· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (31)     
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

15.01.2009 6:07     citat 

bubu meu nu vrea asa ..in 4 labe..ea vrea numai in picioare rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

15.01.2009 6:10     citat 

alinuta e mortala pitica.....
ema mea abea se taraie se invarte se rostogoleste......si asta cu gree... plang sau sunt foarte trist si e doar o saptamana distanta intre ele

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

15.01.2009 6:14     citat 

Emma face sporturi extreme! rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii

15.01.2009 6:22     citat 

am mai actualizat blogul lui emi.........http://360.yahoo.com/alinas.vbrbotosani

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

15.01.2009 6:24     citat 

multumim fetelor, musai trebuie sa lase tati patul jos ca ne trezim cu ea in pat peste noi in ritmul asta scot limba

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

15.01.2009 6:27     citat 

Foarte apriga Ema!! felicitari, Alinuta!!! sarut
Marius doar pe la 8 luni s-a ridicat in patut ochi peste cap

sus

Denunta
ksde2000

Copii

15.01.2009 6:30     citat 

fetelor...extras dintr-un articol

Un alt aspect care ar trebui sa se afle in atentia proaspetilor parinti este acela ca cererea de trecere la noul tip de indemnizatie pentru cei care au incasat pana acum indemnizatia de 600 de lei trebuie depusa la sediul Agentiei pentru Prestatii Sociale sau la primarie in cel mult 60 de zile de la intrarea in vigoare a noii legi. In caz contrar parintii nu vor putea primi si sumele care li se cuvin retroactiv.

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

15.01.2009 7:15     citat 

----------
ksde2000 a scris:
sa va zic un banc....

In pragul crizei financiare, seful se adreseaza celor patru angajati: "Imi pare rau, dar va trebui sa il concediez pe unul dintre voi". Angajatul de culoare: "Fac parte din minoritatea protejata de lege". Angajatul de sex feminin: "Sunt femeie!". Cel mai in varsta subaltern: "Concediaza-ma si te lovesc cu un proces de discriminare din cauza varstei, de nu te vezi!". Toti se uita spre cel mai tanar dintre ei, care spune: "Cred ca sunt gay..."
----------

rad rad rad super tare

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

15.01.2009 7:36     citat 

Raportam astazi:
8.700kg,68cm,doamna doctor ne-a felicitat foarte fericit vaccinul il facem dupa 20
si a mai aparut un dintisor foarte fericit (cel de care va povesteam)
Vai,fetelor,ce cantitati mananca copii vostri surprins surprins surprins surprins noi putin de tot trist dar nu ne dam batuti scot limba
Emma esti mortala sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

15.01.2009 7:41     citat 

Ema ai uimit-o tu pe mami, dar pe noi ne-ai lasat paf surprins . De acum e urmeaza? Sporturi extreme scot limba o pui pe mami sa iti lege liane prin pat rad rad rad

Nici noi nu prea vrem in 4 labe, vrem sus direct scot limba , dar cine stie ce surprize ne mai asteapta scot limba

sus

Denunta
Alina_Pop

Copii
Julia Christine: 15 ani, 2 luni
Alice Isabelle: 12 ani, 7 luni

15.01.2009 8:10     citat 

Alina,multumim pentru colaje,listuta si urari!
Scuze pt.intarziere...din lipsa de timp.Doamne,noi avem probleme mari cu diversificare,aproape ca mi-a venit sa plang cand am vazut ce progrese fac coilasii ,iar alisuca mea.....ar bea doar lapte trist
Transmit si eu tuturor sarbatoritilor,la multe lunite si multa sanatate

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

15.01.2009 8:22     citat 

Numai surprize ne oferi Emma!!! maine sa alergi dupa mami in bucatarie rad offf sa te pup ca simpatica si dulce foc ne mai esti! sarut
ce m-au mai linistit raspunsurile voastre in leg cu cat papa puiutii...deci bondarelu nu a papat f mult, ci numai bine...pana la urma ei mananca cat simt ca au nevoie, nu?

deci azi a fost prima lui zi de diversificare cand i-am dat supa, iar maine seara o sa-i dau si cereale de porumb si orez de la milupa, am cumparat azi(scrie pe cutie ca se da de la 4 luni 130 ml). aveam ceva emotii...dar mi-a trecut cand vad ca papa cu o pofta, deci nu o sa am pb cu el cu diversificarea

ksde multumim mult pt colaj...ai schimbat poza la bebei, insa nu ai pus poza noua la mamici si aaa fff tare bancul!

bafta si voua cu diveersificarea!puup

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

15.01.2009 9:01     citat 

Am uitat sa raspund la intrebarea cu laptele congelat, parca de la Crista.
Eu am provizii la congelator, facut ein ideea inceperii jobului.
Eu le tin cam o luna, o lun ajumate, nu prea am tinut mai mult. Am patit si eu cu vreo 2 loturi de lapte, mi s-a parut un gust ciudatel, asa spre rancend si l-am aruncat si apoi am incercat sa pun imediat ce mulg(eu la inceput mulgeam pe parcursul zilei si puneam unul peste altul si puneam seara in conge). Nu stiu daa asta a foat cauza.

Acum decongelez unu de 180 si pitica bea din ala, iar eu mulg si inlocuiesc la conge. E un pic greu, dar stiu ca asa o sa reusesc sa o alaptez cat mai mult(chiar si cu o mica deplasare in interes de servici)

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

15.01.2009 10:00     citat 

doamne emma ne ai socat, asta seara ii povesteam lui tati ca la 6 luni si ceva ai inecput sa mergi de`a busilea (si el mirat foc) sa-l vezi maine canf i`oi pune filmuletul (ca acu dorm baietii mei)..... ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap trag cu ochiul trag cu ochiul
multumim ksde pt listuta si pt pozica cea noua, dar am gresit data mea de nastere, e 7 martie 1981. Cine stie unde mi-a fost capul
Pupam toti bebeii frumosi, pofticiosi si dintosi zambet zambet zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

16.01.2009 9:06     citat 

Buna dimineata doamnelor!

O cafea cu o prajiturica.

O zi buna!

sus