· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (31)     
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

19.01.2009 9:39     citat 

Aalliinnuuttaa, saltele la comanda se fac la firma Prestige, exista si in Bucuresti.Sotul meu lucreaza la acea firma si, si noi i-am facut salteaua la comanda lui Vlad.noua ne-a trebuit de 100/70 si ne-a costat cam 80 ron.Sunt si de ft buna calitate, o sa vezi daca te hotarasti sa iti comanzi.

haideti sa va povestesc ceva ca sa radeti si voi, ca eu am ras azi cu lacrimi: mama ii dadea lui V supica dintr-un bol cu o lingurita, dar fiul meu nu a mai avut rabdare sa tot astepte lingurita, a prins bolul cu manutele si a inceput sa bea din el. Manca, ca si purcelusii la troaca! Doamne....

Sper ca nu am intristat mamicile care se chinuiesc cu diversificarea, nu asta a fost intentia.

Multumesc fetelor pt incurajari, parca am inceput sa imi revin, dar a trebuit sa ne mutam la mama pt ca tati e ft, ft bolnav si nu avem voie sa stam cu el!

Va pupam!

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 12 ani, 6 luni
Carla Anisia: 10 ani, 6 luni

19.01.2009 11:03     citat 

Off tu ii zici greva japoneza la 60 ml! Altele zic de 180 - 200 ml de papa la o masa! La noi cel ai mult a fost 100 si asta de 2 ori in 2 saptamani, in rest 80, 30, 40, 70 sau chiar 0! Si cu toate astea si-a scos toate mesele de lapte rapid! Ca intreba cineva in cata vreme se elimina completarea cu laptic: Sara si le-a scos de la prima masa, urla daca o pun la san dupa ce papa altceva, oricat de putin!

Dar, perseveram si noi! Acum incercam suc de fructe dimineata pe la 11 scot limba , apoi supa cu putin pireu pe la 3 si lapte cu cereale etapa 1 (foarte lichide) pe la 7. Cateodata pe la 12 vrea la tzitzi ca sa doarma, dar stie sa doarma si singura intre jucarii!

Emma e absolut bestiala! Ce o ia la goana, vrea sa fie prima foarte fericit

Pusi si bafta la papat!

Crista

sus

Denunta
GRASANA

19.01.2009 11:05     citat 

Bravo Vladut rad
Noi parca am inceput sa papam mai bine, cam 170 g deci e ok pentru noi scot limba
Din pacate a cazut din nou astazi din pat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist doamne ce m-am speriat plang sau sunt foarte trist -dar vad ca nu a patit nimik.
Noapte buna mamici sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

20.01.2009 9:09     citat 

Neatza mamicilor ! zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

20.01.2009 9:48     citat 

Buna dimineta! Multumesc pentru cafea tare buna este sarut

Fetelor voi cu ce amestecati branzica de vaci in afara de mar copt?

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.01.2009 10:27     citat 

Mary sarut multumim sarut
Danonino eu i-am mai pus in branzica para cu un picut de banana.......

sus

Denunta
GRASANA

20.01.2009 11:23     citat 

buna dimi sarut
am pus la fiert supica si acu stam si citim cu grasana mea in brate ca de nu am concert scot limba
ieri am papat si noi branzica cu mar si un pic de banana , astazi la pranz papam pireut cu carnita.

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

20.01.2009 11:32     citat 

bubu meu e foarte incantata de iaurtul cu fructe de la humana...i se inchid ochii de placere , in timp ce mananca sarut
am luat un borcanel de la nestle cu vitel, orez si legume...nici sa nu ii simta gustul prostit
nu vrea carne , fata mea....e vegetariana rad

sus

Denunta
GRASANA

20.01.2009 11:42     citat 

La multe lunitze broscuta mea frumoasa:

Va invit la o felie de tort:

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

20.01.2009 11:45     citat 

La multi ani Miruna! sarut sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
12 ani, 6 luni

20.01.2009 11:52     citat 

sus

Denunta
Mary_love

Copii
12 ani, 6 luni

20.01.2009 11:54     citat 

Briosa mea a zis astazi "apa" si "papa " sarut sarut !! Sunt asa de mandra de el, zicea apa si se intindea la biberonul cu ceiut . L-am papat imediat cum a zis sarut scot limba

sus

Denunta
GRASANA

20.01.2009 12:03     citat 

Bravo Briosel sarut
Miruna mea se scarpina rad rad rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

20.01.2009 12:22     citat 

La multe lunite Miruna, sa cresti mare si frumoasa, sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

Bravo Briosel! La cat mai multe cuvintele!

Noi la lapte nu renuntam, tzitzi e prietena ei cea mai buna, daca ar putea ar sta mereu conectata:-). Dupa masa de fructe de la 10, la o ora bagam laptic cam 70ml. SI dupa cea de supa cam bagam ca abia papam 100ml.

sus

Denunta
GRASANA

20.01.2009 12:28     citat 

Si eu ii dau sa pape tzizi dupa fiecare masa , mai ales ca fetita nu vrea sa bea ceai sau apa si atunci ii dau tzizi de sete.
Ce fel de ceaiuri mai beau bebeii vostri sa mai incerc si eu -poate poate

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: