· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > ajutooor! despre nasterea la Elias
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor ajutooor! despre nasterea la Elias     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
moria

30.08.2010 3:24   Re: tifon uitat de doctorita Cristian Rodica, dupa cezariana  citat 

----------
ydeyde a scris:
Asa cum am scris mai sus, am nascut, acum 1 an si 3 luni (in aprilie 2009), cu doctorita Cristian, la Elias.
Acum, sunt operata recent pentru a scoate un camp steril (un tifon enorm) din abdomenul meu, uitat de catre doctorita Cristian, la cezariana.
Sunt un caz fericit, pentru ca traiesc. Puteam sa fac septicemie si sa nu imi mai cresc copilasul, sa nu mai fiu alaturi de el, alaturi de familia mea.
Am depus plangere la Colegiul Medicilor (va tin la curent cu hotararea lor) si...probabil va urma un proces lung si obositor, dar absolut necesar.
Aaaa, uitasem sa va spun! Urmatorul bebe, atunci cand va veni, cu siguranta il voi aduce pe lume, cu ajutorul lui Dumnezeu, dar si a unui medic responsabil, intr-o clinica privata!
----------

Cred ca te-am vazut la TV zambet
Vroiam doar sa iti spun ca in timpul operatiei instrumentara numara campruile impreuna cu infirmiera, e treaba lor , nu a medicului.

sus

Denunta
ydeyde

30.08.2010 9:08     citat 

Ma imaginam ca si chirurgul are obligatia de a verifica cavitatea abdominala, cu atentie, inainte de a inchide pacientul dar, cine stie, poate ma insel eu... zambet
Mai mult, chirurgul "gestioneaza" intreaga operatie, asa ma gandeam.

sus

Denunta
moria

31.08.2010 9:52     citat 

Te gandeai oarecum bine , dar cea care numara campourile si compresele este asistenta ajutata de infirmiera ca sa nu stea chirurgul sa-ti ajunga pana la ficat cautand ca poate a ramas ceva pe acolo.
Stiu ca pt cine n-a vazut vreo operatie e tare simplu , dar pt. cine le face nu-i chiar asa, iar intr-un moment de neatentie se poate intampla orice.

sus

Denunta
ydeyde

31.08.2010 1:28     citat 

Sunt convinsa ca fiecare dintre cei implicati isi cunoaste vina...
Stii, pentru mine este important sa nu se mai repete, prea putin ma intereseaza cine a gresit, asta hotarasc ei, acolo, in "ograda" lor, ei isi cunosc atributiile, eu sunt un simplu pacient, nu invinuiesc pe nimeni...
Vreau insa sa admit ca doctorita Cristian este o persoana atenta si apropiata de pacientele dansei, cel putin asta este impresia pe care mi-a lasat-o dansa, trecand peste tot ce am patit, din ghinion, poate...

sus

Denunta
anca_gabriela85

04.04.2011 4:31     citat 

Buna tuturor,

Am nascut pe 05.03.2011 o fetita la spitalul Elias si doresc sa va impartasesc experienta mea.

Mi s-a rupt apa dupa-amiaza in jurul orei 18.00, nu am avut nicio durere, nicio contractie. Am plecat spre spital, dupa ce in prealabil l-am contactat telefonic pe dr. Constantin Cojocaru care m-a monitorizat pe toata perioada sarcinii. Dr. Cojocaru a ajuns foarte repede la spital, desi nu se afla in Bucuresti. Pe la orele 20.00 am intrat in sala. Dr. anestezist a discutat cu mine si mi-a explicat ce se va intampla in timpul anesteziei. Mi s-au introdus acele in spate, nu simtit decat o mica intepatura, atat. Dupa care a inceput operatia propriu-zisa. La orele 20.55 se nastea Maria-Cristina, fetita mea. Am fost treaza toata perioada operatiei, ba mai mult decat atat am vorbit tot timpul. Nu simti absolut nicio durere. Dupa ce au scos fetita au inceput sa ma coasa, acesta ultima operatiune durand cam 50 min. insa,m-au cusut ireal de frumos.
Apoi, am fost dusa la terapie intensiva unde am si petrecut noaptea. A doua zi la 08.00 deja m-am putut ridica si ma plimbam pe holurile spitalului. In acesta zi am avut dureri si mi s-au facut calmante.
Din ziua urmatoare nu am mai avut nicio durere, iar operatia se cicatrizeaza excelent.

La operatie au fost prezenti dr. Cojocaru, dr. Rotaru un medic rezident si restul echipei. Din punctul meu de vedere echipa de medici este una de exceptie, iar restul personalului din spitalul Elias la fel.

Marti la pranz ( dupa 3 zile) eram acasa.

Va doresc tuturor sarcina si nastere cat mai usoara.

sus

Denunta
Dana231992

08.01.2019 10:58     citat 

Buna tuturor,

Sunt insarcinata in 16 s&#259;pt&#259;mâni si mi s-a spus ca voi naste prin cezariana datorita dioptriilor foarte mari.
Imi puteti spune daca dr Cojocaru Constantin face si cezariene? Opereaza dansul? Anca Gabriela 85 am vazut ca ai nascut cu dansul. Imi poti da mai multe detalii te rog?

Mul&#539;umesc!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: