· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Discutam pe marginea suspiciunilor
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Discutam pe marginea suspiciunilor     
mondor

Copii
Alex: 16 ani, 3 luni
Denisa: 13 ani

25.05.2009 1:20     citat 

E mult mai simplu sa judeci pe cineva decat sa ajuti, nu te costa nici bani la posta, e gratis ... pe mine cand m-a ajutat Ramona nu mi-a cerut cont de ce am curajul sa cer cand totusi aveam sotul cu salar si internet in casa, s-a oferit ea sa-mi dea haine si sa puna colet la posta din banii ei, care ar fi putut sa ia ceva la fetita, nu am vrut sa o privez pe micuta de asa ceva si eu am insistat sa se intalneasca cu sotul meu sa-i dea personal hainele ... El s-a intalnit personal cu Ramona si i-a dat o geanta mare cred ca peste 15 kg cu hainute pt un an, jucarii de la fetita ei si haine pentru mine, chiar daca eu nu cerusem asa ceva jenat la putin timp dupa aia i s-a intamplat scandalul cu sotul ei si m-am simtit atat de prost, am vrut sa-i dau inapoi hainele oferite mie, dar ea nu a acceptat asta, in schimb au fost alte mamici care au ajutat-o din suflet si nu au judecat-o de ca a fugit cu calculatorul ..... eu cand m-am mutat de la Moldova asta a fost primul lucru important care l-am urcat in tren si l-am pazit ca pe ochii din cap pentru ca prin el isi castiga sotul painea ....
Oare de ce trebuie sa o punem asa la zid pe Ramona si sa aruncam cu pietre in ea ?!
Eu chiar o vad altfel decat i s-au adus jigniri aici pe forum, aseara plangea si vorbea cu mine la telefon , am vrut sa scriu de aseara dar probabil s-ar fi aruncat cu pietre si asupra mea ..... pentru ca sunt " prietena la catarama " cu ea.

Numai bine!

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 14 ani, 5 luni

25.05.2009 1:26     citat 

Rog si eu pe mamicile care leam ajutat paote nu-mia duc aminte bine acum de toate dar am cateva in minte:
_ATleta cum iam trimis patutul si 2saci de haine prin TNt am mers cu masina pan ala aeroport de i leam dus,hainele pt bunicii si nepotul ei
-Me-andra -haine de fetita
-Vanjelyk-haine de bebe
-Onush stie de pachetul daca nu ma insel cel de Craciun din 2006 de mai bine de 14kg poate isi aduce aminte,era ea implicata in aceasta strangere cu o doamna din Oradea nu-mi mai aduc mainte bine cum o chema
Eu chitante de ani de zile nu le mai am dar pachetel au fost trimise
ROg si admini sa ia legatura cu mamicile sus mentionate sa poate confirma si ele.

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 7 luni

25.05.2009 2:16     citat 

Ce aveti mai fetelor? Ramona din punctul meu de vedere a dat cu 10 maini.....si tot nu e buna? Si ce daca a cerut ? Care dintre voi e fara de pacat sa dea prima cu piatra. Mie de cate ori mi a zis, mi a trimis.... si nu lucruri de aruncat...ci bune.
Eu cred ca prea mare tam tam s a facut la acest subiect si il rog pe admin daca se poate sa ia masuri.

sus

Denunta
JustMe99

25.05.2009 2:18     citat 

Topicurile anuntate de admin ca ar fi fost activa sunt de la inceputul anului 2007
Ca o adevarata profesionista iti prezinti marfa si pe alte site-uri. Bineinteles, pe numele mamei, nu al tau.

HAINE DE TOAMA-PRIMAVARA LA 30LEI
Categorie: Imbracaminte
Descriere:
VAND CATEVA HAINE DE PRIMAVARA-TOAMNA PT FETITA DE 1.5-2ANI IN STARE FOARTE BUNA SAU CHIAR NOI.AVEM:PANTALONI 3BUC,SALOPETA ARAMIS,FUSTA 2BUC,TOATE LA PRETUL DE 30LEI.pT DETALII SI POZE PE EMAIL:[email protected] TRIMIT ORIUNDE IN TARA CU PLATA RAMBURS PRIN POSTA ROMANA.VA ASTEPT LA CUMPARATURI MERITA BANII
etc....

Stare produs: Nou

Pret: 30 RON

Transport: 0 RON

Vizite: 30

vezi toate anunturile postate de:durac elena

----------------
vand haine groase diferite marimi
Categorie: Mobilier

Descriere:
vand haine de copii si bebe diferite marimi de la 0 la 4-5ani preturi mici calitate garantata,avem si haine noi de firma unele, http://s189.photobucket.com/albums/z266/larisa_aurelia/

Pret: 5 RON

Vizite: 62

--------------------------
haine groase pt 4-5ani
Categorie: Imbracaminte

Descriere:
haine groase unele noi http://s189.photobucket.com/albums/z266...i%20copii/

Pret: 5 RON

Vizite: 39

------------------------------
Aici erau foarte multe lucruri la un moment dat. Multe, foarte multe au fost scoase.Insa probabil ca nici unele nu erau din ajutoare, Cel putin asa vad ca se vrea a crede.Deci avem ramona_prv, larisa_aurelia, durac elena. Sa mai fie ceva si nu se stie? Posibil

sus

Denunta
ramona_prv

Copii

25.05.2009 2:24     citat 

erau hainutele mele nu primite de la unele si de la altele si ce cumpar fac eu ce vreau cu ele.Oare e vreo problema ca am pus si adidasi la licitatie?erau cumparati de mine daca eu vroiam sai vand e vreo problema?Si ma rog just Med 99 tiam facut si tie rau cumva si nu stiu eu?
Am depus banii.am depus pachetele ,adresa am dato,si atleta a confirmat ca a primit pachete ea chiar nu face parte din clanul meu.Ce mai vreti?

sus

Denunta
Onush

25.05.2009 2:37     citat 

Citesc si ma minunez si nu imi vine sa cred ...

Eu nu o cunosc personal pe Ramona si nici pe forum nu am interactionat decat cu ocazia actiunilor din 2007 citate mai sus cand a trimis pachete.Nu stiu in clipa asta la ce se refara Ramona cand vorbeste de "doamna de la Oradea" sau Craciunul lui 2006 dar nici nu mi se pare normal sa fac contabilitate de acum 3 ani.
Mai ramane sa vina cineva si sa ne ceara mie si lui Elsy acum, dupa 2 ani si 2 mutari, sa prezentam chitantele de la pachetele trimise la actiunile de Pasti si 1 iunie 2007 sau si mai bine ... imi aduc aminte ca acum cativa ani am promis ca particip la strangerea de bani pentru calculatorul lui elly mama asistenta.Suma s-a strans inainte de a avea eu banii disponibili si mi-a ramas pata ca am promis si nu am ajutat dar asta nu inseamna nici ca am facut-o cu reavointa sau ca a venit cineva sa imi ceara socoteala ca de ce nu am trimis ce am promis sa trimit...

Eu i-am trimis hainute cand a cerut ajutor anul asta. Apoi m-am oferit sa ii mai trimit si m-a refuzat rugandu-ma sa trimit la cineva care are mai multa nevoie de ele.

A gresit fata de unele dintre voi? Aveti dovezi ca a facut-o cu reacredinta?

Daca a gresit, si si-a pierdut increderea voastra nu o mai includeti in actiunile voastre, nu mai ajutati cand cere ajutor dar ceea ce faceti acum, public si pe privat este prea mult.

PS Chiar era nevoie de conturi nou creeate ca sa sustina acuzarea confuz surprins

sus

Denunta
Gawain

25.05.2009 3:11     citat 

----------
vanjelyk a scris:
Nu am mai intrat demult pe acest site deoarece am fost plecata din tara 1 an sa lucrez ptr.putea sa-mi intretin cei 3copii(i-am lasat in grija mamei mele-sunt divortata).Acum 2 ani am fost intr-un impas foarte mare,am apelat si eu la cateva pachete ptr.hainute nou nascut.Multumesc iar pe aceeasta cale tuturor mamicilor care m-au ajutat,printre ele se numara si ramona_ prv.Nu stiu ce valoare are cuvantul meu si desi nu pot dovedii cu nici un act(nu mai am nimic de la posta)vreau sa mentionez ca am primit 3 pachete ptr.copii de la ramona.Sper sa conteze si parerea mea.Multumesc frumos si promit ca o sa intru mai des(o sa lucrez pe litoral si o sa am timp).Va pup pe toate
----------

sus

Denunta
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 15 ani, 5 luni

25.05.2009 5:51     citat 

JustMe99 De ce a fost nevoie sa iti creezi un cont? De ce nu acuzi fara dovezi cu reala ta identitate?

vanjelyk sper sa iti urmeze si alte mamici exemplul,dar cu siguranta nu se va schimba nimic in atitudinea celor care gandesc rau despre Ramona.

Ramona_prv te rog mult sa nu iti mai faci nici un fel de problema in privinta mea,eu te cred si mie chiar nu imi trebuie dovezi.O sa stau pe aproape ca sa nu te simti singura,ii multumesc si pe aceasta cale lui Onush care este o mamica deosebita si care tine cu dreptatea.

sus

Denunta
JustMe99

26.05.2009 4:26     citat 

Pentru ca din pacate i se ia apararea de catre mame cu care eu sunt buna prietena.Asa am ales sa pot spune ce cred despre situatie, fara a ma certa si cu vreuna din vechile mele cunostinte de pe acest site.
Livia, Atleta, Onush, vi se pare normal, sa nu mai vorbesc de etic, ca o femeie care cere haine sub forma de donatie, sa aiba atatea anunturi in care VINDE aceleasi haine? In momentul in care a inceput sa ceara dar sa si vanda, stia la ce se expune. Orice om sanatos la cap pune la indoiala o astfel de persoana.
Va dati seama cate donatii a primit in tot acest timp, de cativa ani si cati bani a facut din bunatatea altora? E foarte usor sa separi lucrurile bune de cele mai putin bune si de cele care pot fi valorificate.Normal ca cele de mai proasta calitate sau demodate, le dadea mai departe. Ce sa faca, cu atatea lucruri?
Uitati-va ce lucruri bune de dulapul bunicii a oferit la licitatie.Cine sa cumpere vechiturile alea? Credeti ca ea nu stie? Le-a dat "din toata inima" doar ca sa "para" ca intotdeauna generoasa si amabila.
Nu este nici prima nici ultima care face asa ceva. In tot acest amar de timp in care a fost foarte prezenta la rubrica "Ajutoare" si atat, a devenit o prezenta normala, ne-am atasat de ea ca persoana , virtuala...asta nu inseamna ca nu face ce s-a spus:negot cu haine si lucruri primite pentru a fi DONATE.

sus

ramona_prv

Copii

26.05.2009 5:33     citat 

ar fi bine sati dai identitatea.NU poti judeca un om atata timp cat si tu comiti aceeasi fapta.Cat desre haine am vandut de la inceput ce era am meu cumparat de mine sau ce m primit de la alte persoane nu cele de pe forum si mi se pare normal sa fac ce vreau cu ele.In concluzie nu vand de cand am fost ajutata.Si as fi tare curioasa sa stiu daca hainutele pe care lea vand eu acum sunt primite de la o mamica de pe forum.Si daca mamicile au intrat sa vb au intrat ca au vrut ele si au spus adevarul gol gol sau cred ca ii vreo ciuda la mijloc.Si mai mentionez ca acele haine puse la licitatie sunt majoritatea noi si nu din sifonierul bunicii Cine le va cumpara nu va parea rau .Numai ca sa cauti motiv de cearta sau acuzatii nefondate de iei de orice aspect.Ar trebui ca fiecare sa-si vada gunoiul din ochiul lui si apoi al lui altul.Voi fi activa si in continuare pe ajutoare voi ajuta cat se poate si cine nu va fi multumi sa scrie pe forum si cine va fi multumim nu vreau sa vb pe forum asa ca sa nu mai fie suspiciuni de reclama falsa asa cum mai nou se procedeaza .Am observat si in multe cazuri lauda doar ca fapte nici de cum.Si asa ar trebui sa facem o lista lunga toate mamicile care au promis si nu au dat.Cum spunea si ONUsh

sus

Denunta
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 15 ani, 5 luni

26.05.2009 8:08     citat 

----------
JustMe99 a scris:
Pentru ca din pacate i se ia apararea de catre mame cu care eu sunt buna prietena.Asa am ales sa pot spune ce cred despre situatie, fara a ma certa si cu vreuna din vechile mele cunostinte de pe acest site.
Livia, Atleta, Onush, vi se pare normal, sa nu mai vorbesc de etic, ca o femeie care cere haine sub forma de donatie, sa aiba atatea anunturi in care VINDE aceleasi haine? In momentul in care a inceput sa ceara dar sa si vanda, stia la ce se expune. Orice om sanatos la cap pune la indoiala o astfel de persoana.
Va dati seama cate donatii a primit in tot acest timp, de cativa ani si cati bani a facut din bunatatea altora? E foarte usor sa separi lucrurile bune de cele mai putin bune si de cele care pot fi valorificate.Normal ca cele de mai proasta calitate sau demodate, le dadea mai departe. Ce sa faca, cu atatea lucruri?
Uitati-va ce lucruri bune de dulapul bunicii a oferit la licitatie.Cine sa cumpere vechiturile alea? Credeti ca ea nu stie? Le-a dat "din toata inima" doar ca sa "para" ca intotdeauna generoasa si amabila.
Nu este nici prima nici ultima care face asa ceva. In tot acest amar de timp in care a fost foarte prezenta la rubrica "Ajutoare" si atat, a devenit o prezenta normala, ne-am atasat de ea ca persoana , virtuala...asta nu inseamna ca nu face ce s-a spus:negot cu haine si lucruri primite pentru a fi DONATE.
----------

Sa inteleg ca noi cele care nu punem la indoiala corectitudinea Ramonei nu suntem sanatoase la cap confuz Ma intreb asa in prostia mea oare de ce dupa nici o zi ai mai pus paie pe foc? Iti face placere aceasta discutie contradictorie? Daca ti-ai facut acest cont tot de pe acelasi IP in cel mai scurt timp risti sa fii banata .Eu mi-am dat seama cine esti deoarece ai folosit aceleasi cuvinte ca intr-un pm pe care mi l-ai scris mie.Asa ca ori te opresti ori te denunt...

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 6 luni
Mushicu: 8 ani, 4 luni

27.05.2009 1:29     citat 

eu n-am avut nici o treaba cu Ramona_prv, nu i-am trimis si n-am primit nimic de la ea dar!

pe vremea cand eu si Rox ne certam cu Mami_pui, Mondor si altele ca ele atunci am observat-o si pe Ramona si mi s-a parut ceva tare suspect la ea. am intrat pe profil si am vazut ca nu activeaza decat la Ajutoare. adica dupa mintea mea m-am gandit asa: bai nene din moment ce ai copil mic chiar nu te intereseaza nimic altceva de pe forum? nu te uiti si tu la alti bebelushi, nu intri in vorba cu nimeni de pe la alte subiecte, nu postezi nici un mesaj la Alimentatie, Sanatate..nimic?

ma rog...

apoi am intrat pe mesajele ei si am vazut ca in multe din ele s-a oferit sa dea nu sa ia. zic: ok inseamna ca o fi in regula

acum citesc tot ce scrieti voi aici de ceva timp si observ aceeasi tactica de a se apara ca si la celelalte dinaintea ei (vezi discutiile de la inceput cu Mami_pui, Criss, Mondor si cine o mai fi fost atunci). daca i s-a cerut sa vina cu o dovada cat de mica de la posta ca a trimis pachet cui trebuia sa trimita ea schimba subiectul si ne ureaza de sanatate ca si inaintasele ei

si ca sa vezi cine ii sunt aparatoare inversunate Ramonei....exact cele de mai sus care sa ma ierte D-zeu dar sa fi fost in locul lor mi-ar fi fost rusine sa deschid macar forumul d'apai sa mai si scriu. eu daca n-am mai intrat pe la Ajutoare de scarbita ce-am fost data trecuta mi-am inchipuit ca au disparut dar na......mare e gradina....asa ca vad ca-s bine mersi ba mai mult se ofera ca garantie pentru onoarea Ramonei ca si cand noi ar trebui sa punem baza in ce zic ele ca doar sunt asa de incredere...

e alegerea fiecareia dintre voi sa-i trimita sau nu lucrusoare dar mie nu mi se pare normal ca aceeasi persoana care a cerut hainute sa apara pe alte site-uri cum ca vinde ... in general persoanele sarace se ajuta intre ele. am multe persoane ff amarate in jurul meu si le-am dat de multe ori saci nu sacose de lucrusoare dar nici una nu le-a vandut mai departe. pentru ele hainutele trimise de mine erau lux (chiar dc mie mi se parea ca-s hainute normale) si le pastrau pentru surori, rude, sau am auzit pe una o data ca a zis ca le pastreaza pt cutarica care-i si ea amarata si trebuie sa nasca. NICIUNA nu le-a vandut mai departe fiindca au stiut ce inseamna sa nu ai!

treaba asta mi se pare cusuta cu ata alba dar asta e parerea mea!

sa le fie rusine (desi nu cred) celor care se simt cu musca pe caciula exclamatie

sus

scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 6 luni
Mushicu: 8 ani, 4 luni

27.05.2009 1:40     citat 

iaca-ta ca mi se nazari sa o intreb ceva pe Ramona!

de unde vinzi tu hainute de-ale fetei daca pe tine te-a dat barbatu afara doar cu hainele de pe voi rad pai io una sa fi ramas cu 3 hainute pt copil oricat de mici ar fi fost, le-as fi taiat, le-as fi modificat sa mai incapa in ele inca un an de-acu incolo ca ce sa fac cu banii daca copilul meu n-are cu ce sa se imbrace (si apropo asta am si facut de multe ori: body-uri care i-au ramas mici de le mai puteam inchide intre picioare le-am taiat si le-am facut tiv asa au devenit tricouri iar pantalonasi de acum un an in vara au devenit pantalonasi 3/4 de purtat prin casa scot limba )

sus

Denunta
mondor

Copii
Alex: 16 ani, 3 luni
Denisa: 13 ani

27.05.2009 7:44     citat 

Deocamdata nu fac parte din nici o gradina, si pentru ca am indraznit sa cer nu inteleg de ce ar fi trebuit si sa dispar, asa e procedura? Ar fi trebuit sa-mi fie rusine sa recunosc ce am primit? Am dreptul la opinie chiar de e contradictorie cu unele persoane ......

sus

Denunta
cryss26buc

Copii
Rebeca Andreea: 13 ani

28.05.2009 9:10     citat 

Deci nu inteleg de ce moderatorii au inchis sub multumiri ..pentru..deoarece nu era facut decat pt multumiri cine a scris acolo ceva cu rautate nu avea ce cauta...cer o explicatie moderatorilor de ce sa se inchida un subiect asa fara explicatie??? ar trebuii incis cel de suspiciuni nu? acolo se scriu numai acuzatii si rautati chiar a fost deplasat imi pare rau ca se crede ca l am facut pt ramona prv nu este asa acolo putea multumii oricine oricui ....si chiar regret ca nu mai am mandatul sa vi l arat repet chiar mi a trimis pachet nu o cunosc personal deci nu am de ce sa i i au apararea nefondat....insa mie chiar mi a trimis pachetul....si cu asta inchei cine crede crede cine nu nu insa sunt dezamagita ca mi sa inchis sub multumiri...ar fi facut mai mult bine dect cel de suspiciuni.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: