chira Elena (pui de mari76), ora 09.10, 3.000g, 47 cm, scor Apgar 8, Bucuresti, Poze
7 mai – Eduard-Stefan (pui de Cafelutza) ora 19:55, 3,600kg, 52cm, Apgar 8, Ploiesti
7 mai – Teodora-Maria (pui de sadicutza) ora 23:10, 3,150kg, 49cm, Apgar 9, Bucuresti –Poze
10mai – Rihanna (pui de business) ora 12:20, 3,100kg, 49cm, Apgar 9, Galati
12 mai – Mihnea Viorel Catalin (pui de Lorri) ora 6:05, 3,700kg, 54cm, Apgar 9, Craiova
15 mai – Eric-Alexandru (pui de bubulinaRea), 3,300kg, 51 cm, Sibiu
18 mai – Nikolas Levi (pui de mcelle), ora 14:15, 4,500kg, 55cm, Apgar 9,10, Bucuresti –Poze
21 mai – Angel-Gabriel (pui de adutza25), 3,400kg, 53cm, Apgar 9, Teius
28 mai – Ana Stefana (pui de nicolle_77), ora 07:10, 2,850kg, Apgar10/10, Cluj
29 mai – Cosmin Andrei (pui de hela), Alexandria
31mai – Alexia-Elena (pui de miha-alexia), ora 08:35, 3,600kg, 54cm, Apgar 9, Sibiu

Avem 16 fetite si 23 baietei , sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Mamicile noastre minunate:

Lorri - Maria – 15.01.1986
Iulianaem - Iuliana - 04 .02.1980
Crriss - Cristina - 23 .02. 1978
Extransa – Georgiana - 15.03.1985
Shadia - Iulia - 29.04.1982
Business - Ana-Maria - 10.06.1977
MaggieB – Magdalena – 13.06.1973
Claudiadinu - Claudia - 09.08.1981
Cristinarotar – Cristina – 17.08.1982
Nicolle_77 – Nicole - 22.08.1977
Lumyelena – Luminita - 11.09.1977
Roxy_pisoiu – Roxana – 23.09.1977
Desiree – Rodica - 01.10.1983
Laura-feelings - Laura - 18.10.1980
Mari76 - Mariana - 03.11.1976
Miha-Alexia - Mihaela - 08.11.1976
Hellene73 – Elena – 13.11.1973
Cafelutza – Camelia - 27.11.1979
Loredanaa – Loredana – 13.12.1980
Bebiku – Cristina - 22.12.1982

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul puisorului link cu poze, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, intrati pe www.photobucket.com, creati-va un cont, uploadati poza/pozele dorita/dorite si apoi copiati textul rezultat la IMG Code.
ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

Aici am fost Bebelusii de primavara 2007: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

Si pentru ca am fost cuminti, acum suntem Puisorii de primavara 2007 : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

07.01.2009 3:51     citat 

CE COLAJ FRUMOS1 MULTUMIM HELLENE!

AM VRUT SA FIU PRIMA CARE SCRIE trag cu ochiul

sus

Denunta
Hellene73

Copii

07.01.2009 4:03     citat 

Am zis sa scriu repede si sa trec linkul concursului: http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight=
Deci facem galerie Lumy: Hai Bogdan!

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 9 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

07.01.2009 4:08     citat 

La multi ani!!!! si din partea noastra!!!!

Noi suntem bine...Sara nu mai tuseste, Daria e sanatoasa....deci ne e bine(pana acum...ca a inceput Sara gradi trag cu ochiul ) Ieri am strans bradul, pentru ca nu ma mai intelegeam cu Daria...care imi smulgea globurile si le arunca de parca ar fi fost mingi, norocul meu a fost ca erau din plastic trag cu ochiul
Ne-am intalnit si cu Mos Craciun...de care Daria n-a fost foarte incantata(se vede si in poza prostit ), iar Sara l-a luat la intrebari...ca unde-i sunt renii rad rad

Va pupam pt noul an si sper sa revin mai des! trag cu ochiul

Si cateva poooze:

ne jucam cu plastilina...spre disperarea lui mami rad

prin centrul Craiovei

mai nou ii place la inaltime...aici era pe birou

de la Revelion

sus

Denunta
mari76

Copii

07.01.2009 4:19     citat 

Hellene, am vazut pozele, superbe...si copii si peisajele...mi-ai facut o pofta de zapada...la noi a nins fff putin mai devreme...si am dus-o pe Chira la geam...se uita si zicea"bada", de la zapada., dar s-a oprit...Vreau si eu zapada...

Iuliana, ai doua fetite superbe, sa va traiasca! Le pup!

pun si eu cateva poze, ca nu am ami reusit...

cadourile Chirei

cel mai mult i-au placut acestea

a venit Mosu', dar nu am fost f incantata

faceau de mancare amandoi...

asteptam sa mi se faca poze...

cu bunicul meu...din partea mamei...

am invatat sa stau cu mainile in buzunar...si ma plimb prin casa...

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 9 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

07.01.2009 4:21     citat 

urmarile jocului cu plasilina rad

Dar au fost cuminti....toata dimineata rad..iar eu am avut ce face toata dupa-amiaza plang sau sunt foarte trist rad

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

07.01.2009 4:26     citat 

Hellene multumim pentru colaj
Fetelor multumesc pentru sustinere.....sanse de castig nu avem dar sunt tare mandra de mos craciunelul meu

Iuliana ce mari au crescut papusile tale si ce frumoase sunt

Mari m-am indragostit de ultima poza ...e superba Chira. De ce nu o pui pe aia la concurs?

Acum va spun ca ma strange in brate cand vine de la gradi si imi zice"Dor mami, Te iubect mami"........bine daca ii iasa Alexia prima in cale are ea parte de toate astea.
Imi vine sa ii mananc cum se imbratiseaza dimineata si cand se reintalnesc dupa gradi si cum isi dau pupic.........dar si cand se bazaie imi vine s aurc pe pereti. Alexia imi spune "mami e dragut de aia il bazai" mai zi ceva daca mai poti.

sus

Denunta
mari76

Copii

07.01.2009 4:34     citat 

iuliana, faorte frumos...dar bine ca macar se joaca...

Lumy, nu o pot pune, ca pirerd toate voturile de pana acum, si e facuta pe 2 ian, cand deja incepuse concursul...si mie imi place tare mult poza...toata lumea mi-a spus...dar asta e...poate alta data la alt concurs...

Pup!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

08.01.2009 8:59     citat 

Hola!

Am revenit, gata au venit sa-mi instaleze netul in sfarsit neseriosii astia de la tele2! nervos

Am reusit sa recuperez de la ultima mea postare incoace, mai am mult de citit din urma, sper sa reusesc azi-maine sa recuperez!

Multumim Hellene pentru colaj! sarut sarut sarut

Hellene, am vazut toate pozele din album, absolut superbeee...si titlurile pe care le-ai dat sunt dementiale! trag cu ochiul zambet Ai surpins in poze perfect evenimentul! George si Gabi sunt doi frumosi, doi scumpi tare tare mult imi plac! sarut sarut sarut sarut Si pozele cu zapada sunt superbe...Aici in Spania a fost mai frig zilele astea(adica 4 grade noaptea)...si sa-i vedeti pe spanioli ce zgribuliti sunt, cand intru in magazin toate vanzatoarele au aceeasi replica: que frioooooo! Si eu le explic frumos ca mie mi se pare doar putin frig si cand se mira le spun ca in Ro e muuult mai frig si ninge(aici in Castellon nu a nins niciodata!) scot limba

Lumy, frumoase pozele din Tg Jiu! Si scumpii cei mici tareee frumosi sunt! Mor de drag cand povestesti cum se iubesc cei doi fratiori sarut sarut sarut sarut sarut sarut ... ma face sa iau in calcul o surioara pt Edy..sa-i dau si sotului sa citeasca, poate il conving! trag cu ochiul scot limba Bafta lui Bogdan la concurs, am votat!

Mari, am admirat pe Chira o data in plus! Am vazut tot albumul...ultima poza postat iti spun si eu o data in plus ca e absolut superba ...o printesa adevarata! sarut sarut sarut Si cadourile ce le-a primit sunt tare faine! Votam Chira de acum! Multa bafta! sarut

Iuliana ma bucur tare mult ca ai pus poze! Frumoase tare printesele tare! Si pe tine cand te vad ma roade iar invidia...ca esti asa de slabuta! trag cu ochiul rad ...A da...eu inca n-am indraznit sa-i cumpar plastilina lui Edy...cred ca bine fac?! rad

Edy doarme acum cand scriu, m-am trezit cu noaptea in cap ca sa citesc aici si sa vad pozele ca pe urma ... nu-i chip sa ma lase la calc, de fapt are toane...In rest este bine, incet incet a inceput sa mai spuna si el niste cuvinte, se straduieste sa repete dupa mine cand ii spun ceva...Culmea este ca zice tocmai...Bugs Bunny pe care cand il vede (are un trening cu el) zice ba-taaaa. rad Si tot mai nou cand pune mana pe ceva ce nu are voie se uita la mine si zice nu nu nu, e caraghios rau ce mutra face...si toata ziua zice gata de fiecare data cand termina cate ceva, inclusiv dupa ce termina de mancat din tzitzi...Si mai sunt cateva cuvinte, nu e el prea vorbaret dar intelege tot ce-i spui, asa ca nu-mi fac probleme...Apropo de tzitzi, cred ca o sa se lase de ea cand o sa mearga la gradi prostit...am incercat sa nu-i dau o singura data cand mi-a cerut pt ca ma simteam rau si a facut niste crize ce nu a mai facut niciodata pana acum .. a tipat si s-a inrosit la fata de am zis ca lesina..Eu as vrea sa se intarce natural, dar asta nu stiu cand va fi...E complicat...

O sa incarc si eu ceva poze din urma si pe urma o sa si postez.

O zi buna tuturor!
Pupici! sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

08.01.2009 2:29     citat 

Multumim Hellene pentru noul colaj si noua listuta, tare frumos. sarut

Lumy, am votat. Frumos foc Craciunelul tau, si ce frumos se iubesc fratiorii. sarut

Mary, frumoase pozele, iar in ultima poza Chira arata ca un ingeras, imi place mult. sarut

Cafelutza, ura ca in sfarsit ai net, acum o sa ne poti scrie mai des sa ne povestesti despre voi. sarut

Iuliana, ce mari si frumoase s-au facut fetele. sarut

O zi placuta.
Pupici. sarut

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

08.01.2009 2:29     citat 

Cafe ma bucur ca ai in sfarsit net.........si pot sa iti scriu asa o carte s a o dai la sotul s a o citeasca, daca asta il afce sa se hotarasca pentru o surioara pt Edy foarte fericit

Astazi am fost si am cumparat tot felul de baloane, ghirlande, coifuri, servetele, fata de masa toate cu o printesa(din pacate nu am gasit cu Alba ca Zapada) .......sa aranjez camera Alexiei pentru party de maine. Si in plus va spun un secret am semnat un contract cu Alba ca Zapada sa vina pentru 1 ora la party. Sper s a fie o surpriza placuta pentru ea.

Multumim pentru voturi, in afara de voi nu avem alti sustinatori

Va pupam , ma duc sa ma apuc de treaba

sarut sarut sarut

sus

Denunta
mari76

Copii

08.01.2009 4:28     citat 

Cafe, ma bucur ca aveti net...asa o sa intri mai des si o sa ne si votezi scot limba ...am observat ca ieri am primit vot de la tine, si chiar m-am gandit ca aveti net...

Lumy, spor la treaba si sper sa-i placa Alexiei surpriza...

Si eu m-am gandit sa-i cumpar plastelina, dar in ac timp ma gandesc ce va face cu ea... Carioci si creioane colorate nu ma indur sa-i dau, ca a mai avut ea o tablita pe care scria cu o carioca si la un moment dat isi ridica pantalonii si scria pe picioare..., si am pantaloni de la costume de trening care sunt scrise...asa ca deocamdata le tin ascunse..

va pupam!

sus

Denunta
Hellene73

Copii

08.01.2009 7:55     citat 

Salut!

Reusesc si eu sa scriu doua randuri seara macar, a pus stapanire mamzelina pe mine si pe timpul meu cool cred ca simte ca mai avem putin de petrecut noi doua non-stop.

Iuliana, atat de dragute sunt fetele, sarut am remarcat ca Dariei i-au crescut zulufii bine de tot iar Sarei ii sta tare bine cu ochelarei. Sa stii ca ma felicit ca nu le-am luat acasa platilina rad stiu ca sunt inventivi copiii astia. Stateam in dubii daca sa iau si pentru acasa, nu numai pentru Gradi, ma gandeam ca Gabi o mananca daca o vede.

Lumy, sigur ca pastram secretul, deci va avea o super surpriza, abia astept sa vad pozele. Spor la pregatiri! sarut

Cafe, ura-ura pentru net, era si cazul, ma bucur mult si abia astept pozele cu Edy sarut Ai sa vezi ca va veni si la voi inca un bebe cand va fi timpul potrivit sarut

Mari, da' stiu ca bucataresc verisorii la greu. Ce meniuri au in program? zambet Eu vin la o cafea sau un ceai, am observat ca are cu ce pregati Chira asa ceva trag cu ochiul

Lorri, ma uitam in listuta si am vazut ca tu deschizi lista mamicilor sarbatorite, si desigur ca m-a apucat "invidia", as face un schimb de ani cu tine, ce spui? trag cu ochiul

Bebikule, unde esti? Ce face frumuselul? sarut

Aaa, uitam sa va spun ca Gabi si Raul s-au cunoscut virtual si si-au schimbat "opinii" in direct la camera, erau asa haiosi. E suficient acum sa o intreb unde e Raulica si fuge la calculator cool

Gata, vrea muzica, deja m-a capiat zilele astea cu melodia din serialul Ingerasii, nu mai pot. prostit

Va pup, o seara buna! sarut

sus

Denunta
mari76

Copii

08.01.2009 8:54     citat 

Hellene, te invitam la o cafea, cu asta serveste tot timpul...si la niste paste...i-am dat si ei niste paste si este f .incantata...Cand facem noi, merge si ea sa faca... zambet

sus

Denunta
Hellene73

Copii

10.01.2009 12:20     citat 

Un weekend placut sa aveti! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: