· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici de iulie-august 2009
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici de iulie-august 2009     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 3 luni

12.01.2009 3:28   Mamici de iulie-august 2009  citat 

Mamici de iulie-august 2009.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

12.01.2009 3:31     citat 

Buna burticilor!!! As vrea sa ne intalnim aici toate mamicile de iulie si august 2009 si sa ne povestim ceea ce intampla cu noi si burticile noastre.
Va astept cu mult drag.

sus

Denunta
ralu_venezuela

12.01.2009 4:03     citat 

Buna Ely, ma bucur pentru initiativa ta!

Eu sunt in 14 saptamani si am o groaza de lucruri de discutat asa ca e bine sa ne adunam zambet

Tu in cate saptamni esti mai exact? Esti bine? Sunteti bine?
Te pup

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

12.01.2009 4:09     citat 

Buna ralu_venezuela ! Ma bucur enorm ca incet incet incepem sa ne strangem. Eu am exact 12 saptamani si 3 zile si suntem bine. Inca nu a disparut raul de dimineata, seara, dar trecem cu bine, cu lamaia langa mine. zambet

Tu esti bine? Sunteti bine? De unde esti si unde o sa nasti?

Te pup

sus

Denunta
ralu_venezuela

12.01.2009 4:19     citat 

Sunt din Bucuresti si o sa nasc la Spitalul Municipal, tu???

Eu sunt bine, n-am avut nici o greata pe tot parcursul sarcinii si am inteles ca de acum nu prea mai sunt sanse sa le am. In schimb imi pare rau pentru greturile tale stiu ca sunt tare neplacute insa TREC!!!

Eu am avut surpriza ca la ultimele analize sa am ureeaplasma pizitiv si candida, asta ultima am inteles ca este des intalnita pe perioada sarcinii tocmai din cauza schimbarilor hormonale. De la saptamana 12 am inceput tratament cu ovule Macmiror (12 zile), si Azitrox 5 zile cate 1 pastila. Speram sa fie bine, din cate am mai citit pe aici pe acolo, nu afecteaza fatul, insa stii cum totul sta in gandirea noastra, trebuie sa gandim pozitiv pana ajungem sa SIMTIM ca totul este bine, si atunci cu siguranta TOTUL VA FI BINE!!! Apropo ai vazut The Secret sau poate sa fi citit cartea?? Este ceva nemaipomenit cu adevarat este Secretul vietii in sfarsit la indemana tuturor!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

12.01.2009 4:27     citat 

Eu o sa nasc la Maternitatea Bucur! Ma bucur enorm ptr tine ca nu ai avut greturi sau altele. Eu inca nu pot manca carne de porc sau tot ce e cu grasime, in special prajeli. Sincer mai bine ca si asa prajelile nu fac bine.zambet
Sper ca iti traca problema aparuta si sa nu mai ai nimik.
Nu am vazut The Secret, chiar o sa il caut diseara cand ajung acasa.

Spune-mi daca ai facut dublu test si cum ti-a iesit?

sus

Denunta
ralu_venezuela

12.01.2009 4:54     citat 

am facut bitestul insa doar urmatoarele valori: Beta HCG 35.9 si PAPP-A 1.56 au aparut afisate online, interpretarea peste vreo 4 zile cred ca o pot ridica. Oricum este pur statistic acest Bitest sau Triplultest, asa ca cu atatea povesti de pozitiv fals nici nu prea ma ambalez... insa te voi tine la curent cand am interpretarea...tu l-ai facut? Ca deja ai 12 saptamani, dupa ecografie in 24 de ore direct la bitest.... ?
Oricum sunt de parere ca partea pozitiva din greturile din primele 3 luni (cine le are) ajuta mult si la dezintoxificarea organismului!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

12.01.2009 5:06     citat 

Da l-am facut astept si eu rezultatele. Sincer cunosc ff multe mamici care nu au facut atatea teste si au niste copiii superbi.
Sa sti ca dr. meu s-a bucurat foarte mulr de " raul" meu din primele 3 luni. Mi-a spus ca sunt bune si ca bebe creste foarte bine atunci cand exista aceste greturi, acum sti tu cum sunt dr. daca intrebi 10 dr. ai 10 raspunsuri diferite.
Eu momentan sunt f multumita de dr meu , mai ales ca am tinut un tratament ca sa imi revina menstruatia ptr a ramane insarcinata, asa ca as vrea sa fac cam tot ce imi da de facut.

Am si eu o dilema...... 3D sau 4D poti sa il faci si fara ca dr. personal sa te indrume? tu ce sti?

sus

Denunta
ralu_venezuela

12.01.2009 5:13     citat 

La cabinetul care merg eu doar te programezi la ce ecografie vrei tu, deci, poti merge cu indrumare sau nu la orice ecografie vrei.
Cu ce dr. esti?
Eu am fost la cel mai renumit dr. din bucuresti pana acum, insa s-au intamplat cateva nereguli plus preturile erau nejustificate , exemplu: ecografie 480 ron si ecograful era unul extrem de antic, iar la doctorita care am ajuns acum si sunt extrem de multumita, am ajuns din cauza ecografului de ultima generatie care il are la cabinet unde in plus de pretul redus (150 ron primul trimestru, 250 al doilea trimestru) este net superior oricarui alt ecograf ca si calitate, apoi ecografiile ti le face un dr. ecografist specializat nu dr. ginecolog.
Daca ai nevoie de ceva sa-mi spui!!!

Eu chiar am cautat in primul rand un ecograf de ultima generatie pe bune...caci la capitolul doctor, vorba ta, cati doctori atatea pareri!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

12.01.2009 5:19     citat 

Sunt la dr. Liana Ples.
Vezi ca la Medlife este un ecograf de ultima generatie. Nu mai stiu exact, dar cel mai bine da un tel si intreaba ca nu strica. Acolo as vrea sa merg sa fac 3D si 4D.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.01.2009 10:31     citat 

Ssimona 15--- DPN 02 iulie 2009, baietzel
Haiducitza 15--- DPN 02 iulie 2009
Byannca 15---- DPN 05 iulie 2009
Mf13 14---- DPN 08 iulie 2009
Kitty30 14--- DPN 09 iulie 2009
Mirella81 13---DPN 22 iulie 2009
Ankkka 12---- DPN 26 iulie 2009
AdinaGr 12---- DPN 29 iulie 2009
Anthurium 10----DPN 10 august 2009
ICEMOON 9-----DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 9-----Buzau, DPN 19 august 2009
Crisugelu 7----DPN 26 august 2009

Mai burtici nu vreti sa veniti si voi la noi "Mamici de iulie-august 2009". Vad ca incepem sa fim din ce in ce mai multe!!!
VA PUP si va astept!!!

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 4 luni

16.01.2009 8:20     citat 

Oau !! sunt pe listuta !!!!
Eu ,nu am greturi si pot manca incat nu stiu ce sa mai mananc foarte fericit ,sa ma simt si eu satula rad rad rad
voi naste tot la bucur sunt la dr. conteanu si sunt la a treia sarcina ,primele doua le-am pierdut ,acum sunt foarte hotarata rad rad rad

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 13 ani, 7 luni
Patrick Elias: 10 ani, 3 luni

16.01.2009 10:55     citat 

Ma primiti si pe mine? Am 12 saptamani si DPN-ul e, conform ecografului, pe 11 august si conform UM 30 iulie. Acum...cand o fi...mai vedem noi, mai e pana atunci.
Eu inca mai am greturi, in unele dimineti nu ma pot ridica din pat pana dupa ora 12 si vomit pana si apa pe care o beau, in altele am o usoara stare de greata...Nu stiu de ce...In general se mai amelioreaza cu paine prajita cu unt si ceai cu muuuulta lamaie. In schimb, toata ziua am senzatia ca ma sufoc, nu pot respira. Parca nu imi ajunge aerul...Ati patit asa ceva? Dr. a zis ca daca starile astea persista si dupa 12 saptamani ma trimite la EKG. Eu am tahicardie sinusala si tensiunea fff mica (in general 8 cu 5), oare sa fie de la asta? Mi-a zis sa beau 2 cafele pe zi, dar ma gandesc ca Mathias de aia e asa agitat acum, ca si la el am baut la cafea....tot din cauza tensiunii fff mici.
Va pupic si sarcina usoara cu cat mai putine greturi! sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

19.01.2009 9:05     citat 

ankkka, mirumati ma bucur ca ati acceptat invitatia. ma bucur enorm pentru tine ankkka ca nu ai avut greturi si tot felul de stari din acestea. mirumati sa sti ca si eu am fost la fel ca tine cu greturi si cu voma, mancam ptr ca trebuia si ma duceam imediat la baie, mai stateam trei ore iar mancam si tot asa si inca ceva nici acum nu imi lipseste lamaia de langa pat. Dr. meu mi-a zis ca pana in saptamana 12-13 sunt normale iar daca le mai am si dupa, ar putea fi o sarcina toxica. Acum mananc dar cand vad ca m-i se pune o "ghiara" in gat ma opresc ptr ca stiu ca daca nu o fac drumul meu e spre baie rad .

Va doresc sarcina usoara, copii sanatosi si frumosi!!!

Fetelor voi cum nasteti? Eu vreau sa nasc prin cezariana.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

19.01.2009 9:57     citat 

Ankkka cred ca o sa ne vedem in spital ptr ca, la ultimul eco mi-a spus ca o sa nasc in jur de 27 iulie. poate o sa fim colege de camera!!!
Te pup!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: