· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (34)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (34)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

27.01.2009 12:34     citat 

Sara tot cu mar se regleaza cand este constipata sau cu suc de morcov.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

27.01.2009 12:34     citat 

neatza, noaptea a fost mai calma. emma a adormit tare greu chiar si leganata si tot cu noi in pat ca sa o supraveghez mai bine. nu a mai facut febra si a dormit cu mici treziri pt apa dar fara urlete zambet la 8 dimineatza i am dat 130 lapic si iar somn pana la 11 cand m am dus cu 100 laptic peste ea. niciodata nu a dormit atat bag de seama ca a recuperat. a papat fata si acum e la joaca, agitata cum e ea de obicei trag cu ochiul am pus o la ea in patutz sa fac patul si sa facun pic de curatenie iar ea se agatza de margine si se ridica in picioare. intr o margine de patutz (sus) aveam pus o crengutza mica de busuioc de la boboteaza si am gasit o cu ea in gura surprins cum o fi ajuns la ea numai ea stie intrebare la cat de bine o mozolea cred ca i placea la nebunie, i am luat o cu urlete ochi peste cap
sa va aratam niste pozici proaspete de azi si o filmare pt cine are chef sa vedeti cat de repede ne ridicam in picioruse

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

27.01.2009 12:47     citat 

ksde tare frumusica ema, daca o imbraci in rosu cred ca poti spune ca este scufita rosie.
alinuta vad ca are viteza la ridicat in picioruse.

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

27.01.2009 1:29     citat 

sus

Denunta
GRASANA

27.01.2009 1:43     citat 

Ksde la fel patesc si eu cu Miruna, papica o fac cu urlete, mananc cu urlete plang sau sunt foarte trist
Ema esti o scumpa si o dragalasa sarut
Emma esti se pare cea mai vioaie de la bebii de vara trag cu ochiul si esti si o scumpete mica zambet
Noi am dormit supeeeer azi noapte, o singura data s-a foit si i-am pus suzeta , apoi tocmai la 6 sa trezit pt papica surprins dupa care somn pana la 10"20,in compania lui mami bineinteles scot limba
A papat 100 g pireut si acu somn de voie.Ma duc sa mai fac si eu ceva prin casa ca e ca la nebuni ochi peste cap
Mary mersi trag cu ochiul

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

27.01.2009 1:44     citat 

Mamici , ati coborat bebeii jos deja? Inseamna ca si eu trebuie sa il cobor...
Alinuta , ii place Emmei acolo? Ai schimbat salteaua sau ai lasat-o pe a patutului?

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

27.01.2009 2:32     citat 

Pupam cele 2 Em(m)e!
Chris deja ma uraste! plang sau sunt foarte trist Urla si se zbate cand vreau sa ii pun apa de mare in nasuc sau orice fel de picaturi. la fel si cu batista bebelusului. Nu am mai reusit sa o aspir bine din cauza asta si e o fornaiala in nasuc de abia poate respira. A invatat sa respire pe gurita, mai nou, si picatuirle sau apa de mare sau serul fiziologic nu mai ajung unde trebuie sa isi faca datoria, as ca nici la aspirare nu mai iese tot. Si de cat ne luptam oboseste si aspiratorul si se opreste singur si mie imi vin niste injuraturi ca la usa cortului la adresa producatorului.
De papat , a papat si azi cam 110g marut, si-a luat cuminte panadolul, s-a jucat, a tipat, a cantat cu calculatorul...Daca nu ar fi mucisorii...
Partea prosta e ca si eu ma simt cam rau , nu-mi place ce simt in gat si ma cam enerveaza nasul. Mi-a frica sa nu fi luat gripa de la virusatii de la parter...

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

27.01.2009 2:38     citat 

offffffffff sailor asta ar mai lipsi sa racesti si tu, ia repede ceva preventiv
pui mic las o pe mama sa aspire nasucul; si o sa vezi ca te vei simti mai bine, emma iti trimite pupici sarut
grasana eu am lasat patul jos din cauza ca emma se ridica fff repede se tine de tot ce i pica in maini si se ridica, pe noi, pe tablia patului, pe patutz, pe masutza de joaca etc si era riscant sa o las sus in patutz. saltea nu i am luat am lasat o pe cea a patului dar inca mai cochetam cu ideea de a lua ceva.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

27.01.2009 2:39     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:

grasana eu am lasat patul jos din cauza ca emma se ridica fff repede se tine de tot ce i pica in maini si se ridica, pe noi, pe tablia patului, pe patutz, pe masutza de joaca etc si era riscant sa o las sus in patutz. saltea nu i am luat am lasat o pe cea a patului dar inca mai cochetam cu ideea de a lua ceva.
----------

raspunsul era pt mary_love, scz se pare ca eu nu mi am revenit de la noptile nedormite foarte fericit jenat

sus

Denunta
GRASANA

27.01.2009 3:38     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:
----------
aalliinnuuttaa a scris:

----------

raspunsul era pt mary_love, scz se pare ca eu nu mi am revenit de la noptile nedormite foarte fericit jenat
----------

lasa ca si u voiam sa te intreb de patut , ca si eu am gasit-o pe Miruna azi cocotata sus scot limba.Da ti-ai luat aparatori si pt patut ?sau asa e modelul?
cam asa am gasit-o azi:

[si inca o pozica pe care as vrea-o la colaj, please

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

27.01.2009 3:49     citat 

aparatorile sunt achizitionate pe urma patutzul nu avea
bv bv pui te ai facut mare, hai ca emma te asteapta sa fugiti impreuna trag cu ochiul

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

27.01.2009 3:51     citat 

ma tot uit la pozele cu puii vostri sunt cu adevarta superbi si cu perisor in cap, emma abea are un pufuletz si ala atat de galben ca trebuie sa te uiti de aproape ca sa l vezi. mai sunt 5 luni pana la 1 an si trebuie sa i rupem turta si sa i taiem un motz foarte fericit pai de unde motz socat prostit ca noi nu avem ????? ochi peste cap scot limba rad

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.01.2009 4:11     citat 

Bravo, Miruna!
Alinuta, nu fii trista! Creste si pufuletul in 5 luni!Daca nu, amani turta pana are fata cosite!
Si Chris s-a cocotat pe marginea patutului ca sa il molfaie nitel, dar nu m-am grabit sa il cobor pentru ca se ridica si sta pe vine numai dupa ce o asez eu in fundulet. Si , oricum, in patut sta mai mult la culcare. In rest, la noi in pat sau in scaunelul de papa.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.01.2009 4:13     citat 

O astept pe Chris sa se trezeasca(doarme de 2 ore) si plec cu ea la medicul de familie, desi nu o consider prea competenta. Dar macar o asculta la plamani si isi da seama daca e mai grav decat cred eu. Sper ca macar atat poate face cum trebuie. E cea care a refuzat sa-i faca lui Chris vaccinul la 2 luni, pe motiv ca nu o lasa sanepidul sa se abata de la cele de stat.

sus

Denunta
pica

Copii
Sebastian: 12 ani, 5 luni

27.01.2009 4:29     citat 

Buna fetelor. Nu stiu daca ma mai tineti minte. Nu am mai intrat de foarte multe luni.
Imi era dor de voi si am trecut in graba sa va salut si sa va spun ca aveti niste comori de copilasi, care mai de care mai frumosi. Am vazut-o si pe Ema care sta in picioare in patut.

O sa imi ia ceva vreme sa recuperez cele scrise de voi dar sa speram ca o sa reusesc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: