· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (31)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

16.01.2009 9:18     citat 

neata.........eu ma abonez la lapticul din poza...pupici

sus

Denunta
CrazyMommy

16.01.2009 10:49     citat 

Buna dimineata fetele!Mariuca e mai bine.Cred ca ce a fost mai greu a trecut.Multumim lui Dumnezeu.Continuam s o desfundam si sa facem aerosoli.
Azi noapte a nascut si cumnata mea,prematur la 36 de saptamani un baietel de 2600,kg,40 cm,la Elias in Bucuresti.Sunt bine amandoi multumim lui Dumnezeu sarut
Sa mi traiasca nepotelul

sus

Denunta
ksde2000

Copii

16.01.2009 10:57     citat 

felicitari...... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sat-i traiasca nepotelul sa vreasca mare si frumos si sanatos si sa-i bucure pe parinti
fetelor...care se mai lauda cu dintisori...ca parca sufar de orbire temporara...nu mai gasesc nimic in urma si n-am reusit sa notez....

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

16.01.2009 11:14     citat 

buna dimineata sarut
multumim de cafeluta si dsert foarte fericit sarut
Felicitari crazy pentru nepotel sarut
Ksde noine mai laudam cu un coltisor foarte fericit scot limba tare ne-a mai chinuit ieri noapte plang sau sunt foarte trist azinoapte am dormit si noi ca oamenii cu 3 treziri foarte fericit foarte fericit
Fug sa platesc o rata trist trist trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii

16.01.2009 11:31     citat 

salvat 3 dintisori la roby sarut sarut sarut sarut

si acum sa va aratam niste pozici proaspete cu vedeta

ce dredeti ca fac aici...probabil incerc sa-mi dau seama unde am incaput...si cum sunt prea mare mai pap putin din piciorus...poate asa incap scot limba trag cu ochiul

plec pe stadion...am ajuns la concluzia ca sunt prea grasa si trebuie sa alerg......va place ce costumatie am...(a se lua in considerare mai ales mesajul de pe tricou)

prizonier plang sau sunt foarte trist da ma-nvart ma sicesc si am sa scap eu

am gasit o rata si ma joc cu ea...pap tot ca mi-e tare foame scot limba

buna-i portocala....m-am mozolit toata cu ea rad rad rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

16.01.2009 11:53     citat 

Multumim de cafelutza! Prinde tare bineee, iar ne0am trezit de 3 ori plang sau sunt foarte trist . Noroc ca adoarme repede inapoi, ca altfel as fi zombi.

Sa iti traiasca nepotelul CrazyMommy, pupam pe Mariuca si sa se faca repede cat mai bine, o asteptam aici la joaca cu pozici noi scot limba

Ema, minune mica cu ochi albastrii, esti o scumpa , te face mami fotomodel, ca stii sa pozezi bine.

Sailor, nu te-am uitat cu ursuletul, dar abia in we dau de soacra-mea scot limba .Promit sa revin cu un raspuns.

sus

Denunta
CrazyMommy

16.01.2009 12:05     citat 

EMa

sus

Denunta
ksde2000

Copii

16.01.2009 12:07     citat 

cristina...poti da refresh la prima pagina am pus pozica in colajul cu mamici...nu inteleg de ce nu mi-a luat-o din prima sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

16.01.2009 12:14     citat 

multumesc mariuca...fa-te bine mai repede sa vii sa te joci cu mine.....te invat smecherii trag cu ochiul
raportam si noi...aseara la 10.30 ema a adormit singura in patut jucandu-se...i-am lasat doar 2 maimutoi de plus si-o zirnaitoare...si evident batista.....s-a invartit s-a sucit cert e ca a adormit de-a latul patutului...si-a trebuit s-o ia mama s-o intoarca...am observat ca prezenta mea langa ea o agita...ca vrea sa ne jucam...daca am plecat de langa ea si m-am dus la mine in pat a adormit fetita singurica...as fi facut o poza s-o vedeti in ce stil a adormit dar m-am temut sa n-o trezeasca blitz-ul de la aparat
asta dupa ce la 8.30 a papat 160 ml cereale
s-a trezit la 3 si-a papat 5 minute.....apoi s-a mai trezit la 5 si-a luat celalalt san la papa...iar apoi la 7 si de atunci joaca cu mami in pat pana la 10.30-11.00 cand a papat putin tzitzi si a adormit la loc......aaaa a mai papat o data la 8.00....dar si la 8 si la 11 a papat din sanul stang dreptul mi l-a refuzat...il lua in gurita, tragea o data apoi il lasa si se intorcea in partea cealalta si se juca...cand i-am dat sanul stang a papat linistit si-a adormit....oare sa nu mai fie laptic in dreptul plang sau sunt foarte trist( ce sa fac?....am baut o cana mare de lapte si pun sa-mi fac un ceiut pentru stimularea lactatiei

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

16.01.2009 12:39     citat 

Ce frumoasa e nora mea sarut sarut sarut !
Felicitari Lily pt nr 3 zambet la noi inca liber, pauza, nimic in toata guritza.. ochi peste cap

Mai ce cafeluta si ce de ciocolata acolo socat .. eu zilele astea ma apuc de dieta ca nu se mai poate , asa ca mai usor cu dulciurile ca o sa imi faceti pofta cool

sus

Denunta
ksde2000

Copii

16.01.2009 12:59     citat 

multumim cuscra...pupam brioselul scump sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

16.01.2009 1:22     citat 

Nu stiu daca mai tin minte tot ce am citit, dar incerc sa recuperez!
In primul rand, sanatate puiutilor bolnavi! Oana, sper ca a venit un dr. sa-l vada pe pitic!
La multe lunitze tuturor sarbatoritilor!
Robby, puiule, bravo pentru noul dintisor! Sa-ti creasca mari si sanatosi! sarut sarut sarut de la Chris pe dintoi! rad
Emma, scumpo, ce grabita esti sa sari din patut! Ambele filmulete sunt grozave, esti o bebelusa precoce, i-ai luat si pe cei de 7 luni!
Teodora, mami, painea ingrasa puiule. Dar cat e de gustoasa!!! Dar sa bei si suculetul, piticule, ca s-o faci fericita pe mami Gonzo!
Karina, din cate stiu si am citit, nu se pune sare in papica pana la un an! Tu decizi!
Ksde, scumpica foc tiza mea!
Pupam toti puiutii papaciosi sau viitori papaciosi! Si.... Traiasca capra moarta a vecinului! rad scot limba trag cu ochiul rad
Noi avem o zi grea, Chris este extrem de constipata de la supa de morcovi, asa ca am pus acolo si un cartof azi si mai eliminam din morcovei. Ne chinuim si cu supozitoare si cu ceva de la Humana impotriva constipatiei.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

16.01.2009 1:27     citat 

Una din pasiunile mare , exceptand cartile si unele filme, sunt desenele animate. Am fost fan infocat Sailor Moon, am un site pe net pe care pot viziona episoadele favorite sau pe care le-am ratat. Nu scapam nici un episod de pe ItaliaUno, CAnale 5 si Rete 4 sau M6. Iar cand au aparut pe TVR2 imi faceam programul in functie de ora de difuzare. Alte desene animate care sa ma fascineze atat de mult au mai fost doar cele ale lui Disney, Voltron, Sandy Belle si, binenteles, Captain Planet!!!! Va vine sa credeti ca am implinit 30 de ani? Sotul meu ramane blocat cand ma gaseste cu pitica uitandu-ne la BabyTV! rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

16.01.2009 1:43     citat 

Sailor, m-ai facut tare curioasa, tre sa le gasesc si eu musai scot limba (chiar daca am 36, la alea de la disney m-as uita si acum scot limba )

Azi am papat 70ml de suc mar+morocv, parca ne mai dam si noi drumul.
Azi supica vreau sa i-o dau cu bibe, am pus crema de legume in zeama si sa vedem dac amerge mai bine asa. I-am pregatit 150ml, cred ca daca ar sti ar zice "ai vrea tu scot limba ". Dar noi perseverem:-)
Aaa, am pus si eu mai putin morcov(se pare ca costipa) si am mai pus dovlecel. Noi inca iesim bine afara(2 ori pe zi), putin mai compact, dar ok.

Ksde, pui cereale in lapticul tau? Cate cereale pui?
I-am dat si eu aseara si i-au placut. Nu vreau sa ii dau multe, ca noi avem suficient in greutate(8.4 kg aseara), dar ma gandeam sa ii tina peste noapte.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

16.01.2009 1:51     citat 

buna dimineatza la pranz si de la noi foarte fericit
danonino multumim pt desert arata criminal. sailor speram ca mica maria sa si revina de la cartofel sa nu se mai chinuie mititica. Doamne si eu statram lipita de tv cand rula sandy belle si captain planet prostit ce vremuri scot limba chiar uitasem de ei. ksde ema e superba in poze e pupacim dulce
robert scumpule inca un dintisor surprins vrei sa bati toate recordurile
crazy mommy ma bucur ca mariuca e mai bine, sa ti traiasca nepotelul sa se faca mare
pupici de la emma

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: