· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Discutam pe marginea suspiciunilor
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Discutam pe marginea suspiciunilor     
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 5 luni
Mushicu: 8 ani, 3 luni

29.01.2009 10:54   Discutam pe marginea suspiciunilor  citat 

----------
Gawain a scris:
In ultima vreme au aparut tot mai multe suspiciuni legate de useri ce solicita ajutoare de la membrii forumului.
Mamici cu suflet mare ajuta din putinul lor mamici care solicita hainute sau mancare si sunt puse in situatia de a constata ca poate ajutorul nu a ajuns acolo unde si-ar fi dorit.
Din pacate acesta este unul dintre riscurile spatiului virtual.
Pentru a contracara intr-o oarecare masura acest efect initiez acest subiect unde se posteaza sub forma de lista orice suspiciune in ceea ce priveste aceste solicitari.( user, adresa de mail, justificarea postarii in lista)

Nu se va limita accesul acest membri in forum dar macar cine va decide sa ajute o va face in cunostinta de cauza.

Aici nu sunt permise, si se vor sterge orice discutii in contradictoriu sau explicatii, de discutat, discutam aici sau pe fiecare subiect de solicitare.

Am incredere ca cei ce vor posta aici o vor face cu responsabilitate.

Multumesc.
----------

(mii de scuze ca poate n-am voie sa scriu mesaj aici altul decat lista cu useri dar n-am putut sa ma abtin. daca nu-si are locul acest mesaj aici atunci pls stergeti-l)

BRAVOOO!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
14 ani, 1 luna

29.01.2009 11:26     citat 

Da roxy am mai zis si eu poze,dovezi clare...
eu tare mult am vrut sa ajut...si drept dovada haine,jucarii le-am trimis la bunica mea sa se intereseze ea prin sat si sa le dea la mamici care intradevar au nevoie...
nu mai am incredere in mamicile care apar pe site si cer...
se spune ca daca dai e bine,nu conteaza cui...sa gandesc asa si sa inchid ochii?

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
14 ani, 1 luna

29.01.2009 11:30     citat 

Si da Gawain din putinul nostru chiar am vrea sa ajutam,pentru ca poate si noi am fost ajutate si ne-a prins bine...

la noi la inceput a fost un pic mai greu si nu am sa uit niciodata cum o colega de servici cu copilasul mai mare cu cateva luni decat al meu abia nascut,a venit cu o plasa de hainute cand eu aveam trei randuri care le spalam incontinu,deci chiar aveam nevoie si ea m-a ajutat si mi-a prins atat de bine,ca mereu i-am multumit si i-am spus Dumnezeu sa-i dea sanatate.

sus

Denunta
mami_pui

Copii
Andrei: 12 ani, 9 luni

29.01.2009 11:58     citat 

----------
roxmaryn a scris:
Gazutza29,mariutza_mea cu yahoo [email protected]
Gabrilellitta cu yahoo [email protected]

Suspiciuni pentru mami_pui cu id yahoo [email protected]

Chiar daca vom posta aici ce ni se pare in neregula, este foarte simplu de creat id-uri noi de yahoo. Cu parere de rau spun, inainte sa vreti sa faceti un bine, cereti dovezi. Poze, ceva, nu stiu... trist
----------

nu ma poti trece pe mine..verifica mai intai

sus

Denunta
Onush

29.01.2009 12:15     citat 

Exact asta e ideea, sunt suspiciuni, poate sa te treaca.
Daca erau acuzatii, era mai complicat iar tu erai in pericol sa ti se ridice accesul pe forum.

sus

Denunta
CrazyMommy

29.01.2009 5:04     citat 

http://www.okazii.ro/catalog/6632895/al...-COLA.html
http://www.okazii.ro/catalog/6542370/al...RGENT.html
Vanzator....cine credeti?Mami_pui!Nu mi vine sa cred!Si eu care ma gandeam sa i trimit un pachet ca o crezusem!

sus

Denunta
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 15 ani, 4 luni

29.01.2009 5:34     citat 

CrazyMommy nu vreau sa te contrazic,am verificat si eu acest lucru dar observ ca sunt doua cu acest nick ,uite si aici:

http://www.kudika.ro/comunitate/mami_pu...forum.html

Eu astept pe cineva care am ajutat-o si care a reusit sa ma pacaleasca,am verificat-o si aici pe parinti este inregistrata de 7 ori cu nume diferit dar nu a postat decat o singura data.Admin daca esti interesat confuz ,mai multe detalii pe privat nervos

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

29.01.2009 5:42     citat 

Wow, livia, cum ai reusit sa descoperi lucrul asta?
Eu nu cred ca daca cineva a vindut role sau o minge (daca e mami-pui) e neaparat de rea credinta in privinta hainutelor. Poate le-a vandut pt ca nu avea bani si ca era disperata.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 9 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 6 luni

29.01.2009 5:43     citat 

pfiu.....se pare ca e o coincidenta de nume, ma cam luase cu transpiratiile , pentru ca sincer, eu chiar cred ca mami_pui are nevoie de ajutor....acum ca a cerut ajutor si pe alte sit-uri.....cand ai nevoie, cauti unde ai posibilitatea.....daca nu gasesti ajutor intr-un loc, poate ti-l ofera altcineva
eu nu am aceste problema , dar poate ca daca m-as vedea in situatia de a rezolva o problema, as incerca toate posibilitatile.....nu stiu ce sa zic........
si acum ca are timp sa stea la calculator......si eu am copil mic, si eu am multe pe cap, dar cand doarme fetita stau la calculator, sau poate sta sotul cu ea 10-15 minute cat timp eu imi fac treaba , sau caut ceva pe google care ma intereseaza.....atunci cand doresti sa faci ceva cu adevarat nu e suficient sa-ti plangi de mila, sa stai cu copilul in brate si sa-l vezi cum tipa de foame.....faci ceva sa rezolvi situatia, ceri ajutorul cumva, da, te mai si umilesti.....dar nu stai degeaba......
daca mami_pui e sincera , asta nu am inca de unde sa stiu , atunci are toata admiratia mea ca gaseste solutii, asa cum sunt ele dar uite a facut rost si de un laptic, si de cereale si ceva hainute......
timpul cred ca le va lamuri pe toate...eu sunt mai credula de felul meu.....

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 5 luni
Mushicu: 8 ani, 3 luni

29.01.2009 7:55     citat 

ramona sa dea Domnu sa ne inselam noi!
la cate cazuri au fost aici de "fraude" sa le zicem acum nu mai poti sa ai incredere in nimeni. mie mi s-a parut ciudat cum a zis ca ii trebuie premergator ca nu se descurca cu copilul si apoi sa aflu ca era inscrisa pe mai multe site-uri la subiecte despre donatii deci din punctul meu de vedere nu duce deloc lipsa de timp pentru copil. nu mai zic ca am inteles ca toata ziua e pe mess...deci...ce concluzii sa tragem de aici?

sus

Denunta
roxmaryn

29.01.2009 8:08     citat 

La linkurile date mai sus, cu anunturile pe okazii livrarea se face in Bucuresti.
Ea este din Botosani. E o coincidenta probabil..mami_pui ca si nick este destul de comun.

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 13 ani
am nascut deja!

29.01.2009 9:47     citat 

NU stiu ce sa mai zic..insa nu cred ca licitatiile au fost postate de mami_pui..ea e din Botosani, nu din Bucuresti..cat espre scrisorica pentru cadouri..din cate stiu eu copilasul ei se numeste Andrei, nu Gabriel...acum nu pot sa fiu sigura 100%...romanii sunt inventivi...ramane doar sa se stabileasca in timp!

sus

Denunta
gazutza29

Copii
Maria Magdalena: 14 ani, 1 luna
Daria Andreea: 12 ani, 4 luni

30.01.2009 3:13     citat 

dragi mamici.. eu ce sa spun..sunt pe lista suspiciunilor..e drept ca am postat pe multe site uri cerand ajutor...asta pentru ca ajunsesem intr-o situatie disperata..am urmarit tot ce ati scris...pt roxmaryn nu stiu daca mai tineti minte dar ati vorbit cu mine destul de mult pe messenger, cred ca ati observat ca nu sunt genul care sa insist..imi pare rau ca s-a ajuns aici, as vrea sa imi demostrez situatia..nu pt a mai primi ajutor...ci pur si simplu pt ca nu vreau sa mai existe suspiciuni asupra mea! iar in legatura cu "postarile de pe parinticlujeni e destul de usor ca cel care cere ajutor sa dea search pe google dupa alt user..eu una asa am dat de cele mai multe forum uri pt copiii, dand search pe google dupa un anumit user, despre care ati fi surprinsi sa aflati cool in fine..ideea e ca eu vreau sa dovedesc ca nu am mintit cand am spus de situatia mea..inca o data spun..nu pt a mai primi ajutor, ci pur si simplu pt ca nu imi place ca cineva sa isi faca o parere gresita despre mine..nu imi place sa fiu pe lista "neagra" atata timp cat stiu ca nu merit. imi cer scuze daca supar pe cineva, dar am ramas cu un gust amar citind aici atatea "anchete" su supozitii

sus

Denunta
roxmaryn

30.01.2009 3:35     citat 

Tocmai cand incepusem sa cred ca mami_pui nu are de-a face cu tine sau restul gastii..apari cu postarea asta confuz Cel putin ciudata pentru ca seamana izbitor cu ce imi spunea ea pe mail si pe yahoo. Cum ca vrea neaparat sa nu lase impresia aici ca e o profitoare si sa pun o vorba buna sa i se ridice ban-ul de pe site. Cam cu aceleasi cuvinte.

Adaug acum. Imi spune ca te stie si ca te are pe lista de mess..cred ca ti-a cerut sa "vorbesti" un pic si pentru ea scot limba Pina la urma va stiti...vezi ca nu are o parere buna despre tine..cica ai primit destule trag cu ochiul
Plec la dentist...revin foarte fericit

Ultima modificare efectuata de catre roxmaryn la 30.01.2009 3:38, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
gazutza29

Copii
Maria Magdalena: 14 ani, 1 luna
Daria Andreea: 12 ani, 4 luni

30.01.2009 3:38     citat 

----------
roxmaryn a scris:
Tocmai cand incepusem sa cred ca mami_pui nu are de-a face cu tine sau restul gastii..apari cu postarea asta confuz Cel putin ciudata pentru ca seamana izbitor cu ce imi spunea ea pe mail si pe yahoo. Cum ca vrea neaparat sa nu lase impresia aici ca e o profitoare si sa pun o vorba buna sa i se ridice ban-ul de pe site. Cam cu aceleasi cuvinte.
----------

eu habar nu aveam ca ea vb cu dv pe mess sau mail...am vazut subiectul si pur si simplu nu am putut sa raman indiferenta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: