· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(5)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 10 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

16.02.2009 4:45     citat 

Ankkka ma bucur ca e totul ok! cred ca dupa experintele trecute te impacientezi la cea mai mica suspiciune, dar incearca sa nu te gandesti si ai sa vezi ca totul va fi bine. Nu toti bblinii sunt saltareti, pe K la inceput putin il simteam, oricum prima data dupa 5 luni, dar apoi a recuperat si cand mai incepea si o serie de sughituri sa te tii ca simteam ca sparge balonul foarte fericit

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

16.02.2009 8:15     citat 

Gata,am reusit sa intru,nu mi-a mers netul pana acum...de aia nu am intrat.Asa,deci...nu am aflat ce e trist pentru ca bebe dormea si statea mai mult de-a curmezisul in burtica..nu stiu sa explic...statea cu capul unde am eu burtica si cu piciorusele mai in spatele meu,asa...sper ca ati inteles voi scot limba .Sigur o sa aflam ce e la eco morfofetala la sf. lui martie.Dr. meu mi-a zis ca nu mai e cazul sa fac triplul test pentru ca la dublul test mi-a iesit risc 1:19.950 ,deci nu facem triplul test.Si din ian. pana acum...adik intr-o luna am luat alte 3 kg rad .Eu ma bucur ..am deja 6 kg luate in sarcina.Daca am uitat sa va zic ceva,va mai zic cand imi aduc aminte.
Icemoon,bine ai venit,cum a fost "minivacanta"?
Anka,ma bucur ca bebe e bine sarut ,si al meu e un somnoros ca maica-sa rad
Elena,Bubu_stefi,Gabi, Urschuletz sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

16.02.2009 8:22     citat 

Adina ma bucur ca totul e ok...si am cam asteptat sa intri sa ne dai vesti sarut Eu ma cam grabesc ca sunt ft obosita din cauza insomniilor de aseara si vreau sa ma bag in patut poaate poate adorm si eu.Ma bucur pt toata lumea ca e bine sarut si pt ankkka...ma bucur enorm ca te-ai linistit trag cu ochiul Pe mine m-a sagetat aseara burtica in partea de jos ,sageti repetate...dar au trecut(poate se mareste)
Pupici si noapte buna.Somn dulce sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

16.02.2009 8:24     citat 

Aahh...mi-am mai adus aminte ceva..am tensiunea mica,asta dupa ce bausem acasa un cappucino...asa ca Elena,ce mi-a zis mie dr. iti zic si eu..incearca sa bei un cappucino sau o ceasca de cafea,mai slabuta,ca sa reglezi tensiunea,si sa mananci ceva dimineata..mai ales ca tu pleci la serv.Si pe langa asta,am vazut sala de nasteri azi prostit ...mi-a aratat-o o asist...sa stiti ca nu e asa "scary" scot limba ...era foarte curat,un singur pat intr-o sala de nasteri...chiar mi-a lasat o impresie buna.Iar m-am intins....ce chef de vorba am rad

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

16.02.2009 8:53     citat 

Adina , iubita ,imi pare rau ca bebitu tau nu a vrut sa vezi ce este ,eram sigura ca vii cu aceasta veste trist ,spunemi simie cate grame avea cati centimetri ....VREM ...detalii !!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

16.02.2009 9:18     citat 

Adina ma bucur emorm ca sunteti bine!!! Si se pare ca bebei nostri sunt cam secretosi asa .... scot limba sarut
Dimineata mananc si o sa incep sa beau o cafeluta mai slaba. Da-ne detalii... greutatea la bebe, cati centrimetri are. Ma bucur inca o data ca sunteti bine sanatosi si frumosi sarut
Va pup dulce pe amandoi sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

16.02.2009 11:09     citat 

Adina - ce faci mami ne lasi asa in suspans ?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.02.2009 8:28     citat 

Neata burtici!!! Ce faceti?
Eu am ajuns la servici si pap ceva asa.... rad
Adina asteptam detalii.... foarte fericit
Va pupic pe toate si va urez o zi buna! sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.02.2009 9:19     citat 

Ce somnoroase sunteti scot limba Ce as mai dormi si eu..... nu v-am spus ca am scapat de insomnii si sunt asa de fericita rad rad rad
Acum as lenevi asa .... mmmm ..... dar sunt la servici surprins
Ce va fac bebei?

sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

17.02.2009 9:43     citat 

Neata burtici...eu am dormit 13-14 ore jenat
Aici mie nu imi spune cate grame are bebe sau cati cm..l-a masurat si mi-a zis ca e ok..ca e in grafic..atat,desi as vrea si eu sa stiu ca voi.Am vazut ca l-a masurat..a scris el acolo in fisa lui,dar noua nu ne spune.Asa a facut la fiecare eco.Eu ma bucur ca e bine si daca e in grafic..e ok.
Voi cum va simtiti,sunteti bine?
Pupici si o dimineata placuta.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

17.02.2009 9:46     citat 

Buna dimineata burticile! Cum va simtit azi? Pe mine parca m-ar incerca o raceala trist
Ankkka, ai facut bine ca ai fost la eco si te-ai linistit Ma bucur ca totul sta foarte bine.

Multumesc Elena de toate informatiile, o sa vad cum pun problema.Si la mmine a miscat in dr prima data si sotul meu isi doreste f tare putica. Se pare ca voi fi prima de aici care face morfo si se tot apropie ziua si incep sa am emotii. prostit

Adina sa nu fi dezamagita ca si si la mine a fost la fel nu s-a vazut si pace scot limba
Bubu_ stefi, Icemoon ce faceti intrebare

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.02.2009 9:47     citat 

Adina nu e ninic ca nu sti daca dr spune ca e in grafic inseamna ca e tare bine.
Noi suntem bine, bebe face tumbe cred ca tot il simt foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.02.2009 9:50     citat 

Da e clar bebei de iulie-august-septambrie sunt secretosi rad rad rad rad rad
urschuletz abia astept sa vi de la morfo foarte fericit Esti prima!!!! zambet sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

17.02.2009 9:57     citat 

Elena..ce activ e bebe al tau..cred ca ai un dansator/dansatoare in burtica foarte fericit ...al meu e un somnoros si jumatate,dar cred ca are cu cine semana rad
Urschuletz..trebuie sa avem rabdare pana la morfofetala sarut .Aahh..vroiam sa va intreb,la morfofetala nu se poate gresi sexul...adica iti spune 100% sigur,nu?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

17.02.2009 9:59     citat 

avand in vedere ca ce 3D ar treb sa se vada ca il ia din toate unghiurile si imp sa nu se vada putica trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: