· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(6)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

18.02.2009 9:35   Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(6)  citat 

---------------------------GRAVIDUTE CARE NASC IN IULIE-AUGUST-SEPTEMBRIE 2009-------------------------

--------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------
urschuletz.............................DPN 08.07.2009
jojo_miha.............................DPN 18.07.2009
ralus......................................DNP 19.07.2009
elena_raluca........................DNP 23.07.2009
Ankkka...................................DPN 26.07.2009
AdinaGr..................................DNP 29.07.2009
Mirumati.................................DNP 30.07.2009

------------------------------------------------------------
anthurium............................DPN 10.08.2009
ro21.......................................DNP 13.08.2009
ICEMOON.............................DNP 15.08.2009
Bubu_stefi............................DNP 19.08.2009
Crisugelu..............................DNP 20.08.2009
gabylorry................................DPN 24.08.2009

----------------------------------------------------------
ionelak..................................DNP 14.09.2009
smiri......................................DNP 23.09.2009
ramona79.............................DNP 28.09.2009

-----------------------------------------------------------------------

Capitolul 1,Capitolul 2,Capitolul 3,Capitoul 4,Capitolul 5

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

18.02.2009 9:42     citat 

ICEMOON multumim ptr listuta!!!!!
Sa dea Dumnezeu ca la toate sa ne fie bine pana la sfarsit si sa ne tinem pui in brate!!!
Va pup ma bag la somn!!!

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 5 luni

18.02.2009 9:44     citat 

Woau ,listuta noua foarte fericit foarte fericit
Mie nu mi-e somn ,elena poti dormi asa devreme ?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

18.02.2009 11:18     citat 

Multumim de listutza! sarut
Elena ce burtica frumoasa ai! zambet

Fetelor ma gandeam acum tot simtind-ul pe bebe( acum il simt si la mana) ce perioada frumoasa a vietii traversam ce minunat e sa simti ceva acolo in tine care misca... Mie nici acum nu-mi vine sa cred ca e cu adevarat- e uimitor. Sunt cam sentimentala sarut dar cica e normal.

Va doresc noapte buna si vise cat mai frumoase trag cu ochiul

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

19.02.2009 8:03     citat 

Buna dimineata.Din nou nu am putut dormi normal plang sau sunt foarte trist Nu suport pe nimeni langa mine cand dorm...cred ca am vreo doua luni de cand dorm singurica plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist sotul meu saracul spune ca abia asteapta sa vina bebe,ca poate o sa doarma si el in patul lui...si poate o sa il suport langa mine rad Eu ca de obicei ma pregatesc de serviciu...si acum pap un bol de cereale cu laptic in fata pc-ului.O sa va citesc de la serv...Sa aveti o zi cat mai buna si sa aveti grija de burtici... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

19.02.2009 8:06     citat 

Aaa...era sa uit.Adina,acolo pe poza de la ecograf undeva pe margine nu gasesti scris ceva despre mm.Eu stiu ca toate au.La mine,poza in care l-a masurat pe bebe , are pemargine jos scris 50mm.Si asa stiu ca puiutul meu avea atunci 5 cm foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

19.02.2009 8:49     citat 

Neata' burtici!!! Eu sunt deja la servici ochi peste cap Nu am chef de nimik, poate ptr ca aseara m-a durut un pic burtica in jurul buricului, sa va spun sincer m-am cam speriat ca nu m-a durut asa burta pana acum, mai aveam asa cate un junghi. Acum mi-a trecut sper sa nu ma mai doara trist
Va pupik pe toate si servici usor celor care muncesc si celor care nu muncesc sa aveti o zi linistita!!! sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

19.02.2009 9:41     citat 

Buna dimineata!

Urschuletz ai mare dreptate! e minunat! si va recomand sa incercati sa va bucurati de fiecare cm in plus, de fiecare tumba din burtica!

Gaby imi pare rau ca dormi asa rau, eu parca mi-am mai revenit.

Elena bine ca a trecut, poate e din cauza ca se intinde pielea mult si jeneaza uneori.

Serviciu usor fetele si o zi frumoasa!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 4 luni

19.02.2009 9:45     citat 

Neata burtici
Icemoon,multumim de listuta sarut .Tu cum esti?
Elena...imi place salopeta dar burtica ta e superba..si din ce in ce mai mare sarut .Si eu mai am dureri de burtica,dar le avem pentru ca uterul se mareste.
Gabi mersi mult sarut ,dar trebuie sa il astept pe iubi sa mi-o descifreze ca sunt litere grecesti scot limba .Servici usor
Urschuletz...eu cateodata,cand il simt pe bebe miscand,ma trezesc zambind singura prin casa...cred ca e de la hormoni,nu prostit ?
Anka,nu te-ai trezit foarte fericit ?
Bubu_stefi,ma bucur ca Stefi e mai bine sarut ,poate acum o sa inceapa sa se incalzeasca afara si nu va mai raci asa repede.
Eu am fost la coafor ieri si i-am explicat eu in greaca mea ochi peste cap ..ca vreau o nuanta mai inchisa ca sa nu se mai vada asa urat radacinile..si m-a facut bruneta foarte fericit ...asta e acum,il las asa.
Pupici si o zi placuta

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.02.2009 10:02     citat 

Buna dimineata la toate burticile!
La noi e asa de urat afara plang sau sunt foarte trist ninge si viscoleste plang sau sunt foarte trist Vreau primavara plang sau sunt foarte trist

Elena si pe mine ma ma i doare burta asa ca la ciclu , tine vreo cateva min si inceteaza sau mai doare de la mate cand treb sa meg la wc dar seamana atat de bine durerile ca le confund si bineiteles ma speri.

Gabilori nici eu numai dorm cum dormeam ,azi noapte cred ca am reusit sa dorm fara sa ma duc la baie cam 7 ore nu stiu cum s-a intamplat e o minune, in rest ma trezesc ,ma foiesc ,as vrea pe burta dar nu pot si tot asa.

Adina dar acum numai avem voie sa ne decolaram ca eu am suvite facute din decolarant si peste 2 luni ar treb sa imi fac iar. Numai am voie?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

19.02.2009 10:05     citat 

Multumesc mult fetelor! La mine ninge de azi de dimineata si nu imi place deloc ptr. ca m-am saturat de atata frig! Cica azi e maxima de 4 grade, nasol nu!!! trist Pe langa asta ma si trage la somn!! foarte fericit

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

19.02.2009 10:09     citat 

Urschuletz,mie asa mi-a zis dr. ca in primul trimestru sa nu fac nimik la par..iar din trim 2 pot sa ma vopsesc dar de decolorat nu.Tu stii altceva?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.02.2009 10:32     citat 

Adina, eu nu stiu chiar nimic la tine am auzit. Am sa intreb si eu dr cand ma duc nu vad legatura dar o fi ceva. In primul rand ca la decolorat nici nu pune pe radacina (la suvite vb) pt ca ar termina-o dar daca nu e sanatos nu ma fac asta epana in iul nu mor

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

19.02.2009 10:39     citat 

Nici eu nu vad legatura ,din cate am inteles,mai mult mirosul de decolorant e toxic..mie daca asa mi-a zis dr. asa am facut..ca na,vorba ta,nu mor pana in iulie.Daca dr. tau iti spune altceva,sa imi spui si mie,da?Banuiesc ca parerile sunt impartite.Pupici

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 4 luni

19.02.2009 11:19     citat 

Neata,

Ce burtica frumoasa ai Elena!
In legatura cu vopsitul si mie mi-a spus doctra sa nu ma vopsesc in trim 1, pentru ca vopseaua este foarte toxica, iar bebe foarte mic. Coafeza mi-a spus de ex ca dr are dreptate, vopselurile sunt extrem de toxice si cum organismul nostru sufera tot felul de modificari putem dezvolta vreo alergie ceva. Ea m-a sfatuit mai bine sa stau cumintica pe perioada sarcinii, tocmai ce mi se mai fortifica radacina parului, ca nu o mai intoxic cu substante nocive. Eu am si parul mai scurtu si daca ma tund de 2-3 ori scap de vopsea din par si revin la culoarea mea naturala, care este foarte frumoasa. Sincer la 25 de ani nu cred ca am nevoie de vopsea, dar mi-a placut sa ma prostesc la 18 ani.. ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: