· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (34)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (34)     
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
12 ani, 6 luni

27.01.2009 5:06     citat 

pica!!!!!!!!!!!!! ce mai faci mami? mereu ne-am intrebat ce mai faci tu.........inca de cand eram in spital intrebam de tine il puneam pe sotul meu sa va urmareasca stiam ca erai in acceasi situatie ca mine bebe creae impinge ca un berbec sa iasa prea devreme.cum esti ? arata-me pozici cu voi sper ca sunteti ok ai cam lipsit ...........jumate de an

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

27.01.2009 5:13     citat 

Pica ,bine ai reveni! Cum sa nu ne amintim de tine? Abia asteptam pozici cu gagalicea ta.

Chris, iubita, sunt enercanti rau mucisorii aia si numai batistuta aia face fata asa c ate rugam frumos nu fi suparata pe mami! SI noi roadem patu de pe vine scot limba , trebuie musai sa ne dea si noua tati mai jos, ca nu ma lasa mami mai deloc in pat nesupravegheata.

Mirunel, bravo mami, esti fata mare gata. Venim si noi din urma sa ne jucam de-a prinselea scot limba

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

27.01.2009 5:25     citat 

pica mami ce mai faci arata ne puiul

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

27.01.2009 6:21     citat 

Pica bineinteles ca ne aducem aminte de tine ! Sa ne pui poze cu bebele tau si sa ne dai amanunte ! zambet

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

27.01.2009 6:46     citat 

Pupam copilasii bolnaviori si cu mucisori ca si noi! Va dorim la toti sanatate multa!
Sailor, te inteleg perfect, si V face la fel la batista, imi vine sa-mi iau campii! Noi raportam o noapte ft urata, s-a tot foit saracul in pat de am ametit eu in locul lui. Am fost la control si raceala e pe duca, dar mi-a zis dr ca ii iasa 4 dinti deodata, de aceea nu mananca si plange tot timpul. Imi vine sa mor de mila lui, auzi mai sa-i iasa toti odata; bine spunea manam, astia ies in gasca! Vaccinul l-am mai amanat o luna, deci la 8 luni il facem pe ala de la 6 luni; asta e, el sa fie sanatos.

Imi cer scuze, nu mai retin cine intreba de carnita(cred ca mami Gonzo) ; noi o zi papam carnita, o zi branzica de vaci si galbenus de ou. In ziua de carnita ii dau piept de pui, dar din asta de cumparat ca e mai moale, ficatel de pui, din ala de casa, peste. O sa incercam sapt viitoare cu carne de vacuta. Galbenusul de ou ni l-a recomandat dr inca de la 6 luni; albusul strict interzis pana la 1 an.Acum tu faci cum crezi ca e mai bine pt piticuta.

sus

Denunta
GRASANA

27.01.2009 6:50     citat 

ufff dintii astia, saracul Vladut-pup sarut
pica bine ai revenit sarut
Sailor am citit la bebeii de primavara de body, firma aia de care zicea relly e de la noi din oras dar cred ca fac body-uri descheiate doar pana la 6 luni , pentru ca eu am de un an de la ei dar nici unul nu este descheiat trist oricum daca vad ceva promit sa-ti spun ok?

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

27.01.2009 10:16     citat 

Vladut, ia-te de mana cu Chris ca poate suportati mai bine batista!
Grasana, am fost la magazin inca de acum 2 sapt. si mi s-a spus ca nu exista astfel de body-uri de la 6 luni incolo.Recunosc ca am gasit la o firma fix 2 body-uri de baieti pt. 12 luni si le-am cumparat, dar am dat 45lei pe amandoua si altele nu mai am de unde sa iau.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.01.2009 10:25     citat 

Am fost cu Chris la dr. de familie. Doamne, cata incompetenta! Mai era si gripata, chiar daca purta masca!!!!In loc sa o consulte, ma intreba de diversificare!!!Pana la urma a consultat-o, nu are nimic la plamani. O aude ca e ragusita si da verdictul:laringita, trebuie sa ia antibiotic. Dar i se face teama de dermatita atopica si nu-i prescrie nimic, nici macar nurofen sau picaturi de nas, ceva!!! Imi da trimitere la ORL si imi spune ca daca respira mai greoi si se sufoca sa plec cu ea la urgente!!!
De la ea am plecat direct la Medlife, la pediatra.Are intr-adevar laringita, dar tratabila cu Tantum Verde Spray si Nurofen 2,5 ml la 8 ore(cica nurofenul e mai anti-inflamator ca panadol). Si niste picaturi de nas mai puternice pe care nu le-am gasit. Si a trimis-o si la o cura de aerosoli cu adrenalina si ser fiziologic. Si, binenteles, trebuie sa o aspir cu toate urletele aferente ca altfel poate face otita.
Si cu toate astea a papat 180g de supa-crema cand ne-am intors acasa si inainte de culcare a papat 200ml lapte cu cereale!
Fie vorba intre noi, e asa de scumpica atunci cand vorbeste, parca e ratoi. sarut

sus

Denunta
pica

Copii
Sebastian: 12 ani, 5 luni

27.01.2009 11:24     citat 

Sailor am vazut ca ai parte de urlete la scos mucii...Eu am rezolvat problema asta facind din operatiunea asta un joc, adica mai itai l-am lasat sa se imprieteneasca cu aspiratorul nazal, i l-am dat sa il tina el, asta in timp ce aspiratorul merge. Tendinta lui este sa il duca in gura, l-am lasat ... intre timp, l-am lasat cu capatul acela in gura si sa se uite la el si eu am folosit celalat capat sa ii scot mucii...Poti sa ii pui o jucarie sa ii cinte si sa ii atraga atentia. Eu una asa am reusit sa il fac sa sta singur fara sa tipe.

Multumesc fetelor de reprimirea calduroasa. O sa incerc sa pun si poze cit de curand.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.01.2009 11:52     citat 

Multumesc, Pica, dar ...deja e super iritata de cand ii pun apa de mare sau altceva in nasuc, iar la aspirare e punctul culminant. plang sau sunt foarte trist Si mai e si nenorocitul de aspirator care se plictiseste pe durata tratativelor si se opreste cand nu trebuie...
Asteptam poze!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

27.01.2009 11:55     citat 

Grasana, iarta-ma, am crezut ca te refereai la firma Z, adica la magazin. Oricum am intrat pe site-ul firmei Danina Line si am gasit si pentru 9 luni, si pentru 12, 18 luni. Am facut comanda de 5 bucati, acum sa vedem ce-mi soseste acasa. Din lipsa de modele, toate 5 sunt identice.
Noapte buna tuturor!

sus

Denunta
pica

Copii

28.01.2009 1:25     citat 

sus

Denunta
pica

Copii

28.01.2009 1:27     citat 

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

28.01.2009 6:28     citat 

Neata! Sunt mai matinala ca niciodata, dar asa e cand dai drumul la aspirator la 5.20, mai zboara somnul...Din pacate, parca nu mai face fata batistuta...Si dupa ce o chinui sa o curat, tot fornaie si respira pe gurita, draga de ea!
Pica, ce flacau trendy ai tu acolo!Si cum pozeaza el ca un fotomodel! Avem si noi pe aici o varianta feminina:Miruna Grasanei!!! sarut sarut sarut (Ce codoasa sunt! rad scot limba rad ) Mai e si Ema, dar e luata! Sebica, ia vezi, mami, dintre atatea fetite frumoase nu gasesti vreuna care sa-ti incante ochisorul?

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

28.01.2009 6:43     citat 

Daca tot sunt cea mai treaza, hai sa va servesc cu o cafea buna !

Si cu ceai!

Si prajitura!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: