· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Imunizare > siropelul NONI de la Calivita
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor siropelul NONI de la Calivita     
lulu26

Copii
A: 13 ani, 10 luni
B: 13 ani, 10 luni

12.01.2009 12:22   siropelul NONI de la Calivita  citat 

salutare!
am auzit ca af fi foarte eficient in intarirea imunitatii insa as vrea sa aflu mai multe de la mamici care l-au folosit..poate confuz ciudat este ca nu prea a auzit lumea de el, iar doctorii pe care i-am intrebat 1% au stiut depsre ce vorbesc..

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 1 luna

12.01.2009 2:32     citat 

Voiam sa le urez copilasilor tai "La multi ani" dar vad ca sunt nascuti pe 6.ian.Apare sub numele tau varsta de 2 ani fara alte zile, sapt. si credeam ca azi au implinit. Oricum sa-ti traiasca!Despre siropel imi pare rau dar nu stiu nimic.

sus

Denunta
lulu26

Copii

12.01.2009 6:14     citat 

----------
liana76 a scris:
Voiam sa le urez copilasilor tai "La multi ani" dar vad ca sunt nascuti pe 6.ian.Apare sub numele tau varsta de 2 ani fara alte zile, sapt. si credeam ca azi au implinit. Oricum sa-ti traiasca!Despre siropel imi pare rau dar nu stiu nimic.
----------

--------
sar'mana de urari, niciodata nu e prea tarziu trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani

12.01.2009 6:19     citat 

Eu l-am folosit si-l folosesc cu succes in cazuri de febra si raceala...la febra as putea zice ca este mai bun decat Nurefenul...
de pinde cum il folosesti dc alegi folosirea zilnic am inteles ca este pt imunizare...dar in cazuri de febra nu-si mai face efectul
Eu am primit recomandarea sa-l folosesc numai in cazuri de raceala si febra
Pt imunizare sunt tot la Calivita niste vitamine f bune si naturale.
Calivita ofera si biorezonantza si chiar este ok...eu am facut f multe analize danutzei pt a afla dc are viermisori si toate au iesit neg, la birezonanat mi-a zis ca este plina nu ca are...mi-a dat tratament si la urmatorul scaun am crezut ca mor acolo...i-am dus cadou si dr casa vada cu ce laborator colaboreaza si cat de "bun " era...

sus

Denunta
lulu26

Copii

12.01.2009 6:27     citat 

multumesc pt raspuns zambet
eu mi-as dori sa-l folosesc pt imunizare deoarece mergem la cresa si ne pricopsim cu tot felul de boli trist mie mi l-a recomandat o doamna care se afla in aceeasi situatie ca si mine, care statuse deja internata in spital cu bb...ea a urmat recomandarea unui medic pneumolog si cica are un efect super miraculos, de o luna jumatate copilul merge la cresa si nu mai ia nici o boala...eu am cautat pe net cam tot ce se putea alfa despre el, insa voiam si alte pareri/experiente, avand in vedere ca nu e tocmai ieftin, iar eu...la 2 copii...se simte zambet

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 14 ani, 3 luni
Alexandru: 10 ani, 5 luni

12.01.2009 6:28     citat 

abramburica, poti sa-mi dai si mie mai multe detalii, apropos de biorezonanta - v-a trimis cineva, poti sa mergi si singur, unde se face, cat costa, ati cerut ceva anume, sau a fost o evaluare generala?

As vrea sa merg si eu cu Matei, ca sa-ti spun drept nu mai am nici un fel de incredere in medici

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani
alaptat, purtat, rasfatat

12.01.2009 8:38     citat 

Lulu cam cat costa si cat timp trebuie dat pt. imunizare?
Abramburica biorezonanta se face la orice varsta?

rox

sus

Denunta
lulu26

Copii

12.01.2009 10:36     citat 

pt imunizare se da in jur e 3 luni de zile, costa in jur de 2 mil lei vechi o sticluta de vreo 900 ml
incerc sa pun link-ul nu stiu daca e considerata reclama
http://romania.calivita.com/site.php?action=product

sus

Denunta
sburac

Copii
Vlad-Alexandru: 14 ani, 1 luna

13.01.2009 12:17     citat 

rox - biorezonanta se poate face la orice varsta. se face din fire de par (acolo unde am facut eu). Lui Vladut i-am factut la 1 an si 2 luni. (avea ulcioare la ochi care recidivau si pe care prin medicina aleopata nu reusisem sa le rezolv, mai mult s-au transformat in salazioane,pentru care mi se recomandase operatie cu anestezie generala, pe care refuzasem sa o fac).
Nu am fost prea convinsa pentru ca nu mi s-a pus un diagnostic. Mi s-a spus ca are ceva........la ochi rad rad , diferite bacterii, dar ca in viitor nu v-a mai avea aceasta problema. De asemenea, iti spune ce probleme ai, la ce esti predispus in viata,......etc.
Sincer, mie mi s-a parut un fel de dat in carti. ochi peste cap Mi s-au recomandat vreo 5 produse de Calivita (inclusiv siropul NONI) pentru imunitate. Mi s-a spus ca nu poata sa-mi spuna daca vor rezolva problema de la ochisori, dar sa incercam. Tratamentul trebuia urmat vreo 3 luni.
Nu am vrut sa intervin cu atatea stimulente pentru imunitatea copilului si am mai amanat decizia privind tratamentul naturist.
Pana la urma am rezolvat problema cu ajutorul a doi oftalmologi buni si fara operatie.

Pupici,

sus

Denunta
abramburica

Copii

13.01.2009 1:03     citat 

Biorezonanata se face undeva pe la Universitate...este un ap inchiriat , nu este ceva deosebit...o sala de asteptare si o camera unde este un dr cu aparatul si o dna care noteaza ce zice dr ..
La copii este un pik mai dificil, pe firul de par nu se vad f multe lucruri si f clar...dc copilul sta sa i-se puna legaturile la ap toate vor fii mult mai clare si concludente.
Eu una recomand avand in vedere ca, cumnata mea a avut o tumoare pe coloana care dr recomandau operatie care implica f multe riscuri printe care si paralizie...si-a facut biorezonanta si i-au dat tratament pe baza de cartilagiu de rechin...dupa 3 luni de tratament cand s-a dus la dr initiali si i-au facut ctr au ramas muti pt ca tumoarea se micsorase f mult, aproape neexistenta.
Plus ca Danutzei i-au desc oxiurile care la analize nu ieseau deloc...eu i-am facut tot pe firul de par si mi-a zis ca nu este acelasi lucru...mi-a zis de posibile alergii care le poate face, de strabismul care l-a avut cand era mai mika si care s-a corectat( nu avea de unde sa stie), mi-a zis de urmele unei bacterii care o avusese in stomac cu ceva timp in urma care iar nu aveau de unde sa stie..
Acum dc au dat incarti eu zic ca cel putin la mine, cumnata mea si socrul meu( a fost si el) au dat f bine ... trag cu ochiul
Au medicamente naturale si as putea spune f bune...tatal meu nu a facut birezonanat , dar a urmat tratamentul pt diabet si in 3 luni de tratament glicemia a scazut la limite normale si cu ajutorul medic o tine sub control.

sus

Denunta
abramburica

Copii

13.01.2009 1:06     citat 

Este o evaluare generala...se ia de la cap, ochi, urechi, nas, gat, inima...toate organele, circulatie, alergii, glande..absolut tot...pe parcurs poti sa mai pui tu intrebari nu este nicio pb sunt amabili si dragurti si nu se grabesc...pretul anul trecut era 50 de ron

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 14 ani, 3 luni
Alexandru: 10 ani, 5 luni

13.01.2009 1:10     citat 

multumesc mult abramburica, as vrea sa merg si eu cu copilul acolo

sus

Denunta
abramburica

Copii

13.01.2009 1:18     citat 

o sa incerc sa aflu adresa completa sapt asa si am s-o scriu aici...revin cand am info necesare .
Ma bucur ca ti-am fost de ajutor

sus

Denunta
sburac

Copii
Vlad-Alexandru: 14 ani, 1 luna

13.01.2009 1:45     citat 

Sigur nu este nimic rau in a face aceasta biorezonanta. Eu am facut-o undeva pe la Unirii.
Biorezonanta se bazeaza si pe multe intrebari despre modul tau de viata si, de asemenea iti raspunde si la intrebari legate de partea psihica a ta (Ex: cat este fericit pe o scara de la 1 la 10). Pe mine nu m-a convins foarte tare dar este doar parerea mea personala. Eu nu am vrut sa-i dau copilului meu de 1 an, 5 suplimente (chiar daca erau naturale), doar asa pentru imunitate.

sus

Denunta
abramburica

Copii

13.01.2009 2:04     citat 

sburac sunt de acord cu tine nici eu nu am vrut sa-i dau...de exemp Noni l-am lasat pt cazuri de raceala sau febra cand este nemaipomenit...i-am dat vreo 3 luni vitamine de la ei ...dar la fete mereu e cu dudte-vino aceste vitamine...prefer sa olas in ritul ei decta s-o fac obeza in adolescentza

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: