· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)     
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

14.02.2009 11:18     citat 

In principiu este suficient laptele matern ,acum depinde de la bebe la bebe cat de mancacios este numai ca exista si un inconvenient cel putin la noi asa a fost ,Stefi cand a luat lapte formula nu a ma vrut tztzi (era mai usor cu biberonul foarte fericit )

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

14.02.2009 12:36     citat 

Multumesc sarut ...deci totul depinde de bebe!V-am intrebat ca m-a zapacit soacra-mea cu sfaturile ei...de pe acum ochi peste cap .
Apropo,voi ce stiti despre vopsitul parului acum,am citit pe forum si parerile sunt impartite,cand am intrebat dr. mi-a zis ca nu este contraindicat dar e bine sa te abtii in primul trimestru de sarcina.Acum,eu m-as vopsi,ca mi-a crescut parul si am radacinile negre,dar daca ar fi contraindicat normal ca m-as abtine.Voi v-ati vopsit?
Anka,sper ca esti bine ca ieri erai cam ingrijorata .
Pupici

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

14.02.2009 3:29     citat 

buna indragostitelor !!

Adina -eu am zis ca nu ma mai vopsesc ,sper sa ma pot abtine prostit

Nu pot spune ca mai mi-a trecut ingrijorarea ,pe bebe l-am simtit dar usor, am gasit totusi un locsor (pe) in burtica unde se sime cum ii bate inimioara ,stiu totusi ca nu ar trebuie sa ma ingrijorez asa mult pt ca e inca prea micut ca sa il simt asa tot timpul cum as vrea eu surprins scot limba

cum petreceti ziua aceasta ?? noi nu avem nici un plan ....a ba da un gratar in familie (cu socri mei ) si cam atat ,sotul meu este de dimineata dus la parintii mei ,undeva la tara ,mai munceste cate ceva pe acolo ,vrea sa se apuce sa construiasca o casa acolo ....mai trebuie sa ma convinga pe mine scot limba scot limba , nu ma vad stand la tara si nici cu parintii mei prostit prostit desi acum stau cu socrii ,prefer sa stau cu socri decat cu parintii mei socat socat socat

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

14.02.2009 4:00     citat 

Buna fetelor...am ajuns si eu de la munca...in sfarsit foarte fericit Am o durere de cap de nu stiu ce sa mai fac...cred ca ma bag in pat la un pic de somn ochi peste cap De elena nu stim nimic astazi...sper sa se distreze si sa nu fie altceva...(elena macar un semn draga sa dai sarut )
Eu nu ma vopsesc dar am auzit ca nu e bine...nu stiu pe unde am citit ca o burtica avea parul vopsit mai deschis si a folosit casting(un nuantator de calitate)ca sa il faca natural...de cate ori se ducea culoarea din par(cam la o luna)tot isi dadea cu nuantator.Dupa sarcina si alaptat s-a decolorat.Ma duc in patut trist poate mai imi trece plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

14.02.2009 4:24     citat 

gabi iubita lucrezi si azi ?? te compatimesc ,sincer surprins

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

14.02.2009 9:22     citat 

Buna fetelo!!!
Va scriu pe fuga ca nu sunt acasa sunt la socrul meu, am intrat ca imi era dor de voi.
gabilorry uite reteta de tort sa sti ca e foarte usor zambet

Tort de mere
Ingrediente:
8-10 mere, depinde de marime, 200 g margarina, 9 linguri zahar, 5 oua, 5 linguri faina, 1/2 plic praf de copt, frisca, optional visine (din compot) sau nuci

Mod de preparare:
Intr-o oala inalta cam de 15 cm se topeste margarina cu 4 linguri de zahar. Se curata si se gauresc merele, inlaturand cocianul. Se aseaza merele in oala cu margarina si zaharul topit, gaurile se pot umple cu bucatele de mere, visine sau nuci.

Se pune la cuptor sa se inmoaie merele, cam 20 min. Din cand in cand se stropesc merele cu margarina topita din oala, sau daca reusiti chiar sa le intoarceti.

Se bat albusurile, apoi se adauga pe rand 5 linguri de zahar, apoi adaugam galbenusurile. Praful de copt se amesteca cu faina. Cu o ligura de lemn adaugam cele 5 linguri de faina pe rand, amestecant usor, sa nu ramana cocoloase.

Cand s-au inmuiat merele, turnati deasupra aluatul, si bagati in cuptorul incalzit. Se tine la foc mic. Verificati cu o scobitoare aluatul: cand nu ramane numic lipit de ea, e gata.

Se rastoarna tortul, se lasa la racit, apoi se orneaza cu frisca. Cel mai bune e rece, tinut la frigider!!!

VA pup pe toate mult si pe bebei vostri!!!! sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

14.02.2009 9:23     citat 

Si fara sa fiu rea noi sarbatorim pe stil romanesc deci azi a fost o zi normala!!!
Totusi va urez o seara frumoasa si romantica sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

14.02.2009 9:36     citat 

elena ,si la mine eo zi obisnuita,chiar sotul meu este la o inmormantare la priveghi la un vecin , trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

15.02.2009 9:28     citat 

buna dimineata burticile! sa aveti o zi frumoasa! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

15.02.2009 9:55     citat 

Astazi sunt cam deprimata. Noi stam si cu mama(in casa ei) in 3 camere si aseara ne gandeam cam unde va sta patutul si lucrusoarele lui bebe si ar treb sa facem schimb de camere si ea nu vrea.... trist
Toata situatia e de cacao si oricum le invarti nu am cum sa pun patutul la noi in camera si in sufragerie nu prea am unde iar mama vrea sa-l pun in camera ei si nu va pot descrie cum s-au intors lucrurile pe dos. O sa-mi treaca dar nu am doarmit toata noaptea deloc si nu imi vine decat sa plang ca intotdeuna treb sa fie piedici si oameni care sa nu inteleaga.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

15.02.2009 10:07     citat 

Neata burtici...sunteti obosite de ieri? foarte fericit
Urschuletz,imi pare tare rau ca esti supi..dar chiar nu e nici o solutie?Nu ai cum sa invarti mobila din camera voastra incat sa aiba loc si patutul?Eu zic sa stai linistita,pana la urma va intelege ca bebe trebuie sa doarma cu tine in camera.Poate se razgandeste...
Si eu am o stare foarte proasta..azi e ziua fratelui meu mai mic..si normal ca mi s-a facut dor de ai mei..sunt asa melancolica...dar asta e..trece.
Va pup si sper ca voi sa aveti o zi mai buna sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

15.02.2009 10:44     citat 

'neata burtici....ce mai faceti iubitelor????Mersi pt reteta elena....acum nu pot sta ca eu mor de foame si o taiem la socri foarte fericit foarte fericit sunt nervoasa ca au sunat telefoanele dis-de -dimineata...si pe langa faptul ca nu pot dormi noaptea bine nici acum nu am putut dormi....si doarmeam atat de bine plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Adina si eu am familia departe si stiu cat e de greu fara ei.Fii tare.
Pa gagici...si ne mai auzim diseara zambet
Sa aveti o zi cat mai buna!!!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

15.02.2009 10:54     citat 

Buna dimineata!
M-am trezit si eu sarut ,azi avem musafiri si am facut o salata de fructe si bag un pui la cupror trag cu ochiul
am sarbatorit fain aseara ..si noi tot adeptii romanticului suntem foarte fericit
Urshuletz sigur vei gasi o solutie sa pui patutul la tine in dormitor ,nu te necaji ,oricum bebe va dormi cu voi trag cu ochiul se va gasi o solutie sarut
Adina La Multi Ani ! fratelui tau!
Tu ce mai faci?
Icemoon tu ce faci?
Gaby sper sa te odihnesti acum sarut
Elena e tare bun tortul de mere e racoros sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

15.02.2009 11:17     citat 

Bubu_stefi...multumesc sarut .Eu sunt bine,maine dimineata mergem la control si eco...abia astept sarut .Distractie placuta cu musafirii trag cu ochiul
Noi acum mergem la socrii...ca ieri nu am fost si le e dor de noi ochi peste cap .
Poate mai imi trece si mie starea asta aiurea.Pupici si o zi buna sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

15.02.2009 11:31     citat 

multumesc pt incurajari! asa pana la urma apare o solutie...
Vroiam sa va intreb ceva sa nu va suparati pe mine: Faceti pipi mai tulbure de cand ati ramas insarcinate? Abia maine imi duc pipi la control si v-am zis ca am avut o infectie urinara. Eram curioasa sunt eu defecta sau e normal? jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: