· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Informatii despre crese, gradinite, scoli > Gradinita Curcubeul Veseliei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Gradinita Curcubeul Veseliei     
Lorikay

Copii
Erica Maria: 13 ani, 7 luni

21.01.2009 2:27   Gradinita Curcubeul Veseliei  citat 

As dori sa stiu daca are cineva copilul la aceasta gradinita. Am vizitat-o si mi-a placut ce am vazut si ce mi s-a spus dar as vrea sa aflu si pareri ale parintilor.

sus

Denunta
Almira

Copii
David Andrei: 13 ani, 8 luni

05.04.2009 9:40   Salut  citat 

Am raspuns tarziu desi am vazut subiectul de la inceputul anului, deoarece am asteptat sa vedem cum ne este in gradi.Avem 2 ani si suntem de 1 saptamana la aceasta gradi.Eu sunt multumita deocamdata.Se poarta f frumos cu piticii, nu sunt multi in grupa iar pretul de 8 mil pt programul 7.30-20 este rezonabil fata de alte gradinite particulare.Este mare oricum pt salariile noastre in general, dar fata de alte gradi cu acelasi program este ok.L-am dat la particulara pt ca la stat nu-l primeste la 2 ani si la cresa nu sunt locuri, sectorul 1 avand o singura cresa, Cresa Jiului.Mi-au facut o impresie buna educatoarele de la Curcubeului Veseliei ca stiu sa-i preia dimineata pe pitici si stiu cum sa-i faca sa uite sa mai planga dupa mami.Il ajuta sa manance la pranz,si el se simte ok deocamdata desi mai plange dimineata cand il las.Daca ai intrebari astept mail.Pupici la pitici

sus

Denunta
Lorikay

Copii

06.04.2009 11:31     citat 

Multumesc de raspuns. Intre timp ne-am reorientat catre gradinita Scooby deoarece are salile mult mai mari decat la Curcubeu iar educatoarele la fel de amabile. Erica are 1 an si 10 luni si o place pe educatoarea ei foarte mult. O striga "mama" (eu sunt mami). Inca e greu dimineata sa se desparta de mine dar a trecut abia o saptamana asa ca...

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

07.04.2009 7:44     citat 

Almira stii cumva au sistem de pedepse (genu' scaunelul rusinii, covorasul suparat samd) sau conditionari de genu': "daca nu faci asa, vine vrajitoarea (bau-bau, etc)......

M-ar interesa si alte amanunte.
Merci!

Lorikay, gradi Scooby la care te referi e cea din sect.4?

rox

sus

Denunta
Lorikay

Copii

07.04.2009 9:12     citat 

[b]Lorikay[/b], gradi Scooby la care te referi e cea din sect.4?

rox[/quote]

Este in spatele benzinariei OMV din Dr Taberei (Str Corcodusului). Mai exact intersectia dintre Bd Timisoara si Str Moinesti

sus

Denunta
lauraura

Copii
AndreiAlexandru: 13 ani, 1 luna

07.04.2009 12:33     citat 

[quote="Lorikay"][b]Lorikay[/b], gradi Scooby la care te referi e cea din sect.4?

rox[/quote]

Este in spatele benzinariei OMV din Dr Taberei (Str Corcodusului). Mai exact intersectia dintre Bd Timisoara si Str Moinesti[/quote]
Buna ma intereseaza si pe mine cat costa acolo program normal sa zice 8-17?
mercic

sus

Denunta
Lorikay

Copii

07.04.2009 1:17     citat 

Aici sunt tarifele si cateva poze.
http://www.gradinitebucuresti.ro/index....&g=215

sus

Denunta
lauraura

Copii
AndreiAlexandru: 13 ani, 1 luna

07.04.2009 1:18     citat 

multumesc

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

07.04.2009 3:02     citat 

Din poze, la prima vedere, arata bine.
Imi poti da si alte amanunte, te rog?
Multumesc!
rox

sus

Denunta
Lorikay

Copii

08.04.2009 2:13     citat 

Pai ce sa iti spun? Mancarea este potrivita pentru varsta lor: supe de pui, ciorba de vacuta sau de rosii, spanac, paste cu carne, deserturile sunt facute de bucatareasa (prajitura cu mere, strudel cu branza, chec).
Educatoarele se poarta frumos, iti dau detalii despre activitatile zilnice ale copilului (pe mine ma intereseaza mai mult daca a stat cuminte deoarece Erica este prea mica sa ma astept sa invete poezii sau altceva, dar au aparut ceva cuvinte noi si s-a imbunatatit pronuntia la altele). In fiecare luna li se aduce teatrul de papusi. Chiar nu stiu ce sa mai spun. Eu imi gasesc fetita curata (ea are inca pampers si nu are iritatii, o schimba la timp), satula, odihnita si foarte dornica sa imi spuna pe limba ei ce poveste a mai auzit.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

08.04.2009 3:02     citat 

Pai exact ce ai spus. foarte fericit Multumesc!

Au camere separat de dormit si de joaca?
Carnea de care este?(de pui?)
Au scaunelul rusinii sau covorasul rusinii sau mai stiu eu ce inventie pt pedepsire?
Aerisesc camerele?
Au paza la usa gradinitei?Sau usa e incuiata?
Spatiul de joaca de afara e mare?

Merci!

rox

sus

Denunta
Lorikay

Copii

08.04.2009 3:09     citat 

Camera de dormit este separat de camera de joaca, la fel si sala in care mananca (inclusiv gustarea o iau in sala de mese).
Pe jos au mocheta.
Carnea este de pui sau vita.
Nu am auzit sa existe metodele de pedeapsa de care spui dar o sa ma mai interesez.
Da, aerisesc camerele. Cand dorm se aerisesc camerele de joaca si tot asa, prin rotatie.
Nu au paza dar accesul se face printr-o poarta inalta de metal cu interfon (deci nu poti intra daca nu suni si nu ti se deschide din interior).
Spatiul de joaca de afara nu este chiar foarte mare dar mie mi-a placut ca nu are nici o cale de acces spre exterior. I-am vazut pe copii in curte dupa amiaza si nu erau deloc inghesuiti.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

08.04.2009 9:15     citat 

Hai ca mi-ai dat avant sa merg sa o vizitez!Multumesc din suflet!

rox

sus

Denunta
oanabeach

31.08.2009 12:07   NU curcubeul veseliei  citat 

NU VA DUCETI COPIII LA GRADINITA CURCUBEUL VESELIEI!

In acea gradinita problemele sunt multiple.
Cea mai grava este aceea ca multi copii se imbolnavesc frecvent.De ce?In primul rand din cauza mizeriei.Curatenie generala nu s-a mai facut de un an,de dezinsectie nici nu poate fi vorba! Nici macar nu au zugravit in gradinita si chiar daca au facut-o sau o vor face nu vor inchide gradinita si vor face toate lucrarile cu copiii in gradinita.
Copiii-mai ales cei de la grupele mici sunt bruscati si sunt inchisi in baie pana se opresc din plans.Cea care aplica aceste metode este in primul rand doamna directoare Miss Oana-care nu are experienta in invatamant –si care in fata parintilor pozeaza,atat cat poate in educatorul perfect.Cei care cunosc un pic de psihologie isi pot da seama imediat ce fel de om rau este.
Copiii beau apa direct de la chiuveta.Nu sunt racordati la Apa Nova,deci…apa provine direct dintr-un put sapat in curtea vecina.Bineinteles ca nu se face analiza apei.
Din aceeasi apa se face si mancarea.
Prosoapele de la baie,pe care se sterg copiii sunt schimbate o data la o saptamana,asta dupa ce au cazut pe jos,prin chiuvete si dupa ce copiii s-au sters cu ce prosoape au apucat. Acelasi lucru se intampla si cu periutele de dinti-copiii se spala cu care apuca-ca sa faca schimb de microbi.
Medicul care vine in gradinita cu este medic pediatru ci este specializat pe medicina muncii.-deci tratamentul aplicat poate fi de cele mai multe ori gresit.
Desi copiii cer-nu li se acorda si a doua portie de mancare sau fructe.
La somn-hainele copiilor stau aruncate pe jos.
Dulapurile de la parter nu sunt fixate in perete si oricand pot cadea pe copii-de altfel a si existat un astfel de incident.
In 2 clase nu exista ferestre,deci nu se poate o aerisire a lor.
Copiii mici sunt schimbati de pampersi direct pe joc,pe covorul din baie.
Educatoarele nu au studii ,sau daca au studii nu au experienta ,asa ca… educatia se face pe intutie.
In 80 %din timp copii stau pe scaunele.
Deci…nu va lasati sedusi de pretul taxei…si ganditi-va la binele copiilor d-voastra.

sus

roxanamirela

Copii

31.08.2009 2:29     citat 

Oanabeach eu nu am ajuns sa vizitez aceasta gradinita, aveam dorinta sa o fac dar zilele trecute am stat de vorba cu o mama care si-a dus acolo copilul, de varsta lui d, si dupa 3 zile a renuntat!!
Unele motive care au determinat-o pe mama sa-si retraga copilul coincid cu ce ai scris tu aici.

Personal, nu pot emite o parere pana nu o vizitez.

rox

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: