· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > ajutooor! despre nasterea la Elias
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor ajutooor! despre nasterea la Elias     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
daneza_00

Copii
ANDREEA-NICOLLE: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

15.01.2009 2:07   ajutooor! despre nasterea la Elias  citat 

buna mamicilor!!
sunt noua aici pe forum,m-am documentat cu drag din subiectele voastre si m-au ajutat f mult,dar am si eu cateva nelamuriri.
1.dr care m-a asistat pe parcursul sarcinii m-a informat de curand k nu voi naste cu ea rad (f rumos,nu!),ci cu cine va fi de garda la acel moment la elias
2.as vrea sa fac epidurala la nasterea normala dar nu stiu dak trebuie sa ma duc sa vb cu cineva de la elias
3.trebuie sa vin eu cu epidurala de acasa sau o pot lua de acolo?
daca ma poate ajuta cineva,va rog muuuult,k nu mai am mult si voi naste
va multumesc frumos!!!!!

sus

Denunta
alex_andra

Copii
maria: 11 ani, 5 luni

15.01.2009 8:56     citat 

Eu am nascut la Elias. Am fost foarte multumita, insa ca de obicei in toate lucrurile aproape perfecte trebuie sa existe si ceva aiurea. Nu iti voi spune ce , iti voi spune dupa ce nasti zambet. Per ansamblu stai linistita, e super. Eu am facut si epidurala si mi-am adus-o de acasa,insa in acel moment se intampla sa aibe si medicul la el. Sfatul meu este sa ti-o cumperi si apropo Elias-ul foloseste o singura marca de epidurale ( dar sa imi dai mesaj pe privat sa iti spun cum se numeste , ca sa nu fie reclama). Ciudat este ca ti s-a spus ca vei naste cu cine va fi de garda. De ce????? Conditiile de acolo sunt super, exageraaaaaaattttttt de cald, si lumea f draguta. eu m-am dus tare speriata, dar s-a dovedit a fi o greseala.
mult succes si nastere usoara

sus

Denunta
Tristan

15.01.2009 9:36     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...6&start=75

sus

Denunta
daneza_00

Copii
am nascut deja!

15.01.2009 11:16     citat 

da este ciudat acest lucru.eu o intrebam tot timpul dak voi naste cu ea,iar raspunsul era"vom discuta asta spre sfarsitul sarcinii".si asa a venit 5 ianuarie si mi-a spus k nu voi naste cu ea si nu imi poate recomanda nci un alt dr pt k au avut o sedinta in aceeasi zi in care li s-a spus k de acum incolo se va naste cu cine este de garda plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
eu am nr unui anume dr.strajean credeti k am vreo sansa sa accepte sa nasc cu el?
pupici!!!

sus

Denunta
ross21

16.01.2009 3:02   Dr. Strajean - Elias  citat 

Buna,

Poate sa ma ajute cineva cu info privind tarife pentru nastere la Elias? eu sunt la Dr. Strajean, ce stiti despre nasterea cu el? In mod normal e nastere naturala, daca nu se intampla nimic altceva, dar probabil o sa-mi provoace nasterea mai devreme.

sus

Denunta
daneza_00

Copii
am nascut deja!

16.01.2009 11:53     citat 

buna ross21!
am si eu aceeasi problema,sper sa ne ajute cineva cu aceste informatii!
nastere usoara!

sus

Denunta
profaD

19.01.2009 6:09     citat 

fetelor, daca vreti preturi, cititi ce am scris eu la subiectul despre doctor Parvu...........este pe pagina 2 parca...............

sus

Denunta
2bebe

Copii
Robert Marius: 12 ani, 4 luni
Andrei Daniel: 12 ani, 4 luni

22.01.2009 10:58   nasterea la elias  citat 

eu am nascut in iunie 2007 la elias cu dr. Cristian Rodica si sora mea in 2008 cu aceeasi doamna doctor in 2008. Ti-o recomand din tot sufletul este foarte buna si draguta. Nu exista o suma fixa. Fiecare da cat poate, cat vrea, nu este nici o problema.

sus

Denunta
melu

Copii
Matei Stefan: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

24.01.2009 11:35     citat 

subscriu la ce a scris 2 bebe..eu tot in 2008 am nascut...tot cu dna Cristian Rodica......cand a nascut sora ta? ca eu chiar imi caut colege de sala de alaptat scot limba

sus

Denunta
ydeyde

23.08.2009 12:12   nasterea la elias 2009  citat 

Am nascut la elias in mai 2009 cu Dr Rodica Cristian. Dr este cat de cat ok, vorbeste frumos cu pacientele, este destul de draguta. M-a operat la ora 12, a scos bebelusul si in 5 minute a fost afara, apoi m-au cusut 2 rezidenti. Am fost transportata la terapie intensiva, m-au tzinut pe perfuzii si calmante pana la ora 18. Seara, pe la 21, au inceput durerile, din ce in ce mai mari. Au venit 2 asistente care m-au transportat untr-un mic salon de travaliu, banuiesc (in cel de langa se nastea natural), pentru ca aveau nevoie de patul meu de la terapie. Abia operata, atunci cand m-au transportat, m-au lovit cu patul de prag (nu aveau grija absolut deloc, nu ma credeau ca am dureri). M-au lasat acolo si s-au facut total nevazute pana a doua zi dimineata la orele 6, fara sa imi mai faca perfuzii, fara calmante, in dureri groaznice, fara posibilitatea de a le chema. Experienta nasterii la Elias ramane pentru mine cea mai cumplita amintire, mi-a lasat un gust atat de amar... Din fericire bebelusul a fost bine inca de la inceput, iar eu m-am recuperat dupa 2 luni de la operatie. Chiar si asa, nu pot uita cateva lucruri: comportamentul asistentelor, faptul ca te trateaza de sus, cu toate atentiile ce li se dau, pai imi amintesc ca ne-au dat, intr-o noapte, cand ni se facea tratamentul, cate o seringa de unica folosinta la fiecare si ne-au spus sa le pastram si pentru injectiile urmatoare, ca ei nu mai au seringi in spital. In plus, la recomandarea doctoritei, sotul mi-a cumparat medicamente (cred ca a dat vreo 500 ron pe ele), si in timp ce pe mine ma mutau dintr-un salon in altul, asistenta care mi-a mutat si bagajul a injumatatit punga cu pastile. Sunt multe amintiri urate pe care vreau sa le uit, important este ca pentru urmatorul bebe cu siguranta voi opta pentru o clinica privata, unde banuiesc ca personalul medical isi va face datoria.

sus

Denunta
adin

26.01.2010 12:26     citat 

Eu am nascut pe 01.01.2010 cu domnul doctor Rotaru Octavian la Spitalul Elias. Este un profesionist desavarsit, un om extraordinar. Stie sa se poarte cu pacientele, il recomand la toata lumea. Mi-a urmarit sarcina de la inceput si am fost foarte multumita de dansul.
Rar intalnesti asemenea oameni.

sus

Denunta
Andreina

Copii
David: 11 ani, 2 luni

06.02.2010 6:15     citat 

si eu am nascut tot cu dr. Rotaru si subscriu cele spuse de adin. sunt insarcinata din nou si tot la acest dr voi merge.
apropos adin, daca imi poti spune un pret pt anul asta. eu am nascut in 2008 prima data,banuiesc ca a mai crescut pretul. dc nu vrei sa-mi spui aici, poate intr-un mesaj privat. multam.

sus

Denunta
AndreeaV

Copii
Sarah Stefania: 9 ani, 11 luni

10.03.2010 12:36     citat 

Pe acest domn doctor Rotaru nu il voi uita. S-a nimerit sa fie de garda cand am ajuns eu la spital. Desi aveam contractii de 7 ore deja, cand i s-a terminat garda mi-a spus ca pot pleca acasa ca nu nasc dar eu aveam clar dureri. La fel i-a spus si altei gravidutze venite deodata cu mine, care la fel avea dureri. A tinut-o doar pe o gravidutza care era pacienta lui...ce coincidenta..nu credeti? Si ce credeti am nascut amandoua in acea zi. Pe pacienta lui a tinut-o 24 de ore incercand sa nasca natural si abia apoi i-a facut cezariana

sus

Denunta
ydeyde

25.08.2010 11:03   tifon uitat de doctorita Cristian Rodica, dupa cezariana  citat 

Asa cum am scris mai sus, am nascut, acum 1 an si 3 luni (in aprilie 2009), cu doctorita Cristian, la Elias.
Acum, sunt operata recent pentru a scoate un camp steril (un tifon enorm) din abdomenul meu, uitat de catre doctorita Cristian, la cezariana.
Sunt un caz fericit, pentru ca traiesc. Puteam sa fac septicemie si sa nu imi mai cresc copilasul, sa nu mai fiu alaturi de el, alaturi de familia mea.
Am depus plangere la Colegiul Medicilor (va tin la curent cu hotararea lor) si...probabil va urma un proces lung si obositor, dar absolut necesar.
Aaaa, uitasem sa va spun! Urmatorul bebe, atunci cand va veni, cu siguranta il voi aduce pe lume, cu ajutorul lui Dumnezeu, dar si a unui medic responsabil, intr-o clinica privata!

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 12 ani, 4 luni
MAIA ESZTER: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

26.08.2010 7:52     citat 

nicio padure fara uscaturi!
elias-ul se lupta de ani de zile cu un pyoceanic, mie de asta mi-ar fi cam frica. mi-ar fi frica si de lipsa de competenta a neonatologiei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: