· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (56)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (56)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

17.02.2009 9:33   Bebelusi de primavara 2008 (56)  citat 

Filmulet cu bebelusii de primavara

Slideshows cu bebelusii de primavara

eli78.............................................BeBe Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................BeBe Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................BeBe Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................BeBe Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
roxy27.......................................BeBe Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................BeBe Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................BeBe Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................BeBe Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................BeBe Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................BeBe Delia.....................................22.05.2008
ari05........................................BeBe Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................BeBe Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 36 de bebelusi,19 baietei si 17 fetite!!
Sa ne traiasca!!!!!

Capitolul 55,(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5)

sus

Denunta
relly

Copii

17.02.2009 10:11     citat 

Am vazut ca ati vorbit de lapte de vaca, mie mi-a spus dr. sa-i dau d'ala albastru, si sa nu-i dau d'ala uht ca sigur are ceva adaugat de rezista atata timp.
Anca, sper ca ati dormit si in noaptea asta bine. O sa incepem si noi cu dintisorii, dr a zis ca sunt 4 sus si 2 jos care sta sa iasa. Sa vezi circ atunci. Nici nu ma gandesc sa fac ceva acum cu mancatul lui noaptea. Eu tb intai sa-l obisnuiesc in patutul lui si dupa cu papica noaptea. Cam complicat. ochi peste cap
Ana, nici eu nu stiu ce-s aia soldatei de paine. prostit

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

17.02.2009 10:24     citat 

neata
soldatei de paine rad ..vreau sa zic paine unsa cu ceva (gen almette, unt) si apoi facuta bucatele mici. rad
Multumim de capitol Relly!! trag cu ochiul F frumos!!
Eu lapte praf vreau sa ii dau pana la 2 ani. Dupa un an parca junior ii zice

sus

Denunta
relly

Copii

17.02.2009 10:28     citat 

Aha, am inteles acum ce's aia soldatei de paine. Eu nu i-am dat.
Asa este, de la 1 an este junior. Si eu vreau sa-i dau mai mult timp lapte praf. Dr zicea de laptele de vaca in ideea ca asta praf este mai scump.

sus

Denunta
eli78

Copii
alexia ioana: 12 ani, 10 luni

17.02.2009 12:07     citat 

Buna tuturor!
Eu am incercat acum vreo 5 zile sa-i dau Alexiei dimineata lapte Dorna de 3,5% grasime in loc de lapte praf dar mai mult de 100 ml nu vroia sa bea. trist Si am renuntat! Am cumparat Milumil Junior, inca nu i-am dat , dar de sapt viitoare incerc. Sper sa ii placa si voi mai incerca pe la 1 an si jumatate sa o dau pe laptic de vaca!
Ana, eu i-am mai dat Alexiei sa pape asa: paste cu unt si branza, galuste de ficat (poti sa i le dai un ciorbita, supa, sau cu legume, orez), chiftelute din carne de vitel la cuptor, ciulama din carne de pasare cu mamaliguta. Toate i-au placut Alexiei. Dc vrei iti trimit si tie carte de bucate cu retete! sarut
Relly, multumim pentru noul capitol. O sa mai facem si noi cateva poze si o sa te rugam (dc se poate) sa le schimbi pe cele vechi!

sus

Denunta
manam

Copii

17.02.2009 12:11     citat 

Da, da, Eli. daca vrei...
sa trimiti pe mail, nu? vezi ca am mailul la profil
meeeeeeersi sarut

sus

Denunta
ari05

Copii
Darius: 12 ani, 8 luni

17.02.2009 12:36     citat 

iar mi-a adormit in masa... si m-am gandit ca ar fi haios sa ii fac niste poze... asa... cred ca o sa ma injure bine cand a f mai mare... scot limba

sus

Denunta
relly

Copii

17.02.2009 12:39     citat 

rad rad rad rad Super tare Laura. rad rad rad rad

sus

Denunta
manam

Copii

17.02.2009 12:40     citat 

rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

17.02.2009 12:47     citat 

Relly, e SUPERBA listutza! Vine, vine priimavaraaa... se intinde'n toata tzaara, floricele pe campiiii... hai sa le-adunam, copii!
Laura, sunt extra pozele cu Darius, iar el un frumos foc!

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

17.02.2009 1:17     citat 

Noi tocmai am venit de la dr..mi-a facut febra mare, 39 cu 1, de dimineata si nu a scazut cu antitermice...are si el primul rosu in gat, asa ca suntem pe antibiotic, Ospamox, 5 zile..nu are voie afara pana nu trece febra si inca o zi dupa aia..ai naibii virusi, si vremea asta care-i intretine si-i sporeste:(((((

azi noapte s-a trezit pe la 1 si plangea tare, de teama febrei(chiar daca nu-mi parea sa aiba), i-am dat tzitzi sa adoarma la loc:oops: ..pediatra spune ca il intorc la san si ca gresesc sa fac asa, sa-i dau ceai, apa, de parca am cui...dar ce fac eu cu el acum bolnavior, daca la noapte are febra si plange tare, si-s singura acasa?..nefiind nici iub sa-l consoleze, va trebui sa-l iau, ca nu-l pot lasa asa...si el va trage de mine, de bluza, si uite-asa..
sunt stresata tare, si mi-e asa de mila de el.. plang sau sunt foarte trist

Fetelor, inca un sfat...nu le dati micutilor branza topita, creme de branza...nu sunt deloc sanatoase, sunt facute din branzeturi de proasta calitate, chiar si expirate si retrase de la vanzare, topite si ptreparate termic, si imbogatite cu un buchet de chimicale...nici noi adulti fiind nu mancam, copilului nu-i dau nici ata!..e acelasi principiu ca si la mezeluri..

vai, cat m-am distrat cu Darius!! fff tare! rad rad rad

sus

Denunta
mamik_monik

Copii
Raul- Adrian: 12 ani, 8 luni
Cedric -Darian: 10 ani, 11 luni
am nascut deja!

17.02.2009 1:42     citat 

ciao gagici!!!
Pai bine mai fetelor, atata a-ti mai vb ieri de aseara cand sa incep sa scriu si eu cate ceva nu mi-a mai ramas loc.........si am zis sa nu ma intind ( mai ales ca daca incepeam sa vb din nou singura..........ma injura azi rely scot limba rad rad )

rely ce minunat e Eric cum se distreaza el pe melodia de la Madonna.........asa fan inrait mai rar..... rad rad si cum a inceput el sa planga cand s-a terminat melodia, noroc ca a inceput alta ca de nu aveai scandal mare trag cu ochiul scot limba rad rad rad
anca felicitari ptr prima noapte dormita cap- coada si ne bucuram tare mult sa auzim ca a-ti reusit.........sa aveti parte de cat mai multe si succes sa reusiti si cu papica trag cu ochiul
ildi ce dragalasa e Iulia cu baticul, ii sta super fain cool
cami ii dorim la Cezar cat mai multa pofta de mancare.......... trag cu ochiul sarut
----------
manam a scris:
Sa dau o taruca din casa ..ma intalnesc cu ea nu demult, era plina de bagaje...isi cumparase frate 10 ciocolate . o zis ca ei o ciocolata ii ajunge doar pe o masea si si-o luat sa poata manca ca lumea Mentionez ca erau ciocolate mari, din alea normale, de 100 gr sau cat are una
----------

............. rad rad rad deci ana tu ma "parasti" ? nervos ........... rad rad rad glumesc!
Si da chiar aveau 100 gr/ buc si ce sa fac cu atata ca in 5 min e ca si cand nu a fost trag cu ochiul scot limba rad .........eu una sunt innebunita daca nu mananc in fiecare zi ceva dulce.......apai dupa ciocolata mor sarut sarut sarut sarut
ana, ai intrebat de soldatei; nici eu nu i-am dat la Raul si inca nu am incercat nimic nou......
laura rad rad sunt super tari pozele de azi-dimineata cu Darius..........sigur cand va creste mare nu te va injura, dimpotriva se va distra copios trag cu ochiul rad ca si mine cand le-am vazut...dar ce idei iti vin si tie.........fain mi-a placut trag cu ochiul rad

sus

Denunta
mamik_monik

Copii
Raul- Adrian: 12 ani, 8 luni
Cedric -Darian: 10 ani, 11 luni
am nascut deja!

17.02.2009 1:53     citat 

----------
leelloo a scris:
Noi tocmai am venit de la dr..mi-a facut febra mare, 39 cu 1, de dimineata si nu a scazut cu antitermice...are si el primul rosu in gat, asa ca suntem pe antibiotic, Ospamox, 5 zile..nu are voie afara pana nu trece febra si inca o zi dupa aia..ai naibii virusi, si vremea asta care-i intretine si-i sporeste:(((((

azi noapte s-a trezit pe la 1 si plangea tare, de teama febrei(chiar daca nu-mi parea sa aiba), i-am dat tzitzi sa adoarma la loc:oops: ..pediatra spune ca il intorc la san si ca gresesc sa fac asa, sa-i dau ceai, apa, de parca am cui...dar ce fac eu cu el acum bolnavior, daca la noapte are febra si plange tare, si-s singura acasa?..nefiind nici iub sa-l consoleze, va trebui sa-l iau, ca nu-l pot lasa asa...si el va trage de mine, de bluza, si uite-asa..
sunt stresata tare, si mi-e asa de mila de el.. plang sau sunt foarte trist

Fetelor, inca un sfat...nu le dati micutilor branza topita, creme de branza...nu sunt deloc sanatoase, sunt facute din branzeturi de proasta calitate, chiar si expirate si retrase de la vanzare, topite si ptreparate termic, si imbogatite cu un buchet de chimicale...nici noi adulti fiind nu mancam, copilului nu-i dau nici ata!..e acelasi principiu ca si la mezeluri..
----------

trist trist si tocmai cand ma gandeam sa intreb cum a-ti dormit asta noapte confuz ........ trist trist
.............. trist trist vaiiiiiiiii ma anca acuma s-a imbolnavit si saracutul Maty cand totul mergea spre bine si reusiseti si voi sa aveti parte de un somn mai linistit........... trist trist trist ne pare tare rau sa auzim asta; multa sanatate la Matty si tie multa putere la noapte, totusi sa speram ca va scapa de febra si va dormi bine...............curaj !!! ptr ca pana deseara mai sunt ore multe si se pot intampla minuni trag cu ochiul zambet
Va pupacim tare!!!!

Referitor la branza topita si crema de branza.........mersi de sfat trag cu ochiul sarut ........eu pana acum nu i-amdat si nu aveam oricum de gand sa-i dau prea curand.... trag cu ochiul sarut sarut [/quote]

sus

Denunta
manam

Copii

17.02.2009 2:02     citat 

Anca, io zic sa nu-l lasi sa planga dupa titi. trist
Cel putin io nu as putea sa-l las daca as fi io in locul tau.
Cred ca daca Marius nu lasa titi singur si devenea dependent sa ma traga de bluze ii dadeam pana pe la 2-3 ani cand pricepea si se intarca singur.
Sanatate la Matty!!

sus

Denunta
manam

Copii

17.02.2009 2:03     citat 

Marce, ce matinala esti azi rad rad
Da tu Anca, pe almette cu smantana zice ca nu are conservanti si alte alea. pai pot minti chiar asa? ca doar ii controleaza cred de ii ia saracia

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: