· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Discutam pe marginea suspiciunilor
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Discutam pe marginea suspiciunilor     
gazutza29

Copii
Maria Magdalena: 14 ani, 1 luna
Daria Andreea: 12 ani, 4 luni

30.01.2009 3:55     citat 

----------
roxmaryn a scris:
Tocmai cand incepusem sa cred ca mami_pui nu are de-a face cu tine sau restul gastii..apari cu postarea asta confuz Cel putin ciudata pentru ca seamana izbitor cu ce imi spunea ea pe mail si pe yahoo. Cum ca vrea neaparat sa nu lase impresia aici ca e o profitoare si sa pun o vorba buna sa i se ridice ban-ul de pe site. Cam cu aceleasi cuvinte.

Adaug acum. Imi spune ca te stie si ca te are pe lista de mess..cred ca ti-a cerut sa "vorbesti" un pic si pentru ea scot limba Pina la urma va stiti...vezi ca nu are o parere buna despre tine..cica ai primit destule trag cu ochiul
Plec la dentist...revin foarte fericit
----------

nu am negat ca ne "stim" in sensul ca vb pe mess, dar altceva..in nici un caz..apropo..asa cum am zis si mai sus..nu vreau sa dem ce si cum pt a primi ajutor(ceea ce inseamna ca am primit atat cat sa ma descurc) nici mie nu mi-ar strica scaun de masa, leagan, geanta pt bebe, bani imprumut etc..doar ca ma rezum la ceea ce am, ma descurc si fara celelalte...si e parerea ei ce si cum..eu una nu imi dau cu parerea despre ea..nu ma "complic" imi vad de problemele mele pt ca "am destule"!!! am stiut mereu ca e cu "doua fete" pt ca s-a oferit sa zica pe un site ca a fost la mine si a verificat, desi asta ar fi insemnat sa minta..i-am zis ca nu imi place sa mint, si ca oricum cine ma cunoaste ma stie. deci nu as fi avut nevoie sa minta pt mine..si intr-o seara am zis sa vad daca ar fi in stare si i-am spus ca as avea nevoie de "ajutorul" ei, si apoi ma tot intreba ce sa zica..am lasat-o balta pt ca am vazut ca ar fi in stare..in fine..ideea e ca , asa cum zicea cineva, te poti "ascunde" in spatele mai multor id-uri...eu am doua(gazutza29 si mariutza_mea) dar v-ati intrebat alte persoane cate id-uri au? nu vreau sa dau exemple..nu ma intereseaza sa "atentez" la "siguranta" unora... insa din moment ce cineva ma atatca..mi se pare corect sa ma apar..

sus

Denunta
CrazyMommy

30.01.2009 4:13     citat 

Deci eu sunt fara cuvinte...sa inteleg ca exista un fel de "retea" a ajutoarelor unde toate persoanele se cunosc intre ele si "tabara" in grup pe un site pt a cere diverse.Si se mai si "recomanda" si "garanteaza"unele pe altele?
Doamnelor sa va fie rusine un asemenea sistem mi se pare DEGRADANT!

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 3 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 5 luni

30.01.2009 4:17     citat 

----------
citat:
eu una nu imi dau cu parerea despre ea..nu ma "complic" imi vad de problemele mele pt ca "am destule"!!!
----------

----------
citat:
am stiut mereu ca e cu "doua fete" pt ca s-a oferit sa zica pe un site ca a fost la mine si a verificat, desi asta ar fi insemnat sa minta..i-am zis ca nu imi place sa mint, si ca oricum cine ma cunoaste ma stie. deci nu as fi avut nevoie sa minta pt mine..si intr-o seara am zis sa vad daca ar fi in stare si i-am spus ca as avea nevoie de "ajutorul" ei, si apoi ma tot intreba ce sa zica..am lasat-o balta pt ca am vazut ca ar fi in stare..
----------

Am inteles eu gresit...sau te-ai dat cu parerea pana la urma.... prostit ?

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 14 ani, 5 luni

30.01.2009 4:23     citat 

surprins
ce a ajuns din aceasta rubrica

sus

Denunta
gazutza29

Copii

30.01.2009 4:34     citat 

----------
abramburica a scris:
----------
citat:
eu una nu imi dau cu parerea despre ea..nu ma "complic" imi vad de problemele mele pt ca "am destule"!!!
----------

----------
citat:
am stiut mereu ca e cu "doua fete" pt ca s-a oferit sa zica pe un site ca a fost la mine si a verificat, desi asta ar fi insemnat sa minta..i-am zis ca nu imi place sa mint, si ca oricum cine ma cunoaste ma stie. deci nu as fi avut nevoie sa minta pt mine..si intr-o seara am zis sa vad daca ar fi in stare si i-am spus ca as avea nevoie de "ajutorul" ei, si apoi ma tot intreba ce sa zica..am lasat-o balta pt ca am vazut ca ar fi in stare..
----------

Am inteles eu gresit...sau te-ai dat cu parerea pana la urma.... prostit ?
----------

da poate ca mi-am dat cu parerea spunand ca e cuu "doua fete: insa restul e o certitudine, nu o parere

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 3 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 5 luni

30.01.2009 4:44     citat 

Off topic cu scuzele de rigoare....
In lista mea de messenger nu am nicio pers pe care o consider cu "doua fete"...mai mult nu acces in viatza mea...si nu-mi intersectez viata cu ei dupa ce mi-au demonstrat ca u doua fete.
Iar in leg cu cerere de aj pe forum nicodata nu o sa ma bag exact pe acest principiu ca niciodata nu stii dc ajuti pe cineva care are cu adev nevoie...k apare vreo fata pe care o stiu de mult timp si activeaza pe forum activ...este alta poveste...

sus

Denunta
gazutza29

Copii

30.01.2009 4:50     citat 

----------
abramburica a scris:
Off topic cu scuzele de rigoare....

Iar in leg cu cerere de aj pe forum nicodata nu o sa ma bag exact pe acest principiu ca niciodata nu stii dc ajuti pe cineva care are cu adev nevoie...k apare vreo fata pe care o stiu de mult timp si activeaza pe forum activ...este alta poveste...
----------

aveti dreptate..totusi sunt si cazuri cand se poate demonstra..in consecinta cred ca fiecare care posteaza si cere ajutor trebuie sa demonstreze cu fapte nu numai cu vorbe..indiferent ca cere pt propriul copil, sau pt copiii vecinei, cumnatei, bunicii sau mai stiu eu cui..

sus

Denunta
Gawain

30.01.2009 5:32     citat 

Va rog sa va limitati la subiect.
Atacul altor membri nu face parte din subiect si nu este permis pe acest forum

sus

Denunta
gazutza29

Copii

30.01.2009 5:34     citat 

in alta ordine de idei..cred ca ar trebui o lista cu persoanele care cer ajutor pe diverse site uri si au mai multe id uri:

1. gazutza29 sau mariutza_mea
2.mami_pui sau deea08 sau ddeiutzz sau xplodcs_foneata sau bebe08
3. ciocolatzica sau araiom sau mioarabraila sau miomada
4. crysa sau cryss26buc

lista ar putea continua...cred ca aceste persoane ar trebui sa ridice semne de intrebare..

ps...a nu se simti ofensate, insa mi se pare normal sa apara semne de nedumerire atata timp cat au mai multe "masti" PRINTRE CARE SI EU

sus

Denunta
roxmaryn

30.01.2009 5:42     citat 

Fata dar v-ati incins, nu gluma rad Dati din casa? Tztztz, nu e frumos socat

sus

Denunta
Gawain

30.01.2009 7:02     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
gazutza29 a scris:
in alta ordine de idei..cred ca ar trebui o lista cu persoanele care cer ajutor pe diverse site uri si au mai multe id uri:

1. gazutza29 sau mariutza_mea
2.mami_pui sau deea08 sau ddeiutzz sau xplodcs_foneata sau bebe08
3. ciocolatzica sau araiom sau mioarabraila sau miomada sau mai nou cu madamiobrbr
4. crysa sau cryss26buc

lista ar putea continua...cred ca aceste persoane ar trebui sa ridice semne de intrebare..
ps...a nu se simti ofensate, insa mi se pare normal sa apara semne de nedumerire atata timp cat au mai multe "masti" PRINTRE CARE SI EU
----------

prostit prostit

si cum iti ridici singura semnul de intrebare? trag cu ochiul
----------

----------
gazutza29 a scris:

eu nu imi ridic semne de intrebare, pt ca stiu ca situatia mea este reala, dar pt ca au fost si sunt semne de intrebare asupra mea m-am trecut si eu pe lista...pana cand voi putea demonstra ca am dreptate
----------

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 6 luni
Mushicu: 8 ani, 3 luni

30.01.2009 8:08     citat 

nu stiu daca sa-mi para bine ca am reusit sa mai scapam de ceva "nepoftiti" sau sa plang cand vad unde s-a ajuns!!!!!!

Doamne!!!! mai devreme erau gasti pentru votat la concursuri acum sunt gasti pentru ajutoare...Fratilor dar voi va ganditi?? sunt atatia copii nevoieasi cum puteti sa cereti ce ar putea fi al lor...

e mai mult decat pot eu sa inteleg!

am o treaba de facut si revin trag cu ochiul

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 8 luni
Alexandra-Elena

30.01.2009 9:27     citat 

Fetelor decat sa va complicati cu trimisul ajutoarelor la diverse persoane mai mult sau mai putin nevoiase ati putea face ca mine: tot ce ii ramane mic lui Radu, toate jucariile pe care nu le mai folosim le facem pachetele si le ducem la Spitalul de copii. Sunt o gramada de copii acolo parasiti, in mare suferinta care chiar se bucura pt orice.

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

30.01.2009 11:58     citat 

----------
CrazyMommy a scris:
Deci eu sunt fara cuvinte...sa inteleg ca exista un fel de "retea" a ajutoarelor unde toate persoanele se cunosc intre ele si "tabara" in grup pe un site pt a cere diverse.Si se mai si "recomanda" si "garanteaza"unele pe altele?
Doamnelor sa va fie rusine un asemenea sistem mi se pare DEGRADANT!
----------

...nu-mi vine sa cred ca exista asa ceva!

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 13 ani
am nascut deja!

31.01.2009 12:07     citat 

La ce s-a ajuns...de la un act de binefacere si un ajutor dat din suflet..la dezvoltarea unor adevarate retele!!!nu pot sa cred!mamicilor, voi chiar nu aveti suflet/nu va ganditi la copilasii care sunt in suferinte?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: