· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2008 (57)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2008 (57)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

20.02.2009 10:25   Bebelusi de primavara 2008 (57)  citat 

Filmulet cu bebelusii de primavara

Slideshows cu bebelusii de primavara

eli78.............................................BeBe Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................BeBe Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................BeBe Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................BeBe Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................BeBe Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................BeBe Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................BeBe Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................BeBe Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................BeBe Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................BeBe Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................BeBe Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................BeBe Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................BeBe Bianca Antonia...............03.04.2008
Ilicutz..........................................BeBe Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................BeBe Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................BeBe Akos..................................12.04.2008
Relly..........................................BeBe Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................BeBe Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................BeBe Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................BeBe Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................BeBe Marius...............................14.04.2008
roxy27.......................................BeBe Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................BeBe Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................BeBe Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................BeBe Cristian.............................23.04.2008

dflavia.......................................BeBe Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................BeBe Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................BeBe Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................BeBe Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................BeBe Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................BeBe Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................BeBe Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................BeBe Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................BeBe Delia.....................................22.05.2008
ari05........................................BeBe Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................BeBe Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................BeBe Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 37 de bebelusi,20 baietei si 17 fetite!!
Sa ne traiasca!!!!!

Capitolul 54,(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5)

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

20.02.2009 10:47     citat 

m-am tampit eu sau nu vad capitolul anterior...undeva am scris un mesaj mai devreme, dar unde??? prostit prostit prostit

supliza! scot limba schimbare de look!foarte fericit

sus

Denunta
relly

Copii

20.02.2009 10:59     citat 

Uite-l aici Anca. http://www.parinti.com/modules.php?name...03&start=0
Cred ca nu am dat save cand am pus capitolul anterior.
Ce bine ii sta cheliutza lui Matty, e scump foc. sarut sarut sarut

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

20.02.2009 11:02     citat 

Ancaaaaaaaaaaaaaaa, cum l-ai tuns??? Nu o plans????
Ii sta mortal!!! zambet zambet zambet

Am citit acum mesajul tau din cap anterior..nu poate fi varsat de vant?

Ultima modificare efectuata de catre manam la 20.02.2009 11:04, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ari05

Copii
Darius: 12 ani, 8 luni

20.02.2009 11:03     citat 

ceau fetelor ! nu prea mai am timp de net acum... sunt ff supi, Darius nu e bine deloc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist marti seara a inceput sa vomite, si miercuri am mers cu el la Urgente, am stat toata ziua in spital , la perfuzii, ca era fff deshidratat. am crezut ca mor cand i-au luat sange si i-au bagat branula, imi venea sa le strang de gat cand le vedeam cum il chinuie... dupa 7 ore de perfuzii, analize si controale, nu s-a ajuns la nici o concluzie nervos doar s-a dat cu presupusul. initial ni s-a zis ca e rosu in gat, apoi ca nu e, ca gatutul e iritat de la cat a vomat si a plans... cand au venit analizele, ni s-a zis ca are infectie in sange, apoi de fapt ca nu e , ca e bun VSH-ul, si ca poate ca are o mica infectie virala... apoi ca poate a papat ceva si s-a stricat la stomac... apoi ca poate e inceput de enterocolita... am crezut ca le strang de gat !!! in concluzie, nu se stia exact ce are, nu ni s-a dat nik tratament, doar ca sa-l trec pe regim si sa ii dau Hidrasec pt hidratare (am refuzat internarea pt ca era oricum plin spitalul,si nu aveam chef sa ne inghesuie printre tigani, ca era plin de ei acolo)... dupa ce ajungem acasa, incepe sa faca temperatura, apoi incepe diareea... ooo vaisamar ! am crezut ca tampesc... nu a dormit toata noaptea, a tot plans... eu nu mai stiam ce sa ma fac cu el, ca nik nu ii convenea... si asa ne "distram" noi... ieri a dormit non-stop, si cand era treaz era ca o leguma plang sau sunt foarte trist azi am zis ca e mai bine, ca nu a mai vomat de ieri, nici temperatura nu a mai facut, si acuma dimineata am inceput din nou... iar vomita ... na, eu nu mai stiu ce sa ma fac, ca in spital nu vreau sa mai ajung cu el ,ca si asa am luat ceva virus , ca acum pe langa toate, e si racit trist ...

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii
mara madalina: 15 ani, 7 luni
giulia anna: 12 ani, 8 luni

20.02.2009 11:14     citat 

----------
ari05 a scris:
ceau fetelor ! nu prea mai am timp de net acum... sunt ff supi, Darius nu e bine deloc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist marti seara a inceput sa vomite, si miercuri am mers cu el la Urgente, am stat toata ziua in spital , la perfuzii, ca era fff deshidratat. am crezut ca mor cand i-au luat sange si i-au bagat branula, imi venea sa le strang de gat cand le vedeam cum il chinuie... dupa 7 ore de perfuzii, analize si controale, nu s-a ajuns la nici o concluzie nervos doar s-a dat cu presupusul. initial ni s-a zis ca e rosu in gat, apoi ca nu e, ca gatutul e iritat de la cat a vomat si a plans... cand au venit analizele, ni s-a zis ca are infectie in sange, apoi de fapt ca nu e , ca e bun VSH-ul, si ca poate ca are o mica infectie virala... apoi ca poate a papat ceva si s-a stricat la stomac... apoi ca poate e inceput de enterocolita... am crezut ca le strang de gat !!! in concluzie, nu se stia exact ce are, nu ni s-a dat nik tratament, doar ca sa-l trec pe regim si sa ii dau Hidrasec pt hidratare (am refuzat internarea pt ca era oricum plin spitalul,si nu aveam chef sa ne inghesuie printre tigani, ca era plin de ei acolo)... dupa ce ajungem acasa, incepe sa faca temperatura, apoi incepe diareea... ooo vaisamar ! am crezut ca tampesc... nu a dormit toata noaptea, a tot plans... eu nu mai stiam ce sa ma fac cu el, ca nik nu ii convenea... si asa ne "distram" noi... ieri a dormit non-stop, si cand era treaz era ca o leguma plang sau sunt foarte trist azi am zis ca e mai bine, ca nu a mai vomat de ieri, nici temperatura nu a mai facut, si acuma dimineata am inceput din nou... iar vomita ... na, eu nu mai stiu ce sa ma fac, ca in spital nu vreau sa mai ajung cu el ,ca si asa am luat ceva virus , ca acum pe langa toate, e si racit trist ...
----------

Of Doamne... imi pare rau. Stiu prin ce treci. Am patit-o de atatea ori cu
Mara ca m-am saturat de boli. Curaj!
Si daca e ceva ce nu ti se pare 'normal' da buzna peste doctor.
Dupa ce ti-au zis in spital pare intr-adevar sa fie un virus... si aici nu prea au ce sa-i faca. Usor-usor o sa treaca... rabdare!
insanatosire grabnica! Sorina

sus

Denunta
relly

Copii

20.02.2009 11:16     citat 

Of Laura, imi pare rau ca se simte rau Darius. Eu zic ca este enterocolita, exact asa a fost si Eric cand a avut rotavirus. Ai grija sa nu fie chiar rotavirus. Stiu cum e in spital, dar gandeste-te la cel mic. trist
Sanatate multa!!!!

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

20.02.2009 11:18     citat 

Vai saracul Darius trist trist
Imi inchipui ce groaznic ii chinuie in spital cu perfuziile plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu zic totusi ca tre sa mergeti la un medic bun, care sa stie ce are, cum e aia ca nu stiu ce are?? socat
Nu e de gluma cu treburile astea, se pot agrava trist

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

20.02.2009 11:36     citat 

Fetelor, multumim pt urari!
Si haideti sa ne mai 'laudam' un pic:
- de ceva timp zicem un preafrumos 'mammma' si de 2 zile am inceput sa-l exersam si pe 'taaata'.
- avem o placere deosebita sa cadem din patul mamei exact la punct fix... miercuri a cazut de 2 ori din pat... mi-e asa o mila de ea...
- facem kk de o rupem pe mama... 5-6 ori pe zi... m-am saturat
- luam suzeta papusii-bebel si-l lasam sa planga si o bagam la noi in gurita... mai am un pic si o sa arunc papusa aia pe geam
... as mai avea de spus, dar ma cearta Giulia... dau o fuga pana la ea.
Va pup! O zi buna! Sorina

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

20.02.2009 12:09     citat 

buna mamicilor

noi am avut o noapte putin mai linistita ... am apucat sa dorm si eu cateva ore bune
dar cred ca o sa l invat cu narav ca de doua nopti doarme cu noi in pat
trist ..dar nu mi vine sa l las singurel cand il aud ca geme

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

20.02.2009 12:24     citat 

Si pt ca mi-ati rascolit amintirile, ia uitati aici ce fata are mama... Mara la un an si-o zi
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
sorinadaniela

Copii

20.02.2009 12:34     citat 

----------
gina_d a scris:
buna mamicilor

noi am avut o noapte putin mai linistita ... am apucat sa dorm si eu cateva ore bune
dar cred ca o sa l invat cu narav ca de doua nopti doarme cu noi in pat
trist ..dar nu mi vine sa l las singurel cand il aud ca geme
----------

Stai linistita... tot invatul are si dezvat. Daca tu te simti mai bine asa, da-i inainte!
Si eu o tin in pat cu mine de 2 luni pe Giulia... acum o las sa adoarma dupa care o transbordez in patutul ei... asta e! Ii dam inainte asa. Sorina

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

20.02.2009 3:07     citat 

buna fetelor!
offf, numai de probleme citesc trist
anca se poate sa fie o alergie de la medicament, si bianca a patit de la ibalgin baby, cum l-am oprit cum i-au trecut, vedeti ce zice si medicul, pupam cheliuta frumoasa, tare bine ii sta asa zambet sarut sarut sarut
laura trebuie sa mergi si la alt medic ca deja saracul are atatea, nu se poate sa nu stie vreunul ce are copilul, multa sanatate, mi-e asa mila de el, pupam frumosul sarut sarut sarut sa ne spui si noua cum evolueaza si dc ati fost la medic si ce-a zis sarut
gina bine ai venit, ce baiat frumos ai, sa-ti traiasca zambet si ce de lapte papa el zambet
noua ne-a mai iesit un dintuc sus, deci avem 3 zambet si tot vorbim, de la mama, am ajuns la tata, dada, baba si tot felul de combinatii d-astea zambet asta noapte am dormit ff prost ca asa agitata a fost, s-a sucit, s-a foit, a scancit... se infasura in patura... trist nu stiu dc de la dintuc e, ca e sparta gingia de 2-3 zile si avem un colt afara, si pana asta noapte a dormit bine; pe aici bate uin vant de te darama si a inceput sa ninga, n-am iesit din casa nici ieri trist
sorina ce ma bucur ca aia reaparut sarut ca ne tot intrebam ce-i cu voi, ma bucur ca ati trecut de raceli si altele, ca papati bine, ca ati inceput sa "vorbiti" zambet la multe lunite giulia sa cresti mare si frumoasa si mai ales sanatoasa sarut sarut sarut , deci ati trecut la somnul impreuna pe care mai multe mamici il practica pe aici zambet
aaaa si felicitari ptr primul dintuc foarte fericit

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

20.02.2009 3:09     citat 

La multe lunite si pt eric, pui de oana si tatic fericit sarut sarut pe unde sunteti, ce mai faceti?

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

20.02.2009 3:47     citat 

...ne pregatim sa mergem la dr cu Muffy...cred ca e roseola!!! confuz sa vedem..asta ar insemna ca i-am dat absolut degeaba antibioticul!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Ana, l-am tuns cu masina de tuns a sotului si a stat cumintel! zambet
vad ca si Darius are probleme..offf..o fi entrocolita, ceva... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: