· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (34)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (34)     
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

26.01.2009 6:13     citat 

buna seara pitici si mamici, revenim si noi pe baricade dupa un week end groaznic trist emma a fost tare maraita si agitata trist iar sambata seara a inceput sa faca un pic de febra si i am dat repede nurofen. noaptea a fost groaznica si pe la 3 am luat o cu noi in pat ca deja ma sculam din pat din jumate in jumate de ora plang sau sunt foarte trist noaptea a facut febra 38.4 mititica era asa de calda plang sau sunt foarte trist din fericire pana dimineatza ia scazut si eram toti bucurosi si super obositi scot limba fericirea nu a durat mult ca iar a inceput sa creasca nesuferita de temperatura peste 38 si asa am tinut o pana azi dimineatza cand in sfarsit a cedat febra sarut cred ca e primul simptom al dintisorilor dar nu sunt sigura, totusi alt simptom nu are intrebare noaptea a fost de cosmar, emma a dormit cu noi in pat dar a plans toata noaptea. imi e asa mila de ea mititica. speram sa nu se mai intoarca nesuferita de febra si sa nu o mai doara gingiutza ca nu mi place deloc cand e asa molesita mai ales ca ea e genul agitat agitat

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

26.01.2009 6:21     citat 

am vazut poze frumoase cu erica, maria christina, sara andreea, robert pe care il felicitam pt al 4-lea dintisor, teodora - ti a revenit pofta de mancare?
chris iubita ti ai mai revenit? au plecat mucisorii? pupici
sara te pupam sa treaca socul cazaturii, mama nu a vreut sa se lase mai prejos scot limba
diriginta ce vaccin faceti la 7 luni????
oana chiar vrei sa fi asistent maternal? tot respectul pt cei ce fac meseria asta toti copii au nevoie de cineva care sa i ingrijeasca dar crezi ca i momentul potrivit?
mary felicitari pt cele 4 kg date jos zambet
ksde gaina ta arata grozav, bine ca nu era si sotzul in preajma sa vada poza ca eram deja fortzat la magazin la cumparat de gaini foarte fericit asa ascundem poza si ne facem ca nu stim nimic, desi poza ne cam bantuie ochi peste cap scot limba
carmen bine ai venit mami, vrem poze cu puiul tau zambet
din ce fructe zicea ti ca faceti suc ? eu am ramas la mar+morcov si rodie socat ou i am dat si eu saptamana trecuta frecat cu un pic de iaurt sa alunece mai bine si la papat
pui eu ii pun mereu in supa, nu trebuie?dr nu mi a zis sa fac pauza intrebare
vai cat am mai scris, am vrut sa recuperez scot limba

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.01.2009 6:31     citat 

Of,Emma plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist sarut sarut sarut sarut sa treaca repede!Alinuta,trebuia sa mergi totusi cu ea la medic sa se uite in gatut,sa nu fie rosu gatutzu,de la dintisori febra peste 38.....nu stiu e doar o parere.......sau apasa-o la urechiusi....

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

26.01.2009 6:38     citat 

sa va zpun un banc:

O femeie avea un amant care o vizita
cand sotul era plecat la serviciu

Intr-una din zile fiul ei de 9 ani
se ascunde in sifonierul din dormitor.
Ea il primeste pe amant si sotul ei vine acasa pe neasteptate,
asa ca ea il ascunde pe amant tot in sifonier.

Baietelul spune "E intuneric aici."
Barbatul sopteste "Da, este."
Baiatul -"Am o minge de baseball."
Barbatul -"Foarte bine."
> > Baiatul -"Vrei s-o cumperi?"
> > Barbatul -"Nu, multumesc."
> > Baiatul -"Tata e afara."
> > Barbatul -"OK, cat costa?"
> > Baiatul - "$250."

Peste o saptamana, cei doi nimeresc din nou impreuna in sifonier.
> > Baiatul -"E intuneric aici."
> > Barbatul -"Da, este."
> > Baiatul -"Am o manusa de baseball."
> > Barbatul -"Cat vrei pe ea?"
> > Baiatul -"$750."
> > Barbatul -"Fie."

Dupa cateva zile, tatal ii spune baiatului : "Ia-ti mingea si manusa si hai afara sa jucam baseball."
> > Baiatul: "Nu pot. Le-am vandut."
> > Tatal: "Si cu cat le-ai vandut?"
> > Fiul: "$1000."
> > Tatal spune "Nu e frumos sa-ti jefuiesti prietenii asa.
> > Te duc la biserica, trebuie sa te spovedesti
> > Se duc la biserica si tatal il pune pe baietel sa
> > intre in confesional si inchide usa .
> > Baiatul: "E intuneric aici."
> > Preotul: "Iar incepi?"

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.01.2009 6:38     citat 

Emma pui mic, sa te faci bine repede sarut sarut sarut . Si eu stiu ca nu prea se face febra mai mare de 38 de la dinti. E posibil sa aiba un pic de rosu in gat, a avut si Teo de Craciun si a facut numai o data 38,5 si a cedat la eferalgam si apoi nu i-am mai dat nimic. Ii aspiram mucisorii ca aparusera, dar atat.

Oricum daca revine febra, mai bine te duci la dr. E ciudat ca plange si e moale, Teo dormea noaptea in perioada aia. Sa nu fie altceva. Noi pupam si speram sa nu fie nimic si sa nu mai revina niciodata febra pacatoasa.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

26.01.2009 6:46     citat 

febra a cedam la nurofen, iar emma e maraita nu ffff moale dar nu era asa agera ca de obicei. azi cand a cedat febra si a revenit. eu am auzit si de febra mai mare de la dintisori, oricum o tin sub ovservatie si la cel mai mic simptom care revine fugim la dr

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
12 ani, 6 luni

26.01.2009 6:50     citat 

noi nici azi nu am facut vaccinul,mai stam iar pana miercuri,asta este ei ii pare tot racit dar mie nu,e fericit nasucu nu produce secretii,nu tuseste dar haraie putin in gat...............in fine

sa va spun si una buna sunt madra ca in revista mami a aparut piticu de gradina sarut

pupam pe toata lumea ,sa le treaca smiorcaiala sarut

sa va spun de ce m-am gandit la luarea unui copil in plasament : unde creste Nicholas mai poate creste unu care as vrea sa fie trecut de un an pt a merge singurel,asa e ca un servici luat acasa nu voi fi nevoita sa ma intorc la slujba si pe nic sa il las pe la vreo cresa sau ceva,pt ca cu cei din familie nici nu ma gandesc sa il las nici macar o ora nervos
si daca ma atasez de el ce?il tin ,contractu e pe 3 ani si pe inca 3 daca vreau bine asta doar daca nu il infiaza cineva........este de vazut nu fac treaba asta nici maine poate prin vara asa,ma tot gandesc la joburi pt acsa dar nu am gasit ceva iar cu cei 8 mil ..............stiti si voi iar pe nic nu am cui sa il las si nici nu vreu pana nu sunt sigura ca el este ok din punct de vedere neurologic,offffffff cam asta e nu vreu nici sa pozez in postura unuiom care o face din dragoste pt copii,dar cred ca e o munca cinstita si acelui copil pe care il iau i va fi mai bine la mine decat in centru,nu?iar nic va avea o surioara trag cu ochiul

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.01.2009 6:59     citat 

rad rad rad tare bancul rad rad rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.01.2009 7:15     citat 

Oana acum inteleg de ce vrei sa iei un copilas in plasament, dar parerea mea este ca ar trebui sa il iei un pic mai mare, ca e foarte greu sa te descurci cu doi asa mititei daca nu ai ajutor si cu atat mai mult cu cat piticutul are nevoie de o atentie mai sporita din partea ta pana scapa de toate problemele neurologice.
Stiu ca exista riscul sa iei un copil mai maricel si deja prost format si educat, e cu risc, dar macar ia-l de vreo 2-3 ani sa te intelegi cu el.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

26.01.2009 7:50     citat 

Alinuta si Sara a facut ieri febra 38 i am dat nurofen panadol astazi a avut 37-.6-37.7 si cand s a trezit la 5 avea febra 38.9, am fugit la dr si avem putin rosu.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

26.01.2009 7:52     citat 

offf offf multa sanatate sara, emma de dimineatza nu a mai facut febra sa speram ca ramane asa

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

26.01.2009 8:59     citat 

ma bucur tare mult ca este mai bine emma sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

26.01.2009 10:35     citat 

Offfffffffffffffffffffff, Emma, si tu piticule? Si tu Sara? Cred ca e ceva in aer, vreo viroza, virus ceva. Si Chris mi s-a parut mai calduta ca de obicei pe la ora 4, dar nu i-am masurat temperatura ca oricum ii dau panadol la 6 ore.
Dupa ca a papat 100g marut la 12, a papat 140-150g de supa crema pe la 17. Plus laptic.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

26.01.2009 10:46     citat 

Eu ii pun in supa crema ulei de germeni de porumb de vreo 2 zile, dar azi am scapat mai mult. Am gustat si nu mi-a placut, dar lui Chris i-a placut mult de tot. Plus ca are aroma lunisi miros de floricele de porumb.
Poimaine ii dau si putina carnita in supica. Sper sa ii placa. Apoi, peste 4 zile, urmeaza o masa de iaurt cu fructe dupa-amiaza, apoi peste inca 4 zile punem branzica de casa din iaurt in marut. Numai bunatati! sarut
In instructiunile primite de la pediatru, carnita se da zilnic si trebuie sa fie cam 50g, fiarta separat, piept de gaina sau vita.
Oul se introduce la 6 luni si 2 saptamani, se fierbe 10 minute, iar galbenusul inlocuieste carnita de 2-3 ori pe saptamana. In prima zi se da 1/4 galbenus, in a doua 1/2 si in a treia 1 galbenus.
La 7 luni se introduc 1 data pe saptamana ficatei de pui fierti 1 ora, inlocuind carnea sau oul.
Pestele la 8luni, o data pe saptamana, si sa fie pastrav sau salau.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

26.01.2009 10:48     citat 

Ce am scris mai sus e pentru un bebe sanatos, Chris va avea voie galbenus de ou si peste abia dupa 1 an. Tot asa si cu fructele exotice, de padure...Cand citesc ce de fructe dati voi puiutilor...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: