· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)     
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

18.02.2009 11:43     citat 

Icemoon..ce rea esti rad ...lasa ca ma fac eu mare foarte fericit .
Elena,ai timp sa te ingrasi..iar legat de soacre,si a mea imi spune niste perle ochi peste cap ,dar nu o bag in seama sau ii intorc vorba ca sa ma lase in pace.Mai nou acum vrea sa ne mutam cu ei,ca atunci cand vine bebe sa aiba ea grija de el surprins ....ce nebuna ochi peste cap scot limba .Aahh..sa stii ca nu am uitat ca tre sa pui pozica cu salopeta foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

18.02.2009 12:04     citat 

Neatza burtici , abia ne-am trezitsi noi rad ,am dormit mai mult azi pt ca azi noatenu am dormit asa bine ca bebe se tot flendura de colo colo .

Elena ma bucur tare ca te-a lasat maseaua dar mai ales pt sotul tau ca la simtit pe bebe.

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 5 luni

18.02.2009 1:03     citat 

Daca de voi se iau soacrele ca v-ati ingrasat doar 4 kg, eu ce sa zic ca la 15 saptamani nu am pus pe mine nici un kg? Cand am ramas gravi aveam 84 iar ieri de dim am constatat ca avea 83.500. Dupa ce am mancat azi de dim m-am cantarit si am 84.200. Nu mi-a fost rau deloc, o sg data am vomat, greata mai deloc. De mancat mananc insa foarte sanatos, sunt multa mai atenta ca inainte. Nu mai consum dulciuri multe, fructele sunt la putere.
Noroc ca soacra mea e cu capul pe umeri si isi da seama ca oricum eu mananc ok, si ca daca ma ingras foarte mult, tot eu trag dupa si nu e bine.
deci... sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.02.2009 1:39     citat 

Nici eu nu cred ca am luat asa mult ,am plecat de la 67 kg si acum am 71 kg ,deci am luat 4 kg pana la 17 sapt ,in conditiile in care nici eu nu am avut greturi si mai ales in perioada de inceput mancam ca sparta ,si acum mananc cel putin 3 mese pe zi ,insa dupa cum stiti nu prea mananc fructe !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

18.02.2009 1:43     citat 

Nici eu nu prea mananc fructe mi se mai pune pata intr-o zi pe cateceva si zic uite ca se poate si a doua zi nu mai pot. Sa lasam organismul sa ceara ce are nevoie si gata. Si acum din cate gravide am vazut si cu greturi si fara depinde de organism cat vrea sa ia. Multe se umfla fara voia lor. si fara sa fi mancat mult. Important e sa fim sanatoase si cu bebei fara probleme, ca de dta jos dam noi cumva sarut

Va las ca merg la lucru si ne vedem diseara trag cu ochiul

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.02.2009 2:05     citat 

Ai perfecta dreptte urschuletz ....

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.02.2009 4:25     citat 

Mai fetelor ce faceti ?? liniste totala trist

Noi maine de dimineata venim la bucuresti ,sa luam triplu test ,rezultatul ,si sa mergem la inst. de hematologie ,sa vedem ce ne mai face si acolo ,dar mi-e tare greu am sunat si mi-au spus ca pana la ora 10 sa fiu acolo ,asa ca trebuie sa ma trezesc tare dimineata socat

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

18.02.2009 5:05     citat 

Salutare fetelor!
Elena multumesc de informatie ..de medicul Pavloski chiar nu am auzit dar o sa merg sa vad ,cat despre centru Anam ...eu(stefi) sunt inscrisa la acel medic de la policlinica asta intr-adevar este homeopat dar nu mi-a dat niciodata tratament homeopat foarte fericit multumesc inca odata sarut (ai cautat pe gogle sau ai cunostinte?in bz)
Fetelor eu am dormit pana acum ,vad va va laudati care a luat mai multe kg trag cu ochiul e f bine ca ati luat in greutate creste bebe sarut
Vrea sa fac ceva de papi zambet

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.02.2009 5:30     citat 

Ai aparut tu bubu foarte fericit ce face Stefi ,mai e bolnavioara ?? saracuta de ea trist

Ce mai gatesti ? eu nu mai stiu ce sa fac ,astept reteta Adinei de peste foarte fericit ,am peste in congelator ,sotulmeu e pescar printre altele , si noi nu prea servim peste poate imi vine pofta la reteta Adinei foarte fericit

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

18.02.2009 5:35     citat 

Da anka am aparut si eu ,ehh stefi mai e racita ,a inceput sa mai treaca trag cu ochiul
Eu vreau sa fac o shaorma rad ,si mie imi place pestele si lui stefi dar sotului deloc ,pot sa fac odata la un an ca el zice iar peste ? rad

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

18.02.2009 5:35     citat 

Bubu_stefi..sper ca fetita se simte mai bine sarut .
Anka...trimite-mi mie pestele rad ,eu mananc orice fel de peste,dar il mananc numai prajit..si cu mamaliga si mujdei de usturoi.Nu imi place facut la cuptor..iar inainte sa fiu gravi nu imi placea pestele deloc scot limba .Sper ca nu am mai facut pofta la nimeni .
Eu acum plec la coafor,sa ma tund si sa imi vopsesc parul intr-o nuanta mai inchisa,ca nu mai am voie sa il decolorez.Pupici

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

18.02.2009 7:11     citat 

Buna fetelor!!!Trecem la capitolul 6,si nimeni nu si-a dat seama ca lipsesc trist Nu mai intru pe aici!!! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.02.2009 8:14     citat 

gaby - ce ai patit de nu ai mai venit pe la noi !!?? eu strig toata ziua unde sunteti !!
Nu mai fi trista ,ca il intristezi si pe bebe !! esti ok?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

18.02.2009 8:21     citat 

gabilorry da ce ai patit iubita? Nu mai fi asa de trista!!!
Adina uite poze cu salopeta

Si acum niste poze cu cineva neastamparat, azi parca a fost mai cuminte foarte fericit rad

Vreau sa va spun ca vad ca imi creste burta pe zi ce trece destul de repede!! Voi cum vedeti cresterea burtici voastre?

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

18.02.2009 8:38     citat 

Am glumit dragutelor sarut sarut Cum sa plec eu din listuta???Pana la 40 sapt nu scapati de mine rad rad elena...ce burtica superba ai!!!ptiu sa nu te deochi sarut sarut Nu am mai intrat din cauza oboselii,ca nu pot dormi noapte...de fapt dorm...dar pe reprize plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist In schimb citesc de pe tel ce mai scrieti si ce mai faceti...asa ca pooopici si sa stiti ca sunt cu ochii pe voi. trag cu ochiul ati auzit de mirela de la listuta gravidutelor???avea 18 sapt si a pierdut trist DD sa ne ajute sa ducem sarcina la final fara probleme.Trebuie sa fim linistite sa nu facem efort si sa ne odihnim...Noapte buna sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: