· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici de iulie-august-septembrie 2009(2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici de iulie-august-septembrie 2009(2)     
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 4 luni

31.01.2009 7:29     citat 

Gata fetele,ne-am intors foarte fericit si da,Icemoon...am papat ceva bun la socrii,dar mai bine nu va spun scot limba ,Si tie distractie placuta in seara asta cu musafirii!
Ankkka...sper sa faci o alegere buna in privinta dr.
Bubu_stefi...nasol cu raceala....bea ceai mult si stai in patut ca sa ii fie bine lui bebe sarut .Pupici

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

31.01.2009 8:33     citat 

Anka am nascut la 33 de saptamani
Adina bine faci ca nu ne spui ce ai papat ca eu is pofticioasa rau scot limba
Icemoon am luat um paracetamol si mi-am facut un borcanel cu miere si lamaie ,ceai cu multa lamaie ,parca sunt mai binisor
Sa ai parte de o cina faina trag cu ochiul

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 4 luni

31.01.2009 10:07     citat 

bubu_stefi - ce greutate a avut fetita la 33 s ??

te intreb pt ca eu sunt predispusa la o nastere prematura ,am colul scurt ,aceasta fiind cauza pt care pierd sarcinile in trimestrul 2 ,sper sa fie altfel acum .

am dus prima sarcina pana la 20-22 sapt. iar la cea de-a doua,cea mai dureroasa ,am nascut la 27 sapt. o alta fetita de doar 800 g ,ne-am chinuit amandoua la polizu trei sapt. dupa care ea a renuntat ,

NU vreau sa va intristez sau sa va sperii ,dar v-am spus doar pt, a ma intelege mai bine !!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 8 luni
Zuza: 12 ani, 3 luni

01.02.2009 8:56     citat 

Buna dimineata fetele!
Poftiti de un cappuccino decof! scot limba

Ankkka tinem pumnii sa fie totul bine! prin multa durere ai trecut sarut

Adina ma bucur ca a fost buna papica socrelei!
Tu esti de mult timp in Grecia?

Bubu_stefi cum te mai simti?

Aseara a fost tare bine, dintre multi romani pe care i-am cunoscut aici cu putini tinem legatura, de fapt cu 2 perechi, si sotii se inteleg bine asa ca avem un motiv in plus noi fetele sa ne vedem mai des.
Azi pana diseara la 6 sunt doar eu si K pe acasa, man e la job trist

Va doresc o duminica frumoasa!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

01.02.2009 9:39     citat 

Neata' fetelor!!!
Ankkka iti tin pumni ai sa vezi ca o sa ai un bebe tare frumos si sanatos!!!
Eu mi-am revenit am dormit ieri aproape toata ziua rad
Ma pregatesc sa plec la factultate am doua examene trist si e asa de urat afara trist Imi vine sa ma bag din nou in pat rad Dar avad in vedere ca dupa facultate ma duc cu sotul sa cumparam niste hainute pentru bebe imi trece tot somnul scot limba

Va pupic dulce rau pe toate sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

01.02.2009 9:56     citat 

Anka stefi a avut 2,200 la nastere si a scazut la 1,850 la noi nu greutatea a fost problema ci plamanii.
Sper sa-ti ajute Dumnezeu sa poti duce sarcina la termen sau macar cat de mult posibil .Imi pare rau ca ai trecut pri atatea necazuri .
Icemoon ma bucur ca v-ati simtit bine aseara .Eu ma simt putin mai bine ,aseara mi-a fost groaznic de rau trist
Multumim de capucino sarut
Elena bafta la examene

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

01.02.2009 9:59     citat 

Multumesc mult bubu_stefi.
Ce ai patit de la ce iti este rau? Sper sa te simti bire repede, repede sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

01.02.2009 10:08     citat 

Elena bafta! tinem pumnii! si spor la cumparaturi.

Bubu_stefi ma bucur ca esti mai bine!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

01.02.2009 10:19     citat 

Neatza...noi suntem mai lenesi prostit .
Elena,bafta la examene si spor la cumparaturi,sa ne pui si noua poze cu ce ai cumparat pentru bebe sarut
Bubu_stefi..sper sa treaca raceala repede...pupici.
Icemoon,eu m-am mutat aici de un an jumate (timp in care am fost in Rom doar de 2 ori trist ),mai nasol este ca aici intalnesti foarte rar romani,si doar turisti...asa ca nu am prieteni romani,e bine de tine ca ai prietene romance acolo trag cu ochiul .Tu stai de mult timp acolo?(esti in usa,nu?)Aaaaa,si multumim de cappucino foarte fericit
Pupici

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

01.02.2009 10:28     citat 

Adina noi locuim in Malta si sunt aici de aproape 5 ani, pe sotul meu l-am cunoscut in tara si cand am venit aici deja ne faceam planuri pt o familie. In tara nici eu nu merg acum prea des, inainte sa raman insarcinata cu K mergeam de cateva ori pe an, apoi a trebuit sa tinem cont de el si acum vin mai des parinti mei, sora mea.
Am cunoscut destul de multi romani aici, insa familiile care erau doar de romani au preferat sa se tina mai la distanta, nu prea am inteles de ce, noi 3 care tinem legatura asa cum am spus avem toate soti maltezi si sunt si ei amici, tin legatura intre ei, mai ies si fara noi si noi fara ei trag cu ochiul
Eu sper sa gasesti amici aproape de tine, mie tare bine imi prinde sa ma intalnesc cu fetele, departe de tara parca iti mai trece dorul cand vb cu cineva care e in acceasi situatie cu tine.
sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

01.02.2009 10:36     citat 

Si eu l-am cunoscut pe iubi tot in tara....dar cand am inceput sa ne facem planuri sa ne mutam impreuna,iti imaginezi ca nu am reusit sa il conving sa stam in Rom.(chiar daca sunt romanca trebuie sa admit ca tara noastra nici nu se compara cu altele,si tu intelegi ce vreau sa zic)...asa ca ne-am mutam impreuna aici.De un an jumate nu mai vb romaneste deloc...doar la tel. si acum cu voi aici sarut ,greaca e foarte grea..si noi vorbim engleza intre noi prostit .Cred ca bebe o sa fie tare ametit cu 3 limbi rad .Cat despre romani...abia astept sa cunosc familii mixate sau de romani aici sarut !
Haideti,fetele...nu vrea nimeni sa se mute in Grecia foarte fericit ?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

01.02.2009 11:09     citat 

Despre faptul ca bb va avea de invatat 3 limbi sa nu-ti faci griji si K e la fel. Eu vb cu el cca 95% romaneste, sotul doar malteza si ne aude vb in engleza si la nursary la fel invata malteza si engleza. Nu vb mult in romaneste, dar intelege absolut tot, a inceput un pic mai tarziu sa vb decat copiii care nu au astfel de familii, dar pt ei este un avantaj faptul ca de mici aud 2-3 limbi pt ca la varsta asta asimileaza mult, mult mai repede.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

01.02.2009 11:10     citat 

Elena is racita rau ,deaceea ma simt rau trist
Mai fetelor e fain ca ati avut posibilitatea sa locuiti in alt mediu mult mai ok decat ro .Dorul de casa cred ca e singurul inconvenient dar daca ati pune in balanta ar atarna f usor in comparatie cu cate vi se ofera acolo sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

01.02.2009 11:17     citat 

Icemoon...toata lumea mi-a spus acelasi lucru ca tine..ca bebe va prinde repede,mai putin soacra-mea care tine mortis ca eu sa invat greaca si sa vb cu bebe numai in greaca surprins surprins surprins .
Bubu_stefi,tot nu te simti mai bine?Cat despre posibilitatea de a trai in alt mediu mai bun decat Rom..ai dreptate,dar cateodata,dorul de casa e asa de mare..mai ales in perioada asta plang sau sunt foarte trist ... dar te obisnuiesti cu ideea si trece...

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

01.02.2009 11:25     citat 

Bubu_stefi asa e. Mie in primul an imi era tare dor de toate de acasa, parca si de drumul neasfaltat la vremea aceea de la ai mei de la tara jenat , pe langa asta chiar de esti mai aproape sau mai departe de tara e tare diferit: alta cultura, alte obiceiuri, alti oameni si nu de putine ori foarte diferiti ca mentalitate. Multa lumea plecata departe de tara nu reuseste sa se adapteze si stiu si eu aici fete venite inainte de mine care tot mai spera intr-o zi sa se intoarca in tara ca pur si simplu nu le place.
Eu am avut mare noroc si cu familia sotului care de la inceput m-au primit ca pe una de-a lor, nu au facut diferente, m-au ajutat si sustinut, pt mine aici e acasa, cand sunt in tara desi abia astept sa merg dupa cateva zile vreau inapoi "acasa".

Adina las-o pe soacra sa zica ce vrea! tu daca vrei sa vb cu bb in romaneste fa-o, doar ca va trebui sa vb cu el doar in romaneste si sotul doar in greaca, nu este recomandat sa se amestece limbile pt ca asta va face si copilul. Oricum teoretic nu va vb romaneste decat daca vei merge cu el o vreme in tara, copiii tind sa vb in limba care o aud cel mai mult in jurul lor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: