· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Boboceii toamnei 2006 - 39
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Boboceii toamnei 2006 - 39     
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

19.01.2009 5:30   Boboceii toamnei 2006 - 39  citat 

SEPTEMBRIE
01.09 - Ana Iarina (adnas), 3,400 kg, 56 cm, 8 dintishori+4 canini +4 maselutze, poze
02.09 – Ioan Alexandru (ursulina), 7 dintishori+1 maselutza
08.09 - Estefania (nerea), 4 dintishori
10.09 - Alexandru Florin (liabalmez), 7 dintishori
17.09 - Ruxandra (sophia3), 7 dintishori+3 maselutze
21.09 - Eric Joel (bdelmari), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
26.09 - Federica (ANA_B), 12 dintishori+4 maselutze
27.09 - Stefania (margot), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Eduard Cristian (bblusa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 - Anna (ralus), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
29.09 – Ilinca Brianna (janine77), 8 dintishori+3 maselutze

OCTOMBRIE

03.10 - Stefan (Lili_R), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze, poze
04.10 - Liana Maria (alexasicoe), 8 dintishori
06.10 - David Petru (lorentap),7 dintishori+4 maselutze
10.10 - Alexandra (Ruxi_Mici), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
15.10 – Alexandru Ionut (hermine), 8 dintishori+4canini+8 maselutze
16.10 – Elouan (Teodora29), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
16.10 - Tudor (Doramunteanu)
18.10 – Isabella (anima_dia), 8 dintishori+4 maselutze+4canini
19.10 - Tudor Stefan (KiKilinis), 8 dintishori+4 canini+6 maselutze
19.10 - Boris (bavi), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
21.10 - David (paganika), 8 dintishori, poze
22.10 - Andrei Mattia (Amani)
26.10 - Calin (franceska1), 8 dintishori+4 maselutze, poze
28.10 – Teresa Natalia (kimm), 5 dintishori
30.10 – Eduard Andrei (Dana_Lutic&Vlad_Lutic), 8dintishori+4canini+4maselutze, poze
30.10 – Iustin Andrei (andreea29), 8 dintishori+2 maselutze

NOIEMBRIE

02.11 – Mario Dia27), 8 dintishori+4 maselutze
02.11 – Arianna (irinuta78), 8 dintishori+3 canini+4 maselutze
05.11 – Maia Gabriela (Awa), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze
08.11 – Andrei Darie (roxanamirela), 8 dintishori+2 canini+4 maselutze, poze, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (ancastefan), 8 dintishori+4 canini+4 maselutze, poze
16.11 - Sonia Stefania (soniastefania), 8 dintishori+4 maselutze
20.11 - Tudor (viuta),8 dintishori+4 canini+6 maselutze, poze
29.11 - Radu Petru (Gabman)

Avem 14 fetite si 20 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi, voiosi, voinici!!!

Sarcina usoara Ruxi_mici (35 saptamani - ), Adnas (25 saptamani), Bdelmari (22 saptamani), Paganika (), Ralus (13 saptamani)!

Multumim Viuta pentru colajul surpriza, in cinstea noastra, la aniversarea de 1 an si pupici pentru Lili _R ca l-a postat!

Mamici nascute ianuarie:
3 ianuarie – Ruxi_mici
5 ianuarie – Teodora29 si Bdelmari
13 ianuarie – Dia27

Cu aceste site-uri puteti posta fotografii:
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
Inainte de a posta mesajul care contine fotografia va rog sa apasati “Vizualizeaza”.

Bebelusii toamnei 2006 ......si am crescut impreuna: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,
31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,
61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,96,97,98,99,100,101,102.

Boboceii toamnei 2006……si mai crestem
:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,15,16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

19.01.2009 5:36     citat 

Rox e absolut superb noul colaj cool , multumim mult de tot sarut sarut sarut
Imi pare ca e cel mai frumos colaj vazut si nu spun asta doar fiindca e cu boboceii nostri scot limba cool cool cool

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 3 luni

19.01.2009 6:06     citat 

wow, Rox, e superb!!! felicitari sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

19.01.2009 6:18     citat 

Rox - superb colaj.Multumesc pt. mesaj. L-am primit si incercam sa-i arat sotului avantajele acestui produs.
Din pacate este ingrijorator ce se intampla cu asa zisii crescatori de animale. Noi locuim intr-o zona foarte aproape de padure. Acolo este si un loc in care proprietarii de caini au voie sa-si plimbe animalele. Dar problema este ca inca inainte de a se afla la acel loc ei scot lesa si botnita. Nu va spun cu ce teama iesim mai ales vara in acea zona.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

19.01.2009 7:18     citat 

Rox.... multumim frumos pentru tot! e minunat colajul. sarut
Steff este bine , imi pare rau ca nu am timpul necesar sa citesc si sa raspund asa cum o faceam altadata! Au plecat virusii de la noi si vad ca vremea se imbunatateste asa ca maine va iesi cu bunicii la plimbare.
Stefan se chinuie sa spuna tot mai multe cuvinte . Cand ne aude vorbind si i se pare interesant repeta dupa noi. E asa haios cand se concentreaza sa spuna , devine foarte serios si vorbeste mai pitigaiat rad
In rest toate bune si frumoase.
Sambata m-am cadorisit cu un nou telefon mobil ( de mult imi doream sa-l schimb trag cu ochiul ). A trecut multa vreme de cand nu mi-am mai permis un capriciu!

Sunt socata si eu de ceea ce i s-a intamplat baietelului din Cluj .. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Din pacate ne lovim tot mai mult de incostienta oamenilor ......iar cei care ar trebui sa isi faca meseria nu si-o fac ...... trist

Fetelor care va construiti case va doresc multa bafta si sa ajungeti cat mai repede la finalizare. Sa le locuiti cu multa placere. Mi-as dori si eu , insa nu stiu cand sau daca se va intampla. Noi stam intr-un apartament cu 3 camere impreuna cu parintii mei.

margot....Ce mare a crescut Stefy !!!!!!!!!!! si e asa frumoasa sarut
sanda.... si Iari a crescut si ii sta bine tunsulici sarut
ralus.... bine ati revenit , cand ai timp mai arata-ne cat de mare a crescut Anna. Sarcina usoara in continuare sarut
Ruxi.... numai maine nu-i poimaine si o sa-l tii pe Matei in brate!
Alex este o dulceata de fetita sarut imi place cand ne povestesti.
bb... poate iti faci putin timp sa ne pui o poza cu patutul lui Edy ... si noi vrem sa ii facem unul. Cel de bebe l-am dat pt ca era prea mic si numai avea loc suficient. De cazut din pat inca nu a cazut insa numai avea mult .....( de 2 ori a cazut din pat dar in alte imprejurari)
Stefan a dormit la inceput singur in camera lui , dar de cand cu dintisorii m-a terminat noaptea ... asa ca l-am luat cu mine in pat. ( el inca bea lapte noaptea)
Gata s-a terminat timpul , acum mergem sa servim cina!
Pupici sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

19.01.2009 7:37     citat 

poze cu mot!

http://www.youtube.com/watch?v=2Dm-zrit...re=related si o noua piesa in repertoriu trag cu ochiul

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

20.01.2009 9:27     citat 

Ce motat Frumos sarut
Theo imi place asa de mult "fetita ta"
Kiki ce bine mananca Tudor cereale, e foarte atent, e un scump.
Noi am scapat de lapte noaptea si bineinteles si de pampers noaptea,Stefania vorbeste din ce in ce mai bine, ma surprinde ce memorie are, au crescut mari si sunt niste scumpi sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

20.01.2009 9:40     citat 

rox, felicitari pt colaj.
margot, cum ati reusit sa scoateti scutecul noaptea? noi inca purtam si la somnul de pranz.
as incerca si eu sa i-l scot, dar mi-e teama sa nu raceasca, pt ca e inca racorica si daca nu ma cheama peste noapte, eu nu merg in camera la el sa-l verific.

I: unde este luna?
R: a cier. rad rad rad

doamne cat de scumpi pot fi copiii!!

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

20.01.2009 9:45     citat 

lili, voi l-ati tuns vreodata pe stef?
e tare dragutz cu motz.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

20.01.2009 11:04     citat 

----------
KiKilinis a scris:
I: unde este luna?
R: a cier. rad rad rad
doamne cat de scumpi pot fi copiii!![/color]
----------

Apropo de treaba asta: serile trecute face Alex caca la olita, dupa care binenteles se ridica sa-si admire opera si spune "pun mana" (deja era aproape sa-l atinga). Eu ii spun ca nu e cine stie ce, ca probabil e moale, cald si miroase, dar ca daca vrea sa se convinga nu are decat. Raspunsul ei dupa ce il atinge cu varful degetelului: "e bun si gustos". rad rad rad

Rox ... multumim pentru colaj. E foarte frumos. Sa stii insa ca mi-ai facut sarcina mai mica cu o saptamana, lucru important pentru mine, caci de la 36s nu se mai considera prematur. sarut (stiu ca nu a fost cu intentie, nu stiam insa cum sa ma mai laud cu baietul meu scot limba )
Lili ... pup motatul vorbaret si fara virusi. Tineti-o tot asa.
Margot ... ai o dulceata de fetita, ca si pana acum.

Ma duc sa repet, caci astazi am alt examen.
Pupici

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

20.01.2009 11:20     citat 

Eu ziua l-am scos de mult inclusiv la somnu de pranz dar din cauza ca bea foarte mult lapte, peste 500ml si noaptea se trezea de nu stiu cate ori, de cand am dat tetinele cu sticlutele mosului nu mai bem noaptea lapte in consecinta nu are ce sa mai faca si daca face cere olita, dar sa sti ca mai am si surpize foarte fericit

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

20.01.2009 12:09     citat 

Ruxi bafta la examen, dabia astept si eu sa il cunoastem pe Matei sarut
Sa vedeti cum face Stefi singura la olita si apoi varsa in wc (sau pe langa depinde scot limba )
Noi mai avem o problema pune limba pe orice, chiar si pe wc desi i-am explicat ca sunt microbi si se imbolnaveste dar degeaba trist , sa o las sa linga fara sa ii mai spun nimic foarte fericit

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 3 luni

20.01.2009 12:22     citat 

buna fetelor si multumum mult Rox ptr. colaj si ptr. pozele noi sarut sarut
noi suntem raciti( si eu si Boris) si acum am fost la dr. ptr. ca tusea din piept si nu imi placea deloc trist trist trist : infectii acute ale cailor respiratorii nervos e bine ca doarme noaptea, mananca putin , dar mananca trag cu ochiul
Rox te rog sa ne treci si pe noi cu inca o masea zambet zambet in sf. dupa 3 luni de chin a spart gingia foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

20.01.2009 2:39     citat 

Bavi aveti grija de voi sarut
Rox poti sa mai pui si la noi doua maselute, am uitat de ele foarte fericit

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

20.01.2009 2:47     citat 

rox multumim pentru colaj! e superb! si ii multumim lui Darie ca a fost tare cuminte, ca intotdeauna de altfel, si te-a lasat sa-l creezi! sarut

ai spus ca e o decizie grea cea cu gradinita! mi-a fost tare greu sa o iau si inca mai sper ca socrela isi va reveni. sunt mai multe lucruri negative care m-au facut sa iau aceasta decizie. posibil ca din anumite puncte de vedere sa-i fie mai bine la gradi. acomodarea lui nu va fi usoara, pentru ca si acum plange dimineata dupa noi, dupa 1 an jumate de stat cu ea acasa. desi ii explicam ca mergem la serviciu sa luam bani sa putem cumpara papa de la nenea de la magazin. acum incercam sa gasim o gradi de stat mai pe langa casa dar nu exista. nici macar in drumul meu spre serviciu si se pare ca singura varianta este cea particulara. ma gandeam sa-l las 1 an acolo si apoi sa-l mut mai langa mine. se mai mareste si intelege mai usor anumite lucruri.
despre captarea atentiei, am incercat tot ce spui tu. dar nimic nu functioneaza. il vad ca nu are rabdare sa faca ceva, fuge tot timpul dintr-un loc in altul, nu sta locului o clipa si nu il atrage nimic, nimic nu-i face placere. daca eu ma asez si colorez vine si imi smulge foile si le arunca. in alta situatie daca il chem si pe el imi zice ca Nu si fuge. daca ma joc cu lego la fel procedeaza. poate va intrebati ce face el toata ziua: alearga dintr-o camera in alta sau prin curte. atat.
nu pun intrebarile legate de acest comportament pentru a ma indrepta catre doctori, dar caut si eu detalii si variante de captare a atentiei.
spui tu de Luceafar. pai, eu cand ma apuc sa-i explic ceva, el fuge. poate nu-i place vocea mea? rad

boris felicitari pentru maseluta si multa sanatate tie si mamicii tale! sarut
ruxi, bun si gustos? rad
kiki, luna unde poate sa stea decat ' a cier'?
rad
lili pupam motzatul! tare dulce e! sarut
promit sa fac o poza la patut si sa postez. poate chiar maine. daca ai drum in carrefour este cel de lemn la 250 ron. dar ai grija ca sunt 2 variante, unul la 120*60 si unul la 115*55 cm. saltea am luat din spuma pentru ca mi-a placut cum se comporta la apasare. trag cu ochiul

si edy invata cat mai multe cuvinte, si ne imita ca papagalul! aseara invata sa se incheie singur la hanorac.
noi mai avem pampers tot timpul ( cred ca suntem ultimii) dar eu in 2 zile nu pot face ce nu face EA in 5). asteptam si noi primavara sa se mai incalzeasca un pic si apoi nu o sa mai cumpar, ca sa nu mai aiba ce sa-i puna. asta e singura varianta!
revin!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: