· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > Nu au iesit dintisorii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Nu au iesit dintisorii     
vrabiuta1

Copii
alexandra

30.01.2009 3:22   Nu au iesit dintisorii  citat 

Buna mamici am si eu o problema .Am o fetita de un an si 4 luni si nu au aparut inca dintisori am intrebat pe la pediatri si au spus sa mai astept la stomatolog la fel acum doua luni in urma si la fel sa astept .
A mai intilnit cineva asemenea problema plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

30.01.2009 3:40     citat 

Alinei mele i-au dat primii doi dintisori la 1 an si 2 luni, dupa ce ma impacientasem ca si tine. Pediatra mi-a sps ca se mai intampla si asa, deci ..sa ma calmez. Sper ca si fetitei tale sa-i iasa cu bine zambet Apropo, acum are o dantura impecabila, fara nici o plomba trag cu ochiul

sus

Denunta
vrabiuta1

Copii
alexandra

30.01.2009 4:08   BUNA  citat 

MERSI MULTPT MESAJ

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

30.01.2009 6:39     citat 

Fetitei mele i-a iesit primul dintisor la 1 an si 4 luni eram la fel de ingrijorata ,dar cum ti s-a spus si tie mi s-a spus sa astept si au iesit destul de repejor apoi .
Am auzit si cazuri in care copilul s-a nascut fara muguri dentari ,s-a vazut la o panorama la stomatolog ...nu stiu prea bine sa-ti explic asta mi-a povestit o babuta ca a patit cu fiul ei .
Sanatate multa !

sus

Denunta
vrabiuta1

Copii
alexandra

01.02.2009 7:31     citat 

trebuie orcum sa mai astept cred ,dar stau mereu cu gindul de ce nu es .Muguri cred ca sunt ca pe gingise vad mici uflaturi de le poti numara si este toata ziua cu manutele in gurita

sus

Denunta
saint

Copii
Anna: 12 ani, 5 luni

28.02.2009 4:09     citat 

Poate ii vor aparea mai multi deodata...
Nici la a mea nu i-au dat dintii. dar noi avem 8 luni si jum...

sus

Denunta
vrabiuta1

Copii
alexandra

02.03.2009 12:09     citat 

sunt ingrijorata tare a mai trecut o luna si nici un dintisor am fost iar la stomatolog si a spus sa am rabdare ca este vorba despre o eruptie intarziata
am fost si la pediarrrtru bun si mia spus ca trebuie ajutata cu calciu dar eu ii dau calciu din octombrie luna de luna

sus

Denunta
vrabiuta1

Copii
alexandra

23.03.2009 2:04     citat 

in farsit a aparut soarele si pe strada noastra avem doua maselute prima data, asa au esit la noi ,apoi doi dintisori care es acum suntem forte fericiti rad

sus

Denunta
the_pretty_nurse

Copii
Iulia-Alexandra - minunea noastra
12 ani, 9 luni
Alexandru-Florin-Octavian - printul nostru
10 ani, 11 luni

29.03.2009 1:55     citat 

----------
vrabiuta1 a scris:
in farsit a aparut soarele si pe strada noastra avem doua maselute prima data, asa au esit la noi ,apoi doi dintisori care es acum suntem forte fericiti rad
----------

...felicitari sarut ...cred ca v-ati mai calmat un pic trag cu ochiul ....si Iulia mea are numai 2 dintisori deocamdata zambet asa ca asteptam si noi cu"rabdare" foarte fericit aparitia celorlalti trag cu ochiul
...va dorim sanatate multa si cati mai multi dintisori "fara dureri" sarut

sus

Denunta
miky_dann

Copii
Mihai Razvan: 12 ani, 3 luni

02.04.2009 10:49     citat 

Salutare mamicilor. Ce ma bucur k mai sunt copii carora nu le-au iesit dintisorii. Ma speriasem si eu pt ca pe toata lumea auzisem ca la copiii lor le-au iesit dintii pe la 4,5,6 luni. M-am mai linistit acu. sarut

sus

Denunta
vrabiuta1

Copii
alexandra

02.04.2009 5:54     citat 

la varsta de 7 lui nu trebuie sa-ti faci probleme te pup

sus

Denunta
Adrianamica

Copii
Dudu: 14 ani, 2 luni

28.04.2009 3:06     citat 

Am si eu o intrebare: [b]oare este normal ca la 2 ani si 7 luni sa nu ii fi iesit inca si ultimele maselute?[/b] Gingiile sunt umflate de ceva timp, la fel i-au iesit toti dintisorii, adica greu si in grupe de 2-4 deodata. Totusi ma ingrijoreaza ca inca nu are dentitia completa.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

28.04.2009 3:55     citat 

Nici noi nu avem maselutele ,dar nu ma ingrijorez ,are gingia umflata la o maseluta ,si noua tot greu ne-au iesit .

sus

Denunta
Adrianamica

Copii
Dudu: 14 ani, 2 luni

29.04.2009 8:59     citat 

Multumesc Stefi, sper sa fie ok. Oricum, dar speram sa scapam si de suzeta dupa ce erup si ultimele maselute.

sus

Denunta
diodora

Copii
MIRIAM LUANA: 14 ani, 5 luni

04.05.2009 2:16     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...cle&sid=89
Miriam a avut primii dinti la 1 an si 2 luni, iar acum mai are ultimile maseluta de iesit !
Nu va impacientati !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: