· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 7 luni
Zuza: 10 ani, 3 luni

12.02.2009 6:56   Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)  citat 

-----------------------------GRAVIDUTE CARE NASC IN IULIE-AUGUST-SEPTEMBRIE 2009-----------------------------------

--------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------
urschuletz19s.............................DPN 08.07.2009
jojo_miha17s.............................DPN 18.07.2009
ralus17s.............................DPN 19.07.2009
elena_raluca17s.............................DPN 23.07.2009
Ankkka16s..............................DPN 26.07.2009
AdinaGr16s.............................. DPN 29.07.2009
Mirumati16s..............................DPN 30.07.2009

------------------------------------------------------------
ro2113s...................................DPN 13.08.2009
ICEMOON13s..............................DPN 15.08.2009
Bubu_stefi13s..............................DPN 19.08.2009
Crisugelu12s..............................DPN 20.08.2009
gabylorry12s...............................DPN24.08.2009

----------------------------------------------------------
ionelak9s....................................DPN 14.09.2009
smiri8s....................................DPN 23.09.2009
ramona797s..............................DPN 28.09.2009

-----------------------------------------------------------------------

Capitolul 1,Capitolul 2,Capitolul 3,Capitoul 4

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

13.02.2009 5:43     citat 

multumim de listutza!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

13.02.2009 6:23     citat 

Salutare!
Mai cred ca e frig peste tot ,si la noi e frig si urat pacat ca nu ninge
Eu am dormit azi putin ,am facut o ciorbita si vreau sa fac ceva dulce sarut
Fetelor voi ce faceti?va pregatiti pentru maine?| sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 3 luni

13.02.2009 6:43     citat 

Frumoasa listuta zambet!
Urschuletz,azi au fost 16 grade la amiaza...eu zic ca e cald ,cel putin fata de Ro.
Bubu_stefi..eu nu stiu ce o sa facem maine...dar tu ce pregatiri faci? sarut
As vrea sa ii fac o surpriza lui iubi dar nu am nici o idee prostit .Voi aveti ceva idei?

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 4 luni

13.02.2009 7:08     citat 

Gata fetelor ,va-ti mutat ???

Ce mai faceti ?/ eu sunt un pic speriata socat nu l-am simtit pe bebe azi ,oare e normal ???

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.02.2009 7:52     citat 

ankkka, si la mine sunt zile in care mai leneveste. sunt zile in care il simt mai puternic.

Noi vrem maine sa iesim in oras sa mancam ceva, sa bem un suc bineinteles si daca ar fi mai cald o plimbarica sub clar de luna sarut

As manca ceva buna cum. O nevoie acuta sa mananca ceva, dar nu stiu ce. Ati mancat pomelo? Am mancat azi aproape jumate supeeeeeeeeer bun. Pt mine care nu mananc fructe de fel mi s-a parut f bun.

in rest ce mai ziceti intrebare

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

13.02.2009 8:15     citat 

Anka,eu zic ca nu e nici o problema..poate e mai somnoros azi trag cu ochiul .Nu iti mai face griji ca il agiti si pe bebe sarut
urshuletz,pomelo e fructul ala care arata ca o portocala,doar ca e mai mare?Si la plimbare iesim maine..dar asta e ceva normal..eu vreau ceva mai anormal scot limba ,sa vedem daca imi vine vreo idee ochi peste cap .

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.02.2009 8:48     citat 

da , adina sa incerci sa vezi ce bun e. mai mult desfaci la el dar merita trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.02.2009 9:04     citat 

Bubu-stefi, ce parere ai despre sterilizatorul care se foloseste la microunde? Am primit unul nou de la soacra-mea si nu stiu cand aud de microunde parca... nervos Noi incalzim mancare la el dar parca sa incep din primele luni de viata ale mititelului cu microundele nu-mi vine exclamatie

Fetele voi ce parere aveti?

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 2 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

14.02.2009 7:32     citat 

La Multi Ani de Ziua Indragostitilor!!!Sa fiti iubite si sa iubiti mult sarut Sotiorul meu drag lucreaza astazi toata ziua plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist O sa recuperam noi....oricum am ramas fara bani ca au aparut niste cheltuieli neprevazute....dar eh...ne descurcam noi zambet
Elena vreau si eu reteta de tort,te rog rad poate fac si eu.
De pomelo ce sa va zic...,eu mananc zilnic cate unul.Este ft bun pt organism,pt noi ca pers ce mai gazduiesc o viata sarut ca sa nu ne pape unghiile,parul,dintii...ii dam destule ca sa nu mai ia si de la noi.POmelo este ft bogat in acid folic....vitamine etc.Va sfatuiesc sa papati zilnic...cine isi permite ca ajunge unul cam la 10 lei trist dar e bun zambet ...
In legatura cu cuptorul cu microunde...o sa ma documentez sa vad cat de nociv este
Sa va distrati astazi si sa fiti fericite....eu plec la munca plang sau sunt foarte trist
pwp!!! sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

14.02.2009 10:15     citat 

La Multi Ani! burticilor indragostite sarut va doresc o zi deosebita
urschuletz din cate stiu eu microundele nu chiar recomandate bebeilor si nici noua adultilor ,am auzit multe fete care folosesc astfel de sterilizator,eu personal nu am folosit ,eu cred ca mai bun este acela la abur sau sterilizarea prin fierberea .
Cand a crescut Stefi am luat solutie de sterilizat si mi s-a parut eficienta .
Eu totusi sper ca bebe sa pape tztzi ca e mult mai bine si sanatos pt el trag cu ochiul
Gaby lasa ca recuperati voi nu fi trista sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.02.2009 10:23     citat 

Buna dimineata burtici indragostite sarut exclamatie Sa aveti o zi frumoasa si sa va iubiti toata viata sanatosi exclamatie
Eu beau o caftelutza si ca deobicei o savurez cu aceeasi placere foarte fericit

Bubu-stefi, cam dupa cat timp nu-i mai sterilizezi biberoanele?Si eu sunt pt laptele de la san dar altii mi-au zis ca oricum o sa am nevoie... de sterilizator.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

14.02.2009 10:38     citat 

Neata si de la noi...sa aveti o zi frumoasa si sa va iubiti mereu sarut .
Gabi,lasa ca aveti timp sa recuperati trag cu ochiul .Si iubi e la serv. dar doar pana la ora 14:00 sarut
Urschuletz,legat de pomelo...am vazut in supermarket,dar nu am cumparat niciodata..pentru ca seamana cu o portocala scot limba si eu nu suport portocalele,mandarinele....numai de la miros mi se intoarce stomacul pe dos trist .Dar totusi,am sa incerc,poate e diferit .
Aahh,sunt si eu curioasa..ca nu ma pricep deloc...daca ai lapte sa ii dai lui bebe trebuie sa ii dai si biberon in acelasi timp sau e de ajuns laptele matern?

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

14.02.2009 10:39     citat 

Da asa e ne trebuie pentru ceiut .
Eu nu am mai sterilizat biberoanele dupa 1 an si jumatate ,cand i-am cumparat canita .
Eu am baut cafeluta de ceva timp,am facut ordine prin casa trag cu ochiul si acum ma gandeam la un meniu pentru deseara sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.02.2009 10:59     citat 

Adina , din cate am vazut la prietena mea care are o fetitza de 3 luni ii da si supliment din lapte praf pt ca e mancacioasa si nu-i ajunge dar daca ai lapte suficient si ii ajunge nu-i nevoie de plus. Spre ex alta prietena nu a a vut lapte si a crescut fetita cu humana. Depinde om trai si om vedea.
In legatura cu pomelo nu are gust nici de una nici de alta incearca exclamatie

Fetelor in Bucuresti care poate veni daca e ( stiu ca nu vreti lucruri dinainte dar...poate scot limba ) este in perioada26, 27 28 feb-1martie la sala Polivalenta Baby Expo. Nu cred ca sunt mai ieftine dar sunt toate intr-un loc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: