· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (34)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (34)     
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

26.01.2009 11:35     citat 

Bravo Ksde, eu ma lupt cu regimul si tu trantesti o poza cu asa ceva scot limba ..
Multumesc Sailor, am slabit 4 kg , nu m-am abatut de la regim nici cu o guma macar zambet . Tin o cura de slabit cu grefe .Dimineata grefa si cafea(o beau fortat , mie nu prea imi place de fel dar asta e) , pranz o grefa si un ou,o felie de paine prajita, salata(varza rosie, alba , ridiche , rosii , orice fel ) si carne de pui la gratar si seara grefa iar cu salata si carne de pui la gratar. Fac zilnic la bicicleta eliptica cam 30 min. Intre mese mai rontai un morcov, un mar. Primele zile au fost cam grele ca ma culcam cu stomacul cantand dar acum m-am obisnuit zambet .
Chestia e ca scria ca slabesti intre 7 si 10 kg intr-o sapt. dar acum depinde si de organism. Sper sa pot tine cura o luna prostit prostit prostit

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.01.2009 11:39     citat 

Mary, super tare 4kg intr-o saptamana! Bravo!!!
EU din pacate nu pot tine din cauza lui tzitzi. Dar vine si vremea mea, deja mi-am notat cura ta, suna bine.

sus

Denunta
GRASANA

26.01.2009 11:41     citat 

buna fetele
da aveti spor nu gluma
si noi ne-am trezit cam tarziu:10:10 jenat
chris , sanatate multa sarut
miruna a facut un mega concert si acu sta cocotata la mine in brateta prostit

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

26.01.2009 11:44     citat 

puteti da refresh la pg 1....cred ca au reusit sa apara colajele

sus

Denunta
CrazyMommy

26.01.2009 11:45     citat 

Felicitari dintosilor!Ia uita ti ce smiley am gasit!

sus

Denunta
onix30

Copii
Raul-Andrei: 14 ani, 5 luni
Anastasia-Ioana: 12 ani, 5 luni

26.01.2009 11:54     citat 

ksde,cred ca amscris deodata.e nebunie cu reteta asta.o daresc sieu cat mairepede. sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

26.01.2009 12:20     citat 

reteta e adaptata dupe cea pe care v-am pus-o acu 2 zile...eu in general gatesc retete de pe net rad

a mea vine cam asa:

-1 pui grill....al meu a avut cam 1.5 kg
- 2 morcovi mari (foarte mari....dina aia de supermarket)
- 1/2 telina mica
- 1 pastarnac mijlociu
- 1 cutie ciuperci bucati
- 1 ardei
- 1 ceapa mica
- ulei masline
- patrunjel frunze
- 300ml vin alb
- lamaie
- o rosie mare (am taiat-o rondele si am pus-o sub gaina pe platou a servit)
- 1 plic condimente pentru pui
- boia ardei

si am facut cam asa...spalat bine puiul....si lasat la dezghetat ca era congelat...
am facut compozitia din morcov taiati rondele subtiri, pastarnacul si telina taiati la fel foarte subtire, ciupercute, ardeiul taiat cubulete, ceapa taiata rondele, patrunjelul tocat, zeama de lamaie...2 lingurite ulei de masline boia de ardei din ochi....la fel si condimente...am amestecat bine
am umplut puiul si l-am sigilat cu scobitori.....l-am tapetat cu condimente...si l-am introdus intr-o punga din aia de cuptor.....si l-am pus in tava termorezistenta......ce-a ramas din compozita am pus in punga anga pui...am turnat vinul in punga si am mai stropit cu putin ulei de masline...am legat punga.....am dat cateva gauri in punga si am dat la cuptor....
dupa o ora am taiat punga....si am mai lasat 30 min la rumeni....
a iesit foaarte bun si fraged......si l-am pus pe platou pe rondelele de rosie....am pus compozitia din punga alaturi si sosul l-am turnat pe deasupra...iar rezultatul l-ati vazut zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

26.01.2009 1:07     citat 

tare bine arata puiul cred ca in curand fac si eu scot limba
nultumim pentru noua poza sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

26.01.2009 1:12     citat 

fetele...ieri am cumparat pastrav proaspat..si i-am dat lui bubu...si ii place mult foarte fericit
sunt foarte fericita...deoarece, pana acum am incercat- o si cu pui si cu vita...si nu a vrut deloc foarte fericit

multumim ksde pentru pozica noua sarut

sus

Denunta
GRASANA

26.01.2009 1:35     citat 

Deci , Ksde puiul arata super, si cred ca la fel era si la gust, miam vreau si eu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Mary felicitari pt cele 4 kg-bravooooooooo

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.01.2009 1:53     citat 

Uraaaa!!! Am iesit din greva foamei! Am papat 160ml de supica proaspata in care am pus si putin piept de pui de casa si ne-a placut. Carnita am mixat doar foarte putina cu legumele sa vedem cum merge.

Am inteles ca nu prea e bine carnitza mai mult de 3 ori pe saptamana, voi cum le dati?

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.01.2009 1:54     citat 

Wau,Ksde arata super puiul,multumim pentru reteta sarut pentru pozica din colaj sarut : si pentru actualizare la dintisori.......suntem datori vanduti la tine scot limba rad
Chris,imi pare tare rau ca esti bolnavioara trist trist pupa roby fata frumoasa si trece repede sarut sarut sarut sarut cum au indraznit mucisorii aia sa vina in nasucul tau frumos? sarut sarut sarut Mulat sanatate pentru tati si buni.....
Roby nu a mancat mai mult de 7 lingurite supica crema(am pus un picut carnita pui)apoi din bibi 40 ml supica in care am pus si 3 lingurite crema(am pus in 150)si a adormit pentru 10 minute,am incercat iar si nu a mai vrut,doar putina apa....tzitzi nu i-am mai dat,il pedepsesc scot limba asa mult ma oftic ca nu mananca plang sau sunt foarte trist dimineata i-am dat o jumatate de para cu un pic de banana........a mancat bine,ii place banana si o tolereaza bine......

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.01.2009 1:57     citat 

eu stiam ca se alterneaza,carnita galbenus de ou si peste.......pestele nu stiu daca de la 6 luni confuz

sus

Denunta
GRASANA

26.01.2009 2:02     citat 

eu ii dau intr-o zi carnita , in alta branzica, cu oul nu prea ne impacam , dar mai facem o incercare saptamana asta, cine stie? scot limba
astazi am papat cam 100 g pireut +cateva lingurite de iaurt, cam putin da bun si asa zambet

sus

Denunta
GRASANA

26.01.2009 2:03     citat 

am vazut ca naisha i-a dat lui bubu pastrav , dar in lipsa de,, ce alt peste mai putem sa dam la bebe oare confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: