· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(3)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 8 luni

08.02.2009 10:29     citat 

Faci 3d sau 4 d ,cat costa la romar ??

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 8 luni

08.02.2009 10:31     citat 

SMIRI bine ai venit! Asa ma durea si pe mine de ziceam ca imi vine si ma durea in orice moment al zilei. E de preferat sa nu faci eforturi deosebite daca poti. Nici prin casa la curatenie nu te baga. Odihneste-te cat poti. O sa mai treaca pe mine m-a durut asa cam 3 luni. sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 10:31     citat 

smiri - nu ar trebui sa iti faci griji ,pt ca la tine se fixeaza bebe ,dar poti lua no-spa ,te scapa de dureri !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

08.02.2009 10:33     citat 

Nu mi s-a specificat ce va fi. dar ma costa 3 mil. Cred ca 4 d e la cerere ca e si mai scump. din ce am inteles 4 d e daca vrei sa-l ai pe un cd ca un filmuletz cu bebe( cum misca, ce face)

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 6 luni

08.02.2009 10:35     citat 

Va multumesc de raspunsuri. nu e problema de durere...pot suporta mult mai mult pt bebe zambet Doar ca, fiind primul copil...si citind de atatea necazuri mi-e f frica sa nu decurga ceva rau si eu sa nu-mi dau seama din nestiinta sau ignoranta. Ma informez cat pot...dar tot mai bine imi prinde cand imi raspund burtici care au trecut prin asta sarut sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 10:36     citat 

la cate sapt. il faci ?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

08.02.2009 10:39     citat 

Il fac cand implinesc 23 de sapt chiar in ziua aia. Dr meu a scris biletelul de trimitere nu eu am programat. Pe 11 martie.

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 10:39     citat 

smiri- nu este bine sa suporti durerea ,acele dureri pot fi contractii ale uterului care nu accepta un corp in el , tu trebuie sa ii spui medicului care sigur iti da no-spa !!

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 10:41     citat 

urschuletz - mi-e mia zis sa ma programez in sapt 22-23 ,cum gasesc liber !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

08.02.2009 10:43     citat 

pai cam asa cica se face. Mi se pare cel mai emotionant moment dintre toate ecografiile. Deja e format. Tu stii ce ai? UNde nasti?

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 10:45     citat 

nu stiu ce am ,dar voi naste la polizu cu dr. georgescu ,daca nu este el ma lasa la dr. ionescu foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.02.2009 11:00     citat 

urschuletz - te-ai culcat ???am ramas singura ??

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 8 luni

09.02.2009 12:15     citat 

Eu m-am programat la morfologie fetala pe 23 martie o sa am 22 sapt si 2 zile. Eu ma duc la medlife ca acilo e dr mea si imi face 4D si am inteles ca e 400 ron. Nu stiu cat o sa mai fie si cd si pozele dar ce mai conteaza abia astept sa il vad pe bebe iar.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 7 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 7 luni

09.02.2009 8:34     citat 

Buna dimineata,harnicutele mele!!!Ce mult ati mai vorbit!!!! foarte fericit Pe mine nu m-a durut deloc burtica...doar asa de la mancare,crampe.Si astazi...iarasi la munca... trist
Fetelor...eu nu am putut dormi decat pe reprize...si cand ma gandesc la progr meu...pana la 19;00 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Oare de ce nu pot dormi?!?!Aseara l-am trimis si pe sotul meu in alt pat...dar degeaba trist saracutul...Ma duc sa ma aranjez si plec la serv...pwpici sarut sarut
Sper sa va simtiti bine astazi zambet Ne auzim diseara(sa stiti ca eu mai citesc ce scrieti,doar ca nu pot si eu sa scriu...nu stiu de ce...eu am net pe tel mobil foarte fericit Paaaa!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani
Zuza: 10 ani, 7 luni

09.02.2009 9:13     citat 

Buna dimineata fetelor!
Mai cat v-am cautat! rad

Sper sa reusesc sa fac listuta pana setermina pag 10 jenat
pup si revin mai incolo ca-i atomicul pe mine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: